Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Tunahan-0 forumu okusaydınız biyometrik kullanmayın uyarılarını her yerde görürdünüz.

• ⭐⭐⭐⭐

@Nothing-Man hoşgeldin nerelerdesin ya 😃

• @muraterhan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Selam arkadaşlar,

aranıza yeni katıldım.

herkese kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum.

Aramıza hoşgeldiniz.

• Arkadaşlar herkese merhaba . Forumda yeniyim ilk başvurumu yaptım. Herkesin hakkında hayırlısıysa çıksın diyelim. İlk başvurum olduğu için birkaç sorum var
    1- Eğer çekilişi kazanırsak kazanma sırası diye birşey var o sırayla mı Ankaraya çağırıyorlar
    2- Türkiye’nin belli bir kotası var ve Ankara’ya gitmeden o kota doldu diyelim kalan çekiliş kazananları hiç mi çağırılmıyor
    3- Ankara’ya gittik sponsor gösterdik hemen o anda hayırlı olsun mu deniyor. Daha sonra mı red yada okey diye bilgi veriliyor
    4- new jersey de tanıdık var ve şirketi var o sponsor olacak sponsor belgesi ıslak imzalı diye okudum. Çekilişi kazanır kazanmaz Ankara’ya gitmeden o kişinin sponsor belgesini kargoyla buraya yollaması mı gerekiyor
    5- yeşil pasaport sahibiyim artısı eksisi olur mı
    6- kendim memurum eğer çıkarsa ve Vizede okey olursa 1 yıllık ücretsiz izin alıp gideceğim. Duruma göre memuriyetten istifa edeceğim. Sen memursun yada tam istifa etmemişsin diye elenme durumu olur mu
    7- çekiliş sonucu Ankara’daki görüşmeye kadar eksiksiz tüm belgeleri tamamlamamız gerekiyor. Görüşmede olası eksik belgede direk eleniyor muyuz. Yada bu belgeyi de getir deniyor mu
    8- gc çekilişi kazandıktan sonra tahmini vize görüşmesi şu zaman deniyor mu yada belli bir süre kala mı haber veriliyor.
    Kusura bakmayın uzun oldu teşekkür ederim herkese

• @Rhonster Aslında fotoğraf biyometrik olacak ama fotoğraf ölçüleri Türkiye standartlarına göre değil Amerikan standartlarına göre kırpılmış olmalı.

• @Ahmet-Kölüş, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar herkese merhaba . Forumda yeniyim ilk başvurumu yaptım. Herkesin hakkında hayırlısıysa çıksın diyelim. İlk başvurum olduğu için birkaç sorum var
    1- Eğer çekilişi kazanırsak kazanma sırası diye birşey var o sırayla mı Ankaraya çağırıyorlar
    2- Türkiye’nin belli bir kotası var ve Ankara’ya gitmeden o kota doldu diyelim kalan çekiliş kazananları hiç mi çağırılmıyor
    3- Ankara’ya gittik sponsor gösterdik hemen o anda hayırlı olsun mu deniyor. Daha sonra mı red yada okey diye bilgi veriliyor
    4- new jersey de tanıdık var ve şirketi var o sponsor olacak sponsor belgesi ıslak imzalı diye okudum. Çekilişi kazanır kazanmaz Ankara’ya gitmeden o kişinin sponsor belgesini kargoyla buraya yollaması mı gerekiyor
    5- yeşil pasaport sahibiyim artısı eksisi olur mı
    6- kendim memurum eğer çıkarsa ve Vizede okey olursa 1 yıllık ücretsiz izin alıp gideceğim. Duruma göre memuriyetten istifa edeceğim. Sen memursun yada tam istifa etmemişsin diye elenme durumu olur mu
    7- çekiliş sonucu Ankara’daki görüşmeye kadar eksiksiz tüm belgeleri tamamlamamız gerekiyor. Görüşmede olası eksik belgede direk eleniyor muyuz. Yada bu belgeyi de getir deniyor mu
    8- gc çekilişi kazandıktan sonra tahmini vize görüşmesi şu zaman deniyor mu yada belli bir süre kala mı haber veriliyor.
    Kusura bakmayın uzun oldu teşekkür ederim herkese

Pasaport türünün önemi yok.

• Merhaba, green card başvuru formunda fotografımı yukluyorum ama hata veriyor, fotoğrafım her seyiyle uygun boyut, piksel vs uygun ama sayfa kabul etmiyor. Neden olabilir bu ? nasıl düzeltebilirim

• @tuncayarat https://www.greencardphotocheck.com/tr/ bu siteden fotografınızı kontrol ettiniz mi ?

• Merhabalar, başvuru için pasaport için daha önce çektirilen fotoğrafı tarayıp yüklemek bir problem teşkil eder mi?

• henüz üniversite mezunu olmayan ama okuyan bir kişi başvuru forumdan lise mezunu olarak mı seçmesi gerekiyor ?

• @yigitsagun evet ettim hic bir sorun yok

• @Birkan-Öztürk pasaport fotoğrafının ölçüleri dv lottery için uygun değil. ayrıca son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf lazım

• @tuncayarat ilginç başka bir tarayıcıda deneyin

• @Birkan-Öztürk, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhabalar, başvuru için pasaport için daha önce çektirilen fotoğrafı tarayıp yüklemek bir problem teşkil eder mi?

Fotoğrafın biometrik olmaması gerekiyor ve son 6 ay içinde çekilmiş olması gerekiyor.

• @yigitsagun Fotoğraf son 6 ay içerisinde güncel fotoğraf ölçüleri kendim ayarlayıp yüklesem?

• @yigitsagun tamamdır oldu, tesekkür ederimm

• @Birkan-Öztürk tabi neden olmasın ama dikkat edin

• Herkese bol şanslar dilerim
    Ben bu sene son kez başvuru yapıyorum Mayıs ayında kazanamadiniz ibaresini gördüğüm an turist olarak giriş yapicam başka yollar ile kalmayi denicem green kart herhalde bana cikmayacak umarım gerçekten isteyen kişilere şans güler
    Tekrar bol şanslar dilerim

• @bakk25, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Herkese bol şanslar dilerim
    Ben bu sene son kez başvuru yapıyorum Mayıs ayında kazanamadiniz ibaresini gördüğüm an turist olarak giriş yapicam başka yollar ile kalmayi denicem green kart herhalde bana cikmayacak umarım gerçekten isteyen kişilere şans güler
    Tekrar bol şanslar dilerim

keşke o kadar basit olsa hocam 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@efe-boyunda biyometrik olarak çekilirseniz fotoğrafı kafanız büyük kalıyor ve omuzlar gözükmüyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

118

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |