Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ayvalik10. Nerede ne yazdığımı iyi biliyorum. Yeşilkartforum sitesinde nereye kimlerin gireceği belirtilseydi kural bilir girmezdim bu odayada yazmazdım. bana böyle bir cevabı yazmak gibi bir durumunuz olmazdı dahası kedi köpek barınak benzetmesi ile süslediğiniz cümlelerinizi okumak zorunda kalmazdım-dık. Kıdemli kıdemli kıdemli 3 yıldız olmuşsunuz diye böyle bir yetkiye sahipseniz ne ala.. Ancak bu platformun Yeşilkart ile bişekilde ilgili olanların olduğu unutulmamalıdır. Kazananlarda Kazanamayanlarda kardeştir. Yukarıda yazdıklarımı sonu kadar okuyupta forum üyesi olmuş bir vatandaşı forum sitesinin başka odasına yönlendirmeyi önermişseniz durum daha da vahim..

• @ayvalik10 haha

• @YapayalnızGotoU-S, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Geçen sene son gün başvurdum greencarda.(2019Kasım). Aklımda  Greencarda başvuru yapmak yoktu bile. Çevremde başvuru yapanlar vardı. Onlar söylediler ve hatta yardım ettiler. Bilgileri ile bilgilendirdiler. İçlerinden bitanesi başvuru formunu doldurmakta ısrar etti. Israr etti diyorum çünkü ; bu formu doldurmaya çalışmaktan yorulup bırakmıştım. Sisteme giremiyor girsem bile bağlantı kopuyor gibi gibi bıktırıcı durumlar. Nihayet gece23 gibi formu başarılı bir şekilde doldurabilmiş ve çekilişe kadar saklamamız gereken onay numarasını almıştık. Çevremde 12-13 kişi bu başvuruya kiltlenmişlerdi benim gördüğüm kadarıyla. Fakat hiçbirisine çıkmadı loto. Bana çıktı...Sevinemedim. Şuan burada bu yazıyı yazıyorsam sebebi bu ruh halimdir. Kalabalıktım bir anda yalnız kaldım. Çekilişin tarihinin geleceği günü sabırsızlıkla beklemediğim de bir gerçek. Hatta kazanıp kazanmadığımı kontrol etme heyecanını yaşayamadım. O kontrol ekranına bugün bile henüz bakmadım. Çekilişin yapıldığını da kazandığımı da onlardan öğrendim. Bu arkadaşlarımdan bir tanesi öyle kitlenmiş ki bu başvuru olayına.., yetmemiş benim başvuru onay numaramı bile o güne kadar saklamış. Benim yerime bilgileri girip loto sonucumu öğrenmiş. Sonrasında kazandığımın görüntüsünü gösteren sonuç ekranının ingilizce ve türkçe çıktısıyla yanıma geldi. Öyle Öğrendim.. Bu olay bana geçmişte yaşadığım bir anımı hatırlattı. Şöyle ki ; Erzincanda 40 günlük acemi askerdim. Gün, başka birliklere dağıtım yapılacağımız yerlerin açıklanacağı günmüş. Önceden bildirilmediği için herkes gibi benimde haberim yoktu ve ben çarşı izninde idim. O gün Çok yağmurluydu. Çarşı iznim bitiyordu. Birliğime geç kalmadan geri dönmek için biraz erken davranıp dolmuşa bindim. Yolu yarılamışken dolmuş çamura saplandı sonrasında arıza yaptı. Arızanın giderilmesini beklersem birliğimdeki akşam içtimasına yetişemeyecek belki de ilk tokatı yiyecektim. /Askerlik yapanlar bu durumu iyi bilir). Bu nedenle geri kalan 3km yolu yağmurlu ve çamurlu bir ortamda koşarak bitirdim. Yine de akşam içtimasına yetişemedim. Fakat Komutanlarımız hava yağmurlu oldu için asker sayımını yapmadan bütün askerleri yemekhanede toplamışlar. Geç kalmışlığımdan dolayı dayak yiyeceğimin korkusuyla , bi şekilde görünmeden kalabalığın içine karıştım. Bulduğum bir sandalyeye oturdum.Dayaktan kurtardık.:) Başta belirttiğim gibi Meğerse dağıtım yerlerimizin açıklandığı bir günmüş. Ben bu toplantıya geç katıldığım için dağıtım yerimin açıklanmasını heyecanla bekleme şansını da adımın anonsunu duyma fırsatı da kaçırdım. Dağıtım yerimi orada bulunan ve tanıyan asker arkadaşlarımdan öğrendim. İstabula dağıtılmıştım. Bu dağıtım günü süreci, günler öncesinden çok konuşuluyordu askerler arasında ve çoğu istanbula gideceğini öngörüyordu. Fakat öyle olmamıştı. Benim birliğimde 500 kişi vardı ve sadece 5 kişi istanbula gidecekti. ben bu 5 kişiden birisi olmuştum. Geç kaldığım için tokat yemedim fakat şanslı beş kişiden biri olduğum için oturduğum yerden sahneye çağrılır gibi davet edildim ve bu kadar şanslı olduğum için diğer 4 kişiyle birlikte dayak yedim. Anlıcağınız üzere dayak bişekilde o gün yenilecekmiş...İstanbul hayali suya düşenlerin arasında geçen dağıtım öncesi 10 gün bana eziyet oldu. Ben hayalleri yıkılan bu asker arkadaslarıma üzülürken onların da bana anlamsız küsmelerine şahit oldum. Yapayalnız kaldım. Bugünlerde de aynı şeyleri yaşıyorum. Nick İsmimde buradan gelmektedir. Ben loto çıkmayanlara üzülürken anlamsız bir şekilde yine yalnız bırakılıyorum sanki dejavu yaşıyorum. Çıkmayanlara üzülmesinler demenin yanında çıkanlara da sahip çıkmalarını öneriyorum. Lotoda kazanmak random sonuçlardır. Dünyada herkesin kazanmasını dileklerimle..

Umarım hakkında hayırlısı olur, ben bu loto olayına biraz kısmet olarak bakıyorum. Arkadaşların ayıp etmiş. Bu forumda yalnız kalmayacağından emin olabilirsin 🙂 Forumda ve Telegram grubunda isteyeceğin tüm bilgiye erişebilirsin. Bu forumda tanışıp ABD'de aynı ev tutan ve süreci birlikte yürüten bir çok arkadaş oldu. Hadi hayırlısı olsun. Biran önce ilgili başlığa da bu yazını taşı ve kaynaş oradaki arkadaşlarla 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@YapayalnızGotoU-S, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Geçen sene son gün başvurdum greencarda.(2019Kasım). Aklımda  Greencarda başvuru yapmak yoktu bile. Çevremde başvuru yapanlar vardı. Onlar söylediler ve hatta yardım ettiler. Bilgileri ile bilgilendirdiler. İçlerinden bitanesi başvuru formunu doldurmakta ısrar etti. Israr etti diyorum çünkü ; bu formu doldurmaya çalışmaktan yorulup bırakmıştım. Sisteme giremiyor girsem bile bağlantı kopuyor gibi gibi bıktırıcı durumlar. Nihayet gece23 gibi formu başarılı bir şekilde doldurabilmiş ve çekilişe kadar saklamamız gereken onay numarasını almıştık. Çevremde 12-13 kişi bu başvuruya kiltlenmişlerdi benim gördüğüm kadarıyla. Fakat hiçbirisine çıkmadı loto. Bana çıktı...Sevinemedim. Şuan burada bu yazıyı yazıyorsam sebebi bu ruh halimdir. Kalabalıktım bir anda yalnız kaldım. Çekilişin tarihinin geleceği günü sabırsızlıkla beklemediğim de bir gerçek. Hatta kazanıp kazanmadığımı kontrol etme heyecanını yaşayamadım. O kontrol ekranına bugün bile henüz bakmadım. Çekilişin yapıldığını da kazandığımı da onlardan öğrendim. Bu arkadaşlarımdan bir tanesi öyle kitlenmiş ki bu başvuru olayına.., yetmemiş benim başvuru onay numaramı bile o güne kadar saklamış. Benim yerime bilgileri girip loto sonucumu öğrenmiş. Sonrasında kazandığımın görüntüsünü gösteren sonuç ekranının ingilizce ve türkçe çıktısıyla yanıma geldi. Öyle Öğrendim.. Bu olay bana geçmişte yaşadığım bir anımı hatırlattı. Şöyle ki ; Erzincanda 40 günlük acemi askerdim. Gün, başka birliklere dağıtım yapılacağımız yerlerin açıklanacağı günmüş. Önceden bildirilmediği için herkes gibi benimde haberim yoktu ve ben çarşı izninde idim. O gün Çok yağmurluydu. Çarşı iznim bitiyordu. Birliğime geç kalmadan geri dönmek için biraz erken davranıp dolmuşa bindim. Yolu yarılamışken dolmuş çamura saplandı sonrasında arıza yaptı. Arızanın giderilmesini beklersem birliğimdeki akşam içtimasına yetişemeyecek belki de ilk tokatı yiyecektim. /Askerlik yapanlar bu durumu iyi bilir). Bu nedenle geri kalan 3km yolu yağmurlu ve çamurlu bir ortamda koşarak bitirdim. Yine de akşam içtimasına yetişemedim. Fakat Komutanlarımız hava yağmurlu oldu için asker sayımını yapmadan bütün askerleri yemekhanede toplamışlar. Geç kalmışlığımdan dolayı dayak yiyeceğimin korkusuyla , bi şekilde görünmeden kalabalığın içine karıştım. Bulduğum bir sandalyeye oturdum.Dayaktan kurtardık.:) Başta belirttiğim gibi Meğerse dağıtım yerlerimizin açıklandığı bir günmüş. Ben bu toplantıya geç katıldığım için dağıtım yerimin açıklanmasını heyecanla bekleme şansını da adımın anonsunu duyma fırsatı da kaçırdım. Dağıtım yerimi orada bulunan ve tanıyan asker arkadaşlarımdan öğrendim. İstabula dağıtılmıştım. Bu dağıtım günü süreci, günler öncesinden çok konuşuluyordu askerler arasında ve çoğu istanbula gideceğini öngörüyordu. Fakat öyle olmamıştı. Benim birliğimde 500 kişi vardı ve sadece 5 kişi istanbula gidecekti. ben bu 5 kişiden birisi olmuştum. Geç kaldığım için tokat yemedim fakat şanslı beş kişiden biri olduğum için oturduğum yerden sahneye çağrılır gibi davet edildim ve bu kadar şanslı olduğum için diğer 4 kişiyle birlikte dayak yedim. Anlıcağınız üzere dayak bişekilde o gün yenilecekmiş...İstanbul hayali suya düşenlerin arasında geçen dağıtım öncesi 10 gün bana eziyet oldu. Ben hayalleri yıkılan bu asker arkadaslarıma üzülürken onların da bana anlamsız küsmelerine şahit oldum. Yapayalnız kaldım. Bugünlerde de aynı şeyleri yaşıyorum. Nick İsmimde buradan gelmektedir. Ben loto çıkmayanlara üzülürken anlamsız bir şekilde yine yalnız bırakılıyorum sanki dejavu yaşıyorum. Çıkmayanlara üzülmesinler demenin yanında çıkanlara da sahip çıkmalarını öneriyorum. Lotoda kazanmak random sonuçlardır. Dünyada herkesin kazanmasını dileklerimle..

Sayin yapayalnizgotous... once hayirli olsun. Sonra yaşın kac bilmiyorum ama anladigim kadariyla gencsin. Anladigim kadariyla da istanbula düşmeyi şansli saydigina gore anadolu icinden birisin ve tum anadoluda oldugu uzere sosyal hayatinda yakin arkadas cevrenle ic ice olmak onemli bir sey senin icin. Kisaca soyleyeyim ki modern dunyada zaten yalnizsin. Ne destek icin ne guven konusunda kimse sana cok uzun sureli arkadaslik edemez. Sen elde ettigin firsati kullan. Amerikaya gittiginde neler yapabilecegini planla. Tek basina ayakta durmaya alis, melankolik duygusalliktan siyrilip eline gecen firsatin degerini bil.

• @FreeMen Eyvallah Güzel Düşünceli dostum..Kısmetse olur deyişiniz yerindedir. Herşeyi Özetliyor.

• @MySea, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Daha iki haftada 78 sayfa olmus burasi 🤔

Bu senenin totemi 2022 sayfa olsun 🙂 Bu gidişle olacak gibi de görünüyor.

• @ibrahimasar 44 yaş. İstanbul doğdum ve bu şehirde yaşıyorum. Birilerinden bir beklentim yok. Belki sizden küçük olabilirim yaşınızı bilemiyorum ancak küçükte değilim. Konu bu da değil zaten. Freeman yazdıklarımı güzel yorumlamış ki cevaben yazısından anlaşılıyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar 44 yaş. İstanbul doğdum ve bu şehirde yaşıyorum. Birilerinden bir beklentim yok. Belki sizden küçük olabilirim yaşınızı bilemiyorum ancak küçükte değilim. Konu bu da değil zaten. Freeman yazdıklarımı güzel yorumlamış ki cevaben yazısından anlaşılıyor.

Yas 44 olduysa size akil verecek yasta degilim. Kusurabakmayin. Yazi stilinizdden 25 li yaslarda oldugunuz gecti aklimdan. Elbette hakkinizda hayirlisi. Maksadim sizi uzuntuden siyirip bu guzel sansin hayati algilamanizda bir degisiklik yaratmasini farkedebilmeniz ve mutluluk duymaniz konusunda tesvik etmekti. Sizin uzulmenize biz daha cok uzulur mutlu olmaniza biz daha cok mutlu oluruz. Ama yorumdan hoslanmiyorsaniz bir daha da yorum yapmayiz. Ozur dileriz.

• @ibrahimasar Size Hiç bir şekilde kızmadım bilesiniz. yazdıklarınızda güzeldi. yorum konusuna gelince neden hoslanmayayım. sıkıntı yok. ancak yazdıklarımın bu odaya ait olmadığı öne sürülerek baska bir odaya yönlendirilmek biraz garip geldi. oysaki bu forum sitesin konusu her oda yeşilkart değil midir. Teşekkürler Herkes Kazansın..

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar Size Hiç bir şekilde kızmadım bilesiniz. yazdıklarınızda güzeldi. yorum konusuna gelince neden hoslanmayayım. sıkıntı yok. ancak yazdıklarımın bu odaya ait olmadığı öne sürülerek baska bir odaya yönlendirilmek biraz garip geldi. oysaki bu forum sitesin konusu her oda yeşilkart değil midir. Teşekkürler Herkes Kazansın..

Sorun yok oyleyse. Baska odaya da yonlendiren ben degilim. Zaten o odalarda ilgili konulara bakmissinizdir ve ya bakiyorsunuzdur. O arkadas da tahminimce burada vakit kaybetmeyin. Bu guzel firsatla o odalardan alacaginiz bilgileri harmanlayin ve ds 260 formu doldurmaya ve evrak islerinizi tamamlamaya vakit ayirin manasinda biraz da vecize katarak yonlendirmistir. Siz istediginiz konuda paylasim yapabilirsiniz tabi.

• ⭐⭐⭐

hakkınızda hayırlısı olmasını dilerim İbrahim abinin @ibrahimasar söylediklerine aynen katılıyorum. Boşverin sahte dostları da yolunuza devam edin, elinize geçen şansın kıymetini bilin. Ve 2021 loto aşamaları sayfasına doğru yol alın☺sürecinizi başarılar

• @ibrahimasar Değerli dostum, öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Bildiniz.. Diğer odaları ,konuları ,bilinmesi gereken şeyleri ,sıra ile yapılması gereken şeyleri, zamanları, fillleri ,süreçleri hepsini inceledim buna göre işlem yaptım ve bitti. gönderdik formu bekleyeceğiz Ta ki ikinci işleme dek. Sorun yok elbette sizin gibi yorumlayanlar oldugu sürece.Teşekkürler.

• @bidünya Sizinde, İbrahim abinizde ve hatta teşebbus eden tüm insanların umut ettikleri istekleri hayırlısı ise gerçekleşsin. Herkes için böyle bir dilekte bulunuyorum. Size şu kadarını söyleyeyim ki ; Yeşilkarta ilk kez ve son gününde başvurmuştum. Hayırlısı ise olsun değilse olmasın diyemeden çekiliş günü gelmiş ve seçilmişim. Ben bunu kendim için yapamadım. Tekrar deneyecekler için söylüyorum Hayırlısı olacaksa olsun.. Allah Güzel Günler Göstersin..

• alt metni

Bugün günlerden San Diego 🙂

Kaliforniya eyaletinin güney kısmında, Amerika ile Meksika sınırında bir sahil şehridir. Yaklaşık 1.4 milyon nüfusa sahiptir. Kaliforniya'nın 2. en büyük şehridir. Şehrin ideal iklimi, uzun plajları ve Meksika sınırındaki Tijuana şehrine yakınlığı dolayısıyla önemli bir turizm merkezidir. Amerika Deniz Kuvvetleri'nin Pasifik Filosu'nun ana üssü ve komuta merkezidir. Ayrıca SeaWorld tema parkı, dünyaca ünlü San Diego Hayvanat Bahçesi ve San Diego Safari Parkı ile çok sayıda ziyaretçi çekmektir. "California'nın doğum yeri" diyer anılır. İklim olarak Amerika'daki en iyi 10 iklimden birisidir. Ekonomisindeki en geniş sektörler, savunma/askeri, turizm, uluslararası ticaret ve imalattır. Forbes'e göre 2014'te küçük işletme kurmak için ülkedeki en iyi şehir ilan edilmiştir.

Alcala de Henares, Bodrum, Campinas, Cavite, Edinburgh, Celalabad, Jeonju, Leon, Perth, Quanzhou, Taichung City, Tema, Tijuana, Vladivostok ve Varşova şehirleriyle kardeş şehirdir.

SAN DIEGO HAKKINDA FUN FACTS

1. San diego'da bulunan Coronado Köprüsü 1969'da açıldığında, Başkan Ronald Reagan üstünden arabayla geçen ilk kişiydi.
    2. Uzun ayakları Amerikan tavşanı olan jackrabbit'ları, tramvayların arkasından vurmak yasa dışıdır.
    3. Şehirdeki en büyük işveren Amerikan Deniz Kuvvetleri'dir.
    4. San Diego, Amerika'daki en geniş denizbilimsel müzeye sahiptir.
    5. Mission plajındaki, Belmont Park içindeki Giant Dipper isimli roller coaster oyuncağı, Amerika'da Birleşik Devletler Tarihi Yerler Ulusal Kayıtları'nda kayıtlı 4 roller coaster'dan biridir.
    6. San Diego, Amerika'daki en avokadoları üretir.
    7. Hipnoz, San Diego'daki devlet kullarında yasaktır.
    8. Amerika'daki en çok pire olan şehirdir.
    9. San Dieogo, günde 168 milyon galon su ithal eder. Bu suları şişelere koysaydık, Dünya'nın çevresini 1 tam 1 çeyrek tur dönerdik.
    10. 29 Mayıs, San Diego'da Tony Hawk Günü'dür. Efsane kaykayçı Tony Hawk'dan adını alır. Posta ofisleri ve bankalar kapanmazlar.
    11. Dünyanın en eski aktif yelkenli gemisi The Star of India, San Diego limanında bulunmaktadır.
    12. Şehirdeki göllerde yüzmek yasaktır.
    13. Şehirdeki, The Hotel Del Coronado Amerika'daki en eski ahşaptan yapıdır.
    14. 1930'ların başından, 1970'lerin sonlarına kadar San Diego, Dünya'nın ton balığı başkentiydi.
    15. WD-40 yağı, San Diego'daki Rocket Chemical Şirketi tarafından icat edilmiştir.
    16. San Diego, Torrey çam ağaçlarının yetiştiği iki yerden birisidir.
    17. Küçük çiftliklerin sayısının en yüksek olduğu bölgededir.
    18. Fast food zinciri olan Jack in the Box, ilk olarak San Diego'da başlamıştır.
    19. Dünya'nın ilk durmaksızın translatlantik uçağı, Charles Lindbergh tarafından 1927'de San Diego'da yapılmıştı.
    20. İlk modern triatlon 1974'de San Diego'da yapılmıştı.
    21. Son Diego comic-con 1970'de ilk yapıldığında 100 kişi katılmıştı. Her temmzuda artık 130 bin kişi katılıyor.
    22. San Diego, ülkedeki kişi başına en fazla köpek dostu restorana sahip şehirdir.

• @YapayalnızGotoU-S Üzgünüm fakat ben burada Ayvalık'a katılıyorum. Burası kazanamayanların olduğu konu ve sizin gelip buraya son gün öylesine başvurmuş olduğunuz gerçeğini söylemek neye hizmet ediyor ki? "Kısmetse olur." lafını duymak hoş bir şey değil. İnsan kolay kolay kabul edemiyor çünkü kısmetim bu veya değil diye. Mesela Napalm veya varil bombası ile yanan bir çocuğun da kısmeti o bomba mıymış? GC özelinde söylemiyorum, bu zaten bir çekiliş ve çıkmama ihtimali de %99, hayatın olağan akışında normal olan çıkmaması zaten. Ama yaşadığım her şeyde bu tip bir hikâye duymaktan da gına geldi. İnsanlar kibarlık açısından bunu belirtmeyebilir fakat "Son gün başvurmuştum, hiç aklımda yoktu." falan dediğinizde bunu duymaktan rahatsız olmayan bir kişi bile olduğunu sanmıyorum. Bu durumu kazananların sayfasında söyleyebilirsiniz fakat burada gelip bize söylemekle ne olacak? "Size moral, umut vermeye çalışıyorum." falan da demeye kalkmayın, 14. denemesinde seçildiğini söyleyenler umut olabilir, siz değil.

Benim çok emek verdiğim bir konuya başkasının hiç emek vermeden veya az emek vererek (çok emek verip elde edenler de vardı elbet) nasıl elde ettiğini dinledim pek çok kez, bu sefer de tamamen şans olan bir şeye yöneleyim dedim (biraz da çaresizlikten oldu bu), şimdi de "öylesine başvurmuştum, çıktı"cı tayfa doluştu. Çok istediği hâlde çıkanlar da var tabii. Algıda seçicilik yapıp onların varlığını görmezden gelmiyorum.

• Maskemi de aldım, geldim. Bir şeylik yer açın bakalım. 🙂

• ⭐⭐⭐

@bidünya Sizinde, İbrahim abinizde ve hatta teşebbus eden tüm insanların umut ettikleri istekleri hayırlısı ise gerçekleşsin. Herkes için böyle bir dilekte bulunuyorum. Size şu kadarını söyleyeyim ki ; Yeşilkarta ilk kez ve son gününde başvurmuştum. Hayırlısı ise olsun değilse olmasın diyemeden çekiliş günü gelmiş ve seçilmişim. Ben bunu kendim için yapamadım. Tekrar deneyecekler için söylüyorum Hayırlısı olacaksa olsun.. Allah Güzel Günler Göstersin..

güzel dilekleriniz için çok teşekkürler. Umarım sizin içinde herşey çok güzel olur

• Yazımı beğenen forumdaşlarıma teşekkür etmek elzem oldu. Büyükçe TEŞEKKÜR ediyorum. Şunu da belirtmek isterim;
    Kimseyi tesselli etmek yada rencide etmek için bişey yazmadım. Doğal ve doğru yazdım. Doğal ve doğru içinden güzel şeyler çıkarılması belki bir nebze bilgi katar her zaman eksik kalacak olan bilgi kütüphanemize..
    Yakmak istediğiniz Çakmak ilk durumda ve ilk çakışta yanar. Bir Çakmaktan beklenen de normal olan da odur zaten İlk çakışta yanması. Bazende çakarsınız çakarsınız yanmaz. Böylece ikinci duruma devam edersiniz yani çakmak çakıncaya ateş çıkıncaya kadar basmaya yada ilk çakışta yanmadığı için savurur atarsın çakmağı bir kenara. onlar yani çakmağı savurup atanlar şimdi kesinlikle aramızda değillerdir. ikinci duruma ısrar etmek çakmağın yanacağını bir nevi garanti eder. Çakmağı savurup atmadığınız sürece başvuru hakkı kazanıp ve sonrasında vize alacak kadar şanslı olduğunuzdan şüphe etmiyorum. Ben 44 yaşındayım. İlk basışta çakmak yandı. Yanmasaydı savurup bir kenara atarmıydım yada 44 yaşından sonra ikinci durumda çakmak yanıncaya kadar ısrar eder miydim bilemiyorum. Ancak genç forumdaşlarıma şunu söylememe izin verin. Hiçbir zaman geç bir zaman değildir. 44 de 24 aynıdır. ben 44 deyim bunu görebiliyorum. Kimseyi teselli etmiyorum hayatta var olan fiziksel bir kanundan bahsediyorum .Çakmağınızı savurup bir kenara atmadığınız sürece herşey yolundadır. Umarım bir sonra ki basışınızda çakmağınız yansın ve siz kazanın.

• @YapayalnızGotoU-S Bu yazdığınız mesela bu konuya yazılabilecek türden bir yazı. Fakat gelip de arkadaşlarım başvurtmuştu, sonuca bakmak hiç aklıma bile gelmedi gibi şeyleri bu konuya yazmak hiçbir amaca hizmet etmiyor. Tabii burası özgür bir forum ve yazdığınızda da kurallara aykırı bir şey olmadığı sürece istediğiniz gibi yazabilirsiniz fakat iyi niyetinizden şüphem olmadığı için bizleri incitebileceğinden bahsettim sadece. Yanlış anlamamışsınızdır umarım.

P.S. Çakmağın gazı bitmiş ve 100 kere deneseniz 100 kere de yanmama ihtimali de var. İlle ateş lazımsa başka çakmak denemek gerekebilir. Bu ihtimali de ben belirtmiş olayım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |