Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

selam millet çıkanlara hayırlı olsun bol şans. çıkmayanlar ise bence üzülmesin her şeyde vardır bir hayır nasip. ben daha bakmadım 1 kaç hafta daha bakmıyacam ama öncedende dediğim gibi çıksada çıkmasada çok önemli değil yani değişen pek bir şey olmaz benin açımdan çıkan her sonuca hazırlıklıyım.

• Bu senede çıkmadı ben böyle şansın her seferinde çok umutlanma diyorum ama insan bağlanıyor hayellere

• Basvuru tarihi ve fotograf bence etkili Www.Idphotoforyou.com diye sitede duzenleyip basvuran ve kazananlar var mı forumda? Bilgisi olan??
    Mac’ten dolayı orada duzenlemem gerekti, fotografcıya da guvenmemiştim, ilk basvuru ve olmadı.

• merhaba kolay gelsin. benim başvuru yaptığım pasaportun süresi ekim 2020 de bitiyor. ds 260 formunu doldururken bu pasaportu mu kullanmalıyım yoksa yeni pasaport çıkartıp yada oluyorsa pasaportun süresini mi uzatmalıyım?

• Aslında fotoğrafla ilgili onemli hususuları çıkanlardan dinlemek lazım ne yapmışlarda çıkmış.

Fotoğrafları incelerken yapay zeka kullanabileceklerini, fotoğrafın exif bilgilerini okuyarak neyle düzenlenmiş olabileceğinin görünmesinden tutun türlü türlü şeyi düşünüp editlemedim "tüm en boy oranları kafa ortaya gelecek vs.. mm olarak hesaplamıştım, düzenlemedim derken" bazısı ise arka tarafta çayır çimen varken onu photoshop ile düzenleyip bembeyaz yaptı ve çıktı belki de bilemiyorum. O yüzden çıkanlardan duymak lazım diyorum.

Bir de şu submit tarihi hususu var. Birileri diyor başında yapın diğeri sonunda başkası çıkıyor bizim aile 4 kişilik her hafta ayrı biri için başvurduk.

Benim kişisel olarak sorunum ise bu şekilde çalışan kafamın bunun basit bir kura ya da sayısal loto gibi olabileceğine indirgeyememek ve halen sebep aramak. Açıkcası çıktığında ceketi alıp çıkacak kıvamda olmasam da kervan yolda düzülür diyecek bir yapıdaydım, çıkmadığına o sebeple üzüldüm ve hatta mülakatta elçilik görevlisi ile 3 dilde konuşacaktım vs.. ne bileyim maddi olarak da fena değildi durum. Olmayınca olmuyor işte.

Yukarda yazan herkesin dediği vardır bir hayır hususu felsefik temellerini başka mecralara atmış benim gibi biri için çok geçerli değil. Hayır mı şer mi yaşayarak öğreneceğimiz bir durum olduğu ve bunun neyi barındırdığını şimdiden tahmin edemeyeceğimiz için vardır bir hayır demek canımı sıkıyor. Ya bir hayır yoksa.

Bu çekiliş sana çıkmadığında gelecek seneye sana çıkma ihtimali artan bir durum değil yine aynı şansla gireceğin için herşeyin bittiği sıfırlandığı noktaya geri dönüyorsun. Can sıkıyor yani.

Çıkıp da gitmeyenler ya da laf olsun diye girenlerin pasaport hususu ile elendiğini düşündüğüm için onlara çok kafayı takmayacağım ama kafamı taktığım şey bir dengesizin bu kurayı alıp her türlü yere götürebileceği, bu belirsizlikler de kura çıkmayınca benim canımı sıktı. Mesela puanlama sistemi gelebilecek dedikoduları vb..

Çıktığında ilk dert edeceğim şey aslında case no olurdu, çünkü current olamamak da ayrı bir dert ki bu belirsizlikte caseno yakın olmayanların kafasını kurcalıyor eminim. Ama mesele bu sürece bir yerden dahil olmakta. Şimdi tribüne çıkmış maçları izleyeğim tecrübeleri okuyacağım belki bu süreçte daha da olgunlaşır araştırırsam kıymetli bilgiler edinirim.

• @quadriceps, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Yukarda yazan herkesin dediği vardır bir hayır hususu felsefik temellerini başka mecralara atmış benim gibi biri için çok geçerli değil. Hayır mı şer mi yaşayarak öğreneceğimiz bir durum olduğu ve bunun neyi barındırdığını şimdiden tahmin edemeyeceğimiz için vardır bir hayır demek canımı sıkıyor. Ya bir hayır yoksa.

"Her şeyde hayır vardır"sözünü bizde sık kullanmaya başladık.
    Çünkü 11-15 saat kapalı ucak ortamında; kovid salgının belki tekrar pik yapmaya başlayacağı aylarda uçuş gerçekleştirmek bizi tedirgin ederdi.
    Kazandığımızı sanırken, ya kaybedenlerden olsaydık.
    Diye (s)avunma mekanizmaları geliştirdik.

• ⭐⭐⭐

@Kaernosa doğru anladıysam 2021 talihlisisiniz ve yanlış başlıktasınız önce forum kurallarını okumalı ve sorularınızı doğru başlıklarda sormalısınız.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3422/dv2021-2021-green-card-lotosu-asamalari

• @Merika, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Basvuru tarihi ve fotograf bence etkili Www.Idphotoforyou.com diye sitede duzenleyip basvuran ve kazananlar var mı forumda? Bilgisi olan??
    Mac’ten dolayı orada duzenlemem gerekti, fotografcıya da guvenmemiştim, ilk basvuru ve olmadı.

Ben fotoğrafçıya green card için istediğimi söylemiştim, bana attığı fotoğrafı direkt yükledim siteye.

• ilk iki başvurumda çok umutluydum olmadı bu basvurumda da içim bir türlü kipirdayamadı sonucu merak ettim ama nedense olmayacağını hissettim galiba.
    her insanın zamanına inaniyorum o zaman bizim için gelseydi neler neler olurdu da çıkardı demekki daha zamanımız gelmemiş diyorum.
    bazen düşünüyorum çıktı bana aldım elime çantamı gittim kimseyi tanımadığım ve tanıdığım herkesle aramda okyanus olan bi yerdeyim yaşama tutunmak kolay olur mu? bu başvuru yapan herkes tarafindan sorgulanmasi gereken bir konu. biz insanlar sosyal varlıklarız birbirimizle yaşıyoruz ne kadar baskasina ihtiyacimiz yok da desek basimiz sıkışınca birilerine koşuyoruz amerika halkı da bizi hosgeldiniz deyip kucaklamayacaktır mesafeli ilişkilerle ne kadar insan idare edebilir bilmiyorum ki belki de bundandır ki amerikada video çeken turklere baktığımızda eğer ailesiyle gitmemiş biriyse hemen yine türk eş dost buluyor. Amerika hoştur güzeldir ama lütfen yaşça küçük kardeslerim bu konuyu da goz önünde bulundursunlar. Sadece maddi olarak değil psikolojik olarak da hazırlık gerekiyor.

• ⭐⭐

@rosa8 psikoloji önemli ama zaten bir hayal dünyası değil amerika sadece çalışmak isteyene imkanı çok ve eğer türk arıyorsa giden türk olmadan yapamıyorsa orada da yapamıyor benim anladığım mesele uyum sağlayabilmek aslında oralı olabilme yeteneği

• ilk başvurumda çıkmadı ama pes etmeyeceğim seneye tekrar başvuracağım

• Benim En büyük hatam galiba hayatımı bu greencard a bırakmam oldu. Herşey hazırdı, maddi manevi herşey hazırdı cidden.... Her gidemediğim 1 yıl beni çok yıpratıyor.
    Artık şu yazıyı üst üste görmekten miden bulanıyor be.. HAS NOT BEEN SELECTED

• Kız arkadaşımla beraber her şeyimiz hazırdı:
    -Paranın belli bir miktarı (Gitmeden yapılacak harcamalar bilet, sağlık muayenesi vb) hazırdı. Gidene kadar 6 ayda 3-4 bin dolar daha biriktirsek tamamdı.
    -Gideceğimiz eyalet ve şehirde nerede oturacağımız.
    -İlk girişimizde Türkiye'deki hava alanından tutun ABD'de kalacağımız air bnb evine nasıl gideceğimizin planları.
    Daha bunun gibi bir sürü şey...
    Ama takmıyoruz artık şu geçen kısa sürede atlatabildik. Bir sonraki sene daha hazır olacağız hem maddi hem manevi.
    Hem bakarsınız Tr*mp düşer dünya daha güzel hal alır hahah

• ............

• ⭐⭐⭐⭐

@korcanmir, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

@redsat2000 süper bir söylem! orada tutunabilmek alışmak gerçekten zor bir süreç.herkes şçin hayırlısı olsun🙏🏻
    @redsat2000 siz çıktığında kaç yaşındaydınız mesleğiniz ve çocuk varmıydı?

@korcanmir Bana çıktığında 51 yasindaydim. Eşim Türkiye'de Çocuk yok. Gemi Kaptani Akademisyenim. 2016 da Emekli oldum. Ama burada 35 yaşındakinin performansiyla çalışıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@haymatlos_ Çok teşekkürler. Umarım umutlarina ve Amerikan sevdana kısa sürede kavsursun. Mümkün olduğunca tecrübelerimi aktarmaya bu forumda aktarmaya çalışıyorum. Ancak hakkın baki kardeşim o gün geldiğinde her zaman seve seve yardımcı olurum.

• ⭐⭐⭐

@Oğuzhan-Sarpkaya, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Kız arkadaşımla beraber her şeyimiz hazırdı:
    -Paranın belli bir miktarı (Gitmeden yapılacak harcamalar bilet, sağlık muayenesi vb) hazırdı. Gidene kadar 6 ayda 3-4 bin dolar daha biriktirsek tamamdı.
    -Gideceğimiz eyalet ve şehirde nerede oturacağımız.
    -İlk girişimizde Türkiye'deki hava alanından tutun ABD'de kalacağımız air bnb evine nasıl gideceğimizin planları.
    Daha bunun gibi bir sürü şey...
    Ama takmıyoruz artık şu geçen kısa sürede atlatabildik. Bir sonraki sene daha hazır olacağız hem maddi hem manevi.

Çok güzel hayırlı olsun. İnşallah süreç istediğiniz minvalde ilerler 🙏

• @Oğuzhan-Sarpkaya, içinde söyledi: DV2021 Dertlesme ve Destek Odasi

Ben daha cok tersi olursa ne olur onun derdindeyim. Yukarda soyledigim gibi puanlama sistemi vs..

• Arkadaşlar selam, ben bilgilerimi girdiğimde hata veriyor verdiği hata da yanlış bir karakter yada bilgilerimden birinin hatalı olduğunu söylüyor fakat girdiğim bilgileri ve 2021 ile başlayan numarayı doğru girdiğime eminim defalarca kontrol ederek tekrar denedim ama aşamadım. bu şekilde hata alan yada bu durumu yaşayan var mı?

• Merhaba Arkadaşlar. Eşimle birlikte 6. başvurudan da elimiz boş dönmüş durumdayız. @redsat2000 abimizi hem yaşından hemde 13. başvurusunda kazanmasından dolayı bu zamanlarda beni motive etmiş olsa da, artık bu işin sonuna gelmiş görünüyorum. 38 yaşındayım ve 13 yıllık tecrübeli bir inşaat mühendisi olarak, Allah' a şükür iş konusunda hiçbir sıkıntım olamadığı halde, özel, toplumsal ve sosyal hayat sebeplerim ile 6 yıldır uğraştığım greencard maceramı bitirmiş olmaktayım. Eşimi zaten zor ikna ediyordum, benimde motivem bitmiş durumda.

Bu zaman esnasında başta @crazycells olmak üzere sitede ki katkılarında dolayı bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Çekiliş çıkan, çıkmayan, çıkıp da kararsız kalan, hayalleriniz seneye taşıyan bütün arkadaşlara Rabbim gönlündekilerini hayırlı etsin diyorum. Hayat zaten ister Amerika' da, ister Türkiye' de veya dünyanın başka bir ülkesinde olsun çok büyük mücadeledir. Hepimiz bu cenderenin içinde iyi kötü hayatımızı eda etmeye çalışıyoruz. Hiçbir yer ne çok iyi, ne de çok kötü olabilir. Herkesin beklentisine göre tercihleri ve yaşam stili olacaktır. Önemli olan kararlılığınız, hayata güzel bakış açınız ve mücadele azminiz oldukça her yer size eminim güzel bir yaşam olacaktır. Allah' a emanet olun, sağlıcakla kalın arkadaşlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

37

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |