Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Forumda bu sorulara benzer sorular bulamadım.
    Gözden kacirdiysam affınıza sığınıyorum.

Konsolosluktaki GC Mülakatında giriş vizemi alıp, daha sonra herhangi bir neden ile ABD ye gitmezsem ve GC almazsam ne olur hukuki bir yaptırımı varmıdır? Greencard holder statüsünde mi olurum? Vize suresi bitince hakkım yanmış mi olur?
    Son olarak tekrar konsolusluga gidip göçmen vizesini turist vizesine çevirme durmumum varmıdır?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim ve iyi günler dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hpy1999, içinde söyledi: GC Mülakatından sonra vize alıp ABD ye gitmezsem ne olur?

Merhaba,

Forumda bu sorulara benzer sorular bulamadım.
    Gözden kacirdiysam affınıza sığınıyorum.

Konsolosluktaki GC Mülakatında giriş vizemi alıp, daha sonra herhangi bir neden ile ABD ye gitmezsem ve GC almazsam ne olur hukuki bir yaptırımı varmıdır? Greencard holder statüsünde mi olurum? Vize suresi bitince hakkım yanmış mi olur?
    Son olarak tekrar konsolusluga gidip göçmen vizesini turist vizesine çevirme durmumum varmıdır?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim ve iyi günler dilerim.

Eger ABD'de gocmen olma isteginiz yoksa gocmenlik basvurusu yapmamalisiniz ve bu surece devam etmemelisiniz. Cekilis surecinden bahsettiginizi biliyorum (soruyu o bolumden buraya tasidim), bu vizelerin sayisi sinirli, o nedenle gercekten isteyenlerin vizeyi almalari daha dogru olur.

Fakat bunun bir hukuki yaptirimi yok. GC sahibi olmazsiniz cunku tek basina vize hicbir avantaj saglamiyor, vizenin son tarihi gecince artik kullanilmaz olur.

Vizeleri birbirine cevirtemezsiniz, gocmenlik istegi varken turist vize basvurusu da sorun olabilir.

Fakat Green Card'i teslim edip turist vizesi almaniz olasi, zaten Green Card'i teslim etmis olacaginiz icin gocmen olmak istemediginizi anlayacaklardir.

• @crazycells Öncelikle zamanınız ve verdiğiniz tüm bilgiler için çok teşekkür ederim. Kısa bir süre içinde şartları tekrar değerlendirip kararımı veririm ve bu sürecide tamamlarım. Çok teşekkür ederim iyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |