Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yms New york için ne yalan söylim hep ''O çukurum içine düşersem bi daha çıkamam'' gibi geliyor 🙂 İstanbul gibi kendini bıraktırmaz insana, çektikçe içine çeker, ben artık biraz da olsa banliyö hayatı istiyorum. Sanırım o yüzden böyle düşünüyorum.

• @Austintx Kesinlikle öyle. New York'ta 4 ay kadar yaşadım farklı faklı işlerde çalıştım ilk 2 aydan sonra artık buralı oldum diyordum, tüm sokakları ezbere biliyordum, nereden ne alınır yerel esnaf kimdir nerede ne bulunur hepsi 😃
    Nyc/Brooklyn için şunu çok net söyleyebilirim insanlar yaşadığınız mahallede(Çin mahallesi, yahudi mahallesi vs gibi özel azınlık mahalleleri değilse) sizi çok çabuk kabul ediyorlar, kendilerinden gibi görüyorlar bunu destekleyecek çok olay yaşadım.
    Bunlar dışında New Jersey ve Delaware'de bulundum. İş için ve alışma süreci için kesinlikle büyük şehirler derim.

• @Austintx O çukur o kadar güzel bir çukur ki.. 😃 hiç çıkası gelmiyor insanın oradan.

• @TughanTug Sorma hiç sorma, ama giderim, gezer dönerim. Tabi bu dediğim GC çıkarsa. Eğer çıkmazsa ve gözümü karartıp turist vizesiyle bi maceraya atılacaksam, direk o çukura balıklama atlarım 🙂

• @Austintx Daha kolay olur diye dusunuyorum ben alisma suresine bakalim bir ciksinda

• @yms Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum @TughanTug dediği gibi büyük şehirde iş bulmak çok daha kolay. Ben de turist vizesi macerasını o yüzden orada düşünüyorum. Umarım hepimiz için hayırlısı olur.
    Ben şuan için Austin'a takmış bi vaziyetteyim, ikinci opsiyonum Washington DC - kuzey Virginia, son olarak da California. Bi çıksın da bakalım tartalım hepsini bi terazide 🙂

• Bekarım, gencim.

Her ne kadar profil fotoğrafımdan anlaşılacağı üzere doğma büyüme Indiana'lı olsam da yazın gelmesiyle sıcak eyaletlerin kıymetini daha çok anlamaya başladım.

Özellikle California bana çok fazla göz kırpmaya başladı.

Berberinden başka birine traş olup berberiyle alış verişte karşılaşan birinin mahcubiyetini yaşıyorum.

Eyaletimi aldatmak istemiyorum, ama duygularım peşimi bırakmıyor.

• @Final-Approach Bence Californiaya gittiğini görünce Indiana da çok sinirlemeyecektir 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@recebus, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

6 Haziran'a 13 gün kala, 2006 yılında TRT'de yayınlanan 13 bölümlük "Amerika'da Türk Olmak" Belgeseli... izleyemeyenler veya tekrar izlemek isteyenler için...

Amerika Rüyası ve Amerika'da yaşama isteği hep aynı aslında, 2006 yılından bu zamana değişen bir şey yok ! iyi bayramlar, iyi seyirler...

1. Bölüm - Gitmek -
    2. Bölüm - Özgürlük Anıtı -
    3. Bölüm - Central Park -
    4. Bölüm - Amerikan Rüyası -
    5. Bölüm - Beyin Göçü -
    6. Bölüm - Kremanın Kreması -
    7. Bölüm - Türk Zekidir -
    8. Bölüm - Meslek Kutsaldır -
    9. Bölüm - Yeni Dünyaya Dair -
    10. Bölüm - Amerika'daki Anadolu -
    11. Bölüm - Potada Erimek -
    12. Bölüm - Geçmişin Ayak İzleri -
    13. Bölüm - Gidip de Dönmemek, Dönüp de Bulmamak -

Gözümden kaçmış bu belgesel. Keyifle izliyorum. Teşekkürler Recebus abi.

• @Austintx, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@travelleth Hangi şehiri düşünüyorsunuz?

ben aslında texas yada florida düşünüyordum ama kız arkadaşım önceden new york city'ye gitmişliği var. orada çalışmışlığı da var. şu an ciddi ciddi new york city düşünüyoruz. ki ben türkiye'de de esnafım, ileride de ne olursa olsun kendi işimi kurmayı planlıyorum. hayırlısı bakalım.

• @delikadir54, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@hakangokhan profildeki resminlemi gc basvurusu yaptin

Tanırsın 🙂

• Bayraminiz kutlu olsun arkadaşlar, hepinize bol şanslar dilerim, Hayat boyu yüzünüz gülsün, hergünüz bayram olsun,gerekirse size çıksın bana çıkmasın.

• ⭐⭐⭐

Sevgili forum ailem, herkese eksilmeden yaşanan nice bayramlar dilerim.
    Burda olan ve bu yola başkoymuş herkesin 6 Haziran da bayram sevinci yaşamasını çoook isterim. Güzel günlere 😁

• Eğer green card çıkarsa Teksas/Houstonda yaşamayı düşünüyorum iş imkanlarının çok olması ve ev kiralarının uygun olması , hispanik göçmenlerin fazla olmasından dolayı houston birinci tercihim

• @baron40, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Eğer green card çıkarsa Teksas/Houstonda yaşamayı düşünüyorum iş imkanlarının çok olması ve ev kiralarının uygun olması , hispanik göçmenlerin fazla olmasından dolayı houston birinci tercihim

houston'da iş imkanları nasıl çok?

• ⭐⭐

Arkadaşlar herkese hayırlı bayramlar bahsettiğim şerif canlı yayınında tekrar yeşil kart çekilişi hakkında bir açıklama yaptı dediğine göre 2021'e kadar hesaplama yapmışlar çok fazla insan ölecekmiş o yüzden bu açığı göçmenlerle kapatacaklarmış Türkiye ye ayrılan kişi sayısı tam rakam vermedi ama şöyle söyleyeyim dedi 10 katıymış dediğine göre çok uçuk bir rakammış baya bir öyle dedi... bu bayram günü size duyar duymaz yazayım dedim yani kesin midir olmayabilir de ama biraz mutlu olmanın bu sıkıntılı bayram döneminde hepimize iyi geleceği kanısındayım o yüzden duyar duymaz heyecanlanıp sizinle paylaşmak istedim şimdi yeni bir bilgi verdi 2021 de ki açıklanacak rakamlar için dedi.. yani 2022 başvurusu olarak kast ediyor sanırım

• @travelleth Nyc'de nerede çalışmıştı hocam sormamın sakıncası yoksa

• @TughanTug, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@travelleth Nyc'de nerede çalışmıştı hocam sormamın sakıncası yoksa

tam şirket adını bilmiyorum ama bir lokantanın satış kısmında çalışmıştı hocam.

• @travelleth tecrübe olan az da olsa bildiğiniz yer daha rahat olabilir tabi öyleyse

• @Austintx inşallah çıkarsa bir bekar olarak texas veya florida eyaletini düşünüyorum ama şu piyango bi vursun netleştirmek için yeterli zamanımız olur 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |