Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Hobareey asker giriş yaptı foruma 😂
    Başvurumuzu yaptık yerimizi aldık nasipse bu çekilişte gidiyoruz Amerika'ya. Şafak 37 sayıyordum şimdi şafak 173 oldu tekrar çekiliş açıklanmasına kadar 😂. Umarım gönlü güzel insanlar kazanır bi de ben 👍

• hocam aslında bir yandan haklı bir yandan haksız. mersin'in en pislik semtlerinden biri olan yeni mahalle'de büyümüş birisiyim, kişinin anlattığı çoğu şey doğru. burada bir kız cok ufaktan dekolteli giysin suriyeli-türk farketmez cevredeki tüm erkekler gözleri o kadına direkt diker kadın arkası dönükken hatta onu geçtim yanında arkadaşı varsa arkadaşını dürter "lan şu karıya bak be" diye. gelirin 250-300 dolar olduğu ülkede çevremdeki herkes son model passat vb araçlara biniyor, bunların hepsi babadan zengin olma değil ve yatırımcı değil demek istediğimi anladınız. yanlış kişilerle tanışıldığında (ki mahallemden dost edinirseniz büyük olası) uyuşturucuya düşme (içme ya da satma), olayına düşmek büyük olası. bence yazılan şeyin konuma göre de etkisi var. bu ülkenin resmi dili Türkçe'dir, Türkçe konuşulur. almanya'da okullarda resmi kurumlarda almanca konuşmayan kişileri cezalandırıyormuş. bizim devletin ayıbı bu milliliği elinden kaybetmesi, akşam saati sokağa çıktığımda Türkçe konuşan kişi sayısı çok az. aslında bana kalırsa bu hem iyi, hem kötü. bir lisan bir insandır. arapça gibi dünyanın birçok yerinde kullanılan dili öğrenmek için türkiyedekilerin büyük avantajı var, durumdan kaçılamıyorsa yararlanmak lazım. malum devletimiz pek kaldırma taraftarı değil. vergi kaçırmayı vb vb geçtim daha gün yüzüne çıkarılmayan şeyleri yapan oldukça insan var(sadece müslüman türk değil). arkadaşımızın sözüne katıldığım taraf söylediklerinin doğru olması, katılmadığım taraf ise o olayları tek sadece türkler değil HERKESİN YAPIYOR OLMASI. ya Allah bismillah Allahuekber Tanrı Türkü korusun diyen kişilerin de çok hırsızlığını gördüm demeyen kişilerin de. ha ateist muamelesi de yemek istemiyorum, müslümanım ve Türk'üm. ama dini görevlerimi yerine getirmiyorum ne yazık ki.

• ⭐⭐⭐

@Oğuzhan-Gürleyen, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Hobareey asker giriş yaptı foruma 😂
    Başvurumuzu yaptık yerimizi aldık nasipse bu çekilişte gidiyoruz Amerika'ya. Şafak 37 sayıyordum şimdi şafak 173 oldu tekrar çekiliş açıklanmasına kadar 😂. Umarım gönlü güzel insanlar kazanır bi de ben 👍

Hadi bol şans 👍 Her sene gidiyoruz zaten hayallerimizde elbet bir gün gerçek olacak 😁 @Oğuzhan-Gürleyen

• 🙋🏼♂🙋🏼♂🙋🏼♂🙋🏼♂🙋🏼♂🙋🏼♂🙋🏼♂🙋🏼♂

• ⭐⭐⭐⭐

Bu tartışmaların yeri burası değil. İlk mesajın üslubu da çok kötü. Sokak ağzı ve genç kafasıyla yazılmış. Türkiyenin artık % 95 i müslüman değil. Türk de değil. Zaten ırk, soy ve din olarak karma bir ülkeyiz. Tıpkı Amerika gibi. Google ın reklam araçları gibi, en çok ne ile ilgileniyorsan sürekli onu görürsün. Çevrenizde çıkarcı, din, çocuk, kadın suistimalcisi çok ise herkesi öyle sanırsınız. Ben Türkiye cumhuriyetinde yaşayan kişilerin %95 ini namuslu, haysiyetli, prensip sahibi, ilkeli, dürüst kişiler olarak görürüm. % 5 lik aykırı, çıkarcı, haysiyetten ve onurdan yoksun kişilerin çok zannedilmesinin sebebi onların pevasızlıkları, utanmazca ve kendilerine hak gördükleri her haltı umursamadan işlemeleridir. Sesleri çok çıkar bunların. Geri kalan edepli %95 in bu işlere ses çıkarmıyor görünüşleri bir çok şeyi yasalardan beklemeleridir. Adalet er geç yerini bulur. Yoksa haksızlıktan, namussuzluktan, riyakarlıktan hepimiz rahatsızızdır. @Cataleya arkadaşın merak ediyorum dediği konunun cevabı budur.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@kaanvercetti, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

hocam aslında bir yandan haklı bir yandan haksız. mersin'in en pislik semtlerinden biri olan yeni mahalle'de büyümüş birisiyim, kişinin anlattığı çoğu şey doğru. burada bir kız cok ufaktan dekolteli giysin suriyeli-türk farketmez cevredeki tüm erkekler gözleri o kadına direkt diker kadın arkası dönükken hatta onu geçtim yanında arkadaşı varsa arkadaşını dürter "lan şu karıya bak be" diye. gelirin 250-300 dolar olduğu ülkede çevremdeki herkes son model passat vb araçlara biniyor, bunların hepsi babadan zengin olma değil ve yatırımcı değil demek istediğimi anladınız. yanlış kişilerle tanışıldığında (ki mahallemden dost edinirseniz büyük olası) uyuşturucuya düşme (içme ya da satma), olayına düşmek büyük olası. bence yazılan şeyin konuma göre de etkisi var. bu ülkenin resmi dili Türkçe'dir, Türkçe konuşulur. almanya'da okullarda resmi kurumlarda almanca konuşmayan kişileri cezalandırıyormuş. bizim devletin ayıbı bu milliliği elinden kaybetmesi, akşam saati sokağa çıktığımda Türkçe konuşan kişi sayısı çok az. aslında bana kalırsa bu hem iyi, hem kötü. bir lisan bir insandır. arapça gibi dünyanın birçok yerinde kullanılan dili öğrenmek için türkiyedekilerin büyük avantajı var, durumdan kaçılamıyorsa yararlanmak lazım. malum devletimiz pek kaldırma taraftarı değil. vergi kaçırmayı vb vb geçtim daha gün yüzüne çıkarılmayan şeyleri yapan oldukça insan var(sadece müslüman türk değil). arkadaşımızın sözüne katıldığım taraf söylediklerinin doğru olması, katılmadığım taraf ise o olayları tek sadece türkler değil HERKESİN YAPIYOR OLMASI. ya Allah bismillah Allahuekber Tanrı Türkü korusun diyen kişilerin de çok hırsızlığını gördüm demeyen kişilerin de. ha ateist muamelesi de yemek istemiyorum, müslümanım ve Türk'üm. ama dini görevlerimi yerine getirmiyorum ne yazık ki.

Bu tartışmaların yeri burası değil. İlk mesajın üslubu da çok kötü. Sokak ağzı ve genç kafasıyla yazılmış. Türkiyenin artık % 95 i müslüman değil. Türk de değil. Zaten ırk, soy ve din olarak karma bir ülkeyiz. Tıpkı Amerika gibi. Google ın reklam araçları gibi, en çok ne ile ilgileniyorsan sürekli onu görürsün. Çevrenizde çıkarcı, din, çocuk, kadın suistimalcisi çok ise herkesi öyle sanırsınız. Ben Türkiye cumhuriyetinde yaşayan kişilerin %95 ini namuslu, haysiyetli, prensip sahibi, ilkeli, dürüst kişiler olarak görürüm. % 5 lik aykırı, çıkarcı, haysiyetten ve onurdan yoksun kişilerin çok zannedilmesinin sebebi onların pevasızlıkları, utanmazca ve kendilerine hak gördükleri her haltı umursamadan işlemeleridir. Sesleri çok çıkar bunların. Geri kalan edepli %95 in bu işlere ses çıkarmıyor görünüşleri bir çok şeyi yasalardan beklemeleridir. Adalet er geç yerini bulur. Yoksa haksızlıktan, namussuzluktan, riyakarlıktan hepimiz rahatsızızdır. @Cataleya arkadaşın merak ediyorum dediği konunun cevabı budur.

kesinlikle haklısınız hocam üslubu uygun değil ve günümüzdeki çoğu kişi müslümanlıktan çıkmış vaziyette.

Çevrenizde çıkarcı, din, çocuk, kadın suistimalcisi çok ise herkesi öyle sanırsınız.

Sanırım şu yazdığım yazıya dikkat etmemişsiniz hocam:

bence yazılan şeyin konuma göre de etkisi var.

Kimileri için Türkiye cennet kimileri için cehennem durumuna dönüşebilir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar ülkü ocakları adı verilen kuruluştaydım, lise öğrencisi olmanın verdiği durumla. Kendisine "müslüman & türk" diyip Ankara'ya anıtkabir ziyaretinde bulunurken mola yerinde tüm o dediğim sıfatta geçinen kişilerin marketleri soyup yağmaladığını farkettim. Konum çok önemli. Bir insan nerede doğum büyüdüyse oranın kültürüyle oranın yaşantısıyla yaşar. İstisnalar nadir çıkar. Konuşma tarzı & konuşma üslubu bile değişebilir. Ben okulda her gün kavga ettiğim için her gün dudağım patlak pantolonum yırtık eve gittiğim için okulumu değiştirmek zorunda kaldım, Muğla'da yaşayan bir tanıdığımla bu durum hakkında konuştuğumda hiç böyle bir çocukluk yaşamadığını söyledi. Küçükken önünüz kesilip sizden 1 TL istenince ve siz de vermek zorunda kalınca bir süre sonra aynı şeyleri siz de yapmaya eğilimli olabiliyorsunuz aile terbiyesi ile büyümemiş iseniz. Şükür ki aile terbiyesi ile yetiştim. Bulunduğumuz ülke topraklarında herkes aynı hayatı yaşamıyor kesinlikle (parasal yönden değil). Olayları geniş gözlükle incelemek gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

hocam aslında bir yandan haklı bir yandan haksız. mersin'in en pislik semtlerinden biri olan yeni mahalle'de büyümüş birisiyim, kişinin anlattığı çoğu şey doğru. burada bir kız cok ufaktan dekolteli giysin suriyeli-türk farketmez cevredeki tüm erkekler gözleri o kadına direkt diker kadın arkası dönükken hatta onu geçtim yanında arkadaşı varsa arkadaşını dürter "lan şu karıya bak be" diye. gelirin 250-300 dolar olduğu ülkede çevremdeki herkes son model passat vb araçlara biniyor, bunların hepsi babadan zengin olma değil ve yatırımcı değil demek istediğimi anladınız. yanlış kişilerle tanışıldığında (ki mahallemden dost edinirseniz büyük olası) uyuşturucuya düşme (içme ya da satma), olayına düşmek büyük olası. bence yazılan şeyin konuma göre de etkisi var. bu ülkenin resmi dili Türkçe'dir, Türkçe konuşulur. almanya'da okullarda resmi kurumlarda almanca konuşmayan kişileri cezalandırıyormuş. bizim devletin ayıbı bu milliliği elinden kaybetmesi, akşam saati sokağa çıktığımda Türkçe konuşan kişi sayısı çok az. aslında bana kalırsa bu hem iyi, hem kötü. bir lisan bir insandır. arapça gibi dünyanın birçok yerinde kullanılan dili öğrenmek için türkiyedekilerin büyük avantajı var, durumdan kaçılamıyorsa yararlanmak lazım. malum devletimiz pek kaldırma taraftarı değil. vergi kaçırmayı vb vb geçtim daha gün yüzüne çıkarılmayan şeyleri yapan oldukça insan var(sadece müslüman türk değil). arkadaşımızın sözüne katıldığım taraf söylediklerinin doğru olması, katılmadığım taraf ise o olayları tek sadece türkler değil HERKESİN YAPIYOR OLMASI. ya Allah bismillah Allahuekber Tanrı Türkü korusun diyen kişilerin de çok hırsızlığını gördüm demeyen kişilerin de. ha ateist muamelesi de yemek istemiyorum, müslümanım ve Türk'üm. ama dini görevlerimi yerine getirmiyorum ne yazık ki.

kesinlikle haklısınız hocam üslubu uygun değil ve günümüzdeki çoğu kişi müslümanlıktan çıkmış vaziyette.

Çevrenizde çıkarcı, din, çocuk, kadın suistimalcisi çok ise herkesi öyle sanırsınız.

Sanırım şu yazdığım yazıya dikkat etmemişsiniz hocam:

bence yazılan şeyin konuma göre de etkisi var.

Kimileri için Türkiye cennet kimileri için cehennem durumuna dönüşebilir. Bundan birkaç yıl öncesine kadar ülkü ocakları adı verilen kuruluştaydım, lise öğrencisi olmanın verdiği durumla. Kendisine "müslüman & türk" diyip Ankara'ya anıtkabir ziyaretinde bulunurken mola yerinde tüm o dediğim sıfatta geçinen kişilerin marketleri soyup yağmaladığını farkettim. Konum çok önemli. Bir insan nerede doğum büyüdüyse oranın kültürüyle oranın yaşantısıyla yaşar. İstisnalar nadir çıkar. Konuşma tarzı & konuşma üslubu bile değişebilir. Ben okulda her gün kavga ettiğim için her gün dudağım patlak pantolonum yırtık eve gittiğim için okulumu değiştirmek zorunda kaldım, Muğla'da yaşayan bir tanıdığımla bu durum hakkında konuştuğumda hiç böyle bir çocukluk yaşamadığını söyledi. Küçükken önünüz kesilip sizden 1 TL istenince ve siz de vermek zorunda kalınca bir süre sonra aynı şeyleri siz de yapmaya eğilimli olabiliyorsunuz aile terbiyesi ile büyümemiş iseniz. Şükür ki aile terbiyesi ile yetiştim. Bulunduğumuz ülke topraklarında herkes aynı hayatı yaşamıyor kesinlikle (parasal yönden değil). Olayları geniş gözlükle incelemek gerekiyor.

Sizin yazdıklarınızı da okudum. Çevresel etki bireyin şekillenmesinde elbette önemli bir role sahip. Benim de yaşadığım yerde önümü kesip 1000 tl mi çok aldılar. Tinerci balici hapçı ne ararsan vardı. Önemli olan onların yanlış olduğunu anlayıp aralarından sıyrılmak. Yoksa sürü psikolojisiyle herkes savrulup gidebilir. Bu bir beceri değil. Suç işlemek, kötülük yapmak birilerine zarar vermek zor değil. Kişiliksiz bireyler rahatça yapabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells @admin @FreeWoRLD temizlik vakti gelmiş bu konu başlığı için. Başlık dışı yazıların sapıttığı için

• @Oğuzhan-Gürleyen hayırlı teskereler bol şans kardeşim 🙂

• tedbir amaçlı kapatılan konsolosluk açılsa ya artııkkk

• @Batuhan-X Genel olarak tüm vize işlemlerinden önce, bu yapılıyor.(ülke fark etmez.)Mülakattan önce her hangi bir tanıdığınızdan hesabınıza para gönderip; hesap dökümü alabilirsiniz.

• @ayvalik10 Fatih abi her sene böyle olmuyor mu 🙂 Maalesef yani değişmiyor bağzı şeyler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man değişmediği için zaten sorun her daim güncel. Fakat insanlar arasında inanılmaz düşünce farklılıkları oluşuyor. Mesela lise sona kadar yediğin içtiğin birlikte yaptığın herşeyini verdiğin arkadaşın üniversiteyi kazanıyor sen kazanmıyorsun sonra ilk tatilde ilk lafın kalkmış senin. Aynı şey Türkiye den amerikaya giden arkadaşların olsun youtuber videoları yapanlara sorun tüm yorumlar da bu cümle hep geçer kalktı. Ondan dolayı güneş doğuyor batıyor gibi bu süreçte yıllarca hep gidecek değişmez.

• @Nothing-Man vize memuru büyük para girişini sormuyor mu? Ayrıca size özelden yazmak istiyorum uygun mudur

• @Batuhan-X Tabi özelden yazdım size buyrun.

• Merhaba arkadaşlar,

bir kardeşimizin okul tezi için anket olayı var ama sayı olarak çok yetersiz kalmış.

Bir el atabilir miyiz?

anket linki

• @Chandler yaptım.

• @hasan44 çok teşekkür ederiz. 🙂

• @ibrahimasar böyle birşey yazmamam gerekiyordu. Herkesten özür dilerim. Zaten iletiyi sildim. Fazla tepki aldım. Problem değil bu olabilir cimere şikayet eden bile varmış beni, o da sorun değil bekleme odasından herkes düşüncü fikir paylaşıyor bende bu sahte pasaportla başvurmak gibi olaylardan sonra o yazıyı yazdım. Ama insanların zoruna gitti. Biraz ağır ve çok açık şekilde olmuş olabilir yazdıklarım yanlış uslüpte kullanmış olabilirim. Tekrardan özür dilerim herkesten iyi günler

• @kaanvercetti sizede teşekkür ederim yazdıklarım bunlardı,

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |