Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @efeozgur35 zor olan bir şey yok uçağa biniceksin gidiceksin sonrası senin elinde 👍

• ⭐⭐

Sayfalarca aynı soruları görünce keşke başvuru bir hafta sürse diye düşünüyorum 🤪 bekleme odamız eski haline dönse

• yahu arkadaş, ne yapsak - itibar alıyoruz. Biyometrik fotoğrafta kafa büyük kalmıyor, Türkiye standartları için olan biyometrik için omuzları fotoğrafa almadıkları için kafa büyük kalıyor.

• Sanırsam bu gidişle forumda en honestless ben olacağım

• @bakk25 Turist vizenizin süresi bitince kaçak statüsüne düşmemeye dikkat edin.Kaçak olmak ileride GC alma imkanınız olursa size büyük engel oluşturur.''Pirince giderken evdeki bulgurdan olmak.''

• @Zelene bu başlıkta 4.9k ileti var ve yeni üyelerin hepsini okumak için zamanı olmayabilir, anlayışlı olmak lazım.

• @hurricane, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@bakk25 Turist vizenizin süresi bitince kaçak statüsüne düşmemeye dikkat edin.Kaçak olmak ileride GC alma imkanınız olursa size büyük engel oluşturur.''Pirince giderken evdeki bulgurdan olmak.''

Evet hepsinin farkindayiz ailecek, planlarimiz yolunda gider ise sorun olmaz diye umuyoruz.
    Umarim çekiliş bu sefer yüzümüze güler de stresli maceralara atılmayiz. 🙂

• @bakk25 sanırsam 2013 yılından beri deniyorsunuz ve çıkmamış. Cidden bu meret yıllarca çıkmazsa diye düşünüyorum ve çeşitli planlar yapıyorum. acaba siz başka bir yöntem denediniz mi? iş veya dil okulu v.s

• @Ahmet-Kölüş
    1- Sıralama var. Her ay bülten yayınlanıyor o sıraya göre mülakat a çağırıyorlar
    2- Her ülkenin belli bir kotası var kota dolarsa çağırılmıyor önceki çekilişleri incelerseniz fark edersiniz
    3-4- Sponsor ve iş mektunun etkisi büyük olacaktır tabi son karar yine konsolosluk görevlisinin. O anda vizeniz onaylandığını öğreniyorsunuz
    5- pasaport türünün önemi yok
    6- Vizeniz pasaporta basılıp ve ilk girişinizi yapmadan gc sahibi değilsiniz bu yüzden sizden istifa etmenizi istemezler örnek olarak Dv2020 de mülakata gidemedi bir çok kişi, memur olan birisi istifa etmiş olsaydı hem işsiz kalacaktı hemde vize alamamış olacaktı. izin alıp ilk girişinizi yaparsınız.
    7- Tüm belgeleri mülakat e gitmeden önce eposta yoluyla göndereceksini sağlık raporu hariç. Sağlık raporu yetişmeme durumunda eksik belgeyi tamamlamanızı isterler tabi son mülakat tarihi 30 eylül 2022 olacak
    8- Mülakat tarihinizden ortalama 1 ay önce mülakat maili alırsınız ( tabi eğer kazanırsanız sürekli takip etmenizde fayda var)
    umarım kazanırsınız bol şanslar

• @umtbecet teşekkür ederim bilgiler için hakkımızda hayırlısı

• Çıkacağına inancım nerdeyse hiç yok bu konularda şansım hayatım boyunca olmadı 😞

• ⭐⭐⭐⭐

@efe-boyunda, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

yahu arkadaş, ne yapsak - itibar alıyoruz. Biyometrik fotoğrafta kafa büyük kalmıyor, Türkiye standartları için olan biyometrik için omuzları fotoğrafa almadıkları için kafa büyük kalıyor.

Bir kere aşırı sivrilik yapınca insanlar söylediğiniz her şeyi o çerçeveyi de hesaba katıp değerlendiriyor. Yüzeysel, öneri getirmeyen eleştirel, kötülemeye yönelik tavırlarla yorum yapmak yerine yapıcı, açıklayıcı, öğretici yorumlar yaparak konularla ilgili fikirlerinizi belirtirseniz bir çok kişi fikirlerinize katılmasa bile saygı gösterir. İngilizce ile ilgili yorumunuz çok kırıcı incitici ve sokak ağzı ile idi. Daha yapıcı, olmaya çaba harcarsanız unutulacaktır ama. Kimse kimsenin yüzünü görmediğinden, kimsenin size peşin hükümle - vermediğini, ilk tanışmalardan biri gibi olan yorumunuzun, sizin genel duruşunuzu temsil ettiğini düşünüyorlardır. Yoksa kimse kimsenin düşmanı değil burada. Bazı sivri yorumcu arkadaşlar vardı, gereksiz tartışmalar başlatıp gereksiz yere uzatıyorlardı. Sırf bu yüzden foruma engelleme eklentisi geliştirildi. Şimdi o kişilerden bazıları bu yazdıklarımı göremiyor. Pozitif olun. Eleştirilerinizde de yapıcı olun. Bu sorun ortadan kalkacaktır.

• @bakk25, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@efeozgur35 zor olan bir şey yok uçağa biniceksin gidiceksin sonrası senin elinde 👍

dostum b1/2 vizesi ile gideceğini söylemiş sanırım kaçak kalacak 🙂 tut ki istediği gibi bir süre gitti ve sonrasında deport yedi. Tüm hayaller o zaman yıkılıyor 🙂

• @Ryback 9.kısımda hata veriyor telefondan yapınca

• @efe-boyunda dolar 10 olunca okulu da bırakıp kaçarım turist vizesi ile daha uğraşamam burada...

• @moses Aynen bennde oyle

• @moses, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

olunca okulu da bırakıp kaçarım turist vizesi ile daha uğraşamam

Benim de planlarımda böyle bir durum söz konusu ama ben kendime sınırı 15 olarak koydum. dolar 15 olursa mülteci botumu ayarlarım artık 🙂

• @efeozgur35 bir iki akrabam yıllarca kaçak yaşadı, hastaneler ameliyat olmalarına, defalarca polisten ceza yiyip hakim karşısına çıkmalarına rağmen asla atılmadılar. Her kurumun bağımsız olduğu bir ülkede kimse kimsenin işine karışmıyor, taaaki sizi atma yetkisine sahip insanlara denk gelene kadar tabiki

• ⭐⭐⭐

Forum ailem gurur günümüz kutlu olsun. Yaşasın cumhuriyet 🙏

• @moses İnsanlar w&t veya dil okulu ile gidip bir şekilde yolunu bulup kalıyor ben anlayamıyorum nasıl oluyor bu olay biliyor musun?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |