Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Sanki ilk çekilişim gibi heyecan bastı. Acaba bu sefer çıktı mı bana🥳🥳🥳

• iyi akşamlar.Bizde yerimizi alalım yarın için herkese bol şans dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐

@semavi, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bende heyecan yaptim gercekten...

Bugun canli yayin yapabilirsem, kazanmayi bekleyen ve yorum yazan katilimcilardan eger kazananlar olursa kucuk bir hosgeldin hediyesi sozu vereyim hangi eyalete giderlerse gitsinler...

Tek sartim ABDye girdikten sonra, ev araba okul esya islerini halledip 'foruma' bu tecrubelerini aktarmalari olsun...

Kimse bunu hediye icin yapmaz,ama yazili bir sey birakmanin degerini vurgulamak ve bir hosgeldin naifligi birakmak adina boyle bir sey yapmak geldi icimden... Sizce nasil olur?

Bazi insanlar hayatlarindaki gelismeleri "aman kimse bilmesin, nazar degmesin, goz var" mantigiyla gizlemeyi tercih ediyorlar. Bazen de hakikaten bir gelismeden birilerini haberdar edince mutlaka bir terslik cikiyor. Bu, sakinilan goze cop batmasi mi yoksa kem goze gelmek mi bilemiyorum. Ama zannediyorum ki havaya girmeden, ne oldum delisi olmadan, insanlari kiskandiracak doneleri on plana cikarmadan, ardindan gelecek olanlara yol gosterme mahiyetinde, surec boyu yasadigi gelismeleri karsilastigi aksilikleri cozdugu sorunlari ve bunlari nasil cozdugunu kisa kisa anlatmakla kimsenin isleri tepe taklak gitmez. Kismet olunca ben tecrubelerimi zaten detayli aktarmaya niyetliyim. Bizim gibiler istese anlatmadan edemez. Hediyen icin almis kadar olduk. Dusunmen yeter. Ununu eleyip elegini asmis olarak sen, mysea ve ezbere nicklerini hatirlayamadigim nice kardeslerimiz bizleri her ziyaretinizde, verdiginiz bilgilerle, anlattiginiz tecrubelerle mutlu ediyorsunuz zaten.
    Bekledigin arkadasin da bizlerle birlikte kazanmasini diliyorum. Bildigimiz biriyse ve tabi soylemek istersen cocuklar benmiyim o mu diye birbirini hirpalamadan ogrenelim. 😂

• @semavi card çıksın da gerekirse hediyeyi ben göndereyim 😂

• @semavi sen yaparsın da güzel olmazmi üstad, bugün ki gitar resitalin zaten ılık bir meltem gibi esti, yatıştırdi heyecanımı, bi canlı yayın on numara olur duygu ve düşüncelerin akıp sel olduğu

• @ibrahimasar Abi sana ne soracağım? ben gc'ye 2019'da başvurmuştum. Confirmation number - 2021 confirmation number'a çok benziyor. Ulan diyorum bu numarayı bir yerden çıkaracam ama? Ondan sonra ayıktım 🙂 Bunun olması mümkün mü? Ya da sen hiç böyle bir şeyle karşılaştın mı? Karşılaşan arkadaşlar var mı?

• Herkese merhabalar,

ben DV2018 talihli/talihsizlerinden biriyim. Maalesef bizim kazandığımız sene EU bölgesi current olmamış, biz 28xxx (küsüratını gerçekten hatırlamıyorum) case numarasıyla işlemlere başlayamamıştık. Önceki yıllara bakarak 40bin öncesi garanti deniyordu, ama 30bini bile göremedik. Açıkçası 2018 yılında da kazanana kadar forumlara hiç bakmamıştım. Kazandıktan sonra gerek KCC formunu doldurmada gerekse bekleme süresinde bu sitenin çok faydasını görmüştüm. Greencard sürecimiz hüsranla sonuçlanınca siteye bir daha hic girmedim. Yeri gelmişken, yeniden özellikle @crazycells ve diğer tum arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Bugün tekrar girdim foruma ve birçok arkadaşımızın heyecanını yazdıklarından anlayabiliyorum. Gerçekten ABD'ye yerleşecek olanlar hayırlısıyla kazanırlar ve sonuna kadar sorunsuz ilerler umarım. Ama naçizane tavsiyem; sakın ama sakın vizenizi almadan hayatınızla ilgili büyük değişiklikler yapmamanızdır. Ben bunun ceremesini çok çektim hala da çekiyorum, bazı büyük adımlar atmıştım sonrasında çok buyuk bir hata ve hayal kırıklığına dönüştüler. Burayı 2018'de de takip edenler hatırlayacaktır; evini, arabasını satanlar oldu ve sonrasında gidemediler. Maddi yönden bayağı hasar verici bir yıl oldu kazanıp da gidemeyenler için.
    Manevi yıkıntısını söylememe gerek yok tahmin edersiniz ki çok yıprandık. Hayatımla ilgili yaptığım önemli değişiklikler sağlığıma da zarar verdi. O günlerden miras, stres kaynaklı bir hastalığım var şimdi. Yine de günümüze şükürler olsun. Her ay bulletinin açıklanacağı gün forumda nöbet tutuyorduk resmen. Herkes istatistik kasıyor, yorumlar yapıyor, Simon şunu diyor Simon bunu diyor diye hep beraber endişelenip, hep beraber rahatlıyorduk 🙂 ve belirtmek isterim ki herkes birbirine çok saygılıydı. Sonra 13 temmuz 2018'de 25xxx'den sonraki caseler için GC süreci tamamen sona erdi. Ben kendi adıma uzun sure etkisinden kurtulamadığımı söyleyebilirim. Ama her şey olacağına varıyor, üzülmeyi de umutlanmayı da makul bir seviyede tutmak en iyisi.

Neyse kusura bakmayın içinizi şişirdim ama söylemek istediğimi anlamışsınızdır. Hepinize bol sans....

Not: 2018'de 37xxx gibi case numarasıyla gidemeyen bir arkadaş hemen ertesi yıl 2019'da 4xxx gibi çok güzel bir sıralamayla GC'yi yeniden kazandı. Bu sene olmazsa başka bir sene olur, hiç olmazsa da olur 🙂 Sağlıklı günler diliyorum.

• son 1 hafta özellikle son 1 gün değilde tüm yıl kullansak şu forumu ne var arkadaşlar 🙂 anlıyorum kırılan ümitler, zaman yoksunluğu iş güç foruma girmenize engel belki ama çok güzel insanlar var burada be ..paydalar ortak, sürekli muhabbet edelim çıkarsa diye ümit edelim hep, çıkmazsa da kazanan arkadaşların sevinçlerine ortak olalım..

• @aayhann yıl boyunca ses etmeden sürekli yazılanları okumakla yetiniyom 🙂

• @northfield, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese merhabalar,

ben DV2018 talihli/talihsizlerinden biriyim. Maalesef bizim kazandığımız sene EU bölgesi current olmamış, biz 28xxx (küsüratını gerçekten hatırlamıyorum) case numarasıyla işlemlere başlayamamıştık. Önceki yıllara bakarak 40bin öncesi garanti deniyordu, ama 30bini bile göremedik. Açıkçası 2018 yılında da kazanana kadar forumlara hiç bakmamıştım. Kazandıktan sonra gerek KCC formunu doldurmada gerekse bekleme süresinde bu sitenin çok faydasını görmüştüm. Greencard sürecimiz hüsranla sonuçlanınca siteye bir daha hic girmedim. Yeri gelmişken, yeniden özellikle @crazycells ve diğer tum arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Bugün tekrar girdim foruma ve birçok arkadaşımızın heyecanını yazdıklarından anlayabiliyorum. Gerçekten ABD'ye yerleşecek olanlar hayırlısıyla kazanırlar ve sonuna kadar sorunsuz ilerler umarım. Ama naçizane tavsiyem; sakın ama sakın vizenizi almadan hayatınızla ilgili büyük değişiklikler yapmamanızdır. Ben bunun ceremesini çok çektim hala da çekiyorum, bazı büyük adımlar atmıştım sonrasında çok buyuk bir hata ve hayal kırıklığına dönüştüler. Burayı 2018'de de takip edenler hatırlayacaktır; evini, arabasını satanlar oldu ve sonrasında gidemediler. Maddi yönden bayağı hasar verici bir yıl oldu kazanıp da gidemeyenler için.
    Manevi yıkıntısını söylememe gerek yok tahmin edersiniz ki çok yıprandık. Hayatımla ilgili yaptığım önemli değişiklikler sağlığıma da zarar verdi. O günlerden miras, stres kaynaklı bir hastalığım var şimdi. Yine de günümüze şükürler olsun. Her ay bulletinin açıklanacağı gün forumda nöbet tutuyorduk resmen. Herkes istatistik kasıyor, yorumlar yapıyor, Simon şunu diyor Simon bunu diyor diye hep beraber endişelenip, hep beraber rahatlıyorduk 🙂 ve belirtmek isterim ki herkes birbirine çok saygılıydı. Sonra 13 temmuz 2018'de 25xxx'den sonraki caseler için GC süreci tamamen sona erdi. Ben kendi adıma uzun sure etkisinden kurtulamadığımı söyleyebilirim. Ama her şey olacağına varıyor, üzülmeyi de umutlanmayı da makul bir seviyede tutmak en iyisi.

Neyse kusura bakmayın içinizi şişirdim ama söylemek istediğimi anlamışsınızdır. Hepinize bol sans....

Not: 2018'de 37xxx gibi case numarasıyla gidemeyen bir arkadaş hemen ertesi yıl 2019'da 4xxx gibi çok güzel bir sıralamayla GC'yi yeniden kazandı. Bu sene olmazsa başka bir sene olur, hiç olmazsa da olur 🙂 Sağlıklı günler diliyorum.

Ben de 2018 zedeyim. O gunleri yasamak cok stresliydi ve sonuc bazilarimiz icin cok uzucu olmustu. Bu sene kazanacak olan arkadaslarin ayni husrani yasamamalarini diliyorum. Bol sanslar...

• @aayhann doğru söylüyorsunuz, aynı amaç etrafında toplanmış genellikle iyi niyetli insanların olduğu bir forum burası ama çok büyük travma yaşayınca o durumu hatırlatacak hiçbir şeyle temas etmemeye çalışıyorsunuz. Umarım bir daha öyle bir sene olmaz. Sevgiler,

• @ugurksknbck bende genelde okumayı tercih ediyorum ama yazıyorum da arada 🙂

• @northfield evet en büyük sıkıntı bu..beklentileri çok yüksek tutmak uçurumdan aşağı yuvarlıyor ne yazık ki haklısınız

• Esimin kardesi de 2018 zede 😞 Kotu bir durum... Cok uzulduk o sene... Cok fazla aile dostumuz oldu o yildan.

• başvurunun ilk günlerinde burdaydım nasıl geçicek bu tarihler diye düşünürken bitti. o gün geldi. umarım isteyen herkese çıkar.

• Herkesin şansı bol olsun, bir çok kez başvurup seçilemeyeler ekibi olarak hep buralardayız. Kazananları şimdiden tebrik ederim benim için ise son başvuru buydu , onun heyecanı var 🙂

• @northfield, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Herkese merhabalar,

Umarim bu sene yeniden kazanirsiniz sn @northfield. Sizi hatirliyorum 2018 sayfalarindan, ayrica superdem22, metert ve digerleri. Trajik bir donemdi sizler icin.

• GC kazandıktan sonra heyecandan ne yapmanız gerektıgını unutursanız tum yapmanız gerekenler burada

https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari/

• Daha önce yazmıştım yukarıda başka bir talihli ama sırası gelmedeği için talihsiz arkadaşta yazmış. Sıranız 25000 altıysa sevincinizi abartarak bile yaşabilirsiniz. Ancak 25000 üstü riskli bölge sıra gelmeme ihtimali yüzde 50 den fazla. Sakin bir şekilde fazla umutlanmadan hazırlıklarınızı elbette yine de aksatmadan yaparak aşırı beklentiye girmeden bekleyin eğer numaranız 25000 üstüyse. Çünkü büyük hayal kırıklığı yaşarsınız diğer türlü.

• Geçen sene bırakın ilk birkaç saati birkaç gün sonucunu öğrenemeyen arkadaşlarımız olmuştu(belki konuşulmuştur ama sayfalar çok hızlı ilerlediğinden her mesajı okuyamıyorum artık😁) ben de sürekli telefon tablet bilg, cart tarayıcı curt tarayıcı bakıp durmama rağmen ertesi akşam öğrenebilmiştim galiba.. hatta bu foruma girişte bile hafif sıkıntılar oldu gibi hatırlıyorum -yanlışsam düzeltin lütfen-.
    E 24 saatten de az kaldığına göre heyecan yapmaya başlayabilirim sanırım, biraz havaya girsem fena olmaz 😏
    Gelsin f5ler gitsin f5ler hadi bakalım 😁😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |