Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• arkadaşlar annemin mail adresi yok benim mail adresimi verirsem problem olur mu? daha önce kendim de o mail adresimi kendi başvurumda kullanmıştım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kryilkilic, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

arkadaşlar annemin mail adresi yok benim mail adresimi verirsem problem olur mu? daha önce kendim de o mail adresimi kendi başvurumda kullanmıştım

sorun olmaz. ama anneniz adına yeni bir mail adresi açıp onun üzerinden gidebilirsiniz, garanti olur.

• herkese merhaba . bir sorum olacak. şuan nişanlıyım ve yaz başı evlenmeyi düşünüyorum. nişanlımın önceki eşinden bir çocuğu var. şayet ikimizden biri kazanırsak vede evlenirsek çoğuğunda bizimle gelmesi için babasından bir onay yada bir belge gerekiyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐

@tuncayarat, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhabalar, Joe Biden kazanirsa gc mulakatlarindaki kati tutum degisir mi sizce? Biraz daha rahatlar mi acaba

At sahibine göre kişner diye bir laf var. Bizde de hükümetin tutumu neyse memurun tutumu o. Hükümet artislik yaptıkça memurlar da bir havaya giriyor. Amerikan hükümetinin tavırları sınır ötesinde pozisyon sahibi kompleksli amerikalıları havaya sokuyor ve kılı kırk yarıyorlar. Biden in döneminde bu işlerin daha yumuşayacağını tahmin ediyorum.Şartları yerine getirenlere cellatlık taslayamayacaklar.

• Başvurumu şimdi bitirdim. Herkese bol şans! 🙂

• Merhaba.Ya bu fotoğraf boyutlarına kafam çok takıldı.Benim elimde 1000x1000 lik bir fotoğraf var.Bazı arkadaşlar 600x600 ile 1200x1200 arası olmalı diyorlar.Bazıları da 600x600 haricinde kabul edilmiyor diyorlar.1000x1000 olarak yüklesem sıkıntı olur mu acaba

• @darknessww, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba.Ya bu fotoğraf boyutlarına kafam çok takıldı.Benim elimde 1000x1000 lik bir fotoğraf var.Bazı arkadaşlar 600x600 ile 1200x1200 arası olmalı diyorlar.Bazıları da 600x600 haricinde kabul edilmiyor diyorlar.1000x1000 olarak yüklesem sıkıntı olur mu acaba

Durumdan çok endişeliyseniz fotoğrafı 600x600 çözünürlüğüne çok rahatlıkla düşürebilirsiniz herhangi bir kalite kaybına uğratmadan, 600x600 düşürdükten sonra yine de kontrolleri yapın tabi. Yönergelikte geçen 600x600 fakat 1000x1000 de sıkıntı olmaz. Başta dediğim gibi çözünürlüğü 600x600'e düşürüp kontrolleri yapın, nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız size yardımcı olurum.

• Merhaba..Fotoğrafçıda çektirdiğim fotoğrafımı, başvuru öncesi IDPhoto 4you sitesinden croplayarak masaüstüne kayıt ettim...Bütün özelikler tamam,diğer kontrol sitelerinden geçiyor..cropladığım fotoğrafı tekrar aynı siteye girip kontrol etmek istediğimde,daha önce hiç işlem yapılmamış gibi ham halini veriyor...ben masaüstünden başvuruya direk geçeceğim için sanki hiç işleme tabi tutulmamış gibi olmuyor mu? aydınlatırsanız şimdiden teşekkür ederim..@crazycells @ayvalik10

• Hocam fotoğraf için her şey uygun fakat 250 dpi gözüküyor fotoğraf.bir sıkıntı olur mu acaba? @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brtnfnk mesaj yazdım

• başvuruda verilen bilgilerin sonradan yanlış olduğunu farkedip düzeltmek istesek ,bu mümkün mü

• @hakanguner basvuruyu duzeltmek mumkun degil, yeniden basvurmak da elenmenize neden olur coklu basvurudan oturu. eger buyuk bir hata degilse; mesala dogdugunuz ulkeyi yanlis secerseniz bu sonucu etkileyen ciddi bir hatadir. ama adres cok onemli degil mesala, kazanirsaniz ileriki asamalarda sorun olmayabiliyor. en azindan benim forumdan okuduklarim buna isaret ediyor.

• anladı, teşekkürler

• arkadaşlar gc başvurusu yapacak kişinin 21 yaş üstü ve evli çocukları var formda çocuk sayısı olarak ne yazılması gerekiyor ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakirinbabasi, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@sakirinbabasi, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hurricane, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@sakirinbabasi mülakat tarihinde en az lise mezunu olmalısın.(18 yaşında olduğun için meslek şartını yerine getiremeyeceğini düşünüyorum.)

Bi yerde okudum acaba bilginiz varmı aynen şöyle yazıyor

Eğer lise veya dengi bir okul mezunu değilseniz son 5 yılın 2 yılında , en az 2 yıl Eğitim veya tecrübe gerektiren bir meslekte çalışmış olmanı lazım diyor ama kuzenim düz 1 sene lise okudu şimdi açıktan okuyor ben yine başvurmasını söyleyimde nolur nolmaz

Eger 30 Eylul 2022'ye kadar diplomasini alamayacaksa o durumda vize almasi mumkun olmayacak.

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

evet arkadaşlar yeni maceralara hazır mısınız ? bu seneki totemimde bu Bekleme Odası konusunu ben açtım müsadenizle umarım herkes için en iyisi olur önümüzdeki sene ayrıca konfirmasyon numaranızı hala kaybetmeyin ilerde tekrar kontrol edebilelim. BOL ŞANSLAR HERKESE!

dv2022 takvimi.png

Bir soru daha sormak istiyorum cevaplarsanız sevinirim kendim için soruyorum bunu ) şuan önlisans öğrencisi olarak gözüküyorum fakat seneye kaydımı sildirecem okulu bıraktım seçeneklerden hangisini seçmeliyim başvuru yaparken

lise mezunu olarak yazabilirsiniz. okulu bitirmeyecekseniz bahsetmenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HeineWittgenstein, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Greencard basvuru formumu kontrol edebilecegim bir yer var mi ?
    Ya da formda hatalı bir karakter girisi yaptığımı basvuru sonrasında nasıl anlarım

zaten hatali bir sey yazarsaniz form hata verir.

• @crazycells kral yine gece gündüz sahalardasın 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ufukcinar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

herkese merhaba . bir sorum olacak. şuan nişanlıyım ve yaz başı evlenmeyi düşünüyorum. nişanlımın önceki eşinden bir çocuğu var. şayet ikimizden biri kazanırsak vede evlenirsek çoğuğunda bizimle gelmesi için babasından bir onay yada bir belge gerekiyor mu ?

genelde bu durum sorun olmuyor, su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2033/muvafakatname

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darknessww, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba.Ya bu fotoğraf boyutlarına kafam çok takıldı.Benim elimde 1000x1000 lik bir fotoğraf var.Bazı arkadaşlar 600x600 ile 1200x1200 arası olmalı diyorlar.Bazıları da 600x600 haricinde kabul edilmiyor diyorlar.1000x1000 olarak yüklesem sıkıntı olur mu acaba

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@brtnfnk, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba..Fotoğrafçıda çektirdiğim fotoğrafımı, başvuru öncesi IDPhoto 4you sitesinden croplayarak masaüstüne kayıt ettim...Bütün özelikler tamam,diğer kontrol sitelerinden geçiyor..cropladığım fotoğrafı tekrar aynı siteye girip kontrol etmek istediğimde,daha önce hiç işlem yapılmamış gibi ham halini veriyor...ben masaüstünden başvuruya direk geçeceğim için sanki hiç işleme tabi tutulmamış gibi olmuyor mu? aydınlatırsanız şimdiden teşekkür ederim..@crazycells @ayvalik10

elinizdekini kullanabilirsiniz. Eger sitenin verdigini kullandiysaniz boyutlarini kontrol edin... 600 x 600 piksel olarak gorunuyorsa direkt kullanabilirsiniz basvuru icin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |