DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bence bu durum Ataerkil bir toplum olmamızdan kaynaklanıyor ve kim ne derse desin dinin de çok etkisi var geri kalmışlıkta. Ve zaten en büyük sorun sistem onu söylemeye bile gerek yok.

Toplumda genel algı ''Elinin hamuruyla erkek işine karışma.'' şeklinde. Ne münasebet bu kadınları ev robotuna dönüştüren zihniyeti buradan kınım kınım kınıyorum. 🤣

Bazı Türk kadınlarımız da sağolsun haklarını savunacağına bu geri kalmış zihniyetin en büyük savunucusu oluyor bunu da anlamak mümkün değil. Çalışmak, üretmek zor geliyor herhalde ondan olacak ki madem ben kazanmıyorum çok kazanan birine ''kapak atayım'' hesapları baş gösteriyor ki evlerden ırak.

Sıkıntı Türk kızından ziyade sistemde, kokuşmuş bir işlevselsizliğin dayatılmışlığında. Bu sistem bu zihniyet değişmedikçe ''ev hanımı'' lügatı dilimizden sonsuza dek çıkıp gitmedikçe, kadınlar topluma kazandırılmadıkça, kadın günlerinde toplaşıp kocalarının kazançlarıyla övünen zihniyetten sıyrılıp hayatta kendini başaramadıkça bu Türk kızı tripleri, egosu, paragözlüğü bitmeyecek.

• Bugün çok pozitif uyandım 🙂 sanki olacakmış bu iş gibi geliyor 😃
    hadi bu gün şafağını ben yazayım SON 3 (ÜÇ) GÜN arkadaşlar...

• @reader uzun zamandır girmiyordum.Teşekkür ederim.umarım yazdığın gibi forumda kazanma oranı bu kadar yüksek olur.
    Şöyle bir göz attım da adı üstünde piyango bu ama bir sürü senaryo oluşturulmuş.Forumda ilk sene başvurana da çıktığını okudum,10 sene sonunda da.Dediğim gibi şans,kader ya da adını ne koymak isterseniz.Ben yiyecek ekmeğiniz var ise kimse mani olamaz diyorum.Bir de hepimize olmuştur.Bir şey ister ya da düşünürsünüz önce olmaz ya da bir mani,engel çıkar.Sonra bir bakmışsınız dönüp dolaşıp size gelmiş.Hani derler ya olacağı varsa olur.Gönlünüzü ferah tutun.

• Günaydın.
    Son👉3👈 gün arkadaşlar.
    Herkese iyi bir haftadonu dilerim.

• @ikizbabasi aynen herşey nasip kısmet. Ben de bıraktım artık deli gibi istemeyi. Sonunda ölüm yok ya sonuçta.

• @apex inşallah arkadaşım. Elbet geçecek şu 3 gün de göreceğiz bakalım neler olacak.

• @reader Zaman daraldıkça heyecan yok gibi.Heralde heyecandan çok gerçekci düşünüyor insan şansın bu kadar az oluşu yüzünden bir de geçen sene bana çıkacak tabii ki kime çıkacak ta paraşütsüz çakılınca bu sene o moddan çıkıyorsun.

• @ikizbabasi evet dediğiniz gibi olunca öyledir ama ben ilk defa başvurdum buna rağmen aynan hisleri taşıyorum. Çünkü kolay bir iş değil seçilmek hem de düşük case no ile. İkizleriniz mi var?

• @reader evet 2,5 yaşında

• @ikizbabasi Allah bağışlasın.

• @brskna Amin.Cümlemizinkini.Çocuklarımızın çocukluğunu yaşayacağı mutlu olacağı günler nasip etsin.

• @ikizbabasi Allah bağışlasın insan çocukları olunca onlardan başka bir şey düşünemiyor zaten. Ben de çocuklarım için istiyorum en çok inşallah.

• @reader Mevlâ görelim neyler, Neylerse güzel eyler… 🙂

• Günaydınlar

• Sevgili Arkadaşlar size bir uzmanlık sorum olacak
    Benim eşim Green karta başvuramayacak olan ülkeler arasında vatandaşlığı dolayısıyla onun adına değil sadece kendi adıma başvurumu yaptım eşimin vatandaşlığı benim elenmemede sebeb olabilirmi acaba diye merak ediyorum öyleyse sonuçları kontrol bile etmeme gerek kalmayacak 🙂

selamlar iyi şanslar

• @alpecino siz kazandıgınız için bir sorun olmaz . ama sizinle beraber amerikaya gelebilir mi bilmiyorum 🙂

• çok enteresan olacak o zaman mülakatta direkt elenme ihtimalimde olabilir.Artık bu sene Türk vatandaşlığına gececek ancak doğduğu ülke yine green karta başvuramayacak ülkeler arasında kalacak o durumda eşimin adına başvuru yapabilecekmiyim bilmiyorum

aklımda deli sorular

• @hsndmn DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

2pac

2pac 4ever 😃

• Günaydın Arkadaşlar nasılsınız?

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

186

41.5k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.5k

| | | |