Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

Bence beklerken su sarkiyi dinlerseniz gunun anlam ve onemine uygun olur 🙂

• @MuratUsa Erkin babaaa tşk ederiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• @cüneyt-tarıkman bu durum son yıllarda değişti, ilk bir hafta, bir ay, kazandıktan sonra 5 ay sonrada gönderebilirsiniz, bu durum sizin case numaranıza göre değişir
    Sayın @crazycells in tavsiye ettiği gibi 1 hafta boyunca tüm formu yavaş yavaş doldurup, gönderirseniz çok iyi olur, sonra küçük yanlışlıklar için gereksiz endişelenmiş olmazsınız
    Hatta bu süre evrak talep e-maili uygulaması başladığından beri, case numaranız ne olursa olsun 1 ay bile olarak düşünülebilir, hiç zaman konusında strese girmeye gerek yok

• @ayvalik10, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Ali-Dmr zaten bu başlık geçen seneden açıldı. linkini bulayım koyarım buraya

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2206/dv2020-kaybedenler-kulübü-kulüp-üyelerine-özeldir?_=1590838684048

Hahaha çok iyi 😃 Bir de kulüp üyelerine özeldir yazılması muazzam olmuş

• ⭐⭐

Son hafta ne kadar zor geçiyormuş zaman umarım hevesle gün sayan herkese çıkar bir kaç saat girmeyince forumda biriken mesajlar beni çok sevindiriyor yazın yazın vakit geçsin
    birde alakasız olacak ama bu trulia uygulamasını açabilen varmı ne güzel bir yıldır ev bakıp hayal kuruyordum şuan kapatıyor kendini

• Değerli arkadaşlar son 1 hafta kala, bazı arkadaşları istemsiz olarak üzdüğüm için kusura bakmayın lütfen. Tekrar istatistik verilerine girmeyeceğim. Sadece tek cümle ile herkesin hakkında hayırlısı olsun diyorum.

Umarım gönlünüze göre olur. Ama lütfen çokta şey yapmayın çıkmazsa.. Hayat devam ediyor... Kendimiz için değilse bile ailemiz için devam ediyor.

• 100lerce kez dialog geçmiş olabilir, bilemiyorum ve fakat işkillenmeye başladım son dakikalara girdikçe... konu fotoğraf 🙂 geçenlerde bir arkadaş, fotoğraf koşullarını iletmişti ve öncesinde benim dikkatimi çekmemiş olacak ki, photoshop'ta güzelce bir retouch yapmıştım eşimin fotoya... iletiyi gönderen arkadaş da ufak bir sivilceden endişelenmişti ki ( bence sorun olmaz ondan ) benim sorum şu olacak ve sanırım kimse bunu bilmeyecektir, Usa'daki adamlar bir AI yazılım mı kullanıyorlardır, oynanmış foto vb. leri ayıklamak için, yoksa neye göre fotoğraftan elenme oluşuyordur ? Belirgin olmayan surat, kimliği ile uyuşmayan foto(kadın X erkek) vb... sizce fotoğraftan elenme varsa, neye göredir bu ?

• Selamlar herkese.Isınma turu anlamında Ds-260 formunun bir kopyasını oluşturup (demo gibi) kaydedebileceğimiz sonra bunları mesela gerçek ds260a aktarabileceğimiz online bir servis var mı bildiğiniz?

• Arkadaslar anlamadim acayip heyacanliyim ..3 aydir youtube greencard kazananlarin Amerikadan attigi videolari izliyorum..Araba fiyatlari ,market alisverisleri,evleri izliyorum..Alım guclerine bakiyorum abiler ablalar kafayi iyecegim ..Sanki greencard bana cikmista sadece 6 haziranda gecis hakki vericekler gibi geliyo..EGER CIKMASSA YIKILIRIM VALIHI😔

• @serdal Herkes aynı durumda merak etme bırde o kısıler sımarınca saglık pahalı okul pahalı dıye dert yanıyorlar neymıs turkıyede sosyal devletmıs saglık dıs bedavaymıs ben 4 yıldır sıgortam yok ıse hastaneye gıtmıyorum eeeee yanı o kadar alım gucu bedava olan bır ulkede saglık ve egıtım ode barı dıyesım gelıyor eeee bır soz var alısmıs k.d.rmustan beter oluyor hemen unutuyorlar buradakı zorlukları

• @cüneyt-tarıkman yani bu konuya örnek vermek gerekirse, aşağıda dv 2020 talihlilerinden nisan ayında mülalat tatihi almış bazı dosya numaraları gözüküyor, ilk ekran görüntüsündeki Eu kotasındaki caselere bakarmısınız eu 235,315,363,641 ile başlayıp 1202, 1479 ile devam ediyor, bu caseler ya ds 260 formunu çok geç göndermiş yada evrak talep e-mailine geç cevap vermiş, her halükarda 3 ocak ile 3 şubat 2020 arası anca ds 260 formunu submit etme, evrak talep e-mailinde istenen evrakları gönderip onay aşama işlemini yapmış, buda demek oluyorki kazandıktan yaklaşık 8-9 ay sonra ds 260 formunu doldurmuş yada önce doldurmuş ama kcc nin istediği evrakları göndermemiş(arasında çokda fark yok bu case diliminde)
    20200530_162206.jpg
    Kırmızı ve sarı ile işaretlenen tüm caseler Nisan ayında mülakata girecekti, dosyanın hem başından hem sonundan örnekler vermek istedim
    20200530_162146.jpg

Yani teknik olarak case numaranızın aralığına göre ds260 formunu submit ve evrak onay alma işlemini geciktirilebilir, bu yukardaki güzelim caselerin büyük çoğunluğu 20 mart itibariyle Covid-19 sebebiyle tüm dünyada Amerikan konsolosluklarının rutin vize işlemlerine ara vermesiyle mülakatlarını yapamadı, şimdi buna 60 günlük kısıtlama kararları eklendi, yani tamamen dv 2020 hastalandı, doktor yada azrail olacak başkanın kararını bekliyor

Yani çok fazla detaya girmek istemiyorum, ama inşallah 6 haziranda talihli olduğunuzu öğrendiğinizde, herşeyi acele etmeden sakince sırasıyla yapalım, zaten dv 2021 dede muhtemelen ağustos 15 den sonra ilk evrak talep istekleri gelecek, ds 260 formunu çok heyecanlanmadan, sindire sindire iki haffa içinde doldurursanız sürecinizde inşallah hiçbir gecikme yaşanmaz

Dv süreçleri çok değişken devamlı kuralları dönem içerisinde değişen bir süreç, size kim ne derse desin mutlaka işlemleri zamanında yapmaya çalışın, ds260 formunu geç gönder yada evrak talep e-mailine geç cevap ver Amerika'ya girişini ileriki tarihlere ötele tavsiyelerine lütfen kulak asmayın, ekim ayında yapılan mülalatlarda istenilenle ocak ayında istenilen çok farklı olabilir

Eğer çok zora düşerseniz forumda sayın @crazcells in tavsiye ettiği gibi sağlık raporsuz mülakata gitme yöntemini tercih edelim, herkese bol şans

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zelene sss.jpg
    şimdi denedim kapanmıyor

• SpaceX'in insanlı uzay mekiğini fırlatma olayı yılan hikayesine döndü.

Bakalım bugün gerçekleştirebilecekler mi.

6 haziranda greencard da bizi Amerika'ya fırlatsa hiç fena olmaz. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@umutaga vize basımı hariç herşeyin bir cevabı vardır. @crazycells yazısının en altında minicik yazılar var oradan türkçe açıklamalı ds 260 formu var hatta pdf ben word çevirdim hazır duruyor kazanıp ds 260 açıldığı zaman kopyala yapıştır yapıcam eğer çeviri yapamazsan haber ver sana gönderiyim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vakkas-altiner forumda da var @crazycells en altında minicik yazı var orada açıklamalı olarak indirebilirsin

• @travelleth merak etmeyin her soruya cevap veriliyor, sorularınızı Facebook gruplarında yada telegram, WhatsApp gruplarında değilde forumun ilhili başlığında sorarsanız daha net, hızlı ve doğru cevaplar alırsınız

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

150

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |