Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@nothing34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Muhtaradana umarım benımde dusuncelerım bu sekılde cunku burada bahsedılen rakam gunumuz turkıyesınde 100 bin tl para ben bu paraya asla sahıp olamam kı baska bır dusuncede son dakıka o para gozukurse oda suphelı olur onuda sorgularlar dıyor ıkı uclu ak degnek gıbı bır konu oluyor evet abd ye tasınıyoruz para lazım olucak ama sonucta calısmak ıcın gıdıyoruz oraya bence sponsor kalacak yer adres gosterdıkten sonra guven duyacaklar dıye hıssedıyorum cunku yaklasık 15 bın tl masraflara gıdıyor konsolosluk zaten herseyı arka planda ızleyıp bence vızeyı onaylıyor mulakat kısmı odemeler ve evrak ıslerı dıye dusunuyorum gunlerdır bırcok yer ıncelıyorum henuz para gosteremedı dıye red alan bır kaynak okumadım bu arada cvp ıcın tesekkurler

Evet haklısınız oraya çalışmaya gidiyorsunuz ancak gitmeden evvel devlete yük olmadan kendi ayakların üstüne üzerinde durmanız gerekiyor
    Nitekim sizin bankada gösterdiğiniz miktar sizin seçtiğiniz eyaletin gelir düzeyine göre de şekil alıyor.
    Para ödeme işi unganlarda aşı 180 $ + 100 $ muayene olarak tek kişi ücreti olarak alınıyor (yanlışım varsa düzeltin)
    Mülakatta da 330 $ vize ücretiyle devam ediyor.
    Eğer mülakat olumlu sonuçlanırsa hazırlıklar vs uçak bileti derken bir dünya para lazım

• 250.000 usd yeter sanırım diyerekten, kış aylarına uygun soguklukta bir espiri ile konuyu noktlayalım isterseniz. Ne dersiniz?

• @fetihy, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@nothing34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Muhtaradana umarım benımde dusuncelerım bu sekılde cunku burada bahsedılen rakam gunumuz turkıyesınde 100 bin tl para ben bu paraya asla sahıp olamam kı baska bır dusuncede son dakıka o para gozukurse oda suphelı olur onuda sorgularlar dıyor ıkı uclu ak degnek gıbı bır konu oluyor evet abd ye tasınıyoruz para lazım olucak ama sonucta calısmak ıcın gıdıyoruz oraya bence sponsor kalacak yer adres gosterdıkten sonra guven duyacaklar dıye hıssedıyorum cunku yaklasık 15 bın tl masraflara gıdıyor konsolosluk zaten herseyı arka planda ızleyıp bence vızeyı onaylıyor mulakat kısmı odemeler ve evrak ıslerı dıye dusunuyorum gunlerdır bırcok yer ıncelıyorum henuz para gosteremedı dıye red alan bır kaynak okumadım bu arada cvp ıcın tesekkurler

Evet haklısınız oraya çalışmaya gidiyorsunuz ancak gitmeden evvel devlete yük olmadan kendi ayakların üstüne üzerinde durmanız gerekiyor
    Nitekim sizin bankada gösterdiğiniz miktar sizin seçtiğiniz eyaletin gelir düzeyine göre de şekil alıyor.
    Para ödeme işi unganlarda aşı 180 $ + 100 $ muayene olarak tek kişi ücreti olarak alınıyor (yanlışım varsa düzeltin)
    Mülakatta da 330 $ vize ücretiyle devam ediyor.
    Eğer mülakat olumlu sonuçlanırsa hazırlıklar vs uçak bileti derken bir dünya para lazım

Bu seneki sonuclar neticesinde seneye yapacagimiz mulakat oncesi harcamalar sabit kalacak mi onu dahi bilmiyoruz belki ucretlerde degisiklik olacak kestiremiyoruz. Total de ulkeden cikmadan harcanin miktar da az bir para degil malesef.

• @fetihy ilave ve düzeltme olarak ekleme yapayım müsade ederseniz;

Ankarada yaşamıyorsanız muayene ve mülakat için gidiş geliş konaklama masrafları

Unganlara genelde ödenen ücret 387.50 yani 400$, istisnalar harici bir yetiskin icin odenen ucret bu(tahlil muayene aşı vs) . İlave olarak çocuklarda bu rakam daha düsük(röntgen, tahlil vs yapılmıyor çünkü). Aşı kartında da kabul edilebilir aşılar varsa bir miktar daha düşüyor.

Vize başvuru ücreti doğru 330$

Vize onaylanırsa green card ücreti yatırıyorsunuz, kısaca uscis fee deniyor, 220$

Uçak bileti vs sonraki hazırlıklar kişiden kişiye göre değişeceği için bir miktar belirtemiyoruz tabi bu son kısma, yukarıdaki ücretler bile kişi sayısına çocuk sayısına göre değişiyor, herkes kendi nüfus sayısına göre bir fikir edinebilir sanırım yine de..

• @aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@fetihy ilave ve düzeltme olarak ekleme yapayım müsade ederseniz;

Ankarada yaşamıyorsanız muayene ve mülakat için gidiş geliş konaklama masrafları

Unganlara genelde ödenen ücret 387.50 yani 400$, istisnalar harici bir yetiskin icin odenen ucret bu(tahlil muayene aşı vs) . İlave olarak çocuklarda bu rakam daha düsük(röntgen, tahlil vs yapılmıyor çünkü). Aşı kartında da kabul edilebilir aşılar varsa bir miktar daha düşüyor.

Vize başvuru ücreti doğru 330$

Vize onaylanırsa green card ücreti yatırıyorsunuz, kısaca uscis fee deniyor, 220$

Uçak bileti vs sonraki hazırlıklar kişiden kişiye göre değişeceği için bir miktar belirtemiyoruz tabi bu son kısma, yukarıdaki ücretler bile kişi sayısına çocuk sayısına göre değişiyor, herkes kendi nüfus sayısına göre bir fikir edinebilir sanırım yine de..

1 kisi icin 1000$ diye biliriz ozaman (ucak bileti haric) 500$ da ucak desek 1500$ yani 10bin tl gibi bir rakam yapar.
    4 kisilik bir aile 40bin tl gercekten buyuk paralar. Allah kolaylik versin diyelim kalabalik ailelere.

• @mexido $500 ucak biletini nereden buluyorsunuz? Biz son yillarda en ucuz $850'e ucabildik TR'ye. Genelde $1,000 veya ustu. Tek istisna direct Istanbul'dan olabilir eger Istanbul'da yasiyorsaniz ama yinede $500 artik cok zor gibi geldi bana.

• ⭐⭐

@MySea ben 3450 lira THY gidiş dönüş D.C ye bilet aldım Nisan 2 ve 13 üne

• @arnblt, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea ben 3450 lira THY gidiş dönüş D.C ye bilet aldım Nisan 2 ve 13 üne

Hmm $565 yapiyor. Direct Istanbul'dan mi?

Bu arada, tabii bizim ucuslar hep yazin oluyor, fiyatlarin yuksek oldugu sezon 😞

• ⭐⭐

Evet direct istanbuldan

• ⭐⭐

Amerikada ki gelir ve vergi sisteminden bahsetmiş.
    [⤵️]
    (

)

• Sonuçlar Ne Zaman açıklanacak

• @KingTricky 5 mayıs

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nothing34 mülakata giren hanımefendiler ve beyefendiler bizi kullanmak için buraya üye olmadıklarını bilmemiz için sadece 5 tane soru cevabını yazarlarsa ozaman yumurcak gibi olmazsın sende kendine ona göre yol çizersin
    1– ne mezunsun kaç yıllık tecrüben var
    2– gidince delivery uber lyft dışında ne iş yapıcaksın
    3– hangi eyalet
    4– maddi kaynak
    5– tanıdık– sponsor var mı

• @MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@mexido $500 ucak biletini nereden buluyorsunuz? Biz son yillarda en ucuz $850'e ucabildik TR'ye. Genelde $1,000 veya ustu. Tek istisna direct Istanbul'dan olabilir eger Istanbul'da yasiyorsaniz ama yinede $500 artik cok zor gibi geldi bana.

Haklisin 500$ a direk ucus biraz zor ben duz hesap olsun diye dedim 🙂 Belki kis aylarinda bulurlar yada aktarmali giderek bulurlar bir sekilde sanslilarsa. Ben 1 ay once geldigimde 2kisi aktarmali 550$ a almistim. Fakat giderken thy den 2 kisi icin 1100$ vermistim gidis-donus o ayri. Kaziklanmistim bir daha thy den almam zaten.

• @MySea size pahalı bize ucuz 😁 amerikadan Türkiye'ye gidiş dönüş ücretiyle türkiye'den amerikaya gidiş dönüş ücreti arasında fark var. Size zengin muamelesi yapıyorlar bize fakir 😁😁

• @ayvalik10 Hayır aslında benım anlatmak istedigim aslında cebınde parası olmayıp sadece evrak ıslerı vıze ucretı felan cebınde bı 10 bın tl olanlar ne yapmayı dusunuyor sponsor olarak ne dusunuyorlar parası olanlar bana yazmasın dedım bır forum kullancısı yok ıste bızım her rakama ıhtıyacımız varda yok burayı kullanma o zamanda vay efendım ınsanları zan altında bırakmada ve en sonunda zaten ırkcılıgını konusturdu paran yoksa gıtmeyı yapıstırdı bana cevap olarak sanırım forumun amacını kendi yanlıs anlams parasıı oldugu ıcın orada gocmen muamelesi gormeyecegını felan zannediyor neyseki dün bunu daha iyi anlamdaki forumdaki sohbetlere fazla aldırmamak gerekıyor kalbı kotu ınsan bencıl turk halkından baska kımse yok cok az bırbırı hakkında ıyı enerjı yollayan ınsan Bu surecte umarım kalbı kotu olanlar hesabında kı paralar ıle burada kalırlar kalbı temız ama hesabı bos olan ınsanlar Amerıkada basarılı olurlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nothing34 en son mülakat deneyimini oku gerçekten de iyi insanlar var seni mutlu esecek bir yazı

• @mexido THY digerlerine gore pahaliya geliyor ama cogunlukla bizim icin iyi oluyor cunku bizde bir de Adana veya bazen Antalya ucusu da oluyor. Son durak Istanbul olsaydi, bircok daha uygun fiyata alternatifler olurdu. Yinede daha onceden Avrupa aktarmali birkac kez uctuk ama cok yorucu ve uzun oldu. Olmazsa, Avrupa aktarmali alacagiz ve birkac gun aktarma yaptigimiz yerde bir hotelde kalacagiz. Henuz daha almadik biletleri, arastiriyoruz. Birde bu virus olayi var, bakalim durumlar ne olacak yaza kadar...

• @Ibrahim-aşar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea size pahalı bize ucuz 😁 amerikadan Türkiye'ye gidiş dönüş ücretiyle türkiye'den amerikaya gidiş dönüş ücreti arasında fark var. Size zengin muamelesi yapıyorlar bize fakir 😁😁

Hep diyorum, agaclardan $ topladigimizi kimselere soylemeyin, belli etmeyin diye 🙂 😁

• Ben birçok haklı nedene dayanarak çıkacağına inanıyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |