DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells şöyle bir yol izledim; başvuru fotoğrafı özelliklerinin anlatıldığı resmi sayfadaki örnek geçerli fotoğrafları kaydettim. sonra iki tane photocheck sayfası açıp sayfaları yan yana, aynı hizaya gelecek şekilde koydum. birine kendi fotomu diğerine örnek geçerli fotoyu koydum. oradan ölçek hesabı yapa yapa en sonunda photo tool'da örnek geçerli fotoyla birebir mesafe ölçüsünde kendi ham fotomu kırptım.
    sonuç olarak; resmi sayfadaki örnek geçerli foto ile benim fotomun çerçeve kenarlarına olan ölçüsü, gözlerimin ve çenemin yeri birebir aynı mesafede. fakat photo tool'da çenem de küçük çemberde kaldı.
    Bu haliyle başvurumu tamamladım. herkese bol şanslar dileyerek salondaki yerimi alıyorum 🙂

• ⭐⭐⭐

@southern çok teşekkürler size de bol şanslar dilerim🙂evet Fatih abi herkese canla başla yardım etmeye çalışıyor sağolsun.

• ⭐⭐⭐

@Merika hoşgeldin bol şanslar🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozguryigit, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells hocam resmi sitede fotograf üzerinde veya arkaplanda kesinlikle oynama yapılmayacagı yazıyor remove.bg gibi siteler sorun olamazmı kafamda soru işareti kalmasın istiyorum

problem olmaz, merak etmeyin 🙂

resmi sitede photoshop yapabilirsiniz diye yazsaydi, gelebilecek garip fotograflari hayal bile edemiyorum 🙂 dolayisiyla photoshop yapmayin diye yazmalari oldukca anlasilir 🙂 fotografi neden istediklerini dusunurseniz sorunun cevabini zaten bulursunuz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sunflower, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells şöyle bir yol izledim; başvuru fotoğrafı özelliklerinin anlatıldığı resmi sayfadaki örnek geçerli fotoğrafları kaydettim. sonra iki tane photocheck sayfası açıp sayfaları yan yana, aynı hizaya gelecek şekilde koydum. birine kendi fotomu diğerine örnek geçerli fotoyu koydum. oradan ölçek hesabı yapa yapa en sonunda photo tool'da örnek geçerli fotoyla birebir mesafe ölçüsünde kendi ham fotomu kırptım.
    sonuç olarak; resmi sayfadaki örnek geçerli foto ile benim fotomun çerçeve kenarlarına olan ölçüsü, gözlerimin ve çenemin yeri birebir aynı mesafede. fakat photo tool'da çenem de küçük çemberde kaldı.
    Bu haliyle başvurumu tamamladım. herkese bol şanslar dileyerek salondaki yerimi alıyorum 🙂

bol sanslar size de 🙂

• @ozguryigit, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells hocam resmi sitede fotograf üzerinde veya arkaplanda kesinlikle oynama yapılmayacagı yazıyor remove.bg gibi siteler sorun olamazmı kafamda soru işareti kalmasın istiyorum

Photoshop yasak derken, fotoğrafı fazlasıyla değiştirmekten bahsediyorlar aslında. Yüzünüzü, tipinizi filan farklı bir hale sokmak yasak yani. Sonuçta kazanırsanız mülakattaki halinizle başvuru fotoğrafınız farklı olacak. Mantık o, bildiğim kadarıyla. Ama arka planda düzenleme yapılabilir tabii ki. Arkadaki rengin tonunu açtığınızı kim fark edecek ki?

• Başvurumu yaptım inşallah fotoğraflardan dolayı s elenmeyiz

• @moses güzel olurdu 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@levelo, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

öncelikle herkese merhaba ve bol şanslar aranıza yeni katıldım.2 gün önce başvurumu yaptım ve sorum olacak;
    Başvuru sayfasında telefon numaramı yazarken +900545......... olarak yazdım. +90 dan sonra tekrar 0 yazmama gerek yokmuş ama ben yazdım bu başvurumu olumsuz etkiler mi? çok merak ediyorum.

Telefon yazmak isteğe bağlı olduğundan yanlış bir numara da versen sorun olmazdı.

• @bidünya Hos buldum, tesekkur ederim, bugun veya yarin basvuruyorum insallah, size de bol sans dilerim ✌🙂

• Merhaba herkese, fotoğrafın eni boyundan fazla diyor. kafayı yiyeceğim şimdi. nasıl düzeltebilirim. diğer herşey ok. boyutu jpeg falan ölçüler tutmuyoooor

• @Hyller Kontrollerden gecemedi dediginiz, tam olarak nereden yapilan kontrol acaba henuz bilmedigim yeni bir yontem var midir?
    benim de ikinci basvurum olacak, gecen sene ayni duygulari yasadim:) ama mucizevi bir sekilde herseyin bir zamani olduguna da inaniyorum. insallah bu sene tam da istedigimiz gibi olur tum sonuclar 🙏🙏

• Selamın aleyküm dostlar öncelikle forumdaki İzmirli arkadaşlarımıza geçmiş olsun gerçekten yarı izmirli olarak çok üzüldüm hepinize şans dolu çekiliş süreci dilerim bu yılda başvurumuzu yaptık bakalım inşallah iyi olur herşey gönlümüzce olur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Merika öncelikle ayarlı resminizi bu siteye koyun oturuyor mu oturmuyorsa bu site ile ayarlayın
    idphoto4you
    Sonra kontrol siteleri var
    greencardphotocheck
    visafoto

• @ayvalik10 Tesekkur ederim, bu site dediginiz resmi sitedeki photo tool herhalde, Safari acmiyordu gecen sene: / Tum Amerika Apple kullaniyorken, basvurular icin hala nasil uyumlamamislar, ilginctir.
    idphotoforyou -fotografi acik digital media a sunmamiz dolayisiyla pek guvenilir bulmuyorum artik..

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Merika ikisi de aynı mantıkla çalışıyor fakat ayarlamak için bu iki program en iyisi

• @hsnnzknn En güzeli kafadan çıkartmak yoksa bu meret güzel vakit çalıyor. insanın aklından çıkmayınca başka bir şey yapamaz hale getiriyor. 😁 😁

• Merhaba Ben Sevilay oglum açtı hesabı onun hesabı üzerinden yazıyorum, benim 2 çocugum var birisi 30 yasında ve evli diğeri ise 1998 doğumlu 22 yaşında ikisı de Amerika'ya Greencart'ı kazansam bile gelmeyecekler, ama merak ettiğim ben ikisini çocuklarım listesine yazmam ve resimlerini de yollamam gerekiyor mu?Söylediğim gibi ikisi de 21 den büyükler ve gelmeyecekler Amerika'ya yani ben çocuk sayısı kısmına 0 mı yazmam gerekiyor yaşlarından dolayı yoksa 2 mi yazmalıyım?Cevaplayabiirseniz çok sevinirim teşekkür ederim şimdiden iyi günler.

• @levelo, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

öncelikle herkese merhaba ve bol şanslar aranıza yeni katıldım.2 gün önce başvurumu yaptım ve sorum olacak;
    Başvuru sayfasında telefon numaramı yazarken +900545......... olarak yazdım. +90 dan sonra tekrar 0 yazmama gerek yokmuş ama ben yazdım bu başvurumu olumsuz etkiler mi? çok merak ediyorum.

orası opsiyonel bir kısım, bir sıkıntı çıkmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

419

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.2k

| | | |