Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Üniversite diplomam bende ama lise diplomam elimde yok. Sonuçta lise mezunu olmadan üniversite okuyamıyoruz, dolayısıyla illa lise diplomasını da görmek istemezler diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum? Umarım sırf formalite olsun diye gidip üniversitede lise diplomamı arattırmazlar.

Teşekkürler

• ⭐⭐

DS260 formunda doldurduğunuz en son mezun olduğunuz okula ait diplomayı götüreceksiniz.

• DV2019 u kazandım , birkaç sorum olacak
    *DS260 doldururken eşimin 16 yaşından sonraki adresleri soruluyor mu , sadece ben mi cevaplıyorum?
    *2003 ten beri aynı işyerinde çalışıyorum , işe başlama tarihim 1993 , 2003 ten onceki işyerlerimi yazmama gerek varmı ?
    *eski eşimle yaşayan 18 yaşından küçük kızıma green card talebinde bulunabilirmiyim ? benimle orda yaşamak zorunda mı , giriş çıkış yapması yeterli olur mu ?
    *goruşmenin olumlu cıkması durumunda pasaportlar ne surede elimize ulaşıyor ?

• ⭐⭐

@sash siz kızınızı çekilişe başvuru yaparken eklemediniz mi?

• @arnblt DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@sash siz kızınızı çekilişe başvuru yaparken eklemediniz mi?

evet ekledim , cocukları kısmında benimle beraber yaşayıp yaşamadığı ve green kard onun için green card isteyip istemediğim seceneği var, sorum ; benimle beraber orada yaşaması şartı varmı onun için bu talepte bulunmam için ?

• ⭐⭐

Eklediyseniz DS 260 formunu onun içinde dolduracaksınız.

• Sizinle mülakata girecek. Sizinle veya sizden sonra fakat vize alır almaz ilk 6 ay içinde Amerikaya giriş yapacak ve Green Card' ını alacak.
      Daha sonra sizin ne gibi zorunluluklarınız varsa onunda aynı zorunlulukları var. Yılda en az bir kez giriş-çıkış yapacak ki bu da fazla sürdürülebilir bir şey değil.
      -Ya da mülakata gitmeyecek. Siz vatandaşlığı aldıktan sonra kızınız için Green Kart yada onun içinde vatandaşlık başvurusunda bulunacaksınız. Ama kızınız o sırada yanılmıyorsam 21 yaşından küçük olmalı.
      Saygılar,
  • ⭐⭐

Ayrıca Sn @sash kızınızı DS260 eklemek değildi daha önceki cevapta kastım. Geçen sene Kasım da Green Card çekilişine başvururken eklediniz değilmi ?

Ayrıca Sn @sash kızınızı DS260 eklemek değildi daha önceki cevapta kastım. Geçen sene Kasım da Green Card çekilişine başvururken eklediniz değilmi ?

Evet tabiiki ekledim o da var . yasal ve gerceklere uygun olarak tum cocukları bildirmek ve eklemek durumundayız , ama sonrası işte ...

• @crazycells CEMII olarak yazıyor

peki daha şu banimle gelmeyecek , daha sonra gelecek (basvuracağım) dediğim zaman , yakın gelecekteki interview e yine de gelmesi gerekecek mi ?

• ⭐⭐

F2A vizesine başvurması gerekiyor o zaman. O da yanılmıyorsam bir kaç yıl sürüyor. Aşağıdaki başlığa bakabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak?page=1

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sash DS260 ve surecle ilgili sorularinizi su konuda sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@jammel DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells CEMII olarak yazıyor

DS260 formunda cemii olarak mi yaziyor? O durumda sanki siz L harfi degil de I girmissiniz basvuru yaparken?

• şu an dört bir koldan amerikada ulaşabildiğim herkesi aramaya veya onlarla irtibat kurmaya çalışıyorum. forumda yazılanlarda müthiş derecede orda bizi nelerin beklediği konusunda aydınlatıcı, bence burada yazılanlar toparlanarak güzel bir kitapçık yapılmalı ve gc talihlilerine dağıtılmalı 🙂
    görüştüğüm herkesin çeşitli tavsiye ve fikirleri var, herkesin ortak olduğu nokta ise kesinlikle abd ye taşın şeklinde. umarım bu sayfadan terfi edip amerikaya ilk gidiş ve orda yaşam tavsiyeleri konusuna geçerim 🙂

• Allah rızası in giderken beni de biri götürsün

• Yasaklı

Merhaba,
    DV2019' lotaryasının şanslılarından biriyim. (2019EU00005xxx)
    Ancak DS260 formunu doldururken sürekli "invalid name" hatası veriyor.
    Üniversite adı, şehir adı, işyeri adı hiç farketmiyor sürekli aynı terane.
    Kentucky ofise yazdım başvurunuz ilgili bölüme gönderildi diye cevap geldi.
    Acaba çok mu acelecilik ediyorum?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@grslarc DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba,
    DV2019' lotaryasının şanslılarından biriyim. (2019EU00005xxx)
    Ancak DS260 formunu doldururken sürekli "invalid name" hatası veriyor.
    Üniversite adı, şehir adı, işyeri adı hiç farketmiyor sürekli aynı terane.
    Kentucky ofise yazdım başvurunuz ilgili bölüme gönderildi diye cevap geldi.
    Acaba çok mu acelecilik ediyorum?

DS260 formuyla ilgili sorularinizi su konuda sorabilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari/

• @grslarc
    klavyeyi ingilizceye çevirin bence en çok sorun oradan çıkıyor

• klavyeyi ingilizceye çevirdim buyuk harf basıyor ve İ basıyor noktalı ve kabul de ediyor anlamadım

• @sash DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

klavyeyi ingilizceye çevirdim buyuk harf basıyor ve İ basıyor noktalı ve kabul de ediyor anlamadım

valla biz kıza Amerika'dan alınmış macbook'a el koyup doğrudan ingilizce klavyesi olan makine ile girene kadar çözemedik, maalesef o zamana kadar Admin'in büyük emeği ile hazırlanmış bu forumu da zaten bilmiyorduk
    en çok tarih silsilesi ile oturulan adreslerde oyalandık ne çok i harfi varmış yaşadığımız adreslerde 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |