Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Asheville.jpg
    70 gun. geri sayim devam ediyor 😀 Asheville, North Carolina

• Bu sene hızlı geçti ne dersiniz ☀

• @Fevzi-ÖZYURT-0, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ali-Dmr

Kişi başı 450gr dan 11800x0.450=5310kg

@MySea nin çiftlikten kuzu alıp kessen, bir kuzudan 25 kilo çıktığını varsayarsak. 5310/25=212 kuzu eder.

Kuzu başı 150$ ve 50$ da kadap ücreti 200$ dan hesaplarsak; 212x200=42.400$ 🥴 iyi para 🤣

Bir de barbekü masraflarını ekledik mi, offf off sanırım şu ana kadar forumdaki en büyük adak 🤣

Artık şu Diversity Visa Program vb vize işlemleri için, çekiliş sonucu, mülakat görüşmesi gibi aşamalara koyun, kuzu, inek, dana, sığır filan günahsız hayvanları karıştırmasanız keşke. Yazık hayvanlara

• @daydreamer, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Fevzi-ÖZYURT-0, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ali-Dmr

@MySea nin çiftlikten kuzu alıp kessen, bir kuzudan 25 kilo çıktığını varsayarsak. 5310/25=212 kuzu eder.

Kuzu başı 150$ ve 50$ da kadap ücreti 200$ dan hesaplarsak; 212x200=42.400$ 🥴 iyi para 🤣

Bir de barbekü masraflarını ekledik mi, offf off sanırım şu ana kadar forumdaki en büyük adak 🤣

Artık şu Diversity Visa Program vb vize işlemleri için, çekiliş sonucu, mülakat görüşmesi gibi aşamalara koyun, kuzu, inek, dana, sığır filan günahsız hayvanları karıştırmasanız keşke. Yazık hayvanlara

Yok aslında, @MySea hocamın et çözümü aklıma geldi onun üzerinden espri yaptım.

Ama ben bu konu da biraz farklı düşünüyorum. Kuzuyu elimle besler, sever onunla oynarım. Ama keser çatır çatır yerim de 🤣

Siz vejeteryansınız sanırım?

@Ali-Dmr

Bu saglikli ama oldukca masrafli olur. 🤑

Alternatifler:
    Burger King whopper sandwich $3.
    McDonalds big mac sandwich $2.
    Arby's gyro wrap $3.
    Taco Bell beef burritos $2.49
    (Bunlarin hicbirisi bildigimiz gercek et degil)

• @MySea, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ali-Dmr

Alternatifler:
    Arby's gyro wrap $3.

Abi, ben 8 dolar veririm etin kilosuna problem değil. Bir et obur olarak, benim olmazsa olmazım. Günün 3 öğününü sabah kahvaltı, öğlen ve akşam et olacak şekilde yıl boyunca hiç sıkılmadan tamamlayabilirim.

Anladığım kadarı ile kilosu 10-12 dolara süt kuzusu yiyebiliyoruz. 🙃 (biraz araştırmıştım)

Benim için cennette yaşamak gibi bir şey.

Vejeteryanlar duymasın, keserler beni 🥴

Sırf bu yüzden güney Teksas a yerleşmeyi bile araştırmıştım.

Teksas ta yeme içme işlerinin çok keyifli olacağını düşünüyorum. Deniz konusunda da biraz iyi olsaydı, kesinlikle cennet olabilirdi. 🤨

• @Fevzi-ÖZYURT-0 O zaman guney Delaware size uygun. Hem plajlari var, hemde biraz ic taraflarda hayvan ciflikleri ve Amish ciftlikleri. Taze et, yumurta, sut, tavuk herseyi uygun fiyata bulmak mumkun. Ustelik sales tax yok.

• @MySea, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Fevzi-ÖZYURT-0 O zaman guney Delaware size uygun. Hem plajlari var, hemde biraz ic taraflarda hayvan ciflikleri ve Amish ciftlikleri. Taze et, yumurta, sut, tavuk herseyi uygun fiyata bulmak mumkun. Ustelik sales tax yok.

Abi mükemmel, araştırmaya başlıyorum. Çok teşekkür ederim.

• @Fevzi-ÖZYURT-0 Kardeşte yaş sınırı var mıydı ?

• @salih2825, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Fevzi-ÖZYURT-0 Kardeşte yaş sınırı var mıydı ?

Hayır, ama örneklerini paylaşanlardan gördüğüm kadarı ile minimum 6-7 yıl civarı sürmüş.

• ⭐⭐⭐⭐

@Fevzi-ÖZYURT-0 13 14 yıl şuan.

@MySea, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ali-Dmr

Alternatifler:
    Arby's gyro wrap $3.

Abi, ben 8 dolar veririm etin kilosuna problem değil. Bir et obur olarak, benim olmazsa olmazım. Günün 3 öğününü sabah kahvaltı, öğlen ve akşam et olacak şekilde yıl boyunca hiç sıkılmadan tamamlayabilirim.

Anladığım kadarı ile kilosu 10-12 dolara süt kuzusu yiyebiliyoruz. 🙃 (biraz araştırmıştım)

Benim için cennette yaşamak gibi bir şey.

Vejeteryanlar duymasın, keserler beni 🥴

Sırf bu yüzden güney Teksas a yerleşmeyi bile araştırmıştım.

Teksas ta yeme içme işlerinin çok keyifli olacağını düşünüyorum. Deniz konusunda da biraz iyi olsaydı, kesinlikle cennet olabilirdi. 🤨

Yok kesmezler. Hiçbir hayvanın (canlı anlamında; ıspanak, turp vs akla gelmesin diye o şekilde kullanmak durumundayım) kesilmesine gönülleri razı olmaz 😋

• Öğrenciler, yalnızca bir eğitim-öğretim döneminde maksimum 35 kredi alabiliyorlar. Açık lisede öğrenim, toplam 8 dönem yani 4 yıl sürüyor. 4 yıl sonunda alınan toplam kredinin en az 192 olması gerekiyor. Her dönem 35 kredi alan öğrenci, liseyi bitirdiğinde toplamda 280 krediye sahip oluyor.

• Arkadaşlar Confirmation numaramı telefonum sıfırlandığı için kaybettim forget kısmına tıkladığımda 2021 programı için kurtarma formu çıkıyor 8 mayıs'ta mı güncellenir bu kurtarma kısmı bilen yardımcı olabilir mi ?

• @Bahadır-Kükrer, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Öğrenciler, yalnızca bir eğitim-öğretim döneminde maksimum 35 kredi alabiliyorlar. Açık lisede öğrenim, toplam 8 dönem yani 4 yıl sürüyor. 4 yıl sonunda alınan toplam kredinin en az 192 olması gerekiyor. Her dönem 35 kredi alan öğrenci, liseyi bitirdiğinde toplamda 280 krediye sahip oluyor.

Ben ayrıntı vermedim ama siz yanlış ayrıntı vermişsiniz.
    20 yaş üstü için senede 4 kez kayıt açılıyor. Mezuniyet krediside 172 ye düşürüldü. 1 sene de neredeyse okulu bitirecek (140) krediyi toplayabiliyorsunuz.

Hazır fırsat varken 172 krediyi toparlayıp sonrasında yalandan sadece kayıt yenileyerek 8 dönem kıstasını doldurabilirler bundan bahsediyorsanız. Her halükarda 2 sene içinde şartlar yerine geitirilmiş olacak ve pandemi dolayısıyla bu süreçte hızlıca kredi toparlanacaktır.

• Umarım hak eden herkes kazanır da, gerçekten insan gibi yaşamayı öğreniriz. Ben de beklemekteyim. 🧐

• @Fevzi-ÖZYURT-0 6senelik inaktif rezerv de yapılabiliyor.Benim inaktif rezerve yani savaş olmadığı sürece orduyla işim yok sözleşmem bitince

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@saydin13 evet 2022 ile başlaması gerekiyor oda 8 mayısta açılacak

• @Bekoray boşuna başvuru yapmışsın başvuru şartlarını oku

• ⭐⭐⭐⭐

@Tuğrul-Eğdemir herhangi bir sorunu yok kendi başvurusunda. ailesinde varsa bir problem anlatır zaten.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

67

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |