Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Ben yaklaşık 5 yıldır green card çekilişine başvuru yapmak istiyordum ama red alma korkusu yüzünden hep erteledim, bu sene başvurdum, eğer çıkarsa green card bana 10 ceza dosyam var. asliye ceza mahkesinde hepsi para cezası hiç hapis cezası yok cep telefonu dükkanımda ben tatildeyken arkadaşıma bakması için 10 günlüğüne bırakmıştım operatör firması elemanı kasemi kullanıp hatlar açmış başkasının üstüne benim firma kasem var ama imzam yok evrakta hakim bu senin sorumluluğun dedi ve 10 ayrı mahkemeden ceza aldım, hepsi para cezası 4-5 yıl önce, green card alırken bu konuda sorun yaşar mıyım?

• Muslu Law Firm

@world-best-video, içinde söyledi: Asliye ceza mahkesinden aldığım para cezaları

Ben yaklaşık 5 yıldır green card çekilişine başvuru yapmak istiyordum ama red alma korkusu yüzünden hep erteledim, bu sene başvurdum, eğer çıkarsa green card bana 10 ceza dosyam var. asliye ceza mahkesinde hepsi para cezası hiç hapis cezası yok cep telefonu dükkanımda ben tatildeyken arkadaşıma bakması için 10 günlüğüne bırakmıştım operatör firması elemanı kasemi kullanıp hatlar açmış başkasının üstüne benim firma kasem var ama imzam yok evrakta hakim bu senin sorumluluğun dedi ve 10 ayrı mahkemeden ceza aldım, hepsi para cezası 4-5 yıl önce, green card alırken bu konuda sorun yaşar mıyım?

Sayın @world-best-video ,
    Bu soruyu cevaplamak bütün mahkeme cezalarınıza bakmadan mümkün değildir. Öncelikle suç sizin değil ise bunu reddetmiş olmanız gerekirdi. Suçu kabul etti iseniz size ait sayılacaktır. Hapis cezası almamış olmanız size avantaj, ancak 10 dosyanız olması ve bunların evrakta sahtecilik olması durumunda ve bir yıl veya daha fazla hapis cezası alıp bunun uygulanmamış olması durumda dahi ABD’ye daimi giriş yasaklısı sayılabilirsiniz. Detaylara bakmadan bunu söylemek doğru olmaz. Ancak sucunuz “Aggrevated Felony” sayılsa ve hayat boyu giriş yasağına tabii olsanız bile yapılabilecek şeyler vardır. Buna ABDde post conviction relief denir, yani cezai karar çıktıktan sonra karar geçmişe yürürlük olarak değiştirilebilmektedir. Bunlar çok önemli detaylar olup durumunuzu direkt olarak etkileyecektir.
    Teşekkürler.

• @Claudia-J-Muslu 10 ayrı dosyanın topşamımı 1 sene olmalı yoksa tek dosyanın toplamımı ben dosyaların hepsi toparlıyacam bu sürec eğerki önüme çıkmadan sizinle irtibata geçicem

Benzer Başlıklar

• 4
  • 3
  • 2
  • 5
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |