Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu sene Çin, Hindistan gibi ülkelerin katılımı yasak diye duydum. Bir doğruluğu var mı? Varsa Türkiye'deki kotanın yükselişini sağlar mı bu durum?

• @Arthur-Morgan tam olarak istediğim cevap buydu .Diğerleri içinde çok teşekkür ederim umarım herkesin gönlüne göre olur

• Soruyu soran kişi o sebeple verilen reddin nihai red olup olmadığını sormuş, siz başka bir şey anlatmışsınız. Ben de istediği cevabı verdim. Neden sinirlendiniz böyle anlamadım.

• ⭐⭐

@Hande-Tok hande hanım hoşgeldiniz ayrıca talihli olduğunuz için tebrik ederiz, kuzenleriniz tereddüt yaşamak yerine yeni fotoğraf çekebilirler. DS-260 formunuz ulaştı mı onayladı mı sürecinizi merak ediyoruz.

• Ben de bugün başvurdum.
    Fotoğrafı bir kaç sitede kontrol ettim, sıkıntı olmadığını gördüm daha sonra ingilizce karakterlerle formu doldurdum. İlçe/İl/Ülke olarak formu doldurdum.
    Doğduğum yer kimlikte ilçe yazdığı için; doğduğum şehir kısmına 'BAKIRKOY', eyalet kısmına ise 'ISTANBUL' yazdım.
    Şimdi de mayısı beklemeye başladım 🙂

• ⭐⭐⭐

@Hande-Tok, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar hepinize merhaba, ben geçen yılın talihlisiyim. Bayadır uğramıyordum buralara özlemişim 🙂 Hayatımda önemli değişiklikler oldu onlarla uğraşıyordum... Neyse kısa kesecek olursam; benden heveslenen kuzenlerim bu yıl da başvurmak istiyorlar geçen yıl çıkmadı hiçbirine. Ancak aynı fotoğrafı kullanıp kullanmama konusunda tereddütlüler. Bir sorun teşkil eder mi onlar için? Bilen varsa ve cevaplayabilirse çok sevinirim

böyle bir soru daha öncesinde sorulmuştu sayın @crazycells kullanılmamasını tavsiye etmişlerdi bilgilerinize

• @ALi-BaLanan-0, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@FreeMen, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ALi-BaLanan-0, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Yüksek lisans yapıyorum. Yüksek Lisans terk seçeneğini mi işaretleyeyim, yanlış olmasın diye sormak istiyorum

Son aldığınız diploma ne ise onu işaretlemeniz en doğrusu. “Some graduate-level courses“ işaretlemeniz de sorun yaratmayacaktır hali hazırda yüksek lisans okuduğunuz için.

Teşekkür ederim. Biometrik fotoğraf çektirdim ve fotoğrafçıdanda aldım onun boyutunu 600x600 yapacağım, üstte 300Dpi şeklinde ibare yazılmış acaba 300 dpi ne anlama geliyor ?

"DOTS PER INCH" kelimelerinin baş harfleri ile kısaltılmış bir terim.

Çözünürlük yükseldikçe görüntü kalitesi doğru orantılı olarak yükselir.

• evde foto cekinenler, golgeyi nasil hallettiniz...

• @Hande-Tok, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar hepinize merhaba, ben geçen yılın talihlisiyim. Bayadır uğramıyordum buralara özlemişim 🙂 Hayatımda önemli değişiklikler oldu onlarla uğraşıyordum... Neyse kısa kesecek olursam; benden heveslenen kuzenlerim bu yıl da başvurmak istiyorlar geçen yıl çıkmadı hiçbirine. Ancak aynı fotoğrafı kullanıp kullanmama konusunda tereddütlüler. Bir sorun teşkil eder mi onlar için? Bilen varsa ve cevaplayabilirse çok sevinirim

Merhaba, son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf kullanılması gerekiyor.

• @Batuhan-Tirakioğlu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

evde foto cekinenler, golgeyi nasil hallettiniz...

Merhaba, eğer var ise iki adet masa lambasını uygun şekilde ayarlayarak gölgeyi ortadan kaldırabilirsiniz.

• arkadaşlar herkese bol şans!
    eşim ile beraber başvuracağız, bir sorum olacak.(forumda ve ekşide aradım ancak cevabı bulamadım.)
    eşim, benim soyadımı almış halde nüfus cuzdanını güncelledi. (*ayşe yılmaz metin)
    ama pasaportta eski haliyle mevcut (*ayşe yılmaz) . başvuru formuna hangisini nasıl yazmalıyız?
    şimdiden teşekkürler.

• Öncelikle herkese bol şans diliyorum. Ben ilk kez başvuracağım. İki sorum olacak.
    1.pasaportumu 6aylık olarak yeni aldım. Bu durumda geçerlilik tarihi 04/21. 6 aylık pasaport normalde vize için kabul edilmiyor ancak, loto için başvuru tarihinde geçerli bir pasaport olması şartı var. Yine de 6 aylık pasaport almanın sorun yaratacağını söyleyenler beni endişelendirdi açıkcası. Size de bir danışmak istedim.

2.kendi adıma başvurumu yapıp, birkaç gün sonra eşim adına başvuru yaparsam, ardardaa değil de ayrı numaralar alacağım için, daha şanslı olabilir miyim diye bişey geldi aklıma. Hani ardarda numaralar olursa, diyelim bilgisayar beni geçti hemen ardında durması gerekiyor gibi 🙂 tamam şans bu olabilşr de ama tamamen ayrı numaralar olması sanki bi tık daha iyi gibi.

• @EArslan
    1- başvuruyu o pasaport ile yapmanda bir sakınca bulunmuyor. Çekilişi kazanırsan pasaportunu yenileyip yeni pasaportunla işlemlere devam etmen gerekmekte. (Başvuru esnasındaki pasaportunu da kaybetme, çekilişi kazanman durumunda görüşmelerde lazım olacak)
    2- Başvuruyu saniyelik art arda yapsanız bile zaten tüm dünya üzerinde sürekli çekilişe katılanlar olacağından ötürü ardışık numaralar gelmez (çok ama çok zor bir olasılık), ama sorunun cevabına gelirsek herhangi bir etki yaratmaz başvurular arasına birkaç gün koymak, ama totem olarak denenebilir =))

Bol şans

• @EArslan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Öncelikle herkese bol şans diliyorum. Ben ilk kez başvuracağım. İki sorum olacak.
    1.pasaportumu 6aylık olarak yeni aldım. Bu durumda geçerlilik tarihi 04/21. 6 aylık pasaport normalde vize için kabul edilmiyor ancak, loto için başvuru tarihinde geçerli bir pasaport olması şartı var. Yine de 6 aylık pasaport almanın sorun yaratacağını söyleyenler beni endişelendirdi açıkcası. Size de bir danışmak istedim.

2.kendi adıma başvurumu yapıp, birkaç gün sonra eşim adına başvuru yaparsam, ardardaa değil de ayrı numaralar alacağım için, daha şanslı olabilir miyim diye bişey geldi aklıma. Hani ardarda numaralar olursa, diyelim bilgisayar beni geçti hemen ardında durması gerekiyor gibi 🙂 tamam şans bu olabilşr de ama tamamen ayrı numaralar olması sanki bi tık daha iyi gibi.

1. soruya cevap vereyim. Tamamen şans işi.

• @varolusanadam ONLARA ZATEN HEP YASAKTI BU ÇEKİLİŞ. YILDA BİR SAYIDAN FAZLA GÖÇMEN GELEN ÜLKELERİN VATANDAŞLARI GREEN CARD'A BAŞVURAMIYOR

• ⭐⭐⭐⭐

@quikless, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar Gerçekten duygusal açıdan bakınca kazanıp gidememek insanı fazlasıyla yıpratır. daha öncesinde de case numberdan dolayı gidemeyenler oluyordu. Şahsen o kadar duygusal bakamıyorum, onların adına üzgünüm ama başvuru yapmamak biraz kendime,geleceğime ihanet etmek olur gibi hissediyorum. Sizlerin yaşı benden büyük,daha olgun düşünebiliyorsunuz henüz 23 yaşındayım biraz bunun etkisi olabilir. 🙂

@Chandler Evet doğru söylüyorsunuz hatta 2020'den itibaren net sayılara ulaşmak zor.

Hissiyatımı, onlar için ne kadar üzüldüğümü anlatabilmek için söyledim. Yoksa şans, bakarsın o adam bir daha kazanır, ben yine kazanamam...

• @Captain-Bugulata o halde eşim için de kendim için de başvuruyu tamamlayıp, bu işi mayıs 2021 e kadar rafa kaldırıp hayata devam etmek lazım. Yoksa son 3 aydır youtube abd videoları izlemek ve eşimle bunun hakkında konuşmak bütün gündemimiz oldu. Çıkmazsa (ki en az %90 çıkmayacak) büyük üzüntüye yol açacak bu durum. Buradaki arkadaşlara da tavsiyem bu yönde. Zamanı gelirse hayatımızda gereken yere oturur bu mesele. O zaman araştırma yapılır. Şimdiden bu meselelere dalıp araştırma yapıp hayal kurmak bence yıpratıcı bir duruma yol açacak gibi.

• @EArslan Elbette dedikleriniz de doğru bir tercih hatta ben de eşimle aynı durumdayız=) ama yine de hayal kurmak güzeldir, insanı mutlu tutar=) şansınız bol olsun

• Merhaba arkadaşlar biz ilk defa başvuru yapıcaz isim soyisim kısmında kafam karıştı benim adım Hanife ama Hanıfe diye mi yazıcam ı şeklinde, pasaportta Hanife yazıyor ama bi videoda pasaportta ne yazarsa yazsın türkçe karakter kullanılmayacak diyordu

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

40

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |