Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐ Yasaklı

İyi günler.
    Bu sene Kanada elçiliginden study permitimi almıstım ve bir ay sonra aileme green card cıktı (bana cıkmadı). Asıl talihli babam fakat gitmeyecegi net. Annemi amerikaya aldırabilirmiyiz. Kanadada bulunacagım yer amerika sınırında. annemi sınırdaki bir şehire yerleştirmek istiyorum.Böylece gitgel şeklinde hayatımıza devam etmek istiyoruz

Planımı yazıyorum lütfen yönlendirmenizi yapınız :
    -Ana baba tüm angaryaları yaptırıp elçilikten randevuyu alacaklar
    -Vizaları alacaklar
    -Babam kalacak türkiyede Annem binip gidecek
    -annem green cardı alacak orada yasamına devam edecek.

Son sorum, annem almanca ögretmeni ingilizcesi yok, onu öncelikle Maine eyaletinde dil ögreten bir yere yazdırmak istiyorum.Maine hakkında tecrübesi bilgisi olan arkadaslar da yazarsa sükran duyarım

Ds 260 doldurma deadline tarihini de yazarsanız sevinirim.

• @calibraturbo
    Öncelikle hayırlı olsun .
    Asıl talihli ABD ye girmeden ek gelecek kişiler giriş yapamazlar . Bu nedenle babanız ABD ye yerleşmeyecek olsa bile Annenizin giriş yapabilmesi için babanızında giriş yapması gerekecek.
    Daha sonra herkesin greencard süreci farklı devam edeceğinden babanızın greencardı yansa bile Anneniz devam ettiği sürece ABD de normal bir greencardlı gibi kalabilir.

Eyalet ile ilgili sorunuzu Eyaletler bölümüne sorarsanız daha hızlı yanıt alabilirsiniz. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@calibraturbo sayin smesut'un dedigi gibi asil talihli vizeyi alip ABD'ye giris yapmadan diger aile uyeleri GC alamazlar.

Dil okullari hakkinda bilgi icin Amerikan Vizeleri kategorisine, Maine hakkinda bilgi icin ilgili eyalet konusuna bakip sorularinizi orada sorabilirsiniz.

DS260 hakkinda bilgi icin imzamda bulunan paketi inceleyebilirsiniz.

Forumda soru sorarken lutfen daha sonra bilgi arayan arkadaslarin verilecek bilgilere erisimini ve bu bilgilerden faydalanacagini da dusunerek hareket edin. Dolayisiyla 3-4 birbirinden farkli soruyu tek bir konuda sormak yerine lutfen her soruyu forumdaki ilgili alanda ayri ayri dogru baslik altinda sorun. Tesekkurler.

• ⭐⭐ Yasaklı

diyelim ikisi de bindiler gittiler babam geri döndü bide üstüne boşandılar fakat ikisi de kartı aldı .annem kalabilirmi

• Yanlis bilgi vermek istemem ama ilk giristen sonra ki surec her birey icin ayri isliyor. @smesut belirttigi gibi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@calibraturbo Asıl talihli yerine spouse nin Green cardı alıp yaşama başlaması. içinde söyledi:

diyelim ikisi de bindiler gittiler babam geri döndü bide üstüne boşandılar fakat ikisi de kartı aldı .annem kalabilirmi

Babaniz ABD'ye girdikten sonra anneniz Green Card alabilir ama eger hemen ardindan bosanmalari vatandaslik sirasinda sorun yaratabilir. Yani bosanma derken hemen birkac hafta sonra ya da cok kisa bir sure icerisinde bosanmadan bahsediyorsaniz USCIS gorevlisine neden bunun gerceklestigini vatandaslik sirasinda iyice aciklamaniz lazim. Eger aralarindaki kari-koca iliskisini guclu bulmazlarsa ve sadece gocmenlik icin boyle bir iliskiye devam edildigine kanaat getirirlerse USCIS gorevlisi vatandaslik basvurusunu reddedebilir. Tabii anneniz vatandas olmadigi Green Card'li kaldigi surece boyle bir risk olmaz. Bilginize.

• ⭐⭐ Yasaklı

Halihazır devam eden bosanma davaları var. 32 yıldır evliler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@calibraturbo Asıl talihli yerine spouse nin Green cardı alıp yaşama başlaması. içinde söyledi:

Halihazır devam eden bosanma davaları var. 32 yıldır evliler

Maalesef bilemiyorum. Cok hassas ve onemli bir soru bu.

Benim size tavsiyem ABD'de bulunan ve bu konularda uzman birkac gocmenlik avukatina danismaniz. Eger bu bilgiyi konsolosluga vermezseniz ilerde basiniz agriyabilir, zaten vereceginiz bilgiler de tam olmali. Fakat bu bilgiyi verince vize vermeyi uygun bulmayabilirler. Vize alsaniz dahi ilerde vatandaslik basvurusu sirasinda USCIS sorun cikarabilir. Tabii, bunlarin hepsi ihtimal, hicbiri kesin degil. Pratikte sonucun hangisine yakin olacagini ben bilmiyorum, o nedenle konuda uzman bir avukata danismanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐ Yasaklı

Suan hazırda davaları sürüyor bunu green card basvuru süreci içinde elçilige göstermek gibi bir durumum- gereklilik varmıdır hocam

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Suan hazırda davaları sürüyor bunu green card basvuru süreci içinde elçilige göstermek gibi bir durumum- gereklilik varmıdır hocam

Su an bu bilgiyi vermeyip vizeyi alabilirsiniz ve belki anneniz daha sonra sorunsuz ABD'de GC'siyle surekli yasar. Ama sonra sizin icin ya da baska bir aile uyesi icin GC basvurusu yaparsa yahut vatandasliga gecmeye calisirsa bu bosanma durumu kendisinin basini agritabilir. Agritacak demiyorum, agritabilir diyorum, ben de bilmiyorum ne olacagini. Eger sorun olmayacagini bilsem zaten sizi yonlendirirdim, fakat ne olacagina emin olmadigim icin ve sizi yanlis yonlendirmek istemedigim icin deneyimli birkac avukattan fikir almanizi tavsiye ediyorum. Size su sorunun cevabi lazim "bosanma surecinde alinan DV-2 vizesi naturalization basvurusu sirasinda sorun yaratiyor mu?" Eger avukatlardan bu bilgiye dair ornek getirebilriseniz sizi yonlendiririm. Ama avukatlar "ben hallederim, gel benimle calis" derse hic orali olmayin, su an sorun cikmadan GC almanizin yolu zaten belli. Fakat ben surecin sonunda bu durumun sorun yaratip yaratmayacagini ogrenmeye calisiyorum. Avukatlar "nasil olsa 5 yil sure var vatandasliga, sorun olsa bile ben su an parami alirim deyip" onlarla calismaniz icin size yaniltici bilgi verebilirler. O nedenle sizin ogrenmeniz gereken sey, boyle bir ornek olup olmadigi. Eger basarili ornek varsa, o yolu takip edebilirsiniz.

• ⭐⭐ Yasaklı

Çok anlamlı ,nötral ve kaliteli cevabınız için tesekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Çok anlamlı ,nötral ve kaliteli cevabınız için tesekkür ederim

rica ederim, bol sanslar! Durumunuzdaki gelismeleri foruma aktarabilirseniz sevinirim. Tesekkurler.

• @calibraturbo Asıl talihli yerine spouse nin Green cardı alıp yaşama başlaması. içinde söyledi:

Boşanma aşaması varsa annen babanla gidemez, elçilik: mahkeme bitsin öyle gelin der.sonuç alınana kadar baban usa ya gidebilir.çocukları da götürebilir ama anne gidemez.boşanmayi gizleyin(baba kabul ederse-ikna edilirse) Anne babayla usa ya bir şekilde gitsin.Anne orada"boşanmak istemiyorum "diye karşı dava açsın(baba boşanmada ısrar etse bile önemli degil) ve dirensin. Anne durumu -gelişmeleri konsolosa bildirsin. 3 yıldan sonra zaten durum annenin lehine geliseçektir.bu süre zarfında mümkünse Anne usa dan hiç çıkmasın.önemli olan boşanmayi Anne usa deyken yapmak ve belki bir süre idare etmek.yani onemli olan zaman kazanmak.kimse anneyi boşandın gc hakkını kaybettin diye zorla sinir dışı edemez. Gc süreci biraz zorlu olur ama sinirdışı olmaz.Anne babadan bağımsız gc alır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |