Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @baba-kartal, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@baba-kartal gözüm karadır sadece yönlendirilmeye ihtiyacım var. Adım atmak için hazırım ama ne tarafa işte en büyük sorun bu ne tarafa adım atayım

Yönlendirmek haddime degil
    Nacizane önerilerim
    İlk önceliginiz Usa girmek olmalı Turist olarak 6 ay oturum çepte
    Dil sorununuz var ise kesinlikle new jersey paterson türk mahallesi
    Orada oda kiralıyabilirsiniz ( kira kontratında isminiz yazacak şekilde )
    Bu size banka hesabı açma ehliyet almada telefon hattı almada yardımcı olacak

Yasal statü olarak kaçak degilsiniz
    Turist olarak çalışmanız malüm yasak
    Ama orada olunca sistemin açıklarını kendiniz göreceksiniz

Sistemin açığından kastınız nedir? Yasal olmayan yolları kastediyorsanız yakalandıktan sonra bir daha ABD'ye giriş bile yapamayabilirsiniz. Bu riski göze almak bana mantıklı gelmiyor. Yoksa ben istesem turist olarak gider başkasının hesabı ile bir ton delivery uygulaması ile çalışırım. 6 ay orda 6 ay burda geçinir her sene de GC ye başvurur çıkmasını beklerim. Ama bu göçebe hayat hem riskli hem masraflı hem de mantıksız geliyor bana.

• ⭐⭐

Arkadaşlar yasadışı veya sistemin açığı gibi yollara tenezzül etmeyin. Yasal olarak gitmeye bakın. Yasal olarak da gitmenin bir sürü yolu var. Hiç bir yola uygun kriterim yok demeyin. Vardır. Ama siz bulamayabilirsiniz. Eğer kesin gitmeye kararlıysanız alfabenin harfleri kadar vize türü var. Ve bu vizeleri bir sürü alma yolu var. Amerikan kanunlarını bilmeden hiç bir yol bana uymuyor sadece gren card çarem var demeyin. Eğer böyle diyorsanız gitmeye tam karar vermemiş ve gözünüzü karartıp gemileri yakmaya hazır değilsiniz demektir. Eger kesin kararli olsaniz simdi burada degil Amerikada olurdunuz. Kesin kararli olanlarin hepsi bir sekilde simdi Amerikadalar ve yasal bir sekilde yasiyorlar.

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@baba-kartal turist vizesine hiç başvurmadım. Fakat turist olarak gitsem bile ssn alamıyorsun çalışma iznin yok sizler çok daha iyi biliyorsunuz kazanmadan sürekli cepten yiyeceksiniz. Eskiden kaçak kalırım diyordun ama şimdi artık yemiyor kaçak durumu gidince şirketlerle görüşülebilir ama önce buradan ilk teması kurmalıyım ki daha sonra sponsorluk için son görüşmeyi yapmak için gidilir. Samimi cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Sevgili dostum
    Konfor alanından çıkmadan yeni bir yol çizemezsin
    bizdeki en büyük sorun her şey garanti olsun öyle gidelim
    Söylemek istedigim şu oraya gidince bilmediginiz yasa açıklarını göreceksiniz
    Mesela
    Örnek vereyim
    İstanbul da A mahallesinde oturuyorsun çocugunu okula oraya kayıt ettirmen gerekli
    Ama b mahalesindeki okullar daha iyi
    Çocugu oraya kayıt ettirmek için kira kontratı yapıyorsun sonra kontratı iptal ediyorsun
    Ama çocugun b mahallesindeki okula gidebiliyor
    Bu saftekarlık degil yasanın açıllarını kullanmak bu dünyanın her yerinde aynıdır
    Ülkemizde vergi kaçırmak suç
    Vergiden kaçmak suç degil

• @FreeMen, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@baba-kartal, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@baba-kartal gözüm karadır sadece yönlendirilmeye ihtiyacım var. Adım atmak için hazırım ama ne tarafa işte en büyük sorun bu ne tarafa adım atayım

Nacizane önerilerim

Sistemin açığından kastınız nedir? Yasal olmayan yolları kastediyorsanız yakalandıktan sonra bir daha ABD'ye giriş bile yapamayabilirsiniz. Bu riski göze almak bana mantıklı gelmiyor. Yoksa ben istesem turist olarak gider başkasının hesabı ile bir ton delivery uygulaması ile çalışırım. 6 ay orda 6 ay burda geçinir her sene de GC ye başvurur çıkmasını beklerim. Ama bu göçebe hayat hem riskli hem masraflı hem de mantıksız geliyor bana.

Amerika da kaçak demek ülkeye nasıl girildigi belli olmayanlara denir
    Örnek Turist vizesi ile giriş yaptınız
    Yasal çalışma izniniz yok
    Ama bir türk lokantasında çalışıyorsunuz
    Bu sizin statünüzü iptal ettiginiz anlamına gelir
    Kaçak çalışmanım savunulacak bir şeyi yok
    Ama orada bunu yapan malesef sayısız insan var Bunu rahatlıkla söyleyebilirim
    Bunlar benim gözlemim

• ⭐⭐

@Drywall bizim asıl kızdığımız nokta çıkanların çoğunun bu fırsatı önemsemeyip ya işte gitmeyeyim vb. bahaneler bulması tabi ki kazanan kendine bir şekilde yardım arıyor da kıymetini bilenlerin canı sıkılıyor böyle laflara

• @Drywall, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Arkadaşlar yasadışı veya sistemin açığı gibi yollara tenezzül etmeyin. Yasal olarak gitmeye bakın. Yasal olarak da gitmenin bir sürü yolu var. Hiç bir yola uygun kriterim yok demeyin. Vardır. Ama siz bulamayabilirsiniz. Eğer kesin gitmeye kararlıysanız alfabenin harfleri kadar vize türü var. Ve bu vizeleri bir sürü alma yolu var. Amerikan kanunlarını bilmeden hiç bir yol bana uymuyor sadece gren card çarem var demeyin. Eğer böyle diyorsanız gitmeye tam karar vermemiş ve gözünüzü karartıp gemileri yakmaya hazır değilsiniz demektir. Eger kesin kararli olsaniz simdi burada degil Amerikada olurdunuz. Kesin kararli olanlarin hepsi bir sekilde simdi Amerikadalar ve yasal bir sekilde yasiyorlar.

Tam olarak kasıt ettigim bu
    Oraya gitmenin bir sürü yolu var
    Belki gittiginizde kimyanız uyuşmayacak
    Belki aradıgınızı bulamayacaksınız
    Belki de geri gelmeyeceksiniz

@FreeMen, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Nacizane önerilerim

Bunlar benim gözlemim

Yasal vize ile gidip kaçak çalışmayı söylüyorsunuz işte bunu bilmeyen yok zaten. Benim demek istediğim kaçak çalıştığınız anlaşıldığı an sınır dışı edilir ve bir daha ABD'ye ayak bile basamayabilirsiniz. Bu riskin farkında olup da gitmek kişiye kalıyor artık.

• @semavi ahahah yok abi yazın tabikide denemem 🙂 ilk girişimi çıkarsa eylül ekim aylarında düşünüyorum. mevsimin o aralarında yürünebilir diye tahmin ediyorum 🙂

• @FreeMen, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@FreeMen, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Nacizane önerilerim

Bunlar benim gözlemim

Yasal vize ile gidip kaçak çalışmayı söylüyorsunuz işte bunu bilmeyen yok zaten. Benim demek istediğim kaçak çalıştığınız anlaşıldığı an sınır dışı edilir ve bir daha ABD'ye ayak bile basamayabilirsiniz. Bu riskin farkında olup da gitmek kişiye kalıyor artık.

Kesinlikle
    Kaçak olmayı Ben tercih etmem
    Tercih edenede saygı duyarım

• Herkese 2022 için bol şans diliyorum bu yıl 10. denemede olmadı ama yılmak yok devam ayrıca eşimin ailesi üzerinden 5 yıl önce başvurumuzu yaptık bekliyoruz bakalım umarım gerçekten gitmek isteyene çıkar hatta keşke başvuru ücreti olarak kişi başı 20-30 dolar alsalar.

• ⭐⭐

Facebook grubuna baktıkça çıldırıyorum biz boşuna totem arıyoruz totem olaydan bir haber olmakmis

• Ben bu sene kazanamadim ve soyle birsey dusunuyorum... evet bu sene kazanamadim ama seneyeki cekilisi kazandim zaten diyorum... ve sadece gun sayiyorum...kazanipta gun sayanlar gibi.. ama suda var gundelik yasantimdaki meskuliyetler bana yetiyor zaten zaman geciyor yani surekli gun saymaya gerek yok😏

• Hepinize iyi akşamlar
    Bekleme odasındaki arkadaşlar malesef bu senenin kazanamayanları
    İnşallah seneye hepiniz kazanırsınız
    Merak ettim
    Hangi eyalete gideceginizi belirlemişmiydiniz ?
    Hayalleri alalım ?

Hepinize iyi akşamlar
    Merak ettim
    Hayalleri alalım ?

Çıksında hangisi olursa fark etmez 🙂
    su akar yolunu bulur bir şekilde
    georgia,texsas,virgina,utah,south dakota,florida
    arasında karar vermek için daha zaman var.

• @kartalveat, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Hepinize iyi akşamlar
    Merak ettim
    Hayalleri alalım ?

Çıksında hangisi olursa fark etmez 🙂
    su akar yolunu bulur bir şekilde
    georgia,texsas,virgina,utah,south dakota,florida
    arasında karar vermek için daha zaman var.

Valla sen haritayı çizmişsin
    Her şey gönlünce olsun
    Umarım seneye kazanırsın
    Texas bir tık önde

• 4 yildir disaridan da olsa bu formu takip ediyordum fakat bu sene dahil olmaya karar verdim. Amerikan kulturunu iyi bilsem de bu gecen 4 yil oncesine kadar yerlesmeyi hic dusunmemistim. Son 4 yildir ise, bu caba icerisinde siziler gibi cesitli denemelerim ve arastirmalarim oldu. Bu baglamda hem yeni bilgiler edinmek, hem de sahip oldugum ama cok bilindik olmayan bilgileri paylasmaya karar verdim. Dun totem konusu ile ilgili bazi seyleri okurken cok eglendim mesela :). Evde veya disarida fotograf cektirenler. son gun veya ilk gun cekilise katilanlar vs. Hepsi eglenceli ve kisiye ozel secimler tabi ama cikanlar arasinda benim gozlemledigim en onemli fark. Kazananlarin pozitif ve paylasimci bireyler oldugu. tabi ki istisnalari vardir ama ben boyle bir kaniya kapildim. Forum yonetimi itibariyle de, zaten burasi full destek bir forum ve biz uyelerin de buna destek vermesinin bu formun ruhuna uydugunu dusunuyorum. ozellikle, 1. veya 2. cekilisinde olumsuz cevap alanlarin (istisnalar haric) oldukca kizgin ve suclu arar bir ruh hali icinde olduklarini gordum. Benim de ilk 2 yilimin benzer duygularla gectigini hatirladim ve kendimi cok kotu hissettim. Hatta, kimlerin gitmesi gerektigi, kimlerin gitmemesi gerektigi gibi ukaliklar yapiyordum. Ama bana surec, tum bu dusuncelerin ne kadar yanlis ve zehirleyici oldugunu ogretti. Evet bazi adaylar cok sansli, evet bazi adaylar cok sanssiz. Evet hepimiz istiyoruz, evet hepimiz hak ediyoruz ama sadece bazilarimiz bundan faydalanabilecek. Bence en guzeli, oyunun kurallarini kabul edip oyle oynamak. Ben gecen 3 "has not been selected" cevabina boyle bir cikis yolu bulabildim ve "randomly selected" kuralinin gercekten isledigine inaniyorum. Cok istemenin de buna bir faydasi oldugunu dusunmuyorum. Dv 2022 icin simdiden herkese keyifli ve gelisim dolu bir surec diliyorum.

• @Real-Deal, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

4 yildir disaridan da olsa bu formu takip ediyordum fakat bu sene dahil olmaya karar verdim. Amerikan kulturunu iyi bilsem de bu gecen 4 yil oncesine kadar yerlesmeyi hic dusunmemistim. Son 4 yildir ise, bu caba icerisinde siziler gibi cesitli denemelerim ve arastirmalarim oldu. Bu baglamda hem yeni bilgiler edinmek, hem de sahip oldugum ama cok bilindik olmayan bilgileri paylasmaya karar verdim. Dun totem konusu ile ilgili bazi seyleri okurken cok eglendim mesela :). Evde veya disarida fotograf cektirenler. son gun veya ilk gun cekilise katilanlar vs. Hepsi eglenceli ve kisiye ozel secimler tabi ama cikanlar arasinda benim gozlemledigim en onemli fark. Kazananlarin pozitif ve paylasimci bireyler oldugu. tabi ki istisnalari vardir ama ben boyle bir kaniya kapildim. Forum yonetimi itibariyle de, zaten burasi full destek bir forum ve biz uyelerin de buna destek vermesinin bu formun ruhuna uydugunu dusunuyorum. ozellikle, 1. veya 2. cekilisinde olumsuz cevap alanlarin (istisnalar haric) oldukca kizgin ve suclu arar bir ruh hali icinde olduklarini gordum. Benim de ilk 2 yilimin benzer duygularla gectigini hatirladim ve kendimi cok kotu hissettim. Hatta, kimlerin gitmesi gerektigi, kimlerin gitmemesi gerektigi gibi ukaliklar yapiyordum. Ama bana surec, tum bu dusuncelerin ne kadar yanlis ve zehirleyici oldugunu ogretti. Evet bazi adaylar cok sansli, evet bazi adaylar cok sanssiz. Evet hepimiz istiyoruz, evet hepimiz hak ediyoruz ama sadece bazilarimiz bundan faydalanabilecek. Bence en guzeli, oyunun kurallarini kabul edip oyle oynamak. Ben gecen 3 "has not been selected" cevabina boyle bir cikis yolu bulabildim ve "randomly selected" kuralinin gercekten isledigine inaniyorum. Cok istemenin de buna bir faydasi oldugunu dusunmuyorum. Dv 2022 icin simdiden herkese keyifli ve gelisim dolu bir surec diliyorum.

Kaybedenler kulübüne hoş geldin
    Canımız sağolsun

• @Real-Deal, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

4 yildir disaridan da olsa bu formu takip ediyordum fakat bu sene dahil olmaya karar verdim. Amerikan kulturunu iyi bilsem de bu gecen 4 yil oncesine kadar yerlesmeyi hic dusunmemistim. Son 4 yildir ise, bu caba icerisinde siziler gibi cesitli denemelerim ve arastirmalarim oldu. Bu baglamda hem yeni bilgiler edinmek, hem de sahip oldugum ama cok bilindik olmayan bilgileri paylasmaya karar verdim. Dun totem konusu ile ilgili bazi seyleri okurken cok eglendim mesela :). Evde veya disarida fotograf cektirenler. son gun veya ilk gun cekilise katilanlar vs. Hepsi eglenceli ve kisiye ozel secimler tabi ama cikanlar arasinda benim gozlemledigim en onemli fark. Kazananlarin pozitif ve paylasimci bireyler oldugu. tabi ki istisnalari vardir ama ben boyle bir kaniya kapildim. Forum yonetimi itibariyle de, zaten burasi full destek bir forum ve biz uyelerin de buna destek vermesinin bu formun ruhuna uydugunu dusunuyorum. ozellikle, 1. veya 2. cekilisinde olumsuz cevap alanlarin (istisnalar haric) oldukca kizgin ve suclu arar bir ruh hali icinde olduklarini gordum. Benim de ilk 2 yilimin benzer duygularla gectigini hatirladim ve kendimi cok kotu hissettim. Hatta, kimlerin gitmesi gerektigi, kimlerin gitmemesi gerektigi gibi ukaliklar yapiyordum. Ama bana surec, tum bu dusuncelerin ne kadar yanlis ve zehirleyici oldugunu ogretti. Evet bazi adaylar cok sansli, evet bazi adaylar cok sanssiz. Evet hepimiz istiyoruz, evet hepimiz hak ediyoruz ama sadece bazilarimiz bundan faydalanabilecek. Bence en guzeli, oyunun kurallarini kabul edip oyle oynamak. Ben gecen 3 "has not been selected" cevabina boyle bir cikis yolu bulabildim ve "randomly selected" kuralinin gercekten isledigine inaniyorum. Cok istemenin de buna bir faydasi oldugunu dusunmuyorum. Dv 2022 icin simdiden herkese keyifli ve gelisim dolu bir surec diliyorum.

Çok güzel yazmışsın, uğra buralara arada bir de olsa 🙂

• @baba-kartal kaybedenler degil, daha kazanamayanlar diyelim 🙂 biliyorum zor bir kabullenis. ozellikle daha sicagi sicagina kaybetmisken ama zoru secenler olarak durumu toparlamaktan baska sansimiz yok. en azindan benim icin. simdiden bol sanslar..

• @FreeMen ehehehe eksik olma ugrarim :). MAS 'in youtube kanalinda bir FreeMen goruyordum canli yayinlarda o sen olmalisin galiba..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |