Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @epsilon05 bey, vize uzatma ile de yazdiniz mi acaba?

Onlara donus oluyor mu? Bana otomatik cevap atmislardi.

Bu arada, belavia havayollari istabul subesini aramistim, ilk girisi yapicaklar ucamaz demisti. Sizlerde arayin ne kadar cok ses o kadar iyi beli birseyler degisir.?

• @berkpnt hayır ben sadece tahliye uçuşları için mail attım Mayıs tahliyeyi kaçırmıştım maalesef.Bende arayayım havayollarını belki ses getirebiliriz

• @fes1983 Daha önceden 25 Haziran THY IST-HOUSTON uçuşu için bilet almıştık ama gerçekleşmesi zor gözüküyor. Şu an Temmuz da açılması muhtemel IST-Toronto uçuşu üzerine kafa yoruyoruz. Transit vize alması daha kolay gözüküyor. Herhangi bir yol bulursak buraya yazarım

• ⭐⭐

@cem-dinçel bayağı şanslıymışsınız case no vs. (her gidenin yaşadıkları değerli bence) bence bu ay isteyen gidecek yani çok uzatmazlar yasağı amerika tarafı da

• @haymatlos_ Bu sene hepimizin yaşadıklarından sonra şans konusu biraz tartışılır. 🙂 Ailemden 5 aydır uzaktayım ve bu dönemde herkes evlere hapsolmuşken hiç kolay değil.
    Uçuşlar inşallah açılır ama resmi bir açıklama yokken ortalıkta dolaşan bin türlü bilgi işleri hiç kolaylaştırmıyor

• ⭐⭐

@cem-dinçel yani kazanmış ilk girişi yapmış hatta yerleşmiş biri şanslıdır ha thy uçacam diyor amerika da almam demez en azından 15 güne netleşir diye düşünüyorum

• @Muhtaradana cok tesekkur ederim. 10 Hazirandan itibaren Turkiye'den Katar'a, Katar'dan Amerika'ya Qatar airlines in ucuslari olacak, ben bu yolla ilk girisi planliyorum. Alternatif yol arayan arkadaslara da duyurulur.

• @arnblt shengen bölgesi için kısıtlamalar var, aşağıdaki başlıkta bu konuyu konuşmuştuk, geçen günlerde j1 vizesi ile Almanya aktarma kısmında uçuşa katılmalarına izin berilmeyen öğrenciler vardı

https://yesilkartforum.com/forum/post/123768

ABD’ye göçmen vizesi ile ilk defa giriş yapan kişilerin bu uçuşlara katıl asına izin verilmiyor maalesef

Geçen gün @ilhanucarus arkadaşımız bu durumu konsolosluğa sordupunda katılamıyacağı bilgisi verildi

https://yesilkartforum.com/forum/post/138821

• @Muhammed-Eyüp-Yavuz bununla ilgili bir link var mı? Muhammet bey, normalde 1 ay sürmesi gerekiyordu ama devamlı uzatıldı

• @berkpnt belevianın Amsterdam aktarmasız direk Amerika'ya uçusu var mı?

• Belavia ucuyor ama bana olumsuz donmuslerdi. Sizlerde sorun isterseniz. IStanbulda ofisleri var.

• peki karantina hakkında birşey söyleniyormu?yani türkiyeden amerikaya gidinde yada amerikadan türkiyeye gelince 14 gün karantina mevzusu vardı?

• @hakisalapaki Türkiye de belirti gösterenlere hastaneye sevk ve gerekli olursa self karantina. Abd de yasaklı ülkelerden gelenlere(vatandaş veya gc olsa dahi) 14 gün self karantina. Bu benim okuduklarımdan bilgilerim.

• Biz 26 hazirana ankara münih los angeles gidiş ve 1 temmuza aynı rotadan dönüş biletini lufthansa dan bugün aldık umarım uçuş iptali ve bir sorun olmaz.

• @verdal merhabalar. Abd’nin Ab ülkelerine olan uçuş yasağıyla ilgili (abd vatandaş ve fiziki gc sahipleri hariç) Luftansa nasıl bir garanti verdiler? En son 21 ine kadar uzatılmıştı bu yasak ve hala o tarihte uzatılmayacağı açıklanmadı.

• @ilhanucarus uçuş yasağını incelediğimizde aşağıdaki metni görüyoruz.Published 27.05.2020

1. Passengers who have transited or have been in Austria, Belgium, Brazil, China (People's Rep.), Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Iran, Ireland (Rep.), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland or in the United Kingdom (excluding overseas territories outside of Europe), in the past 14 days are not allowed to enter the USA.
      -This does not apply to:

Published 27.05.2020

1. Passengers who have transited or have been in Austria, Belgium, Brazil, China (People's Rep.), Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Iran, Ireland (Rep.), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland or in the United Kingdom (excluding overseas territories outside of Europe), in the past 14 days are not allowed to enter the USA.
      -This does not apply to:
    • nationals and permanent residents of the USA;
    • spouses of nationals and of permanent residents of the USA;
    • parents/legal guardians of an unmarried and younger than 21 years national or permanent resident of the USA;
    • the unmarried and younger than 21 years brother or sister of a national or permanent resident of the USA, who is unmarried and younger than 21 years;
    • the child/foster child/ward of a national or permanent resident of the USA;
      Buradaki permanent resident kapsamına girmemiz gerekir diye düşünüyorum çünkü vizede evidencing permanent resident for one year yazıyor.

• Bu durumda yasak girmemiz.Bu daha öncede konuşuldu farklı postta. Giriş yapmadan permenant resitant olamıyoruz . Dv1 immigrant visa yazmış olsaydı girebilirdik. Almanyada bir vizesiyle sorun yaşayan öğrenci olmuş. Ama bu yasa uçuş tarihine kadar kaldırılırsa elbette girebiliriz. Size satarken bunu söylemesi gerekir aslında.
    @verdal, içinde söyledi: Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz

Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland or in the United Kingdom (excluding overseas territories outside of Europe), in the past 14 days are not allowed to enter the USA.
    -This does not apply to:

• @ilhanucarus bahsettiğiniz yasa nisan başında alınan kararlarımı. O bizleri kapsamıyordu. Eğer girişimizde problem olsa tahliye uçuşlarınada almazlardı diye düşünüyorum sonuçta girişi yapan kişi abd ye nerden gelirse gelsin aynı statüdeki kisi

• Saat kaçta açıklanır kazananlar

• ⭐⭐

@Güzin-Abay yarın akşam

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |