Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @semavi, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@semavi, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth 1 ay askerlik yapacaksin, sonra askerim diye ortalikta dolasacaksin 🙂

O gunku kur ile yaklasik 20bin dolar odemisim bedelli icin... 6 Aylik bir proje almistik, gitmek ile odemek ayni idi... Icimi ferahlatan ise bu paranin sadece Sehit ve Gazilere harcanacagi sozu idi bir nebze...

Sonra bir haber cikti... Sehitlikleri falan duzenlemeye basladilar bu paralarla...

Muteahhitlere gitti sizin anlayacaginiz...

Keske birazda siyasiler ve siyasetten nemalananlar o 'mertebeye' ulassalar...

Ama pardon... Onlar onemli insanlar ve yasamalari lazim, yemeleri lazim, giymeleri lazim vs vs...

neyse trump karari sonrasi nedense yazmak pek icimden gelmiyor... Tadimiz kacti... Uzun suredir hayallerine ortak oldugumuz bazi arkadaslarin haklari yandi... Gordukce uzuluyorum... 2018de de kardesimiz ile yasamastik bu duyguyu maalesef...

valla hocam 34 yaşındayım.. bu kadar kaçabildim.. normalde tek bir gün bile yapmak istemiyorum.. en büyük pişmanlığımda 18 bine kışlasız bedelli çıktığında yaşım falan da tutmasına rağmen maddi olarak zorda olduğum için yapamamamdı..

Ben odedigime iyle pismanim ki... Zaten Doktora devam ediyordu ve buraya gelene kadar yapmayabilirmisim...

20bin dolar ek para ile gelmek cok iyi gelirdi bana 🙂

Neyse takan, pardon vatan! sagolsun!

Buraların pek vatanlığı kalmadı 🙂

• @travelleth Hayırlı tezkereler, sağ salim git gel inşallah 🙂

• @TughanTug, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth Hayırlı tezkereler, sağ salim git gel inşallah 🙂

Eyv 🙂

• ⭐⭐⭐

Giriyorum çıkıyorum odalara bakıyorumda hiç bir yerin tadı kalmadı trump ağzımızın tadını bozdu yemin ederim inş kasımda kazamazsın 👺👺

• Selamlar 2022 ahalisi nasılsınız? Bu haziran sizce de çok uzun sürmedi mi artık? Açıklanmasını beklerken Mayıs bile daha hızlı geçmişti bence, sanki üç aydır Hazirandayız gibi geliyor bana 😃

• ⭐⭐⭐

@travelleth hayırlı tezkereler

• @bidünya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth hayırlı tezkereler

teşekkürler 🙂

• alt metni

Pazartesi öğlen uçuyorum İstanbul'a askerlik için.. İşlerimi de hallettiğime göre bir şehir daha paylaşabiliriz bence..

Bugün Jacksonville.. ABD'nin güneydoğusunda, Florida eyalşetinin nüfus bakımından en büyük şehridir. 1986'ya kadar Duval Kontluğu içinde bulunup bu kontluğun merkez şehri idi. 1986'da Jacksonville ile Duval kontluğu konsolide edilip birleştirildi. Jacksonville'in şehir sınırları dışında olan tüm gettoları yeni kurulan bu şehrin himayesine altına verildi. Böylece yüz ölçümü 2,265 kilometre kare olan Jacksonville şehri ABD'nin en büyük yüz ölçümüne sahip şehirsel yerel idare birimi oldu. Nüfusu 903.889 kişidir. Şehrin bulunduğu mevkide, yüzyıllarca yerli Amerikalılar olan Timucua halkı yaşıyordu.

Yerel ekonomisinde günümüzdeki önemli sektörler başında bankacılık, sigortacılık, lojistik-taşıma-depolama ve sağlık hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca turizm sektörü de önemlidir. Özellikle de golf sporu için. Etrafında çokça golf sahası vardır. Nemli subtropikal iklime sahiptir.

Bahia Blanca, Murmansk, Changwon, Nantes, Yingkou, Port Elizabeth, Curitiba ve San Juan kardeş şehirleridir.

JACKSONVILLE HAKKINDA FUN FACTS

1. İsmini, Florida'nın ilk askeri valisi olan General Andrew Jackson'dan alır.
    2. Hemming Park, şehrin en eski kamu parkıdır.
    3. Mayport Feribotu, Florida'nın tek otomobil feribotudur ve şehrin plajlarını, Fernandina Koyu ve Amelia Adaları'na bağlar.
    4. St. John Nehri, ülkedeki güney yerine kuzeye akan nadir nehirlerden birisidir.
    5. Jacksonville'de yaklaşık 30000 aktif görevde olan askeri personel vardır.
    6. 2018'de Kuzey Florida'daki ortanca yaş 36 idi. Florida'daki bir çok şehirden daha genç bir şehirdir.
    7. 1901'deki büyük yangın Jacksonville'deki 146 blok ve 2368 binayı yok etmişti. Amerika'daki en büyük üçüncü şehir yangını idi.
    8. Hemming Parkı'ndaki The Civil War Soldier anıtı, yangından kurtulmuştu. Yangın öncesinden kalan az miktardaki yapıdan biridir.
    9. TIAA Bank Field'ın dışındaki jaguar anıtı 16 fit uzunluğundadır.
      1. yüzyılda bir Birleşik Krallık yerleşkesi idi ve orjinal adı Cowford idi.
    10. Southbank Riverwalk'taki Friendship Çeşmesi, şehrin en tanınır simgelerinden birisidir.
    11. Sivil hakları lideri A. Philip Randolph Jacksonville'de büyümüştü. İlk Afro-Amerikan işçi sendikasını kurdu.
    12. Jacksonville çiftçi pazarı 1938'de kuruldu. Florida'daki en eski pazardır. Haftada 20 binden fazla insan bu pazarı ziyaret eder.
    13. 2016 istatistiklerine göre Amerika'daki en hızlı büyüyen 12. şehirdir.

• @travelleth Hayırlı Tezkereler 🙂

• @Masda, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@travelleth Hayırlı Tezkereler 🙂

teşekkürler 🙂

• Bu aralar hiç tadım tuzum yok, üstelik çok huysuzum, tedirginim huzursuzum başkan Trump olunca 🥶

• @travelleth Hayirli tezkereler kardesim

• Morali Trump'tan dolayı bozuk olanlara hizmet. Seçim sonucu yüksek ihtimalle böyle olacak ve Trump gidecek. Hadi yine iyisiniz 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@this-time89, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Morali Trump'tan dolayı bozuk olanlara hizmet. Seçim sonucu yüksek ihtimalle böyle olacak ve Trump gidecek. Hadi yine iyisiniz 😃

bir önceki seçimde de öyleydi ama seçildi inanmayın bu tarz şeylere önemli olan electional bölgeler. benim görüşüm yine seçileceği yönünde.

• ⭐⭐⭐⭐

@this-time89 burda 280 electoral göstermişler ama bence sırf nabız yoklamak için 😃

• @Rhonster benim temennim kaybetmesi yönünde

• ⭐⭐⭐⭐

@ferhat26 umarım herkesin dilediği olur.

• Herkese selam arkadaşlar. Size bir soru sorarak ara ara kendimi hatırlatmak istiyorum. Daha önce green card kazanmış ancak numarası yüksek olduğu için vize alamamış birisine, tekrar başvurduğunda green card çıkma ihtimali var mıdır? Çevrenizde ya da bildiğiniz böyle bir şey yaşamış ve ikinci seferinde Amerikaya gitmiş biri var mı? Muhtemelen sitedeki tecrubeli kişiler bilgilidir bu konuda.

• @MuRtY, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Herkese selam arkadaşlar. Size bir soru sorarak ara ara kendimi hatırlatmak istiyorum. Daha önce green card kazanmış ancak numarası yüksek olduğu için vize alamamış birisine, tekrar başvurduğunda green card çıkma ihtimali var mıdır? Çevrenizde ya da bildiğiniz böyle bir şey yaşamış ve ikinci seferinde Amerikaya gitmiş biri var mı? Muhtemelen sitedeki tecrubeli kişiler bilgilidir bu konuda.

Öyle bir ihtimal olmasa başvuruyu kabul etmezlerdi zaten. Ikinci defa kazanan biri var mı bilmiyorum ama matematiksel olarak mümkün.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MuRtY, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Herkese selam arkadaşlar. Size bir soru sorarak ara ara kendimi hatırlatmak istiyorum. Daha önce green card kazanmış ancak numarası yüksek olduğu için vize alamamış birisine, tekrar başvurduğunda green card çıkma ihtimali var mıdır? Çevrenizde ya da bildiğiniz böyle bir şey yaşamış ve ikinci seferinde Amerikaya gitmiş biri var mı? Muhtemelen sitedeki tecrubeli kişiler bilgilidir bu konuda.

Evet, iki yil once sayin @irem 'in basina geldi... DV2018'de sirasi yetismedi, fakat DV2019'dan vizeyi aldi...

Bu yil da sayin @hudaverdi007 'ye tekrar cikti, sureci hala devam ediyor...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |