Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

bende kendimi kitaba verdim sabaha kadar bitirirsem 🙂

• Arkadaşlar selamlar,
    Daha önce bahsi geçti mi bilmiyorum ama bir konuyu sizlere sorup fikirlerinizi almak istiyorum.
    dvlottery.state.gov web adresinin dvprogram.state.gov aderesine yönlendirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz ?
    Başvuru adresindeki lottery kelimesinin program ifadesine dönüşmesi, DV2022 programının loto usulü değilde puanlı sisteme geçmesine işaret olanilir mi ?

@crazycells hocam bu konu ile ilgili düşünceleriniz nedir?

• ⭐⭐

Ben üzülmemek için kendimce züürt tesellisi maddeler buldum,bunlar çıksaydı da farkında olduğum ama nasip diyip katlanacagim şeylerdi
    1.Çıksaydı evi satıp gelecektik başvuru esnasında hesap yaptığım zamandan bu zamana dolar yüzünden ev 7000 dolar değer kaybetti
    2. çocuğum iki yaşında gitseydik kreş yaşı gelmediği için ben calismayacaktim İngilizcem gelişmeyecekti birkaç yıl ve eşim çok yorulacakti
    3.Biz ne kadar emin olsakda Amerika'nın şuan çizdiği portre (tvler) dolayısıyla Türkiye'de iyi değil ailelerimizin gönlü rahat olmayacaktı
    4. Daha fazla Birikim yapma olanağımız oldu

• Ah ah şimdi gc kazanmış olup haftalarca tüm yılın planını çıkartıyor olmak vardı. Bize yine hüsran, yine hasret kaldı...

• ⭐⭐

@cagri geçen yıl oldu o değişiklik bence korkulacak bişey değil

• @cagri Şahsi fikrim: olmaz. Kendimce açıklamasını çok kez uzun uzun yaptığım için artık yoruluyorum bunu yazarken, mazur görün.

• @Zelene Ben madde de bulamıyorum, çıkmamasının olumlu yönlerini düşünüp bulamayınca daha kötü oluyor...

• ⭐⭐

@TughanTug, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Zelene Ben madde de bulamıyorum, çıkmamasının olumlu yönlerini düşünüp bulamayınca daha kötü oluyor...

3 sene de madde kalmaz haklısın benim ilk başvuru o yüzden

• ⭐⭐

@TughanTug belki ikici dalga gelecek biz uğraşmayacaz

• @haymatlos_ Hiç sanmıyorum ya. Korona bitti gibi bir şey bana göre, istatistikler onu gösteriyor. Amerika'daki olayları da kontrol altına aldılar bir haftaya her şey normale döner o konuda.

• @Zelene aynen öyle oluyor maalesef 😃

• ⭐⭐

@TughanTug sanmam sonbahar diyorlar zaman gösterecek tabi

• @haymatlos_ Bakalım neler olur. Hiç değilse korona bitsin hem gidemiyoruz hem evlere tıkıldık kaldık 😃

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

....ay sonu ay başı başvuru bir faktör mü? benim sorumda 2022 başvuruma uğur getirirmisiniz (facebook da öyle duydum da) @crazycells

Kazananlardan bir yanıt alamıyorsunuz bari,bizim gibi kazanamayanlar formu ne zaman doldurdu orada fikir yürütün.
    Ben 6 Ekimde, eşim içinde 7 ekimde formu doldurduk.
    Sonuçta bir yıl daha Türkiyede kalma hakkı kazandık.

• ⭐⭐

@kartalveat 28 ekim ali bey fikri vardır diye sordum onda veri vardır hep 🙂

• Herşeyde bir keramet vardır. Çıksaydı korona ve işsizlik nedeniyle gidip gitmemekte terettüp ederdim. Umarım böylesi daha hayırlı hepimize.

• @kartalveat başvurular açıldıktan 3-4 gün sonrasıydı.

• Ben de başvuruların bitmesine 1 hafta kadar kala başvurdum. Yahya da ben de kazanamadığımıza göre hiçbir etkisi yok 😃 zaten olsa saçma olurdu.

• @toronaga ben hiç tereddüt etmezdim, o işsizlik değil virüs yüzünden işsizlik maaşına başvuranlar sayısı, salgın tehlikesi kalmayınca hepsi tekrar işli olacak ama ihtiyaç bitmeyecek, koronaya gelirsek sadece usa yı değil tüm dünyayı tehdit ediyor ve buna rağmen çalışmak zorunda olanlardanım, bir şey değişmeyecekti

• @Yahya-Öztürk, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@kartalveat başvurular açıldıktan 3-4 gün sonrasıydı.

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@kartalveat 28 ekim ali bey fikri vardır diye sordum onda veri vardır hep 🙂

3 kişinin verdiği ilgiye göre ay başında yada sonuna doğru form doldurmanın bir farkı yok kazanma açısından galiba.
    Başka veriler geldikce daha detaylı resmi görürüz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

151

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |