Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aysegul Ali Bey'i etiketlerim bazen burda bir soru soruyorum yazım öylece kalıyor kimse görmüyor acaba bildirim gitmiyorum diye düşünüp etiketleme yapıyorum 😅 cvp için teşekkürler 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@fetihy, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fifadan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Konuyu değiştirelim beyler bayanlar zaten karantina dan sıkıldıkça buraya giriyorum bi bakıyorum burdada ayrı bir gerginlik.
    Neyse ne zamandır kafama takılan bir mevzu var. Ben de eşimde başvuru yaptık. Hani kura ile oluyorya ikimuzede çıkma olasılığı varmı yoksa birsekilde ayırt ediliyor mu? @crazycells

2020 talihlilerinden bir abimiz var diye biliyorum hem kendisine hemde eşine çıktı galiba @Muhtaradana @bolatmali hocamız tanırlar

Evet, yumurtası çift sarılı 🙂
    @bezdarniy Metin bey kendisi

• @dmr kesinlikle
    aynı anda 2 eşe de çıkması..
    birkaç sene arayla aynı kişiye çıkması.. gibi gibi

• ⭐⭐⭐

@bolatmali bey ben dün krizden dolayı ve sigorta prim teşviğim bozulması sebebiyle iişten ayrıldım eşimde normalde ziraat mühendisi ama o işi yapmıyor kendisi patlıcan yetiştiriciği yapıyor anca bağkur ödemeyeceği için şuan herhangi bir sigortasalar girişi yok. E bende de yok olacak artık, şayet çıkarsa bunun sürecimize ne gibi etkisi olur. Para kısmında araba satılacak parası gösterilecek ve ev expertiz raporuyla değerini sunacağız.

Yani duruma göre ben tanıdık bi ofiste sigortalı göstertebilirim kendimi.

• ⭐⭐⭐

@bolatmali, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fetihy, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fifadan, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Konuyu değiştirelim beyler bayanlar zaten karantina dan sıkıldıkça buraya giriyorum bi bakıyorum burdada ayrı bir gerginlik.
    Neyse ne zamandır kafama takılan bir mevzu var. Ben de eşimde başvuru yaptık. Hani kura ile oluyorya ikimuzede çıkma olasılığı varmı yoksa birsekilde ayırt ediliyor mu? @crazycells

2020 talihlilerinden bir abimiz var diye biliyorum hem kendisine hemde eşine çıktı galiba @Muhtaradana @bolatmali hocamız tanırlar

Evet, yumurtası çift sarılı 🙂
    @bezdarniy Metin bey kendisi

Hocam inanır mısın Metin abi diye aklıma geldi ancak yanlış olmasın diye söyleyemedim. Teşekkür ederim saolun 😊

• ⭐⭐⭐

@bolatmali hocam bu arada siz nasılsınız iyisinizdir umarım. Amerika’daki süreciniz nasıl ilerliyor?

• ........

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana muhammet bey sizin bilginiz var mı acaba ben o sırada sitede aktif diye beyfendiyi etiketlemiştim. Endişem biz iki sigortasız çıkarsa ne yapıcaz yani bize siz daha memlekette tutunamıyosunuz amerika size gelmez derseler 😂 Şaka gibi bir durum oldu şuan gülsemmi ağlasammıbilmiyorum. Sonuçlara 1 ay varken böyle bir şey yaşamakta ne bileyim zaten çıkacağına inanıyorum inanmak için sebepler uyduruyorum kendimce bu da acaba bizim için bi vesilemi olacak bilemedim

• @ahsenaydgdu sigortalı bir işte çalışıp çalışmamız, mülakat görüşmenizde herhangi bir sorun oluşturmaz,mali kaynaklarınızı banka hesabında gösteriyorsunuz zaten

Bu arada yeri gelmişken banka hesabındaki miktarlarda ki yorumlarda farkettiğim bir yanlış anlamadan bahsetmek istiyorum

Her dv dönemi kendi içerisinde değerlendirilmeli, geçmiş yıllar evet belki referans alınabilir ama
    Misal
    Dv 2017 de kişi başı 6-7 bin dolar
    DV 2018 de 8-9 bin dolar
    DV 2019 da 7 bin dolar
    makul görülebilirken dv 2020 de 15 bin dolar yeterli görülmeyebilir

Onun için her senenin dv mülakatlarını incelemek gerekiyor, eğer farklı bir açıklama yoksa bir önceki dönemi, Ekim ayında ilk mülakatını yapanlar belki referans alabilir

DV 2020 için konuşursak 3 kasımda yürürlüğe girmesi düşünülen ama yerel mahkemenin kararın uygulamasını durdurması ile birlikte uygulanmayacağı düşünülen kısaca "Amerika'ya gelecek kişilerden ya sağlık sigortası yada bu sigortayı karşılayabilecek maddi birikim göstermesini isteyen karar" DV 2020 Kasım mülakatlarında karar iptal olduğu halde etkisi büyük oldu, Ekim 2020 mülakatlarında tek kişi 7-8 bin dolar göstererek vizelerini almışken, dv 2020 mülakatlarında bu miktarlar yeterli görülmedi ve bu talihlilerin bir çoğundan Amerika dan sponsor bulması yada iş teklifi göstermesi yada banka hesabında gösterdiği para miktarını yükseltmesi istendi, sayın @bolatmali bey ve forumdaki bir çok arkadaş bunu birebir tecrübe etti,Dv 2020 AP başlığındaki örneklerini inceleyebilirsiniz⬇

FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem) https://yesilkartforum.com/forum/post/98917

Bunun en uç noktası bir talihli arkadaşımız bu şekilde vizesi onaylanmayınca miktarı 20 bine çıkardı bu miktarda kabul görmeyince, 30 bin dolara yakın bir para + iş teklifi ile anca vizesini alabildi

DV 2020 Kasım mülakatlarının ardından, dv 2020 Aralık ve ocak mülakatlarında ise konsolosluk mali kaynak için hiç zorlamadı, tek kişi 10 bin dolar gösterip vizesini aldı

Ama bu durum 28 ocakta öğrendiğimiz ve 24 şubat 2020 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanan public-charge rule kararları ile birlikte Kasım ayında uygulanması düşünülen sağlık sigortası kararlarından daha güçlü bir şekilde geri dönmüş oldu⬇

Düşük gelirlilerin Green Card alımı zorlaşıyor (Public Charge rule) https://yesilkartforum.com/forum/post/115903

Mart mülakatlarında bir sorun yaşamadık, çünkü bu konuda forumda ve chat gruplarında o kadar konuştuk ki, talihliler tüm mal varlıklarını banka hesaplarında gösterdi ve hiç bir problem yaşanmadı

Yani demem o ki her yıl kendi içerisinde değerlendirmeli, Dv 2020 de öğrendiğimiz gibi yıl içerisinde değil aylar arasında bile farklı mülakat görüşmeleri gerçekleşebilir, bu durumdan etkilenmemek için yapılacak tek şey forumdaki yazıları dikkatlice takip etmek,
    bizim elimizden gelen önlemleri almak gerisi kadere kalmış

• @ahsenaydgdu öyle bir şey olsa üniversite öğrencilerinin yada yeni mezunların hiç vize alamaması gerekiyordu ☺
    Mülakatta size artı olacak faktörler

Yaşınız, eğitim durumunuz, İngilizce dil bilginiz, banka hesabınızda ki para miktarı, geçmiş iş tecrübeleriniz, Amerika'dan sponsor bulmanız yada sponsor bulmadan biraz daha kolay olan Amerika'dan herhangi bir işyerinden aldığınız bir iş teklifi, yaşamayı düşündüğünüz eyaletin yaşam maliyetinin uygun olması

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana yanıt için teşekkür ederim aslında haklısınız yeni mezunlar aklıma gelmedi.
    Çok şükür şuan bahsettiğiniz kriterleri karşılıyoruz bende yıl sonu stajımı bitirp smmm lisans sınavlarına girecektim lisansı alıp gitmekti niyetim şimdi işten çıkınca o süreçte uzucak bakalım hayırlısı çıkıp çıkmadığıda belli değil de 1 ay kaldı son sabır 🤲🏻 Eşim çıkmazsa eğer uzun bir süre amerika lafı duymak istemiyorum diyor, sürekli hayal kuran plan yapan taraf benim 😢 çıktığını öğrendiğimiz an ben havalara uçarken tahminimce sizin eşiniz gibi normal olarak o anki işine devam edecek 🙂

Ekimden beri bekliyoruz bakalım hep bi umut.. Hakkımızda hayırlısı..

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bolatmali bey ben dün krizden dolayı ve sigorta prim teşviğim bozulması sebebiyle iişten ayrıldım eşimde normalde ziraat mühendisi ama o işi yapmıyor kendisi patlıcan yetiştiriciği yapıyor anca bağkur ödemeyeceği için şuan herhangi bir sigortasalar girişi yok. E bende de yok olacak artık, şayet çıkarsa bunun sürecimize ne gibi etkisi olur. Para kısmında araba satılacak parası gösterilecek ve ev expertiz raporuyla değerini sunacağız.

Yani duruma göre ben tanıdık bi ofiste sigortalı göstertebilirim kendimi.

Bir sorun olmaz, sadece siz değil bütün dünya etkileniyor bu durumdan. Onlarda anlayacaklardır durumunuzu
    Ev+araba gayet yeterli gözüküyor
    Bol şans

• ⭐⭐⭐

@bolatmali Sizede teşekkür ederim. Siz oralarda nasılsınız çalışabiliyor musunuz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Eren98 @Drywall arkadaslar lutfen daha fazla bu konuda yazmayalim, bu iletiye de cevap vermeyin lutfen, cunku cevap verdikce provokasyon bir sekilde devam ediyor.

Ayrica belirtmem gerekiyor ki, forumda ne amacla olursa olsun iki kisi arasinda ozel mesajlarin paylasilmasi yasak, lutfen buna dikkat edelim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Drywall, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Bunlarla birlikte ben beni eksileyenleri göremiyorum. Arkadaşımız nasil görebiliyor acaba? Benim profil ayarlarımda bir problem mi var? Varsa bende eksi verenleri görmek isterim.

sag alt tarafta 👍 👎 isaretleri arasindaki sayiya tiklarsaniz kimlerin + kimlerin - oy verdigini goruyor olabilmeniz lazim.

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bolatmali Sizede teşekkür ederim. Siz oralarda nasılsınız çalışabiliyor musunuz

Şuan Ssn için beklemedeyim. Giriş yapalı daha 9 gün oldu. Şu aşamada iş imkanı neredeyse yok denecek kadar az. Bekliyoruz hayatın normale dönmesini

• ⭐⭐⭐

@bolatmali moral bozmayın sakın en önemlisi moral zaten ilk ay böyle ssnler gelene kadar herkeste hareketsiz geçmiyor mu🤷🏼♀️ bugünlerde geçecek inşallah, iyi günler dilerim 🙂

• Eğleniyor muyuz gençler?😁
    Son günler... Az kaldı...Artık belli olsun da yolumuza bakalım bir süre daha👍

• 1 aydan aşağı düştük şimdi öylemi 🙂

• Evet çok az kaldı 🙂 bu sene Trump'ın yeni göç yasası talihlileri etkiliycek mi acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |