Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar hee aranızda kazanan beni unutmasın oralarda :))

Rafet senden kurtulmanın tek yolu seni amerikaya yerleştirtmek zaten. 😁😁 eyalet seçimini kafaya takma. Çok güzel yerler hazır kafamda. Timsahsiz böceksiz. Billur gibi havası bol bol işi olan yerler. Çıksın. Gerisi kolay.

• @crazycells benim yazdığım yazıyı kışkırtıcı bulduğunuz için silmiştiniz “-ki ne hakaret vardı içinde ne de başka bir itham” ama bu ayvalık tostunun insanlara hakaretinden dolayı az daha siz özür dileyecek bir tutumda cevap yazmışsınız bu şahıs adına. Diğer arkadaşların “birazdan biri çıkar aslında çok iyi biridir sigortacıdır der” dediği şahıs siz miydiniz? Grupta yeni olduğum için fark edememişim. İşte türkiyenin sıkıntısı hep bu olagelmiştir, mezhepçilik birilerine arka çıkma, torpilcilik. Ne yazıkki türkiyeden göç etmeye çalışılan bir platformda bile buna maruz kalıyoruz

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Rafet senden kurtulmanın tek yolu seni amerikaya yerleştirtmek zaten. 😁😁 eyalet seçimini kafaya takma. Çok güzel yerler hazır kafamda. Timsahsiz böceksiz. Billur gibi havası bol bol işi olan yerler. Çıksın. Gerisi kolay.

timsah önemli timsah olmadan yaşayamam ben.

• Yasaklı

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Abicim sen havuzlu bi ev al bahcede tmsah beslersin 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@MuratUsa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Abicim sen havuzlu bi ev al bahcede tmsah beslersin 🙂

yapacam yapacam 😃

• ⭐⭐

@ibrahimasar amerikaya gitsem de kurtulamazsınız bu sefer amerika günleri ile yazacam 🙂

• Yasaklı

@omondoles, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa Houston Kıbrıs’tan sıcak mı? Ben yağmur ve sıcaklık ortalamalarına baktım, sıcaklık Houston’da 1,2 derece daha fazla ama yağmur Kıbrıs’ta Houston’a göre yanlış hatırlamıyorsam 1,5 katı daha azdı. Dogma büyüme kibrisliyim Temmuz ve Ağustos ayları hariç kabul edilebilir sıcaklıklar.

Kibris'i ve Houston'u bilen bi arkadas sicaklik hemen hemen ayni demisti..Zaten suan orada yasayanlarda 3 ay cok sicak ama kalan 9 'in 7 ayi bahar gibi bikac ayda biraz soguk oluyor diyorlar.Zaten Kibris'ta aynen boyleydi..Bence korkacak birsey yok Sizin icin ozellikler hicbir degisiklik olmaz diye dusunuyorum.Plajlar tabi karsilastirilamaz o ayri.

• ⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@heleniki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@tanti, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@heleniki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Pickles, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@arnblt, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Pickles merak etmeyin, fotoğraftan dolayı elenmezsiniz. Bizim senemizde bir sene öncesinin fotoğrafını kullanan, fotoğrafın üzerinde oynama yapıp arka fonu değiştiren arkadaşlar var ve bu arkadaşlar vizelerini aldı. Talihli olmazsanız bunu fotoğraf olayına yormayın. Fotoğraftan elenme sadece mülakat sırasında konsolosun tasarrufu ile olur. Ankara da hiç olmadı.
    2018 yılı tecrübelerini formdan takip edebilirsiniz. Fotoğraftan elenme işi danışmanlık şirketlerinin bir pazarlama tekniği.
    Bir elenme örneği belirteyim. Örneğin 3 kişilik ailesiniz ve fotoğrafları karıştırdınız o zaman elenirsiniz.
    Yada sizi hiç bir şekilde yansıtmayan bir fotoğraf koyarsınız elenirsiniz. Bu iki tecrübede 2018 de başka bir ülkede yaşandı.

Teşekkür ederim bilgileriniz için eğer çıkmazsa zaten çıkma ihtimali çok düşük olan bir çekilişi fotoğrafa bağlamanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Tamamen hayırlısı olduğunu düşüneceğim şuan imkanlarım el veriyor ama belki seneye çıkacak ve çıktığında imkanlarım çok daha el verecek. Dediğim gibi daha ilk başvurum ve yaşımın daha çok genç olmasından dolayı biraz daha fazla törpüleyebiliyorum kendimi. Tecrübelerinize göre sahte fotoğrafla başvuruları engellemek için fotoğraf konusunda keskin uyarılar yapıyorlar büyük ihtimalle ama benim bir kaç iletidir tek anlatmak istediğim başvurunuzu yaptığınız tarihten sonuçların açıklanacağı tarihe kadar aklınızda hiç bir soru işareti olmaması için fotoğraf ve pasaport konusunu tamamen usulüne uygun tamamlamak sonra ister çıksın ister çıkmasın. Başvurumda da kesinlikle kendimi olduğundan farklı gösterecek bir fotoğrafla başvurmadım her yüzünde alnında kızarıklık bulunan insanlara yaptığı rutin oynamalardan yaptığını düşünüyorum fotoğrafçının. Herhangi bir yapay zeka yoksa iş konsoloslukta bitiyorsa hiç bir sıkıntı olmayacaktır umarım hakkımda ve herkesin hakkında en hayırlısı olur. çok fazla aynı konuda aynı muhabbeti döndürdüğüm içinde bu konuyu okuyan arkadaşlar kusuruma bakmasın. Size de verdiğiniz bilgiler için tekrardan teşekkür ediyorum amerikadaki hayatınıza her zaman en güzel şekilde devam etmenizi umuyorum.

Rotuşlü fotoğraftan bile lotoyu kazanıp vize alanlar olduğunu yazmış zaten sayın @crazycells . siz kazanında iş mülakata gelsin.mülakata giderkende az bir fondoten sürüp gidersiniz 🙂 inşallah hep beraber kazanırız mülakatta da denk gelirsek rötüş işini bana bırakın 🙂

🐊 😂

istediğin kadar timsah gönder bana eğer kazanırsak yinede florida'ya gidicez 🙂 ben kazanıpta gidersem ama sen burada kalırsan sana bol bol resim atarım 🙂 sayın @crazycells Florida' da gerçekten çok timsah var mı?

maalesef oyle 🙂 Otobusle Florida'da bir sehirden baskasina giderken ustunden gectigimiz kucuk bir nehirde bile gormustuk timsahlari 🙂 dolayisiyla yasam alanlari cok uzak degil insanlara... Florida'da yasayan arkadaslarin kisisel deneyimleri olmustur diye dusunuyorum 🙂

Bi gün dedik ki denize gidelim. Florida da ilk zamanlarimiz. Denizden ne cikti tabi ki Timsah!! Yolunu sasirmis 😀😀
    Ranger lar gelip yakalamislardi 😀

• ⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • Yasaklı

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa zaten bu sistem h1b, O, L ve diğer çalışma vizeleri ile zaten karşılanıyor, Kanada yada Avustralya gibi bir sistemleri olmasada inanın nitelikli insan almak için bir çok vize türü var, dv vize türü bu vize türlerinin yanında çok küçük bir sayı, 330 milyonluk bir ülkede 55 binlik çalışabilecek bir iş gücü ülkeye sadece yarar sağlar, hem her ne kadar basit bir çekiliş ile alınıyor gibi görünüyor olsada,ağır sabıkalı kişilere red vermek veya public charge rule (sağlık, dil, eğitim vb.. kriterler) kuralını işleterek ülkeye maddi olarak yük olabilecek kişileri mülakat aşamasında elemek gibi yöntemleri var

Burada soyle bir sorun var.Forumda da yazilanlara bakarsak GC alip ABD ye goc edenlerin yaklasik 1/4 u ilk 2 yilda ulkeye geri donuyor.Bu durumda mesleki ve ekonomik yeterliligi olup gitmek isteyenleri engellemis oluyorlar.Oysaki Kanadada ihtiyac olan meslek sahipleri tercih edildiginden zaten gittiklerinde issiz kalma gibi bir sorunlari olmuyor.Geri donme nedenleri genelede soguk havaya alisamamak oluyor.Ama ABD de is bulamayip maddi sorun yasayan bircok insan var..

• @MuratUsa Çünkü ülkemizde birçok insan Amerikan Rüyası döneminin hala devam ettiğini zannediyor. Halbuki 2000 lerin başından itibaren her şey çok değişti. Artık neredeyse sıfırdan gidip bir şeyler elde etmek, düzgün bir hayat kurmak ABD'de eski Amerikan Rüyası dönemleri gibi kolay değil

• @kryilkilic, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells benim yazdığım yazıyı kışkırtıcı bulduğunuz için silmiştiniz “-ki ne hakaret vardı içinde ne de başka bir itham” ama bu ayvalık tostunun insanlara hakaretinden dolayı az daha siz özür dileyecek bir tutumda cevap yazmışsınız bu şahıs adına. Diğer arkadaşların “birazdan biri çıkar aslında çok iyi biridir sigortacıdır der” dediği şahıs siz miydiniz? Grupta yeni olduğum için fark edememişim. İşte türkiyenin sıkıntısı hep bu olagelmiştir, mezhepçilik birilerine arka çıkma, torpilcilik. Ne yazıkki türkiyeden göç etmeye çalışılan bir platformda bile buna maruz kalıyoruz

Kesinlikle haklisin 👍🏻

• ⭐⭐⭐⭐

@kryilkilic, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells benim yazdığım yazıyı kışkırtıcı bulduğunuz için silmiştiniz “-ki ne hakaret vardı içinde ne de başka bir itham” ama bu ayvalık tostunun insanlara hakaretinden dolayı az daha siz özür dileyecek bir tutumda cevap yazmışsınız bu şahıs adına. Diğer arkadaşların “birazdan biri çıkar aslında çok iyi biridir sigortacıdır der” dediği şahıs siz miydiniz? Grupta yeni olduğum için fark edememişim. İşte türkiyenin sıkıntısı hep bu olagelmiştir, mezhepçilik birilerine arka çıkma, torpilcilik. Ne yazıkki türkiyeden göç etmeye çalışılan bir platformda bile buna maruz kalıyoruz

Crazycells kendisini de uyarmış. Hiç özür diler durumda olduğunu sanmıyorum. Fatih 5 yazisindan 1 inde böyle aşırı kaçıyor. Ben de hiç hoşlanmıyorum. Kimse kimseyi savunmuyor aslında. Tartışmaları daha ileri taşımamak için tarafları sakinleştirmeye çalışıyorlar. Engelleme özelliğini kullanmanızı öneriyorum. Yoksa bu gidiş sürecinde sinirlerimiz boşuna çok bozulacak.

• ⭐⭐⭐⭐

@this-time89, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa Çünkü ülkemizde birçok insan Amerikan Rüyası döneminin hala devam ettiğini zannediyor. Halbuki 2000 lerin başından itibaren her şey çok değişti. Artık neredeyse sıfırdan gidip bir şeyler elde etmek, düzgün bir hayat kurmak ABD'de eski Amerikan Rüyası dönemleri gibi kolay değil

Bence amerikan rüyası gayet devam ediyor. Yıldan yıla formatı değişiyor sadece. Yapamayıp dönenler donanimsiz ve hazırlıksız gidip, yanlış bir yere yerleşip doğru iş ve çevreyle buluşamayan kişiler. Kaldı ki donanimsiz deyince zir cahil kişiler gelmesin aklınıza. Restoran şefleri, üniversite akademisyenleri, mali olarak çok iyi durumda pek çok insan var bu dilimde. Eyalet, şehir, meslek (yeni meslek) ve doğru çevre gibi faktörleri gözetmeden biraz balıklama bu işe dalanlar genelde beceremiyor. Birde gemileri yakmamış olanlar çabuk pes ediyor. Burada böyle surunmektense memleketimde falanca işi yaparım diyerek dönüyorlar.

• @MuratUsa, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MuratUsa zaten bu sistem h1b, O, L ve diğer çalışma vizeleri ile zaten karşılanıyor, Kanada yada Avustralya gibi bir sistemleri olmasada inanın nitelikli insan almak için bir çok vize türü var, dv vize türü bu vize türlerinin yanında çok küçük bir sayı, 330 milyonluk bir ülkede 55 binlik çalışabilecek bir iş gücü ülkeye sadece yarar sağlar, hem her ne kadar basit bir çekiliş ile alınıyor gibi görünüyor olsada,ağır sabıkalı kişilere red vermek veya public charge rule (sağlık, dil, eğitim vb.. kriterler) kuralını işleterek ülkeye maddi olarak yük olabilecek kişileri mülakat aşamasında elemek gibi yöntemleri var

Burada soyle bir sorun var.Forumda da yazilanlara bakarsak GC alip ABD ye goc edenlerin yaklasik 1/4 u ilk 2 yilda ulkeye geri donuyor.Bu durumda mesleki ve ekonomik yeterliligi olup gitmek isteyenleri engellemis oluyorlar.Oysaki Kanadada ihtiyac olan meslek sahipleri tercih edildiginden zaten gittiklerinde issiz kalma gibi bir sorunlari olmuyor.Geri donme nedenleri genelede soguk havaya alisamamak oluyor.Ama ABD de is bulamayip maddi sorun yasayan bircok insan var..

Kanada ırkçı bir ülkedir (kanunen yasak olsa bile). Çok yakın arkadaşım orada 13 yıl yaşadı, vatandaşlığını da aldı ve sonunda Türkiye'ye dönüş yaptı ailesiyle birlikte. Göçmen olduğu için işyerinde defalarca mobbinge uğramış. Ülkenin eksiği olan meslek sahipleri için express entry seçeneği var ama gittiğinizde de "Kanada tecrübesi" engeliyle karşılaşacaksınız. 15 yıl kadar önceydi çok ciddi fizibilite araştırması yapmıştım Kanada için...
    bir forumda şöyle bir şey okumuştum "Kanada'nın kapıları buraya gelene kadar açık ama geldikten sonra kapalıdır" Her yıl 250 000 kadar göçmenin Kanada'ya girdiği ve bir o kadarının da ülkeyi terk ettiğini okumuştum, güncel rakamlar değişmiş olabilir. Pek çok Kanada'lının bile ABD'ye göç etmeye çalıştığını hatırlarsak ABD her zaman daha iyidir diye düşünüyorum.

• @ibrahimasar Kanada göçmenlik başvurusundan farklı olarak meslek ile başvuru yapmadığımız için aslında birçoğumuz sıfırdan başlıyoruz olaya. Kanada'da ise böyle bir sorun yaşamıyorlar çünkü zaten mesleği hazır oluyor. Maddi sıkıntı da çekmiyorlaar bundan dolayı. Belli başlı bölüm ve üniversiteler dışında diplomamız bile geçerlilik görmüyor ABD'de. Tabii çok iyi bir iş deneyimin varsa belki bu durum değişir. Dediğiniz etkenlerde çok önemli orada başarılı olmmak konsunda ancak ben yine de hiçbir şeyin eskisi kadar kolay olmadığını düşünüyorum artık ABD'de bile. Mesela bu konuda en şanslı kesim sağlıkçılar olacak. Bir mühendis denklik ve tanınma konusunda sıkıntı çeker ama sağlıkçılar hele de böyle bir dönemde bu kadar ihtiyaç varken hiç sıkıntı yaşamazlar. Yoksa burada bankanın x departmanında çalışıp oraya gidince fast food restoranında çalışmak zorunda kalan ve sonrasında pes edip dönen çok örnek var.

Bundan dolayı meslek ile başvurulan göçmenlik türü dışında olduğumuz için Green Card kovalayanlar olarak şu anda gerçek anlamda kumar oynuyoruz ilk baştaki çeklişinden tutun eğer çıkarsa sonrasındaki gelişmelere kadar 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@MuratUsa Çünkü ülkemizde birçok insan Amerikan Rüyası döneminin hala devam ettiğini zannediyor. Halbuki 2000 lerin başından itibaren her şey çok değişti. Artık neredeyse sıfırdan gidip bir şeyler elde etmek, düzgün bir hayat kurmak ABD'de eski Amerikan Rüyası dönemleri gibi kolay değil

Bence amerikan rüyası gayet devam ediyor. Yıldan yıla formatı değişiyor sadece. Yapamayıp dönenler donanimsiz ve hazırlıksız gidip, yanlış bir yere yerleşip doğru iş ve çevreyle buluşamayan kişiler. Kaldı ki donanimsiz deyince zir cahil kişiler gelmesin aklınıza. Restoran şefleri, üniversite akademisyenleri, mali olarak çok iyi durumda pek çok insan var bu dilimde. Eyalet, şehir, meslek (yeni meslek) ve doğru çevre gibi faktörleri gözetmeden biraz balıklama bu işe dalanlar genelde beceremiyor. Birde gemileri yakmamış olanlar çabuk pes ediyor. Burada böyle surunmektense memleketimde falanca işi yaparım diyerek dönüyorlar.

çalıştığım hastanede doktor vardı kazanmış 200 bin dolarla gitmiş nyc ye 2 yılın sonunda geri dönmüş yaşamak "zor" diyip.

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

çalıştığım hastanede doktor vardı kazanmış 200 bin dolarla gitmiş nyc ye 2 yılın sonunda geri dönmüş yaşamak "zor" diyip.

Yazık olmuş... maalesef doktorluk yapabilmesi için denklik alması lazım. Onu almak da hiç kolay değil.

• @Goksen-Degirmenci Doktorlar bile denklik almada sıkıntı yaşıyorlarsa diğerlerinin durumunu düşünemiyorum. Mesela mühendisler, mimarlar vs. yapabiliyorlar mı mesleklerini Türkiye'deki deneyim ve diploma ile anladığım kadarıyla çok zor. Herhalde yazılımcı vs. değilsen mesleğini yapmak için kesinlikle orada bir üniversiteden mezun olman gerekiyor tanınman için.

• @this-time89, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Goksen-Degirmenci Doktorlar bile denklik almada sıkıntı yaşıyorlarsa diğerlerinin durumunu düşünemiyorum. Mesela mühendisler, mimarlar vs. yapabiliyorlar mı mesleklerini Türkiye'deki deneyim ve diploma ile anladığım kadarıyla çok zor. Herhalde yazılımcı vs. değilsen mesleğini yapmak için kesinlikle orada bir üniversiteden mezun olman gerekiyor tanınman için.

Benim bildiğim kadarıyla mühendislerin özel sektörde iş bulması zor değil (tecrübeniz ve ingilizce seviyeniz yeterliyse) ama resmi evraklarda imza gerektiren işlerde çalışmak için denklik gerekir. Mesela otomotiv vb sektör için üretim yapan bir şirkette bir makine mühendisi proje mühendisi, tasarım mühendisi, kalite mühendisi vb pozisyonlarda denklik olmadan işe girebilir. Okuldan arkadaşım Eylül'de gitti Ekim ayında da tasarım mühendisi olarak işe girdi. Tabii ki Resume hazırlamak için oraya gitmeden önce oldukça çaba göstermişti.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

28

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |