Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yakisikligenc34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

iler o an elinizde ne varsa onu işaretlemelisiniz 12. sınıfsanız başvuru yapamazsınız diyor

bu durumla ilgili bir bilgim yok ama dusuncemi paylasmak istiyorum

basvurmak icin en az lise mezunu ve 18 yasin uzerinde olma sarti var. basvurdugunuz anda henuz lise mezunu olmadiginiz icin basvuru formunda lise mezunuyum diye isaretleyemezsiniz.

diyelim o sekilde isaretlediniz ve kazandiniz. dokumanlar sirasinda tarihlere de dikkat ediceklerdir.

mantiken basvurular bittikten sonra lise mezunu olsaniz bile bu meseleye takilabilirler. bu konuda dokumanlari detaylica okumak gerek.emin degilim.

• @yakisikligenc34
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3302/eşcinsel-bireylerin-göçmenliği-hakkında?_=1591205492276

Buradaki iletinizde bir süredir başvuru yaptığınızı söylemişsiniz. O bir sürenin minimum iki yıl olduğunu varsayarsak 10 ve 11. sınıfta nasıl başvuru yapmıştınız?

• nasılsınız gençler hadi son birkaç gün ben pazar günü bakmayı planlıyorum bu arada 🙂 şansınız bol olsun 🙂

• @Ali-Dmr, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@yakisikligenc34
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3302/eşcinsel-bireylerin-göçmenliği-hakkında?_=1591205492276

Buradaki iletinizde bir süredir başvuru yaptığınızı söylemişsiniz. O bir sürenin minimum iki yıl olduğunu varsayarsak 10 ve 11. sınıfta nasıl başvuru yapmıştınız?

o konuyu istanbul'da yasayan **** adlı arkadasımın adına acmıstım ben kendim mersindeyim ve 11. sınıf dil öğrencisiyim 18 yasındayım basvuru yapacagımda yasım 19 olmus olacak. kesin cevaba ihtiyacım var, ona ekim-kasım aylarında gc basvuruları acıldıgı zaman pasaport cıkartıp yapacagım crazycells'in eski postlarında 12. sınıfta basvuru yapabilirsiniz önemli olan vize mülakatına lise diplomasıyla gitmek vb vb seyler duymustum bu durum gercekten aklımı karıstırdı

• @MuratUsa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@yakisikligenc34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

herkese selamlar, 11. sınıfı an itibariyle corona sebebiyle noktalamış bulunmaktayım ve 12. sınıf sayılırım. ekim ayında 12. sınıfta greencard başvurusu yapmayı düşünüyorum pasaport alıp, başvuruda lise mezunu olarak işaretleyeceğim vize mülakatına kadar çoktan diplomam elimde olmuş olacak sizde bu bana engel olur mu? @crazycells 2018'deki gönderilerinde sıkıntı olmaz diyor ama bazı kişiler o an elinizde ne varsa onu işaretlemelisiniz 12. sınıfsanız başvuru yapamazsınız diyor birisi yeşillendirirse sevinirim pasaport fiyatları oldukça pahalı para israfı da yapmak istemiyorum bir yandan çünkü imkanlarım biraz kısıtlı

Merhaba yasin baya ilerlemis o nedenle daha fazla vakit kaybetmek istemiyorsun halisin bence hickimseye sorma ve pasaportunu cikar ve dene..Olursa olur olmazsa ayni pasaportla baska basvurular yaparsin..

öğrenci pasaportuna harç ücreti alınmıyor. pasaportu 140 tl falan defter ücreti var sadece. hemen cıkarırsın. ve 25 yaşına kadar geçerli. üniye gitmesen de

@yakisikligenc34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

herkese selamlar, 11. sınıfı an itibariyle corona sebebiyle noktalamış bulunmaktayım ve 12. sınıf sayılırım. ekim ayında 12. sınıfta greencard başvurusu yapmayı düşünüyorum pasaport alıp, başvuruda lise mezunu olarak işaretleyeceğim vize mülakatına kadar çoktan diplomam elimde olmuş olacak sizde bu bana engel olur mu? @crazycells 2018'deki gönderilerinde sıkıntı olmaz diyor ama bazı kişiler o an elinizde ne varsa onu işaretlemelisiniz 12. sınıfsanız başvuru yapamazsınız diyor birisi yeşillendirirse sevinirim pasaport fiyatları oldukça pahalı para israfı da yapmak istemiyorum bir yandan çünkü imkanlarım biraz kısıtlı

öğrenci pasaportuna harç ücreti alınmıyor. 150 tl falan(defter bedeli) . hemen çıkartırsın.
    ben de bu yıl mezunum. başvurdum.

• ⭐⭐

en iyi cevap dv 2022 yönergesi yayınlanınca verilir

• O bu değilde arkadaşlar Amerikada durumlar hiç iyi değil Başkan ile Pentegon arasında orduyu devreye soktuğu için gerginlik girdi bildiğin ülke iç savaşa sürükleniyor şans mı diyim kısmet mi ama bu saatten sonra herhalde olumsuz bişey olursa şaşırmam herhalde.

• @yakisikligenc34 Yönetmeliğin ilgili maddesine göre mevcut koşullarda başvuru yapamıyorsunuz.
    Yönetmelik: https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2019-Instructions-Translations/DV-2019-Instructions-English.pdf

İlgili madde başlığında:
    Requirement #2: Each DV applicant must meet the education/work experience requirement of the DV program by having either:

 at least a high school education or its equivalent, defined as successful completion of a 12-year course of formal elementary and secondary education;

Bu açıklamaya göre başvuru esnasında halihazırda bir lise diplomasına sahip olmanız gerekiyor.

• @this-time89 Youtube den takip ettiğim OnAirFamily var ama forumda varlar mı bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@MuratUsa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

cok umit baglamayalim 14 yildir bekliyorum ve bu forumlarda bunca yil hayal kirikligi yasayan kisilere denk geldim ne yazikki. Green card a cok bel baglamamak lazim acikcasi. Herkes icin hayirlisi bakalim bu yil ne gosterecek sonuclar.

Benim anlayamadigim birsey var.Bu kadar cok ABD de yasamak isyen bir kisi nicin 10-15 yil cekilisin cikmasini beklerki? Gitmek isteyen parasini biriktirir gider bir College de dil kursuna yazilir ayni zamanda calisarakta gecimini saglar sonra bir hdefi varsa o ise gecis yapar olur biter..Yani ABD de yasamanin tek yolu DV Lottery degilki bu sadece bir sans oyunu loto-toto cidden isteyenler isi sansa birakmaz .Ben ilk defa deniyorum ve cikacagina inaniyorum ama cikmazsa b-c-d-e planlarim var 😃

Benim de a dan z ye o planlarim vardi da yas,evlilik,cocuk ucgeninde olunca herseyin 4x4 luk olmasini ayarlamaya calisiyorsun ki esim cocugum gurbet elde benim bir macera askimla ac acikta kalmasinlar. Para dedigin oyle ha diye birikmiyor. O yuzden 17 yildir cekilis sonucu bekliyorum. Bir cok bekleyen de benim gibidir. Yine de cikmamasi durumunda c d e planlari hazir. Birine yeterlilik mumkun oldugunda derhal yola cikacagiz.

Merhaba GC kazanarak gitseniz bile yaptiginiz sey yine bir maceraya atilmak olacak.Macera sonu belirsiz olan ve ici maceralarla dolu birseydir.Gecen gun bi arkadas Rafet El Roman in macera dolu amerika klibini paylasmisti...Ulke degistiriyorsunuz dil farkli kultur din farkli cografya farkli bu 4*4luk bir maceradir

Merhaba Murat hocam. Elbette Amerika her vize turuyle bir macera. Demek istedigim, hazir bir statu, degistirmek zorunda kalmadigim bir statu, calisirken araba alirken, bankaya para yatirirken, Turkiye yada baska bir ulkeye gitmek icin usa dan ayrilirken ve geri girerken, kazanimlarimi kaybetmeyecegimi bilmek, daha emin adimlarla haraket edebilmek bile benim icin amerikaya giderken 4x4 luk bir zemin hazirlamis olacak. Vizeden vizeye gezerken ve calisacagim islerde yasal olmadigimi bilerek diken uzerinde yasam surdurmek yalniz, bekar ya da statuyu korumak icin fazladan bir 10-20 bin dolari olan insan olsam mumkun. Degilim. O yuzden sirami bekliyorum.

• @possıble-green Teşekkürler bakacağım kanallarına.

• Yeşil kart forum Discord sunucumuza herkesi bekliyoruz.. Belki yakında süpriz konuklarımız olabilir 🙂

• ⭐⭐⭐

Çoğu gitti azı kaldı 😁 Burada sürekli gördüğümüz aylardır bekleyen totem yapan kimlere çıkacak çok merak ediyorum 😁

• @vakkas-altiner, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Yeşil kart forum Discord sunucumuza herkesi bekliyoruz.. Belki yakında süpriz konuklarımız olabilir 🙂

bahsettiğin yere girdim .saat kaçta ve
    hangi başlık altında toplanılıyor

• Yasaklı

@mexido, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

cok umit baglamayalim 14 yildir bekliyorum ve bu forumlarda bunca yil hayal kirikligi yasayan kisilere denk geldim ne yazikki. Green card a cok bel baglamamak lazim acikcasi. Herkes icin hayirlisi bakalim bu yil ne gosterecek sonuclar.

Benim anlayamadigim birsey var.Bu kadar cok ABD de yasamak isyen bir kisi nicin 10-15 yil cekilisin cikmasini beklerki? Gitmek isteyen parasini biriktirir gider bir College de dil kursuna yazilir ayni zamanda calisarakta gecimini saglar sonra bir hdefi varsa o ise gecis yapar olur biter..Yani ABD de yasamanin tek yolu DV Lottery degilki bu sadece bir sans oyunu loto-toto cidden isteyenler isi sansa birakmaz .Ben ilk defa deniyorum ve cikacagina inaniyorum ama cikmazsa b-c-d-e planlarim var 😃

Benim de a dan z ye o planlarim vardi da yas,evlilik,cocuk ucgeninde olunca herseyin 4x4 luk olmasini ayarlamaya calisiyorsun ki esim cocugum gurbet elde benim bir macera askimla ac acikta kalmasinlar. Para dedigin oyle ha diye birikmiyor. O yuzden 17 yildir cekilis sonucu bekliyorum. Bir cok bekleyen de benim gibidir. Yine de cikmamasi durumunda c d e planlari hazir. Birine yeterlilik mumkun oldugunda derhal yola cikacagiz.

Merhaba GC kazanarak gitseniz bile yaptiginiz sey yine bir maceraya atilmak olacak.Macera sonu belirsiz olan ve ici maceralarla dolu birseydir.Gecen gun bi arkadas Rafet El Roman in macera dolu amerika klibini paylasmisti...Ulke degistiriyorsunuz dil farkli kultur din farkli cografya farkli bu 4*4luk bir maceradir

Merhaba Murat hocam. Elbette Amerika her vize turuyle bir macera. Demek istedigim, hazir bir statu, degistirmek zorunda kalmadigim bir statu, calisirken araba alirken, bankaya para yatirirken, Turkiye yada baska bir ulkeye gitmek icin usa dan ayrilirken ve geri girerken, kazanimlarimi kaybetmeyecegimi bilmek, daha emin adimlarla haraket edebilmek bile benim icin amerikaya giderken 4x4 luk bir zemin hazirlamis olacak. Vizeden vizeye gezerken ve calisacagim islerde yasal olmadigimi bilerek diken uzerinde yasam surdurmek yalniz, bekar ya da statuyu korumak icin fazladan bir 10-20 bin dolari olan insan olsam mumkun. Degilim. O yuzden sirami bekliyorum.

Haklisiniz ama belkide hayatiniz boyunca GC kazanamayacaksiniz dolayisiyla mutlaka ABD de hayatini devam ettirmek isteyenler grubuna girmiyorsunuz bu durumda .Ben ise mutlaka bunu amac edinmis kisiler nicin baska yollar denemez demistim...Hayat boyu gidememe riskini goze almis bir kisi benim soyledigim gruba girmiyor zaten

• Dv2021 mülakat hazırlanıyormuş umarım bekleme odasından çıkıp orada toplanırız🕺🏻

• ⭐⭐

amerikadan biri video atmış haber sitesi de türkler tahliye uçağı istiyor diye haber yapıyor ama video tek kişiye ait

• Ayhan Öğmen'in canlı yayınında şimdi birisi sormuş sahte pasaport no'su ile başvuru yapılıyormuş, kazanırsa diğer insanların hakkını gasp etmiş oluyor, bunun için konsolosluk başka insan alıyor mu? Çünkü insanların kazanmasını önlüyorlar

• @haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

amerikadan biri video atmış haber sitesi de türkler tahliye uçağı istiyor diye haber yapıyor ama video tek kişiye ait

Bahsettiğiniz haberi ben de gördüm. Malum havuz medyasının her zaman zırvaladığı şeyler işte. ''Bakın dünya devi ABD yangın yeri biz süferiz oğlum!!'' hezeyanı.

• @İrem-Özbey, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ayhan Öğmen'in canlı yayınında şimdi birisi sormuş sahte pasaport no'su ile başvuru yapılıyormuş, kazanırsa diğer insanların hakkını gasp etmiş oluyor, bunun için konsolosluk başka insan alıyor mu? Çünkü insanların kazanmasını önlüyorlar

yanıtı ne olmuş.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |