Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @LordBolton, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@sncr doğum tarihi veya da isim de yapılan hatalar yalan boyutunda olmadığı sürece sorun olmuyor ancak hatalar 2 veya 3 değil 5 6 tane olursa bu elenme sebebi ufak yazım hataları vize almaya engel değil ancak çocuğunuz olduğu halde yok demişseniz o zaman vizeyi alamazsınız.

Zaten öyle durum da hem yalan beyan hem de çocuğunu götüremeyecek çünkü giriş yapmadı ve ds260 bile dolduramayacak otomatikman kendide vazgeçer veya eşi için öyle yapmışsa gene de başkasının kazanma hakkını gasp etmiş olur

• ⭐⭐

@sncr eskiden bi resim sorunmuş şimdi pasaport da eklendi işte

• @sncr Ben şayet kazanamazsam bu sefer resim işini şansa bırakmamak adına fotoğrafçıdan asla oynamamasını söyleyerek gren card için çektirmek isteyecektim, dijital ortamdan bana yollamasını o boyutlara göre öyle ekleyecektim gene bir sıkıntı olur mu?

• ⭐⭐

@Kedicik1616 açıkçası ben bu konuları çok araştırdım vize alırken ki elenme nedenleri eğitim durumu ve bankada yeterli para olmamasından kaynaklı genel olarak.. sizin bahsettiğiniz durumları konsolosluk sorun etmiyor bu forumda bunlar çok konuşuldu daha önceden de... foto açısından da önemli olan sizin üstünüzde bir oynama olmaması yoksa örneğin arka fonu beyaz yapmak bir sorun değil istenilen ölçülerde ve üstünüzde bir oynama yoksa sorun yoktur.

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

cok umit baglamayalim 14 yildir bekliyorum ve bu forumlarda bunca yil hayal kirikligi yasayan kisilere denk geldim ne yazikki. Green card a cok bel baglamamak lazim acikcasi. Herkes icin hayirlisi bakalim bu yil ne gosterecek sonuclar.

Benim anlayamadigim birsey var.Bu kadar cok ABD de yasamak isyen bir kisi nicin 10-15 yil cekilisin cikmasini beklerki? Gitmek isteyen parasini biriktirir gider bir College de dil kursuna yazilir ayni zamanda calisarakta gecimini saglar sonra bir hdefi varsa o ise gecis yapar olur biter..Yani ABD de yasamanin tek yolu DV Lottery degilki bu sadece bir sans oyunu loto-toto cidden isteyenler isi sansa birakmaz .Ben ilk defa deniyorum ve cikacagina inaniyorum ama cikmazsa b-c-d-e planlarim var 😃

Benim de a dan z ye o planlarim vardi da yas,evlilik,cocuk ucgeninde olunca herseyin 4x4 luk olmasini ayarlamaya calisiyorsun ki esim cocugum gurbet elde benim bir macera askimla ac acikta kalmasinlar. Para dedigin oyle ha diye birikmiyor. O yuzden 17 yildir cekilis sonucu bekliyorum. Bir cok bekleyen de benim gibidir. Yine de cikmamasi durumunda c d e planlari hazir. Birine yeterlilik mumkun oldugunda derhal yola cikacagiz.

@Kedicik1616 , 14. basvurum bu yil. 🙂

@MuratUsa , 14 yil oturup gc yi beklemedim zaten 10 yil once f1 ile ogrenci gittim. 8 ay once de b2 turist ile gittim. 🙂
    Ama malesef oturum almak icin sponsor is teklifi gibi seyler gerekiyor bu da cok kolay birsey degil. b2 turist den diyelim f1 e geciceksin onunda garantisi yok , gectin diyelim tr ye gelirsen tekrar abd ye girmek icin vize almak zorundasin. Malesef kolay degil. Bekarsan b2 yada f1 ile gidip evlenirsin en kolayi bu ve senelerce de beklemezsin green cardi fakat evliysen isler zor ne yazikki o yuzden senelerce beklemen gerekicek 🙂

• ⭐⭐

@fes1983 arkansas da mı yaşamayı düşünüyorsunuz imza da görünce biz bilgi açlarına 😉

• ⭐⭐

@mexido ABD de F1 ile ne okudunuz kaç yıldı OPT hakkı alamadınız mı?

• @Kedicik1616 yazimi oku dedigim gibi yap gitme fotografciya

• Yasaklı

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

cok umit baglamayalim 14 yildir bekliyorum ve bu forumlarda bunca yil hayal kirikligi yasayan kisilere denk geldim ne yazikki. Green card a cok bel baglamamak lazim acikcasi. Herkes icin hayirlisi bakalim bu yil ne gosterecek sonuclar.

Benim anlayamadigim birsey var.Bu kadar cok ABD de yasamak isyen bir kisi nicin 10-15 yil cekilisin cikmasini beklerki? Gitmek isteyen parasini biriktirir gider bir College de dil kursuna yazilir ayni zamanda calisarakta gecimini saglar sonra bir hdefi varsa o ise gecis yapar olur biter..Yani ABD de yasamanin tek yolu DV Lottery degilki bu sadece bir sans oyunu loto-toto cidden isteyenler isi sansa birakmaz .Ben ilk defa deniyorum ve cikacagina inaniyorum ama cikmazsa b-c-d-e planlarim var 😃

Benim de a dan z ye o planlarim vardi da yas,evlilik,cocuk ucgeninde olunca herseyin 4x4 luk olmasini ayarlamaya calisiyorsun ki esim cocugum gurbet elde benim bir macera askimla ac acikta kalmasinlar. Para dedigin oyle ha diye birikmiyor. O yuzden 17 yildir cekilis sonucu bekliyorum. Bir cok bekleyen de benim gibidir. Yine de cikmamasi durumunda c d e planlari hazir. Birine yeterlilik mumkun oldugunda derhal yola cikacagiz.

@Kedicik1616 , 14. basvurum bu yil. 🙂

@MuratUsa , 14 yil oturup gc yi beklemedim zaten 10 yil once f1 ile ogrenci gittim. 8 ay once de b2 turist ile gittim. 🙂
    Ama malesef oturum almak icin sponsor is teklifi gibi seyler gerekiyor bu da cok kolay birsey degil. b2 turist den diyelim f1 e geciceksin onunda garantisi yok , gectin diyelim tr ye gelirsen tekrar abd ye girmek icin vize almak zorundasin. Malesef kolay degil. Bekarsan b2 yada f1 ile gidip evlenirsin en kolayi bu ve senelerce de beklemezsin green cardi fakat evliysen isler zor ne yazikki o yuzden senelerce beklemen gerekicek 🙂

Farkli yollar denemissiniz oldu yada olmadi onemli olan denemek ..Sapka cikariyorum..Bir soru mesleginiz ? Yada varmi?

• Yasaklı

@İrem-Özbey, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@delikadir54, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Sahte pasaport no ile kazanilip konsoloslukda elenecegini dusunen arkadaslar var oysaki sahte pasaport no kazanamaz... bu dusuncede olan arkadaslar demekki hic yurt disina cikmamis yada amerika devletini aptal zannediyor yada amerikanin konsolosluk gorevlilerini direk elenecen insanlarla meskul edecegini zannediyor... ben 3 defa amerika vizesine basvuran biri olarak bu arkadaslara sunu diyeyim...benim param varken kagitta yazan ekonomik sebepten dolayi red almistim.. dedim gorevliye bana niye red verdin benim param var.. dediki KAGITTA YAZIYOR...adam sana aciklama yapmazken sen olmayan bir pasaport no ile gorusmeye gideceksin oylemi??? Peki soruyorum sana green card islemi icin ayni bir yere yonlendirilirken olmayan basvuru pasaportunla nasil konsoloslukdan gireceksin... sunu yazarken bile kiziyorum bu kadar bu isleri bakkala girmek sanan kisilere... benden size tavsiye ,birak gercek pasaportu , eger kazanirsan takim elbise giy guzel tras ol ki bu bizim ulkeye girmeye deger bir insan desinler ,, coban green card kazanmista amerikaya gitmeye calisiyor demesinler... bu sozlerimi amerikda yasamis yada bir cok defa yurt disina cikmis yada gorusmelere girmis insanlar cok iyi anlayacaktir... nede olsa tecrubeli ve akilli adamlar anlayacak...

Maalesef @delikadir54 beyefendi biz yukarıda da @MuratUsa kardeşimizin çok doğru ve haklı olarak belirttiği gibi 12-13 yaşından beri çalıştığımız ve harcadığımız her kuruş hesabını yaptığımız için ailecek, yurtdışına çıkamadık ve sanırım size de bu yüzden biraz cahil kalmış göründük, ama kader işte ki Allah ta bize bu yolu gösterdi, sizin gibi kimi okumuş insanlar da Amerika'ya gitse bile orada garsonluk yapar, ve bence konuşmalarınızda yok yurtışına çıkmış tecrübeli akıllı insanlar diyerek bizim gibi insanları eziklemeye çalışmamanızı dilerim, kendi tecrübeniz aklınız kendinize değil mi, Amerika'ya Avrupa'ya gitmişsin gitmemişsin önemli mi kişiliğinin yanında

Benim yazdiklarim bu konuya nasil baglandi tam anlayamadim ama ben yazilanlarla alakali bisey soylemek istiyorum..Bir insan nicin eziktir? Cunku kendisini ezik hisseder..Siz kendinize guvenirseni hickimse sizi ezemez..Yani bir insan aslinda kendisini ezer..Parali bir insan karsisinda ezilirsen o seni daha cok ezer yada diplomasi olan birine karsi ezik hissedersen..Ve bu psikolojiyi asmadan basarili olamazsin..Cok tehlikeli ..Turkiye'de yasamaktan daha kotusu nedir?Afrikada yasamaktir..Adamlar ezikligi karakter haline getirmisler ..Biz Afrikayi colden ibaret zanneeriz oysaki dunyanin en buyuk ormanlari en guzel cografyasi orada ama kullanamiyorlar..

• @Kedicik1616, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@sncr Ben şayet kazanamazsam bu sefer resim işini şansa bırakmamak adına fotoğrafçıdan asla oynamamasını söyleyerek gren card için çektirmek isteyecektim, dijital ortamdan bana yollamasını o boyutlara göre öyle ekleyecektim gene bir sıkıntı olur mu?

olmaz tabiki.

bence resim ile oynamis olsaniz dahi kazanmak /elenmek ile bir ilgisi oldugunu dusunmuyorum.resimin amaci sizin net bir sekilde belli olmaniz , gorunur olmaniz. basvuran kisi oldugunuzu gostermeniz.

siz kazandiktan sonra fotografi sisteme yukleyip oynanmismi bakalim , bir acik bulup eleyelim diye islem yapip ugrasacaklarini zannetmiyorum. bariz bi sekilde gozle gorulen oynamalar elenme sebebi olabilir ama fotografa tek bakista oynandigini anlamiyorsa bence buna takilmazlar.

cunku bu kontrollerin sonu yok 🙂 gercekten sonu yok.yoksa kimse kazanamaz.

• @MuratUsa yahu ezmedimki ben niye ustune aliniyorki bunlar

• Bu ileti silindi!

• @sncr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Kedicik1616, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@sncr Ben şayet kazanamazsam bu sefer resim işini şansa bırakmamak adına fotoğrafçıdan asla oynamamasını söyleyerek gren card için çektirmek isteyecektim, dijital ortamdan bana yollamasını o boyutlara göre öyle ekleyecektim gene bir sıkıntı olur mu?

olmaz tabiki.

bence resim ile oynamis olsaniz dahi kazanmak /elenmek ile bir ilgisi oldugunu dusunmuyorum.resimin amaci sizin net bir sekilde belli olmaniz , gorunur olmaniz. basvuran kisi oldugunuzu gostermeniz.

siz kazandiktan sonra fotografi sisteme yukleyip oynanmismi bakalim , bir acik bulup eleyelim diye islem yapip ugrasacaklarini zannetmiyorum. bariz bi sekilde gozle gorulen oynamalar elenme sebebi olabilir ama fotografa tek bakista oynandigini anlamiyorsa bence buna takilmazlar.

cunku bu kontrollerin sonu yok 🙂 gercekten sonu yok.yoksa kimse kazanamaz.

Teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐

ben bunu engelledim bu kadar sığ kafa yapısı olmaz diyorum da oluyormuş standart avrupa kötü deyip nimetlerinden faydalanıyor ya şaşırtmıyorlar

• Arkadaslar benim cebim zengin degil.Benim gonlum zengin

• ⭐⭐

bu arada türkiyede herkes bu olaylar amerikayı bitirdi kapitalizm yok oluyor naraları atıyorda bazı yorumcuların dediği gibi amerika bu hale birden gelmedi bitmesi de birden olmaz diyorlar o günü de biz görmeyiz sonuçta 🙂

• ⭐⭐⭐

@Breeze çok geçmiş olsun... Bizim evimize de hırsız girdiğinde 5 aylık hamileydim. Karşılaşmadık. Saatler sonra eve gelen polisler kapıda zorlama yok diyip gidivermişlerdi. Aylarca sabahlara kadar uyuyamadım. Allahın dan bulsunlar 😥

• Yasaklı

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@Hyller sana da geçmiş olsun 😞 olayların etkisi hemen geçmiyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.6k

| | | |