Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz öğrenciyken para yok diye başvurmadım babam çok uzak amerigaa diye diye izin vermedi hiç bişeye evlende gidersiniz dedi😂 ilk evlendik balayındaydık pasaportum kızlık soyadımlaydı falan derken o sene öyle kaçtı sonra işte 2 senedir bu 3. Olcak

Ben de öğrenciyken başvurmak istemedim her ne kadar diplomam bir işe yaramayacak olsa da okul bitsin o zaman başvurayım dedim ilk kez bu sene başvurdum ama sonuç hüsran 🙂 Sen kafaya koymuşsun kesin gideceksin 🙂

@hascerob gözü karasın vesselam ablaa, ben okula 5. Girdim sondan 5 çıktım ne erasmus ne başka bişey uçarıydı biraz kafa sonradan geldi 😂

Gözü karalıkla alakası yok ki. Bu programı pek kimse bilmiyor. O dönem gönderen kuruluşlar adam arıyordu gönderebilmek için.. kaç tane arkadaşıma proje buldum da nerelere gittiler... şimdi ne durumda bilmiyorum 10 sene geçti üstünden ama yine bulunur bir yolu mutlaka.

• @hascerob, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@hascerob Çok teşekkür ederim aslında güzel bir seçenek yapılabilir.

Valla bedava fırsatı olan, zamanı olan yapsın... gerçekten çok keyifli...

Benim Avustralya işi için burada kaldığım sürede maksimum tecrübe edinmem gerekiyor. Zaten onun için mezun olur olmaz değil de başvurabileceğim son zamanlarda başvuracağım ki zaman ve tecrübe kazanayım. Ama planladığım gibi gitmezse kesinlikle bunu düşüneceğim.

• ⭐⭐⭐

@nevzatyildizz millet daha lise sonda başlıyo.. maşalh yeni gelenler çok gözü açık

@nevzatyildizz millet daha lise sonda başlıyo.. maşalh yeni gelenler çok gözü açık

Aslan ekmeği yedi de çıkardı çünkü 🙂

• .,.,.,.,

Kendime en çok bu konuda kızıyorum çoooook geç kaldı bazı şeyler için 🥺

• 22'ye başvurmadım, 23'ü kaçırmayacağım, tekrar deneyelim şansımızı. 🙂 Hayırlı geceler.

• ⭐⭐⭐

@hascerob motto belli abla o gelmiyosa biz gideriz 😂

• @xackletaker, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@nevzatyildizz öğrenciyken para yok diye başvurmadım babam çok uzak amerigaa diye diye izin vermedi hiç bişeye evlende gidersiniz dedi😂 ilk evlendik balayındaydık pasaportum kızlık soyadımlaydı falan derken o sene öyle kaçtı sonra işte 2 senedir bu 3. Olcak

Ben de öğrenciyken başvurmak istemedim her ne kadar diplomam bir işe yaramayacak olsa da okul bitsin o zaman başvurayım dedim ilk kez bu sene başvurdum ama sonuç hüsran 🙂 Sen kafaya koymuşsun kesin gideceksin 🙂

Ben bu sene o riski alıcam işte 2023 çıkarsa, hayatım boyu inek gibi çalışarak, gençliğimi derece yapmak için harcayarak kazandığım okulu çıkarsa hiç düşünmeden yakıcam, geri de dönmeyeceğim..

Hangi bölüm okuyorsun bilmiyorum ama ben orada doordash, amazon flex yapmayı burada mühendislik yapmaya 20 kere tercih ederim. Benim de okul umrumda olduğundan değil de ne bileyim öyle başvurmadım ki zaten başvursam da dv2020 dv2021 talihsiz talihlilerinden biri olacaktım kazansam. Her işte bir hayır varmış o yıllarda başvurmamakla iyi etmişim diyorum şimdi düşününce. İnşallah bu sene çıkmamasında da bir hayır vardır 🙂

• .,.,.,.,

• Bence genç ve bekar arkadaşlar gerçekten gitmek istiyorsa bir şekilde ABD vizesi alıp Amerikan vatandaşı ile evlenmeyi dusunsunler.

• ⭐⭐

@omondoles, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Bence genç ve bekar arkadaşlar gerçekten gitmek istiyorsa bir şekilde ABD vizesi alıp Amerikan vatandaşı ile evlenmeyi dusunsunler.

Bu tercih bana sunuldu ama kabul etmedim bir insanın duygularıyla çıkar uğruna kullanmak karakterime uymadı 🙂

• @xackletaker, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@xackletaker, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Ben bu sene o riski alıcam işte 2023 çıkarsa, hayatım boyu inek gibi çalışarak, gençliğimi derece yapmak için harcayarak kazandığım okulu çıkarsa hiç düşünmeden yakıcam, geri de dönmeyeceğim..

Hangi bölüm okuyorsun bilmiyorum ama ben orada doordash, amazon flex yapmayı burada mühendislik yapmaya 20 kere tercih ederim. Benim de okul umrumda olduğundan değil de ne bileyim öyle başvurmadım ki zaten başvursam da dv2020 dv2021 talihsiz talihlilerinden biri olacaktım kazansam. Her işte bir hayır varmış o yıllarda başvurmamakla iyi etmişim diyorum şimdi düşününce. İnşallah bu sene çıkmamasında da bir hayır vardır 🙂

Dostum devlet üniversitelerinden birinde tıp fakültesine girdim. Ailem ve çevrem zorla bıraktırdı, babamın şirketini devralmam için, zorla İstanbul'daki top okullardan birine ekonomi bölümüne yatay geçiş yaptırıldım.
    Baktım madem istediğim mesleği yaptırmadılar bana, hayalimdeki adam olamadım. O zaman hayalimdeki ülkeye giderim mantığıyla hareket etmeye başladım.
    Şimdi kovalıyorum işte seneye Erasmus yapıcam sonra Wat yapıcam bu sırada gc çıkmazsa master yaparım olmazsa phD yaparım bir yolunu bulurum.
    Buradaki hayatımı ben kontrol edememeye başladım. Sende çok pozitif birisin umarım istediklerini ertelemeden yaşayabilirsin.

Daha önce yazmıştın evet şimdi hatırladım. Bu konuştuğumuz şeyler isteyip, çalışarak yapılamayacak şeyler asla değil tabi ki lottery dışında. Sadece güzel planlama, biraz emek ve biraz da maddiyat gerektiriyor. Eminim bir gün hepimiz hayallerimize olmasa bile hak ettiğimiz hayata kesinlikle ulaşacağız.

• @Ramazan, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@omondoles, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Bence genç ve bekar arkadaşlar gerçekten gitmek istiyorsa bir şekilde ABD vizesi alıp Amerikan vatandaşı ile evlenmeyi dusunsunler.

Bu tercih bana sunuldu ama kabul etmedim bir insanın duygularıyla çıkar uğruna kullanmak karakterime uymadı 🙂

Bir de şöyle bir durum var vatandaşlık alabilmek için 10 yıl boyunca gerçek bir evlilik gerekiyor. Sonuçta orada tanımadığın, yeni tanıdığın biriyle evlenip 10 yıl birlikte yaşayacaksın. Bu 10 yıl harika da geçebilir, buradaki hayatını aratacak kadar kötü de geçebilir. İyi düşünmek gerekiyor bence.

• ⭐⭐

@nevzatyildizz Valla 10 dk düşündüm ve hayır dedim evlenme nedenimin böyle olmasını istemedim açıkçası

• .,.,.,.,

• ⭐⭐

@xackletaker Peki bunu fark ederlerse sonucunu biliyorsunuz umarım

• .,.,.,.,

• @xackletaker > Ben bu sene o riski alıcam işte 2023 çıkarsa, hayatım boyu inek gibi çalışarak, gençliğimi derece yapmak için harcayarak kazandığım okulu çıkarsa hiç düşünmeden yakıcam, geri de dönmeyeceğim..

"Türkiye Gençliği Özet" Aynı durumdayım bende de çıkarsa Yakarım üniyi..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |