Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar ben pişirmesini de yaparım abi sen iste yeter boşa Adana çocuğu değilim 😃 Adana'da ne kadar ünlü kebapçı varsa hepsi Kadirli'li rahmetli amcamda onlardan biriydi geçmiş sağlam yani 😃

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Mangal zaten Çukurova da ata sporu. 7 yaşında ilk mangalı yakmıştım. Gerisini siz düşünün. Her yerde mangal yaparım. Seyirde rüzgarı baştan alıp mangal aldım sonra kıçtan alıp tüttürdüm. Gerisini siz düşünün 🤣🤣

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 rahmetli dedemde 44 te mi ne açmış lokantayı 80 lere kadar işletmiş sonra babam kahvehane yapmış .

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 bu konuşmaya bende dahil miyim 😃

Adana lı her zaman kral adamdır. Adamın hasıdır. Seni yazmaya ihtiyaç bile duymadım.😉

• @denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar ben de gidersem gönendeki bütün arkadaşlarıma ön ayak olmak istiyorum valla minik bir gönen communitysi olmak isterim😂

Ben çok öyle o kafada değilim.. @bidünya da demiş ya, ne anne tarafında ne baba tarafında öyle bir beraberlik görmedim diye. Gerçi anne tarafında vardı ama bize yoktu, kendi aralarında... Bana benim kafada 3-5 BBQ arkadaşı yeter. 🙂

Biri benim zaten değil mi? 😂😉

Elbette. @Rhonster e de ateşi yaktırıcam. Bir iki kafa dengi daha çıksa yeter. Kalabalığa lüzum yok.

Bizim tertibin hepsi kral mı bilmem ama sen harbi kral adamsın. Bu arada 10 temmuz da bodrum da olacağım abi. Haberleşiriz. İnşallah taşınma ile ilgili planları yaparız.

Marmaris ugrarsaniz, restaurant/bar tavsiyesi yapabilirim. Covid ve oruc nedeniyle acik mi bilemem.

Resimler paylasacaktim, reject oldu. Mekanin adi Stella Restaurant/Bar.

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 taşınma konusunu kastetmiştim bunu zaten biliyom 😃

• @ihavedreamed, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Canım hemsehrilerim benim 🙂 🙂

duyduğuma göre şöyle söylentiler de var; adam karısını amerikaya getiriyor, daha sonra boşanıyor. karısı adamın kardeşi ile evleniyor, adam da karısının kardeşi ile evleniyor, tabi resmilette. Bu sayede kardeşinin ailesini de getiriliyor amerikaya 🙂

Öyle bir anlattın ki aklıma bu şarkı geldi 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@denizci10 taşınma konusunu kastetmiştim bunu zaten biliyom 😃

Yahu Tampa yı Sevenler Derneği Başkanı olarak nasıl dahil olmayacaksın. Ayrıca özgüveni gördüm ve takdir ettim.😂😉

• @denizci10 Hocam bu kurumu biliyor musunuz ? Buradan destek alma imkanı vs olabilir . https://www.sba.gov/

• @denizci10 arabayla 1 saat denize uzaklık. Ama tabi her istediğinde gidemezsin.

• @TughanTug, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@loups
    Her şehrin sitesinde olması lazım, yoksa da "..... crime map(opsiyonel olarak yıl ör.2021)" şeklinde aratırsanız birçok harita çıkar.
    Ör: https://maps.nyc.gov/crime/

Teşekkür ediyorum

• arkadaşlar merak ettim de , Açıkçası Almanca konuşan insanlar hangi şehirlerde yogunlukta yasıyor öğrenmek isterim. Yani böyle veriler barındıran siteler var mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@loups, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@denizci10 arabayla 1 saat denize uzaklık. Ama tabi her istediğinde gidemezsin.

Vallahi doğduğum günden beri her uyandığımda deniz görüyorum. Ondan 1 saat bana uzak mesafe. 😂😂 ama tabi iyi bi fırsat olursa neden olmasın 😉

• Yasaklı

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar, bildiğim kadarı ile E2 için şirketin minimum %50 sine sahip olmak diye bir madde var. Bir araştırın derim. 2 kişi bir araya gelerek aynı işte karar kılınırsa hem masraflar teke indirgenebilir hem de iki kişilik sermaye ile kazanç bölünsede daha sağlam adımlar atılabilir. Sonuçta bu kurduğunuz iş sizin için hem kuracağınız hayatına giden yolda masrafları karşılayan hem de resmi giriş yolu. Zengin olacağım diye düşünmüyorsunuz bu işlerle? Öyle bile olsa tutunduktan sonra başka işlere adım atabilirsiniz bence

Haklısın fakat yine aynı miktarda yatırım istiyorlar. Yani 50 bin lik bi iş için 2 kişi başvuramaz. 100 binlik bi işe 2 kişi 50 şer bin ile başvurabilir. Yani sonuç olarak değişen bi durum yok. Sadece şu olur çok güzel bi fırsat yakalarsın 100 binlik paran yoktur o zaman bi ortak bulup 50 şerden girersin. Yıksa diğer türlü aynı hesaba geliyor.

Tamam ama avukat ücretini 5-5 vermiş olursunuz mesela.
    50 binlik işe 100.000 yatırıp işi garantiye alabilirsiniz. Bence artısı olur baya 😃

• Aradıgın kısaca bu snaırım dostum

• Yasaklı

@Rhonster

Neresinde olum kandırma insanları, havhav bu, 50cm sığ suya kadar gelip hırlama şansı var.

Bunun bir çaresi vardır ama öğrenmek lazım.

@denizci10 yok mu bu işin çaresi?

Bana uzak konu vallahi... normal köpek olsa köpeksavar derdim de suda işe yarar mı bilmem 🤣🤣

Burnuna yumruk atmak lazım. Yani yakın temas şart. Allah ya bize verir ya ona.

Abi önceden görürsen evet ihtimal var kutulmak için ama adam torpil gibi gelerek saldırıyor. Yani ağzına aldığında seni seninle beraber suyun dışına fırlıyor o hızla. Havhav bu şakaya gelmez. 😃

• Bugun şafak 18 Çankırıya selam olsun

• Yasaklı

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar ben de gidersem gönendeki bütün arkadaşlarıma ön ayak olmak istiyorum valla minik bir gönen communitysi olmak isterim😂

Ben çok öyle o kafada değilim.. @bidünya da demiş ya, ne anne tarafında ne baba tarafında öyle bir beraberlik görmedim diye. Gerçi anne tarafında vardı ama bize yoktu, kendi aralarında... Bana benim kafada 3-5 BBQ arkadaşı yeter. 🙂

Abi ben varım ben. Bir tane karikatür vardı. (Abi fesleğen benim o deği diye) Evlatlık lazımsa bana uyar 😃

• ⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar, bildiğim kadarı ile E2 için şirketin minimum %50 sine sahip olmak diye bir madde var. Bir araştırın derim. 2 kişi bir araya gelerek aynı işte karar kılınırsa hem masraflar teke indirgenebilir hem de iki kişilik sermaye ile kazanç bölünsede daha sağlam adımlar atılabilir. Sonuçta bu kurduğunuz iş sizin için hem kuracağınız hayatına giden yolda masrafları karşılayan hem de resmi giriş yolu. Zengin olacağım diye düşünmüyorsunuz bu işlerle? Öyle bile olsa tutunduktan sonra başka işlere adım atabilirsiniz bence

Haklısın fakat yine aynı miktarda yatırım istiyorlar. Yani 50 bin lik bi iş için 2 kişi başvuramaz. 100 binlik bi işe 2 kişi 50 şer bin ile başvurabilir. Yani sonuç olarak değişen bi durum yok. Sadece şu olur çok güzel bi fırsat yakalarsın 100 binlik paran yoktur o zaman bi ortak bulup 50 şerden girersin. Yıksa diğer türlü aynı hesaba geliyor.

Tamam ama avukat ücretini 5-5 vermiş olursunuz mesela.
    50 binlik işe 100.000 yatırıp işi garantiye alabilirsiniz. Bence artısı olur baya 😃

Yok o da kişi başı. Fark etmiyor hiçbir türlü

• ⭐⭐⭐⭐

• @MySea, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Eskiden Almanya'ya gidenler, oturma iznini falan alinca, orada kagit uzerinde bosanirlarmis ve Turkiye'den akrabalari ile kagit uzerinde evlilik yapip gotururlermis. Almanlar o zamanlar bu islere alisik olmadiklarindan dolayi, bunlari normal bosanma/evlilik zannederlermis, ona gore islem yaparlarmis. Zamanla onlar da uyanmislar ve artik iyice arastiriyorlarmis, evlilik gercek mi falan diye.

Giresunlular da ilk baslarda davetiye, is sponsoru falan ayaklari ile hep gelmisler ABD'ye. Zamanla konsolosluklardakiler durumu cakmaya baslamislar ve dogum yeri veya nufusu Giresun olanlara vizelerde zorluk cikartmaya baslamislar. Tabii ki bizimkilerde care tukenmez. Vizeye basvurmadan once nufus kutugunu baska illere kaydirmaya baslamislar. Buradaki son 20 yildir falan yasal yolla gelen cogu Girensulunun nufus kutukleri hep baska sehirdeler. Hicbirisi nufusa gore Giresun'dan degil. 🙂

Aynısı bizim ilçe içinde geçerli, Alacalılara vize vermiyorlarmış zorluk çıkarıyorlarmış diye duymuştum. Herkes akrabasını götürmüş zamanında olan bize oluyor şimdi. Long Island ile New jerseyi Alacalılar işgal etmiş durumda şu an.
    Yağlıdere 1 Alaca 2. Sırada geliyormuş Amerikaya göç konusunda.
    Mesela bizim ailede Babam 5 sene Amerikada bulunmuş, Dayım şu an Amerikan vatandaşı. Annemin kuzeninin kızı da Amerikada ki biriyle evlendi gitti başka birkaç akraba daha var Amerikada olan.
    İnşallah 6 sene sonra da ben Amerikan vatandaşı olurum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.4k

| | | |