Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @daydreamer LAKİN GİDEBİLİRSEM şehir olarak Houston (TX). Araştırdığım ve bildiğim kadarıyla bu bazı zengin mahallelerinde ücretsiz 2.el eşyalar oluyormuş. İş bulursam yada bulamazsam bile bu eşyaların ticaretini yapmayı düşünüyorum hala devam ediyorsa tabi.. O yüzden pick-up araçlar düşünüyorum yani. Direk alacağım parası şuan sorun olmaktan çıktı sevgili dedem sayesinde. Pizzacilik , oyma sanatı, yazılım üzerine deneyim ve tecrübelerim var profesyonel değilim tabi ama iş görürüm. Bunlari deneyeceğim olmazsa klasik bulaşık temizlik işleri. Barınma olarak da öğrenci evlerini düşünüyorum türk gruplarından bulabileceğimi düşünüyorum. İngilizcem çok iyi değil temel-orta düzey arası biliyorum. Ama çabuk öğrenirim maruz kalınca eminim. Ve son olarak temel düzey İspanyolcam ile de işlere bakacağım başlangıç için.

• @Batuhan-X Sesli güldüm. Askerligini yapmayan birisine askerligi anlatsan ne fayda. nizamiye kapisindan girince sudan cikmis balik gibi olurlar. Bence dereyi gormeden pacalari sivama 🙂

• @Sympathique yeterli miktar param var hiç çalışmadan 5-6 ay idare eder beni. Bunlar sadece hayal ve biraz da plan. Dereyi görmeden paçayı sivayalim ki az islanalim. Askerlik konusunda ise askere gitmemiş olsam da sizden daha çok askeri disiplin gördüğüm ve yaşadığım büyük ihtimaldir. İyi forumlar

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@Batuhan-X Batuhan X 18 Kas 2020 15:55

@daydreamer LAKİN GİDEBİLİRSEM şehir olarak Houston (TX). Araştırdığım ve bildiğim kadarıyla bu bazı zengin mahallelerinde ücretsiz 2.el eşyalar oluyormuş. İş bulursam yada bulamazsam bile bu eşyaların ticaretini yapmayı düşünüyorum hala devam ediyorsa tabi.. O yüzden pick-up araçlar düşünüyorum yani. Direk alacağım parası şuan sorun olmaktan çıktı sevgili dedem sayesinde. Pizzacilik , oyma sanatı, yazılım üzerine deneyim ve tecrübelerim var profesyonel değilim tabi ama iş görürüm. Bunlari deneyeceğim olmazsa klasik bulaşık temizlik işleri. Barınma olarak da öğrenci evlerini düşünüyorum türk gruplarından bulabileceğimi düşünüyorum. İngilizcem çok iyi değil temel-orta düzey arası biliyorum. Ama çabuk öğrenirim maruz kalınca eminim. Ve son olarak temel düzey İspanyolcam ile de işlere bakacağım başlangıç için.

@Sympathique, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Batuhan-X Sesli güldüm. Askerligini yapmayan birisine askerligi anlatsan ne fayda. nizamiye kapisindan girince sudan cikmis balik gibi olurlar. Bence dereyi gormeden pacalari sivama 🙂

Bu foruma üye olanlardan kaç kişi acaba bu tür hayaller kurmadı ki? Şahsen ben 6 dönem kurdum. Devam da ediyorum.
    @Batuhan-X sen şimdiden paçaları sıva. Derenin sığ ya da derin de olabileceğini de düşünerek. Amaaaaa.... O dereyi hiç bir zaman da göremeyebiliriz. Böyle bir durum da var 🙂

• @hadi-BE sıvadım bekliyorum her ihtimale karşı... Maddi sorunu çözdüğum için kafam o kadar rahat ki anlatamam. Çıkar çıkmaz orası ayrı. Yaşımız genç deneriz her sene, taş atıp da kolumuz yorulmadi ya

• @Batuhan-X, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@daydreamer LAKİN GİDEBİLİRSEM şehir olarak Houston (TX). Araştırdığım ve bildiğim kadarıyla bu bazı zengin mahallelerinde ücretsiz 2.el eşyalar oluyormuş. İş bulursam yada bulamazsam bile bu eşyaların ticaretini yapmayı düşünüyorum hala devam ediyorsa tabi.. O yüzden pick-up araçlar düşünüyorum yani.

Hayal kurmak guzeldir herkes hayal kurar fakat senin hayalinde bir sorun var kanunsuzluk var. zengin mahallede yasiyan insanlar maddi durumlari zayif olan insanlara yardim amacli esyalarini ucretsiz olarak veriyorlar. sende diyorsun ki ben bunlari alip saticam.

• Yasaklı

Bu ileti silindi!

• @Sympathique adam onu oraya koymuş nihayetinde, kanunda sadece fakir olan alsın diye bir şey varsa amenna ama yoksa ?

• @Batuhan-X, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Sympathique adam onu oraya koymuş nihayetinde, kanunda sadece fakir olan alsın diye bir şey varsa amenna ama yoksa ?

İzmir depreminde kizilayin depremzedelere dagittigi battaniyeleri toplayip satan bir adam vardi. kanunsuzluk mu? degil fakat ahlaki olarak ? hersey kanun degil birazda vicdan meselesi. karar elbette ki senin.

• Hayal kurmak güzel tabi ki. Ben de ilkokuldan beri türlü hayaller kuruyorum. Kimi doğaüstü hayaller, kimi çok çalışsam ulaşabileceğim hayaller, kimiyse tamamen şansa bağlı hayaller lakin; hayal kurmakla, hazırlık yapmak arasında da çok belirgin bir çizgi var. Şayet çıkarsa tabi ki pek çok konuda hazırlık yapmak gerek ama bu kadar öncesinden en son yapılacak işleri ilk sıradan hazırlamaya koyulmak da çok mantıklı değil. Çekilişe başvurup, ertesi gün sayfalarca sağlık raporu hakkında yazışmalar yaparak bilgi toplayıp muayene randevusuna hazırlık yapanlar var. E oldu olacak çantaları da hazırlayın bari. Her şeyi bir hayale bağlayıp o gün (belki) gelene kadar boş bekleyip zaman öldürmeye gerek yok.

Herkes olmasa bile bunu yapanlar olduğunu biliyoruz. Oraya gidince yapmayı göze aldığı işlerin veya çekmeye razı olduğu eziyetin 100de birine burda katlanmaya uğraşmayan, gün boyu sosyal medyada dolanıp iş bile aramayan ama her yıl düzenli başvuru yapan pek çok insan var. Sanki oraya gitseler sihirli değnek dokunacak, birdenbire farklı bir insana dönüşecekler filan sanıyorlar herhalde.

• @daydreamer Youtuberler yuzunden kaynaklandigini dusunuyorum. Genelleme yapmak gerekirse youtuberler surekli bak ne kadar guzel ne kadar harika buraya gel hersey cok basit dedikleri icin insanlarda bunlara inaniyor. Benimde hayalim bir gun amerikada yasamak ama hayaller icin cabalamak gerekiyor. Su an yaptigim gibi bir yandan ingilizce calisiyorum bir yandan forumda goy goy 🙂 gun gelirde orada yasarsam mutlaka lazim olacak birsey sonucta 😉

• @Sympathique İzmir depremi sonrası oluşan hırsızlık eşya alma olayları ile abd'de zenginlerin eşyalarını dağıtmalarini ben aynı kefeye koymuyorum. Teşekkür ederim Tabi ki her şekilde seçim benim

• ⭐⭐

@Batuhan-X, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Sympathique İzmir depremi sonrası oluşan hırsızlık eşya alma olayları ile abd'de zenginlerin eşyalarını dağıtmalarini ben aynı kefeye koymuyorum. Teşekkür ederim Tabi ki her şekilde seçim benim

Satılan bir ürünü Uygun fiyata alıp kâr koyup satarsanız bu ticaretdir ama bağışlanan bir ürünü alıp satarsanız bunu da bir değil iki değil devamlı iş olarak görürseniz bu fırsatçılıktır Amerika fırsatlar ülkesi ama siz yanlış anlamış sınız bence, ya kendini ifade edemedim ama doğru anladıysak gitme Amerika'ya Türkiye'nin sana ihtiyacı var daha rahat edersin

• @Zelene Sizin firsatcilik anlayisiniz bugunun ebebeylerinin sozuyle ortusuyor. evladim kazan nasil kazanirsan kazan yeterki kazan.
    Soylesem tesiri yok sussam gonul razi degil.

• ⭐⭐

@Sympathique, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Zelene Sizin firsatcilik anlayisiniz bugunun ebebeylerinin sozuyle ortusuyor. evladim kazan nasil kazanirsan kazan yeterki kazan.
    Soylesem tesiri yok sussam gonul razi degil.

Başka kelime ile yazacaktım yazdım yazdım sildim en masumu fırsatçılık oldu 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@Zelene, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Batuhan-X, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Sympathique İzmir depremi sonrası oluşan hırsızlık eşya alma olayları ile abd'de zenginlerin eşyalarını dağıtmalarini ben aynı kefeye koymuyorum. Teşekkür ederim Tabi ki her şekilde seçim benim

Satılan bir ürünü Uygun fiyata alıp kâr koyup satarsanız bu ticaretdir ama bağışlanan bir ürünü alıp satarsanız bunu da bir değil iki değil devamlı iş olarak görürseniz bu fırsatçılıktır Amerika fırsatlar ülkesi ama siz yanlış anlamış sınız bence, ya kendini ifade edemedim ama doğru anladıysak gitme Amerika'ya Türkiye'nin sana ihtiyacı var daha rahat edersin

Bence yanlış değerlendiriyorsun. Evet Batuhanın iş planı çok ayakları yere basan bir plan değil. Genel itibariyle çok yaratıcı da değil. Ama illegal bir öğe barındırmıyor. Zengin muhitlerde sokağa atılmış eşyaları toplamak demiş, kimsenin fakirlere bağışladığı yok yani, eğer bir kaç saat içinde alınmazsa çöp kamyonuyla toplanacak olan şeylerden bahsediyor. Bir iş dalı oluşturacak kadar çokmudurlar orasını bilemem. Duyduğumuz bildiğimiz kadarıyla bunları zaten toplayıp craiglistte ve ya letgo gibi sitelerde ucuz fiyata satıp para kazanan kişiler var. 5-10-20 dolarlar, bazı masa sandalye koltuk yatak gibi şeylere 100-200 dolarlar kazananlar da var. Bunların bazıları kendi eşyalarını sattığı gibi bazıları da sağdan soldan topladıklarını satıyorlar.

Fakat bu ne süre ile sürdürülebilir bir iştir, ne gelir getirir, bu eşyaları satmak için bekletirken ihtiyaç duyulacak ''space'' nasıl oluşturulur, sonra zaman içinde buralar çöpeve dönüşür mü beni endişelendiren bu.

Ben, GC alma şansına sahip olmuş 20-25 yaşlarında bir Türk gencinden daha yaratıcı bir başarı planı beklerdim. Mesela burada tamamlamadıysa üniversite eğitimini tamamlamayı, bitirmişse masterini yapmayı, doktora yapmayı, bilimsel bir buluş yapamasa da teknik bir beceri kazanıp ''TÜRKİYEDE GERÇEKLEŞTİRME İMKANI BULAMADIĞI'' bir geleceğe kavuşmayı planlamasını beklerdim. Yoksa Amerikaya gidebilmiş olmanın akademik başarısının tadını alamadıktan sonra gitmiş olmanın hiç bir faydası yok.

Yeni Zelandada bir Kiwi youtube kanalındaki çocuk Türkiyeye gezmeye gelirken mi yoksa sadece öylesine mi Avustralyaya uğradığında Melborndeki Türk mahallesine gitti. Bakkal, Berber, Manav hep Türk. Adam Avustralyaya gitmiş, Bakkal açmış, günde 18 saat gelen Türk ve belki başka müslüman müşterilere hizmet ettiği 50 m2 lik dükkanda ömrünü çürütüyor. Bu adamın Türkiyede ya da Avustralyada olması çok farketmiyor benim gözümde. Hadi bu adam işi sebebiyle pek dışarı çıkamıyor. Avustralya Türk Derneği gibi bir yere gitti bu sefer youtuber arkadaş. Dernek, bildiğin kahvehane. Okey ve kağıt oynuyor adamlar. 40-50-60 yaşlarında bazıları orta yaşlı hatta bazıları genç sayılabilecek Türkler, bizim ölürcesine gitmek istediğimiz bir ülke olabilecek Avustralyaya gidip yerleşmiş. İşini gücünü oturtmuş, mesaisini bi şekilde boşa düşürmüş, girmiş 4 duvar arasına taş diziyor okeyde. Yahu Türkiyenin 4-5 katı büyüklükte bir kıta. Git dağ bayır gez. Remarkable Rocks u gör, Kangru adasına git. Çölde safari yap, elindeki fırsatı en iyi şekilde değerlendir. İlla bilim adamı olmaya gerek yok. Bu cendereden kurtulduktan sonra biraz yaratıcı, biraz yenilikçi, biraz meraklı olmak yeter. Herşey hızlıca para kazanmak değil.

• ⭐⭐⭐

Konu İzmir depreminde bağışlanan battaniyelere nasıl gelmiş acaba.
    Sanırım ücretsiz 2. el eşyalar verildiğinde ya da çöp yanına bırakıldığında genel amaç ihtiyacı olan alsından ziyade evin o eşyadan kurtulması. Eğer ki bir derneğe bağışlanıyorsa zaten dernek tarafından gidip alınır. Kaldı ki bu tür eşyaları toplayıp, bakımını yapıp/yapmayıp satanlarıda videolardan izledim. Her ne kadar bir iş bulsam da bu ticareti yaparım diye yazmış olsa da bence en kötü ihtimal bu işten giderim sonra düze çıkınca daha kalıcı şeyler yaparım demek istemiş. Nihayetinde oymacılık, pizza ve yazılım üzerine de biraz tecrübesi varmış. Oradan oymacılık gibi bir beceri para eder herhalde.
    Gereksiz tartışmalardan uzak durmak lazım. Zaten insanlar yeterince gergin burada lütfen böyle şeyler olmasın. Her ne kadar başkasına abartı, saçma gelse de insanlar isterlerse güzelce hayallerini de yazsın. Yanlış anlaşılmaya mahal verebilecek bir durum söz konusuysa gene güzelce uyaralım 🙂

• @ibrahimasar Ayni durum burada Delaware'de bir zamanlar vardi. Bir Turk market vardi ve yan tarafi kahvehane olarak isletiliyordu. Sonradan kahvehane bolumunu kapattilar ve simdilerde hem market hemde pizza restaurant olarak calisiyor.

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Konu İzmir depreminde bağışlanan battaniyelere nasıl gelmiş acaba.
    Sanırım ücretsiz 2. el eşyalar verildiğinde ya da çöp yanına bırakıldığında genel amaç ihtiyacı olan alsından ziyade evin o eşyadan kurtulması. Eğer ki bir derneğe bağışlanıyorsa zaten dernek tarafından gidip alınır. Kaldı ki bu tür eşyaları toplayıp, bakımını yapıp/yapmayıp satanlarıda videolardan izledim. Her ne kadar bir iş bulsam da bu ticareti yaparım diye yazmış olsa da bence en kötü ihtimal bu işten giderim sonra düze çıkınca daha kalıcı şeyler yaparım demek istemiş. Nihayetinde oymacılık, pizza ve yazılım üzerine de biraz tecrübesi varmış. Oradan oymacılık gibi bir beceri para eder herhalde.
    Gereksiz tartışmalardan uzak durmak lazım. Zaten insanlar yeterince gergin burada lütfen böyle şeyler olmasın. Her ne kadar başkasına abartı, saçma gelse de insanlar isterlerse güzelce hayallerini de yazsın. Yanlış anlaşılmaya mahal verebilecek bir durum söz konusuysa gene güzelce uyaralım 🙂

Sevgili yazar mesele gereksiz tartisma degil burasi bir forum ve bekleme odasi. Forum kurallarina uygun oldugu surece ne yazildigin ne onemi var?
    Ayrica ilk mesaji okudugunuz zaman okumak ve okunani anlamak arasindaki farki gorebilirsiniz.
    Kisi zengin mahallelerinde verilen esyalardan bahsediyor. Zengin fakir farketmeksizin cop kutularinin yanina birakilanlardan bahsedilmiyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

143

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |