Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Özgenç, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tolgasatir her yaş için farklılıklar olabilir benimki örnek olsun diye verdim😊

Aynen mesela bebekler için 3 yıldan fazla almayın boşuna okula başlayınca defter parası verirsiniz daha ucuza gelir diyorlar

• ⭐⭐⭐

@Ramazan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Emtee Benim askerlik bir türlü olmadı 😞 25 yaşındayım ama 2025 e kadar tecil oldu ama başvuru yapmadım okulda yok

Tecil bozdurabilirdin aslında gitmek istiyorsan ?

• @Ramazan 23 yaşındayım üniversite son sınıfım ve askerliğim 2026 yılına kadar tecilli ancak okul bittikten 2 sene sonra tecil bozuluyormuş artık. Sırf onun için bir açık öğretime kayıt yaptırmayı düşünüyorum. Keşke benimkini de atsalar ileriye 🙂

• @tolgasatir Miniklerin simalar çok değişiyor tabi😁

• ⭐⭐

@tolgasatir Biliyorum onu söylemişlerdi ama ben nasıl böyle olur onu anlamadım tecil başvurusu yapmadığım halde yani 10 yıl tecil çok fazla

• @tolgasatir yok ya okadar da değil sabah 5 de yattım 7.30 da kalktım 😂 izlemediğim youtuber kalmadı 😅

• @nevzatyildizz ozamana kadar kalmaz abd ye gidersin 😅

• @Rhonster Söylentiye göre Kazak Abdal'ın köyünde uzun yıllar boyu köylüye yapmadığını bırakmayan zalim bir ağa yaşarmış, gel zaman git zaman bu ağa yaşlanmış, ölümüne yakın tüm köylüyü toplamış meydana. Yıllardır size yapmadığım kötülük kalmadı, ne kadar beddua etseniz ne kadar ceza verseniz azdır. Yakında öleceğim, siz en iyisi ben ölünce cesedimi köyün girişindeki ağaca asın. Halimi gören kötülükten zulümden vazgeçsin, doğru yolu bulsun, en azından insanlara bir kez olsun faydalı olayım demiş.
    Aradan kısa bir süre sonra ağa ölmüş, dediği gibi cesedini güzelce asmışlar köy girişindeki ağaca. Birkaç gün sonra köyün oradan geçen askerler ağaçtaki cesedi fark edip köye dalmış. Bir olup ağayı öldürdünüz diyerek önüne gelen köylüyü dövmüş, yaralamış, sorguya almış. Köylüler ne kadar derdini anlatmaya çalışsa da başarılı olamamış, ağa da son şakasını yapmış olmuş.
    Bu şiirin de ağanın son hareketine karşılık yazıldığı söyleniyor. 🙂

Münkir münafığın soyu
    Yaktı harap etti köyü
    Ölüsüne bir tas suyu
    Dökenin de ..... 😂

• ⭐⭐⭐

@Ramazan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tolgasatir Biliyorum onu söylemişlerdi ama ben nasıl böyle olur onu anlamadım tecil başvurusu yapmadığım halde yani 10 yıl tecil çok fazla

ya bir noktada senelik tecil atmayı bıraktılar yaş sınırına kadar atmaya başladılar 30 du sanırım sınır yaşı isteyen bozduruyordu

• ⭐⭐⭐

@Emtee, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tolgasatir yok ya okadar da değil sabah 5 de yattım 7.30 da kalktım 😂 izlemediğim youtuber kalmadı 😅

ben gidlei 6-7 sene oldu telefonlar o kadar iyi değil mecbur yatıyoduk 🙂 ben bide kara kuvvetleri komutanlığında yaptım akıllı telefon yakalatınca direk askerliğin uzuyodu bide sürgün yiyodun 😃

• Binli sayfalar olmamış daha hiç yakıştıramadım forum size aaaa

• @Özgenç, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Bekoray benim oğlum 11 yaşında biz defter parası ödedik ve maksimum 5 yıllık verdiler. Yaşa göre çocuklar için farklılıklar olabilir😊

@tolgasatir @nevzatyildizz herkes 5 yıl diyince yasa mı değişti diye bakıyım dedim. Bir siteden aldığım bilgileri yapıştırıyorum buraya.

18 yaşından küçüklere de harçsız pasaport veriliyor ancak defter bedelinin ödemeniz gerekiyor. O yaşlarda görüntüleri çok hızlı değiştiği için en fazla 5 yıllık geçerlilikte pasaport veriliyor.

18 yaşını doldurmuş öğrenciler 25 yaşlarına kadar ya da kalan öğrenim süreleri boyunca geçerli olacak sürede pasaport alabiliyor. Örneğin; öğrenci 24 yaşındaysa sadece 1 seneliğine eğer 19 yaşındaysa 6 seneliğine harçsız pasaport alabiliyor.

Ben 18 yaşıma girdikten 1 ay sonra çıkarttırmıştım pasaportu. O yüzden 6 yıl 11 ay yani 7 yıllık demiştim. Konu böylece açıklığa kavuştu.

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir Miniklerin simalar çok değişiyor tabi😁

Ya şuan doğum fotolarına bakıyorum da, hangisi bizim oğlumuz acaba diyorum 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@TughanTug çok içten söylüyor reis 😃

• ⭐⭐⭐

@Bekoray, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Bekoray benim oğlum 11 yaşında biz defter parası ödedik ve maksimum 5 yıllık verdiler. Yaşa göre çocuklar için farklılıklar olabilir😊

@tolgasatir @nevzatyildizz herkes 5 yıl diyince yasa mı değişti diye bakıyım dedim. Bir siteden aldığım bilgileri yapıştırıyorum buraya.

18 yaşından küçüklere de harçsız pasaport veriliyor ancak defter bedelinin ödemeniz gerekiyor. O yaşlarda görüntüleri çok hızlı değiştiği için en fazla 5 yıllık geçerlilikte pasaport veriliyor.

18 yaşını doldurmuş öğrenciler 25 yaşlarına kadar ya da kalan öğrenim süreleri boyunca geçerli olacak sürede pasaport alabiliyor. Örneğin; öğrenci 24 yaşındaysa sadece 1 seneliğine eğer 19 yaşındaysa 6 seneliğine harçsız pasaport alabiliyor.

Ben 18 yaşıma girdikten 1 ay sonra çıkarttırmıştım pasaportu. O yüzden 6 yıl 11 ay yani 7 yıllık demiştim. Konu böylece açıklığa kavuştu.

aynen vardır illaki bir mantığı bunun da sonuçta kişiye özel bir işlem yapacak halleri yok ya

• @tolgasatir hakkari yüksekova da yaptık, zordu valla 2017 de geldim ben. Ama en azından ben karakol çavuşuydum rahattım biraz 😅

• Gc den nezaman askerlik muhabetine geldiniz?

• ⭐⭐⭐

@Emtee, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@tolgasatir hakkari yüksekova da yaptık, zordu valla 2017 de geldim ben. Ama en azından ben karakol çavuşuydum rahattım biraz 😅

bende bölük çavuşuydum da bizde binaya albaylar bile telefonlarını bırakıp giriyodu ben bide istihbarat başkanı habercisiydim. Hatta Allah rahmet eylesin geçen ay şehit olan Kor. General Osman Erbaş ın bir süre haberciliğini yaptım. Dün😢 😢 Dünyalar iyisi bir insandı o kadar üzüldüm ki o an kitlendim kaldım

• @Rhonster Kesinlikle 😃

• ⭐⭐⭐

@Old-Traveler, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Gc den nezaman askerlik muhabetine geldiniz?

Zaman geçmiyor konular tükeniyor 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

133

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.1k

| | | |