Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@TughanTug, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar Aynen öyle abi para direkt 7 de 1'ine düştüğü için standart insan oluyor geliri çok iyi olan bile. Oranın sıradan insanı da buraya gelip krallar gibi tatil yapıyor. Ben gittiğimde vasıfsız işçiydim bildiğin, haftalık bin dolara yakın para kazanıyordum, bir hafta çalışmaya bir iPhone, akıl alır gibi gelmiyor burasıyla kıyaslayınca maalesef 😃
    O dönem okuyordum üniversiteyi bitireyim en azından dedim, hayatta ne olacağı belli olmaz elimde diplomam olsun istedim o yüzden dönüp bitirdim. İnşallah dv 2022 çıkar da en kısa zamanda gideriz diye bakıyoruz şimdi tekrar.

Liman kentleri konusunda da haklısın abi gerçekten huzurlu oluyor. Aile için Ny'da iki kişinin de en azından ortalama bir maaşla çalışması gerek güzel bir kesiminde yaşamak için. Veya biri çalışıp çok kazanacak 😃
    Bizim kaldığımız yer böyle bir mahalleydi. Soldaki apartmanda oturuyorduk. Bildiğin güvenlikli site, çok pahalı değildi.

Pkwy-min.png

Sen git o kadar yaşa dön... simdi google maps da eski yasadigin apartmana bakarsin oyle.. ( gaz veriyorum sadece) elbette okulunu bitirmek dogru bir tercih. Bir kez girip cikmissin. Bi dilokulu falan denesen devami gelirdi.

• ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ibrahimasar vaay sevdimm.. yeniden yükseleceğiz.. ilk günlerde bunu paylaşman güzel moral oldu ibrhaim abi:))

Evet.. hepimiz yeniden yükselecegiz. Yavas yavas...

• Benim de oyle, ben de Ocean City Marylande gidip kalmistim, simdi arada bir girip huzunlu gozlerle bakiyorum street viewden. Ah eski gunlerrr 😁

• ⭐⭐⭐⭐

evet arkadaşlar bugün günlerden Tampa, Gasparilla festivali için bir poster 🙂
    2.jpg

• @ibrahimasar Doğru diyorsun abi, zaten fena gazlıyım ama işte bakalım nasıl olacak 😃

• ⭐⭐⭐

@Rhonster ben de demiştim ne zaman Tampa ya sıra gelecek😂

• ⭐⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster ben de demiştim ne zaman Tampa ya sıra gelecek😂

hiç sorma abla ya zor geldi sıra 😃

• bu konunun bahsi kesin geçmiştir ama ben yinede söyleyeyim, geç açıklanması bir yerde iyi oldu gençler 2 ay önden gidiyoruz 😃

• @aayhann abi senin totemin imzanı güncellememek sanırım 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

peki dun ve onceki gun gunlerden neydi sayin @Rhonster ? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

hatırlamıyorum neydi ? 😃

• ⭐⭐⭐⭐

hatırlamıyorum neydi ? 😃

Onlar Sprigfield ve ya Augusta gibi, ayri ayri Tampa'lar idi sanirim. 😁😁

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

hatırlamıyorum neydi ? 😃

Onlar Sprigfield ve ya Augusta gibi, ayri ayri Tampa'lar idi sanirim. 😁😁

aa evet olabilir 😃

• alt metni

Bugün, günlerden Chicago.. Amerika'nın en kalabalık üçüncü şehri. Nüfusu yaklaşık 2,7 milyon.. Illinois eyaletinde, Michigan Gölü'nün güneybatı kıyısında yer alır. 1833 yılında kurulmuştur. 1871 yılında Büyük Chicago Yangını'ndan sonra mahvolmuş, geriye 100 bin evsiz insan bırakmıştır. Şehir, tekrardan inşa için muazzam efor sarfetmiştir. 1885 yılında ilk gökdelenin bu şehirde yapılması ile tarihe geçmiştir. 110 katlı ünlü Sears Kulesi de bu şehirdedir.

Finans, kültür, ticaret, endüstri, eğitim, teknoloji, telekominikasyon ve ulaşım olarak uluslararası bir merkezdir. Küresel Şehirler Endeksi'nden 2017 senesinde Dünya çapında 7. sıradadır. 2018 itibariyle gayrı safi hasılası 689 milyar dolardır. Bir çok Fortune 500 şirketine ev sahipliği yapmaktadır: Allstate, Boeing, Caterpillar, Exelon, Kraft Heinz, Mcdonald's, Mondelez International, Sears, United Airlines Holdings, US Foods ve Walgreens.

2018 senesinde yerli ve uluslararası 58 milyon ziyaretçi ağırlamıştır. Bu da New York City'den sonra (65 milyon) en çok ziyaret edilen ikinci şehir demektir.

Nemli karasal bir iklime sahiptir.

Varşova, Milano, Osaka, Kazablanka, Şanghay, Göteborg, Accra, Prag, Mexico, Toronto, Kiev, Birmingham, Vilnüs, Hamburg, Petah Tikva, Paris, Durban, Galway, Moskova, Atina, Luzern, Delhi, Amman, Belgrad, Busan, Lahor, Bogota, Shenyang şehirleri ile kardeş şehirdir.

CHICAGO HAKKINDA FUN FACTS

1. Sears Kulesinden, havanın açık olduğu bir günde 4 farklı eyaleti görebilirsiniz: Ilınois, Indiana, Wisconsin ve Michigan.
    2. Sprey boya Chicago'da icat edildi.
    3. İçi kremalı ufak bir kek olan Twinkie'nin evidir.
    4. Dünya'nın ilk renkli televizyon istasyonu Chicago'ya aittir. 15 Nisan 1956'da NBC 5 Chicago/WMAQ televizyon istasyonu renkli yayına geçmiştir.
    5. Dünya'da geriye doğru akan ilk nehir Chicago'dadır. Bu elbette büyük bir mühendislik sonucudur.
    6. Televizyonda yayınlanan ilk başkan adaylarının tartışma programı Chicago'da yayınlanmıştır. 26 Eylül 1960'ta başkan adayları John Fitzgerald Kennedy ve Richard Milhous Nixon CBS kanalında canlı yayına çıkmışlardır.
    7. 1937'te Chicago, Amerika'daki ilk kan bankasının kurulduğu şehirdir.
    8. 1893'te ilk açık kalp ameliyatının yapıldığı şehirdir.
    9. 1942'de ilk atomun parçalandığı şehirdir.
    10. Jazz müziğinin kökenidir.
    11. Harold Washington Kütüphane Merkezi, 6,5 milyon kitabı barındırır.
    12. 56 tane müzeye ev sahipliği yapar.
    13. Ünlü Route 66 yolu Chicago'da başlar.
    14. Dünyanın en tamamlanmış Tyrannosaurus Rox iskeleti Chicago'dadır. İsmi Sue idir.
    15. Batman filmindeki ünlü Gotham şehri, Chicago'dan modellenmiştir.
    16. Sears kulesinin asansörleri, Dünyadaki en hızlı asansörlerdir.
    17. Walt Disney burada doğmuştur.
    18. Nobel Barış Ödülünü kazanan ilk kadın Jane Addams, Chicago'dandı.
    19. Amerika'daki ilk eşcinsel hakları grubu burada başladı.
    20. Chicago kelimesi sarımsak veya soğan tarlası anlamına gelmektedir.

• @TughanTug yılı güncelliyorum ya yetmez mi 🙂 gerçi gc çıktığında benim imzamdaki yazı değiştimi ondan pek haberim yok

• @TughanTug doğru olmuşmu bi bak hele 🙂

• @aayhann on numara olmuş 😃 gerçekten o yazıyı da bir görsek artık bu sefer.

• Ekim ayında Gc’a yurt dışından başvurma imkanımız var mı ? tatil amaçlı amerikada olacağım sonrasında geri döneceğim.Bilen varsa ve açıklayabilirse çok sevinirim

• 365 gün kaç yıl eder.bir ömre kaç yıl sığar... talihli kim, kaybeden kim...kurban kim, cellat kim......ressam tuvali eline aldı beyaza karanlık yazdı.ışıklar söndü.kapı gıcırdayarak kapandı.............

• Bekle bekle nereye kadar ? Bu işi kendimiz çözcez anlaşılan. Uçuşlar tam anlamiyla açılsın. Kendi kolumuzu kendimiz kesiceğiz anlaşılan.
    Nerede kalmıştık ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |