Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• F1 vizesi ile alakalı forumda aktıf baslık varmı acaba bu konuda bırı lınk atıp yardımcı olabılırmı ?

• Herkes İyi midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nothing34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

F1 vizesi ile alakalı forumda aktıf baslık varmı acaba bu konuda bırı lınk atıp yardımcı olabılırmı ?

Aile sponsorluk vizesi F1 mi? Yoksa ogrenci vizesi olan F1 mi?

• @crazycells Merhaba dıl okulu ıcın f1 vısezı bu donemde basvuru yapmayı dusunenlerın goruslerıne cok ıhtıyacım var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nothing34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells Merhaba dıl okulu ıcın f1 vısezı bu donemde basvuru yapmayı dusunenlerın goruslerıne cok ıhtıyacım var

Su bolumu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/89/öğrenim-vizeleri-f-m-ve-j

• Merhaba arkadaşlar yüzde 1 ihtimal için her yıl hüsran yaşamak gerçekten üzüyor. İngilizcem var ( IELTS 5 score) Amerika da iş bulmanın yolu nedir? Başvurular yaptım diyelim ve görünlütü mülakatla olumlu süreç ilerledi diyelim. İş buldum diyelim şirket bana oturma ve çalışma izni çıkartıyor mu o süreçler nasıl, bilgisi olan arkadaşlardan aydınlatmasını rica ediyorum. Yani ne bileyim tır şöförlüğü bile yaparım, yeter ki şartlar mantıklı olsun. Deneme süresiydi diyerek bir ay sonra geri yollamasınlar 🙂

Amerikadaki iş ilanlarının yayınlandığı bazı siteler vardı, var mı hatırlayan o siteleri acaba?

• Herkese merhaba,
    Ben uzun bir süre Ukrayna'da yaşadım ve KCC'nin talep ettiği adli sicil kaydını istettim. Evrak çıktı, bana taranmış halini gönderdiler ve orijinal dokümanı da postaladılar ancak postanın gelmesi yaklaşık 1 ay sürecek. Süreci bekletmemek adına, elimdeki taranmış dokümanı yeminli tercümana tercüme ettirdim. Bu şekilde sisteme yüklesem sorun olur mu? Mülakata zamanına kadar orijinali de gelmiş olacak zaten... Bir diğer sorum: bu evrakın yalnızca tercümesini mi pdf haline getirip yüklemek lazım, yoksa orijinali (benim durumumda taranmış versiyon) ve tercümesi birlikte olacak şekilde mi tek doküman haline getirmeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@marathon, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese merhaba,
    Ben uzun bir süre Ukrayna'da yaşadım ve KCC'nin talep ettiği adli sicil kaydını istettim. Evrak çıktı, bana taranmış halini gönderdiler ve orijinal dokümanı da postaladılar ancak postanın gelmesi yaklaşık 1 ay sürecek. Süreci bekletmemek adına, elimdeki taranmış dokümanı yeminli tercümana tercüme ettirdim. Bu şekilde sisteme yüklesem sorun olur mu? Mülakata zamanına kadar orijinali de gelmiş olacak zaten... Bir diğer sorum: bu evrakın yalnızca tercümesini mi pdf haline getirip yüklemek lazım, yoksa orijinali (benim durumumda taranmış versiyon) ve tercümesi birlikte olacak şekilde mi tek doküman haline getirmeliyim?

bu belgeyi kullanabilirsiniz bence, ikisini de yukleyin, su konuyu okuyup yine mulakatla ilgili sorularinizi o baslikta sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@uğur-kara, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Merhaba arkadaşlar yüzde 1 ihtimal için her yıl hüsran yaşamak gerçekten üzüyor. İngilizcem var ( IELTS 5 score) Amerika da iş bulmanın yolu nedir? Başvurular yaptım diyelim ve görünlütü mülakatla olumlu süreç ilerledi diyelim. İş buldum diyelim şirket bana oturma ve çalışma izni çıkartıyor mu o süreçler nasıl, bilgisi olan arkadaşlardan aydınlatmasını rica ediyorum. Yani ne bileyim tır şöförlüğü bile yaparım, yeter ki şartlar mantıklı olsun. Deneme süresiydi diyerek bir ay sonra geri yollamasınlar 🙂

Amerikadaki iş ilanlarının yayınlandığı bazı siteler vardı, var mı hatırlayan o siteleri acaba?

herhangi bir is icin vize alamazsiniz, o isin sizin egitim ve tecrubenize uygun olmasi lazim.

Ayrica bu surecler masrafli surecler oldugundan sirketler sadece gercekten gerekli pozisyonlar icin sponsor olurlar. ABD'de bu isi yapabilen birini bulabileceklerse sponsor olamazlar.

• Acikca belirtmek gerekirse, kisisel gorusum, 330 milyon nufuslu ulkede herhangi bir sirket, yine herhangi bir pozisyon icin mutlaka en az 1 adet qualified kisi bulabilir. Bir sirket icin yurtdisindan calismak icin insan getirmek sadece ucuz is gucu saglamak icindir. Zaten gelenler bir sure sonra, adapte olup gozleri de acilinca, hemen daha iyi bir pozisyona ziplarlar. Yani olay win-win olayi. Sirket ucuz is gucu aliyor, disaridan gelen gariban da ABD'ye kapak atiyor. Trump da bunu kendi sirketlerinden bildigi icin, biz bu konuyu askiya alip bir inceleme yapalim dedi.

• Arkadaşlar yardım❗❗❗❗❗❗ açıklama formunda düzlise anadolu lisesi mezunuysanız course of study kısmına academic yazabilirsiniz dio. Academic yazılmasına anlam veremedim bi yanlışlık mı yapıorm??????

• "Pratik teorik olarak düsünebilirsin, meslek liseleri pratik ders veriyor vocational yani... Düz be anadolu liseleri ise teorik. O yüzden academic"

Cvp geldi bilgi olsun die bırakıorm.. teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erdembw, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar yardım❗❗❗❗❗❗ açıklama formunda düzlise anadolu lisesi mezunuysanız course of study kısmına academic yazabilirsiniz dio. Academic yazılmasına anlam veremedim bi yanlışlık mı yapıorm??????

Forumdan iki haftaligina sizi cikariyorum. Geri gelmeden once daha once size yapilan uyarilari ve forumun kurallarini okumalisiniz.

• @Calibraturbo, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Banada cikti case number 40 bin gibi.. hiç sevinmedim. umudum yok. polisin gorevi adamı derdest edip yargıya teslım etmek. keyfekeder adam öldürmek degil. moralım cok bozuldu.Boyle bır yerde halihazirda yasıyorum zaten. aslinda yıllardır var olan bir konu ..bos durmamak için sanayide aktif tamircilige ve kaynakciliga basladım eski sorunlu arabalarınız yapılır 🙂 paslanmaz işleriniz yapilir...yani 5 senelik konfederasyonu pride joy roots görüp herkesi yoksaymak devlet ideolojisiyse. Ataturkun ülküsü ve ülkesinin ölüsünün katlaması lazım böyle bir yeri. ötekinin ötekisinin ötekisi mi olucam gene?? Almanyaya basvurdum donerlerse ceker gıderim laf soyleyen olursa paramı alır ceker gelirim.. irksal degil kültürel irkçilik lazımiyinin guzelin irkciliği yani. abd ile ilgili okudukca okuyorum ve iğrendim.kendimdende iğrendim

Just saw this post. Congrats murica boy! Happy for you to leave this land permanently. Go shit and piss in your new country from now on. Let's see if they give you whatever you looking for in life. If not, keep swearing at the damn yankees. 😁

• ⭐⭐⭐⭐

@Calibraturbo, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

39 bine sıra gelirmi yoksa Almanyaya gidiyimmi

almanya ya git kanka sen boş ver muricayı sen

• Arkadaşlar o net com da şuanki işim 4-6 arası cikiyor.7 ve üzeri olması gerekiyormus.konsoloslar bu konuda çok mu katı ? Hiç mi oluru yok İngilizcem var ve daha önce ABD de çalıştım.

• @Tolgahan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Arkadaşlar o net com da şuanki işim 4-6 arası cikiyor.7 ve üzeri olması gerekiyormus.konsoloslar bu konuda çok mu katı ? Hiç mi oluru yok İngilizcem var ve daha önce ABD de çalıştım.

Lise mezunuysaniz sorun olmaz

• @srhnkskn evet öyleymiş şimdi farkettim.

• Okuyorum sürekli ama benim umudum yok artık ve burlara baktıkça içim acıyor. 1-20000 arasıı kesin gider diye bakıyorum ama benim giibii 31xxx ler cok ama cok zor hepinize kolay gelsin bu buraya son yazımdı herkez bu forumda cok yardımcı oldular.Ellerinize saglık.

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |