Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@clourpoint, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster tam aciklasana ekrem .neyin %7 si ben yanlis anladim herhaldetirkiyeden muraxat edenlerin %7 olarak anlamistim
    .

55 bin vize verilecek ya onun %7 si aşağı yukarı.

Evet simdi oldu Ekrem bende hesapliyorum turkiyeden 400000 başvuru olsa %7si hesapliyorum cok rakam yapiyor.birdebir sey aklima takiliyor.bu talihlilerden kcc evrak onayi gelipte konsolosluğa randevu verilmeyen arkadaslar oluyormu?yoksa hepsine randevu veriliyormu?

• @Rhonster Bir sorum olacak bu sene pasaport istemeleri bir artı sağlar mı acaba daha önce yurt dışında kalmış mı sicili temiz mi eğitim durumu hakkında VS?

• ⭐⭐⭐⭐

@Mustafa34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster Bir sorum olacak bu sene pasaport istemeleri bir artı sağlar mı acaba daha önce yurt dışında kalmış mı sicili temiz mi eğitim durumu hakkında VS?

ilk senesi uygulamanın bakıp göreceğiz birazda olsa etkisi olur ama tahminler bu yönde

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster tam aciklasana ekrem .neyin %7 si ben yanlis anladim herhaldetirkiyeden muraxat edenlerin %7 olarak anlamistim
    .

55 bin vize verilecek ya onun %7 si aşağı yukarı.

Evet simdi oldu Ekrem bende hesapliyorum turkiyeden 400000 başvuru olsa %7si hesapliyorum cok rakam yapiyor.birdebir sey aklima takiliyor.bu talihlilerden kcc evrak onayi gelipte konsolosluğa randevu verilmeyen arkadaslar oluyormu?yoksa hepsine randevu veriliyormu?

evrakları doldurursan ve numaran current olursa randevu alıyorsun abi diğer türlü alamazsın.

• ⭐⭐⭐⭐

@Rhonster yaklaşık olarak 3750 kişi?

evet aşağı yukarı o kadar.

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@cüneyt-tarıkman, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@crazycells çok teşekkürler. dosya numarası değişmiyorsa neden herkes hızlı gönderilmesini söylüyor?

Cunku dosya numaranizin kucuk olmasi veya degismemesi tek basina bir anlam ifade etmiyor. Sadece bir DS-260 formu doldurursaniz gocmenlik islemlerini baslatabilirsiniz. Vizeyi, cekilisten secilenler degil, cekilisten secilip DS-260 formunu dolduranlar aliyor.

Siz de takdir edersiniz ki, formu gonderdiginiz anda tum islemler bitmiyor, o ay 15.000'lere mulakat tarihi veriliyorsa, sizin 15.000. sirada olmaniz tek basina onemli olmuyor, mulakat almak icin ayni zamanda DS-260 formunuz tam bir sekilde doldurulmus olmali ve KCC'ye gonderilmis olmali, ayrica KCC, DS-260 formunun tam oldugundan ve mulakat icin gerekli belgeleri toplandiginizdan emin olmali... Ancak o zaman bir mulakat tarihi alabilirsiniz.

Şimdi kazananların numaraları 2021DVxxx1000 diye gidiyor. DS-260 gönderim sırasına göre de Case Number veriliyor. Sonra bültenlerde açıkladıkları bu case number lar mı? Yani erken ve doğru DS-260 doldurduğumuzda çekilişte çıkan sıranın bir özelliği kalmıyor mu.. Kafam karıştı..

• ⭐⭐⭐⭐

@thestars, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Düşünceleriniz hayalleriniz olumsuz sonuçlanırsa canınız çok yanar. Benim asıl anlatmak istediğim şey şu.. 6 Haziran'dan sonra forumda online sayısı 10-15 sayısına düşecek ama şuan belki 1.000lerde..

Yani hayal kurduğunuz şeye tutunuyorsunuz ama netice olumsuz olursa vay haline. Burada hep kazananların hikayelerini dinledin, kazanamayanlarda yazabilseydi şöyle oldu böyle oldu diye.. O zaman asıl ibreti anlardık..!!

Arkadaş kaç yaşındasın sen? Konuştuk bunları. Yazdın ihtimalleri. Biz de dedik ki biz de biliyoruz. Nerde hep kazananları okuduk kazanamayanların hikayesini dinlemedik. Sen ilk başvuruyorsun galiba. Benim 17. Kazanamayan olarak hikayemiz basit. Bir ümitle başvurup bin bir ümitle sonuçlara bakıyorum. Çok üzülüyorum çıkmadığını görünce. Bir müddet amerikaya küsüyorum. Öpmüşüm amerikasını gitmiyorum lan diyorum. Sonra yavaş yavaş soğuyor kızgınlığım. E oğlum, kolay mı, herkes bir günde mi gidiyor, evrenin bu konuda bir bildiği var, bu sene gitmemem hayırlı demek ki diyorum. Hakikaten iyi ki DV 2019 çıkmamış, salgında amerikada olurdum, mahvolurdum belki. İyi ki DV 2020 de çıkmamış. Bütün düzenimi bozup gitmeye hazırlanacaktım, ya vize alamamış görüşme bekliyordum, ya da vize almış gidememiştim.. Bu yıl çıkması en hayırlısı diyorum. Belki de seneye daha hayırlı. Başkalarının üzülmesine fazla kafayı takma. 17 yıldır aynı umutla bakıp aynı üzüntüyle sonucu görüyorum. Belki de yaşamamızı sağlayan şey bu umut. Hiç bir zaman kazanamayacağız belki de. Dert etme. Haftada bir de aynı hikayeyle gelme. Kazanırsan napıcan onu anlat. 🙂

• ⭐⭐

@ibrahimasar ds gönderme sırası case number değiştirmiyor dv2021 500 mesela ama aralıkta göndermiş formu kazandığı numara current olunca mülakat günü alıyor

• ⭐⭐⭐⭐

@thestars Benim durumum inanki herkesten farklı ben makine mühendisliği mezunuyum yurt dışında okudum gitmeden YÖK yüksek öğretim kurumu denklik var gidin okuyun dediler üstelik burs verdiler gidip okudum Avrupa Birliği başarı bursu ile Türkiyeye döndüğümde diplomayı onaylatmaya gittim dediler ki diploma denkliği kaldırıldı üstüme kaynar sular döküldü benim gibi 60000 mezun ve mağdur var ve ben şimdi katnakçı olarak çalışıyorum dalga geçen mi dersin dışlayan mı dersin bendeki çileyi ve ezikliği ne sen sor ne ben söylim

Bizim de bir abimiz Kahire üniversitesinde Başbakanlık bursuyla mı öyle büyük bir kamu kurumu bursuyla Mak. Müh. liği okudu. O da denklik alamadı. Adamın diploması bütün dünyada geçiyor. Türkiyede geçmiyor. Lan diyor bu eğitimin parasını siz ödediniz. Bırakın Türkiyede mühendislik yapayım. Yok. Bütün Arap ülkelerinde çalıştı, çalışmaya devam ediyor. Arapça zaten su gibi. Türkiyede işsiz adam 🙂 Rezalet.

• @ibrahimasar ibrahim bey arkadaş dediğiniz kişi baya baya evli barklı bir kişi , çocuk falan değil , eminim ilk başvurusuda değil.

kendisi ben ve benim gibi düşününen 1-2 kişiyeden birisi ,

Hem diyorsunuz üzülüyorum , amerikaya küsüyorum vs vs , hemde boşverin insanlar hayal kursun...

Dostoyevski-kumarbazı okumanızı öneririm.

Eğer sizi gerçekten hayata tutan 18.defa başvurduğunuz ve kazanmacağınız (%99 ihtimalle ) bir çekiliş ise , bence birdaha düşünün . Bu sağlıklı değil.

Bakın dostlarım ; gerek bu gerek önceki forum da olsun , insanlar kazandıktan sonra foruma gelir , forumun için en fazla 1 kişiye çıkar. O kazananlarda 2-3 soru sorup sonrada son görülmesi 2 sene öncesidir.

Şu çekilişe bel bağlamayın , yahu arkadaşlar çekiliş ulan bu çekiliş , ŞANS varsa çıkar yoksa çıkmaz.

PUAN +DİPLOMA + DİL vs bir işe yaramaz. Keşke yarasa keşke... Ama yok yok yok...

İlk başvuranlar için anlıyorum heycanızı , umarım kazanırsız umarım oralara gidersiniz... AMA UNUTMAYIN !!!! %1...

• @ibrahimasar benim durumumda aynı abi denklik vermeyince imza yetkim olmuyor dolayısı ile makine mühendisi olarak çalışamıyorum 3 sene yabancı mühendis olarak çalıştım baktım imza yetkisi yok şirket devlet hibesi almak için başka mühendise ihtiyaç duyuyor çıkmak zorunda kaldım ve katnakçı olarak çalışıyorum İngilizce ve almanca var ama tek başına bunlarda işe yaramıyor Türkiyeye bu mağduriyete intihar edenler oldu kimseden çıt çıkmadı özel üniversiteler boş kalmasın dışarıya para gitmesin diye böyle bir şey yaptılar oysa avrupada okumak ücretsiz ve ben Avrupa Birliği başarı bursu ile okudum ağlarmısın gülermisin inan bende bilemiyorum

• ⭐⭐⭐⭐

@AgeGuns Ben de baya evli, çoluk çocuk sahibi biriyim. 18. çekilişim beni hayatta tutmuyor. Üzülüyorum küsüyorum ama bir tavsiyeyle hayal kurmamı engelleyemem. Sağlıklı olmayabilir. Fakat realite bu. Bunu değiştiremem. Kazanmayı umudediyorum. Kazanırsam neler yapacağımı hayal ediyorum. Ama kazanamazsam dünyam kararmayacak. Burada işim gücüm oturmuş. Yıldan yıla da iyileşiyor. En sonunda ya kızın üniversitesi kanalıyla, ya bir işletme alarak E2 vizesi alıp o yola koyulacağım. Kazanımlar istek ve hayallerle elde edilir. Kimse peri masalında değil, herkes farkında. Arkadaş 2 haftada bir akıl vererek ümitlenmeyin diyor. Biz de söylemene gerek yok, ümidimizin kararı yerinde diyoruz. % 1 ihtimal ufak bir ihtimal değil. Öyle olsaydı siz de o arkadaş da bende hiç birimiz başvurmazdı. Umutlanmayın diye tekrar tekrar söylemeye gerek yok. Salak değiliz, Farkındayız 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

İlk başvuranlar için anlıyorum heycanızı , umarım kazanırsız umarım oralara gidersiniz... AMA UNUTMAYIN !!!! %1...

Eğer ilk başvuranlar gibi heyecanlanmayacak olsam başvurmazdım. Beni heyecanlandırmayan hiç bir şey mutlu etmez...

• ⭐⭐

adamlar muhasebeci arıyor yıllık 65 bin dolardan başlatıyor salemde :))

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@AgeGuns Ben de baya evli, çoluk çocuk sahibi biriyim. 18. çekilişim beni hayatta tutmuyor. Üzülüyorum küsüyorum ama bir tavsiyeyle hayal kurmamı engelleyemem. Sağlıklı olmayabilir. Fakat realite bu. Bunu değiştiremem. Kazanmayı umudediyorum. Kazanırsam neler yapacağımı hayal ediyorum. Ama kazanamazsam dünyam kararmayacak. Burada işim gücüm oturmuş. Yıldan yıla da iyileşiyor. En sonunda ya kızın üniversitesi kanalıyla, ya bir işletme alarak E2 vizesi alıp o yola koyulacağım. Kazanımlar istek ve hayallerle elde edilir. Kimse peri masalında değil, herkes farkında. Arkadaş 2 haftada bir akıl vererek ümitlenmeyin diyor. Biz de söylemene gerek yok, ümidimizin kararı yerinde diyoruz. % 1 ihtimal ufak bir ihtimal değil. Öyle olsaydı siz de o arkadaş da bende hiç birimiz başvurmazdı. Umutlanmayın diye tekrar tekrar söylemeye gerek yok. Salak değiliz, Farkındayız 🙂

şu yazının alnı olsa da öpsem duygularıma noktasına kadar tercüman oldunuz umarım çıksada çıkmasada her şey her zaman gönlünüzce olur abi...

• @ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Düşünceleriniz hayalleriniz olumsuz sonuçlanırsa canınız çok yanar. Benim asıl anlatmak istediğim şey şu.. 6 Haziran'dan sonra forumda online sayısı 10-15 sayısına düşecek ama şuan belki 1.000lerde..

Yani hayal kurduğunuz şeye tutunuyorsunuz ama netice olumsuz olursa vay haline. Burada hep kazananların hikayelerini dinledin, kazanamayanlarda yazabilseydi şöyle oldu böyle oldu diye.. O zaman asıl ibreti anlardık..!!

Arkadaş kaç yaşındasın sen? Konuştuk bunları. Yazdın ihtimalleri. Biz de dedik ki biz de biliyoruz. Nerde hep kazananları okuduk kazanamayanların hikayesini dinlemedik. Sen ilk başvuruyorsun galiba. Benim 17. Kazanamayan olarak hikayemiz basit. Bir ümitle başvurup bin bir ümitle sonuçlara bakıyorum. Çok üzülüyorum çıkmadığını görünce. Bir müddet amerikaya küsüyorum. Öpmüşüm amerikasını gitmiyorum lan diyorum. Sonra yavaş yavaş soğuyor kızgınlığım. E oğlum, kolay mı, herkes bir günde mi gidiyor, evrenin bu konuda bir bildiği var, bu sene gitmemem hayırlı demek ki diyorum. Hakikaten iyi ki DV 2019 çıkmamış, salgında amerikada olurdum, mahvolurdum belki. İyi ki DV 2020 de çıkmamış. Bütün düzenimi bozup gitmeye hazırlanacaktım, ya vize alamamış görüşme bekliyordum, ya da vize almış gidememiştim.. Bu yıl çıkması en hayırlısı diyorum. Belki de seneye daha hayırlı. Başkalarının üzülmesine fazla kafayı takma. 17 yıldır aynı umutla bakıp aynı üzüntüyle sonucu görüyorum. Belki de yaşamamızı sağlayan şey bu umut. Hiç bir zaman kazanamayacağız belki de. Dert etme. Haftada bir de aynı hikayeyle gelme. Kazanırsan napıcan onu anlat. 🙂

İbrahim Bey konudan bağımsız; aralıksız 18. başvurunuz olduğunu düşünerek, 18 yıl öncesinden geleceği gördüğünüzü görüyorum ve sizi gerçekten takdir ettim 🙂 Açıkçası; ben ilk seneler, memleketin bu duruma gelebileceğini hiç düşünmemiştim.

• ⭐⭐⭐⭐

@heyee, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

İbrahim Bey konudan bağımsız; aralıksız 18. başvurunuz olduğunu düşünerek, 18 yıl öncesinden geleceği gördüğünüzü görüyorum ve sizi gerçekten takdir ettim 🙂 Açıkçası; ben ilk seneler, memleketin bu duruma gelebileceğini hiç düşünmemiştim.

Ben aslında 1994 yılında, 14 yaşındayken Green Card a başvurmayı hayaletmeye başlamıştım. Ablamın bir arkadaşı posta yoluyla başvurmuş ve kazanmıştı. Adeta başvuran herkesi alıyorlardı. Adam Azerbaycan da üniversite okumuştu. Ablam üni okuduğu için hemen kazandığı yorumunu yapmıştı. Ben GC için üniversite şartı var gibi aklıma kazıyıp başvuru planını rafa kaldırmıştım. Sonra internetin yaygınlaşması sayesinde anladım ki üni şartı yok, daha okuyorken başvurmaya başladım. Askerde falan bir iki yıl ara vermişimdir. Onun haricinde aşağı yukarı her yıl başvurdum. Ama o ileriyi görüş 14 yaşındaki çocuğa ait. Büyük Larousse Ansiklopedisinde Amerika, New York, Washington gibi başlıklara açıp saatlerce sayfalardaki resim ve haritalara bakardım. Tüm detaylarını okurdum ülkenin. Türkiyenin hali o gün de bu günki gibiydi. Yönetenler değişikti, ama sıkıntılar aynıydı.

• ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

%1ciler kendilerince ters psikolojimi yapmayaa çalışıyor heralde yoksa ihtimal çok düşükse neden başvurdun? Neden burda vaktini harcıyorsun güzel kardeşim? Bana üzülme demek için mi sağol tavsiyene ihtiyaç duymuyorum. Sürekli bi ben demiştim diktesi gerçekten anlamıyorum son 10 gün kalmış burda herkes hayallerinin peşinde onlar üzülme dedi diye ok tmm üzülmeyiz. Sağolsunlar. İbrahim abi anlat 18 senedir karalar bağlamadığını hayatını greencard çıkmadan 18 sene nasıl geçirdiğini anlat clourpoint abim sende anlat hop oturup hop kalktığını çıktığında nereeyr gitmek istediğini, ben anlatayım o anlatsın burası bekleme odasıysa beklerken hayallerden güzel şeylerden bahsedip olumlama yapmayacaksak napacaz?

• abi of bak hesap yaptım aşırı düşük ihtimal ya 1 bile değil ağlama üzülme karalar bağlama tamam güzel kardeşim ben ağlarımda karada bağlarım sen düşünme bunu depresyonada girerim belki son çıkışımdır sen yapma bunu düşük ihtimal diye modda düşürme herkes şans olduğunu biliyor zaten..

Herkes kendi adına fikir beyan ederse sorun olmayacağını düşünüyorum💁🏻 selamlar..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |