Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!

• Arkadaşlar mümkünse son günlere bırakmayın. Geçen sene başvurmak için sondan 2. gün başvurmayı denedim, saatlerce uğraştım olmadı. Sonra düzelir elbet, son gün deneyim dedim. Başvuruyu yaptım ama denemediğim tarayıcı kalmadı. Geçen sene bu kadar ne oldu diyeceksiniz, sayfalar arası geçiş olmuyordu, bir şekilde son sayfayı doldurdunuz ve formu gönderdiniz success ekranı çıkmıyordu. Yani anlayacağınız genel sorun sayfanın yüklenmemesi olayıydı. O yüzden pasaportları son haftada gelecek şekilde çıkartmayın, biraz daha erken çıkartın. Ben geçen sene ayın 24'ünde çıkartmıştım, haliyle dediğim sıkıntıları yaşadım.

• ⭐⭐⭐

@bezdarniy, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

start bu akşam 19:00 itibari ile veriliyor, isteyen herkesin kazanmasını temenni ediyorum, en azından yeşilkartforum ailesinden kendini buna adamış arkadaşların kazanmalarını çok istiyorum.
    şansınız bol olsun arkadaşlar.

teşekkürler hocam sağolun

• Merhaba, bu sene ilk kez başvuracağım. Genel olarak bilgim var bu program hakkında fakat aklıma takılan bir kaç soru var.

1. Greencard kazanıp Amerika'ya gittiğimde Türkiye'ye ne kadar sıklıkla dönebilirim? En azından belli sürelerde ailemi görmek için.

2. Program tamamen çekiliş üzerine mi yoksa başvuranlar inceleniyor mu?

3. Ne kadar para gerekli?

4. Buradaki ehliyetim Amerika'da geçerli oluyor mu yoksa orada tekrar ehliyet mi almalıyım? Engelli ehliyetim var.

5. Sizce engelli kişilerin başvurusunu etkileyecek bir durum oluyor mu?

Şimdiden zaman ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar malum koronalı günlerdeyiz. çocuklar uzaktan eğitim alıyorlar. internetin bende hızını yükseltmiştim. biraz önce test ettim dowload 27.4 upload 3.7 bu başvuru esnasında bu hızlar etkili oluyormu. geçen sene başvuruda çok zorlandım sayfa gelmesini bekledim. inşallah bu sene böyle bir şey olmaz da herkes rahatlıkla başvuru yapar.

• @selcukcaglayan

1- Türkiye'ye istediğiniz gibi dönebilirsiniz, fakat Amerika dışında 6 aydan fazla kalmanız için sağlam bir nedeniniz olması lazım. https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri?_=1602080709629

2- Program tamamen şansa bağlı, bilgileriniz mülakatta inceleniyor.

3- mülakatta göstereceğiniz para 15k dolar ise garanti geçersiniz diye düşünüyorum, tabi eyalete göre değişebilir.

4- Amerika'nın bazı eyaletlerinde değişik sürelerde ehliyetiniz geçerli oluyor, mesela Texas'da 90 gün geçerli diye hatırlıyorum, yanlış hatırlıyor da olabilirim. https://yesilkartforum.com/forum/topic/71/amerika-da-ehliyet-almak?_=1602080709632

5- Engelli kişilerin başvurusunu etkileyecek bir durum olmuyor.

• Son günle başvurup kazanmıştık, sanırım yine sonlara doğru bırakacağım

• @hknyldirim, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

merhabalar, pasaport sart mi acaba pasaportum yok ve hemen alacak durumum da yok maalesef

Şart.

• @Sympathique, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells Bugün fotoğraf çektirdim fakat fotoğrafçı arka planı kendisi bilgisiyardan beyaz yaptı. Sizce sorun olur mu bu fotoğraf ile başvurursam?

Hayır, olması gereken o zaten. Fotoğrafın özellikleri 600x600 piksel ve 300dpi olması yeterli.

• @bezdarniy, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

start bu akşam 19:00 itibari ile veriliyor, isteyen herkesin kazanmasını temenni ediyorum, en azından yeşilkartforum ailesinden kendini buna adamış arkadaşların kazanmalarını çok istiyorum.
    şansınız bol olsun arkadaşlar.

Teşekkürler 😊 Siz ne yaptınız vize kesinleşti değil mi girişi bekliyorsunuz?

• @clourpoint, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar malum koronalı günlerdeyiz. çocuklar uzaktan eğitim alıyorlar. internetin bende hızını yükseltmiştim. biraz önce test ettim dowload 27.4 upload 3.7 bu başvuru esnasında bu hızlar etkili oluyormu. geçen sene başvuruda çok zorlandım sayfa gelmesini bekledim. inşallah bu sene böyle bir şey olmaz da herkes rahatlıkla başvuru yapar.

İnternet hızın gayet iyi abi sitenin aksaklığa uğramasının nedeni kendi sunucularında ki yoğunluktan ötürü.

• DV 2020 ye başvururken çocuklarımın resimleriyle, DV 2022 ye başvurabiliyomuyuz? 1,5-2 yaş büyüdüler fiziksel görüntüleride değişti. ne kadar güncel bir fotoğraf istiyolar?

• bu sene , ilk defa başvuracak çok sayıda yeni arkadaşlar görüyorum sanki , geçen seneye nazaran. herkese bol şans. houston 'culara selam olsun.

• @gezgin34, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

DV 2020 ye başvururken çocuklarımın resimleriyle, DV 2022 ye başvurabiliyomuyuz? 1,5-2 yaş büyüdüler fiziksel görüntüleride değişti. ne kadar güncel bir fotoğraf istiyolar?

Son 6 ay içinde çekilmesi isteniyor. Risk almamak adına tekrar çektirin.

• @önder-çalışkan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

bu sene , ilk defa başvuracak çok sayıda yeni arkadaşlar görüyorum sanki , geçen seneye nazaran. herkese bol şans. houston 'culara selam olsun.

Forumda ki DV2020-2021 talihlilerinden süreci aksayanlar da başvuracak, bana normal geldi. Foruma yeni gelen bu sene az sanki hatta 🙂

• @FreeMen 15- 20 kişi saydım sanki yeni arkadaşlardan

• @önder-çalışkan, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@FreeMen 15- 20 kişi saydım sanki yeni arkadaşlardan

Oo o zaman ben kaçırmışımdır 😊

• Geçen sene sonuçlar açıklanınca baya doluydu forum. :))

• @Chandler orası allahın emri zaten,, bana çıktı ne zaman gidiyoruz amerika'ya diye gelen en az 30 kişi var

• Benim de kazanan kişilere bir sorum olacak. Tüm harfler büyük mü yazdınız, yoksa ilk harf büyük gerisi küçük mü? Bu sefer tüm harfleri büyük yazmayayım diyorum, fark etmediğini bilsem de 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |