Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

K-1 vizem ile ilişkili AOS sürecimi başlatacağım. Şubat ayında eklenen I-944 ile ilgili birkaç sorum var.

-Formdaki credit record/score kısmı için ne yapmalıyız? (Amerika'ya yeni taşındım, herhangi bir credit record ya da score yok.)
    -Tax return kısmında yabancı hükümetlere gönderilmiş income tax return isteniyor fakat Türkiye'de böyle bir belge yok. Türkiye'de böyle bir sistem olmadığını belirten bir not yeterli olur mu?
    -Üniversite diplomamı burada tescil ettirmem gerekiyor, lise diplomasını da ettirmeli miyim? Diplomamı almadım, hala üniversitemde. Lise diploması yerine e-devletten alınan mezuniyet belgesinin çevirisi yeterli mi?
    -Banka hesap cüzdanımın çevirisini yaptırmalı mıyım?

Şuan aklıma gelen sorular bunlar. Form yeni olduğu için henüz forumda bir başlık yok. Yardımlarınız için Teşekkür ederim.

• merhabalar,
    tuchi nin de dedigi gibi I-944 form da bazi soru isaretlerimiz var. cok enteresan bilgiler isteniyor. amerikaya daha yeni ayak basmis biri olarak kredi skorum ya da tax olmasi suan icin imkansiz.
    ayni zamanda diploma denkligi isteniyor, denklik oyle kolay alinmiyor, 2 ay gibi bir sureden bahsediyorlar,
    yani anlayacaginiz greencard surecini baya cikmaza sokan bir form bu.
    bilgisi olan varsa ve burda paylasirsa cok seviniriz.

• Credit Score konusu cidden bir muallak gibi, olmadigina dair bir yerden belge mi almamiz gerekiyor o kismi da anlamadim. bilen birileri varmi?

• Bu durumla ilgili yabanci forumlarda gordugum kadariyla credit score sitelerine gidip ekran goruntusu alip yollayanlar var. ssn olmadigi icin uye olamiyorsun bu yuzden de bir score veremiyorlar. isin garip tarafi bazilari ssn numarasi olmadan da credit score olabilecegini yazmislar, o da soyle ki esinin kartina dahil ol,us birisi ve bunun uzerinden de credit notunu ogrenmek icin basvuruda bulunmus kredi notu ogrenme sirketlerinden birisine. sanirim bir hafta icerisinde de score notu gelmis. bu durum kafami daha da karistirdi, bu surec sanirim bir ayina mal olmus. benim boyle bir vaktim olmadigi icin turkiyede duzenli odedigim son 6 ay kredi karti ekstrelerini ve credit score sitelerinin birinden ssn olmadigi icin uye olamadigimi ve bunun uzerine kendilerine attigim mail ve onlarin yanitini cikti alip eklemeyi dusunuyorum. bu arada credit score firmalari da anladigim kadari ile bu yeni durumda biraz saskin gibi, kimisi boyle bir e-mail icin 8 dolar istiyormus ve bir hafta da gonderiyorlar.

• Muslu Law Firm

@tuchi, içinde söyledi: I-944

Merhaba,

K-1 vizem ile ilişkili AOS sürecimi başlatacağım. Şubat ayında eklenen I-944 ile ilgili birkaç sorum var.

-Formdaki credit record/score kısmı için ne yapmalıyız? (Amerika'ya yeni taşındım, herhangi bir credit record ya da score yok.)
    -Tax return kısmında yabancı hükümetlere gönderilmiş income tax return isteniyor fakat Türkiye'de böyle bir belge yok. Türkiye'de böyle bir sistem olmadığını belirten bir not yeterli olur mu?
    -Üniversite diplomamı burada tescil ettirmem gerekiyor, lise diplomasını da ettirmeli miyim? Diplomamı almadım, hala üniversitemde. Lise diploması yerine e-devletten alınan mezuniyet belgesinin çevirisi yeterli mi?
    -Banka hesap cüzdanımın çevirisini yaptırmalı mıyım?

Şuan aklıma gelen sorular bunlar. Form yeni olduğu için henüz forumda bir başlık yok. Yardımlarınız için Teşekkür ederim.

Sayın @tuchi ,
    I-944 formu Şubat sonu itibari ile kullanılmaya başlamıştır ve yenidir. Bu form nedeni ile son iki ayda bir çok AOS (statü değişikliği-adjustment of status) başvurusu reddedilmiştir. Bunun en çok karşılaşılan nedenlerinden biri kredi skoru yokluğunu kanıtlayamamak olmuştur. Bunu engellemek için başvuruya yeminli bir beyanat ekliyoruz ve bu yeminli beyanatta kişinin ABD’de sosyal sigorta numarası olmadığı için kredi skoru olmadığını belirtiyoruz. Ayrıca bu yeminli beyanatta başka gerekli konulara da değinebiliyoruz. Yeminli beyanatla verilen I-944 formlarında henüz bir ret yaşanmamıştır. Tax return ve diploma ile ilgili sorularınızı sizin detaylı durumunuza bakmadan cevaplayamıyorum. Banka hesaplarınızın son 12 aylık dokumu istenmektedir. Bunun online bankacılık yolu ile İngilizce kopyasını alıp dosyanıza ekleyebiliyorsunuz.
    Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

• 4
  • 2
  • 8
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |