Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

aynını cüneyt özdemir yapmış türkiye çok güzel vs. dışarda olunca özlüyorsun diye sözde tedavi oluyordu belki sigortası falan bitmiştir bana inandırıcı gelmiyor gerçekçi de gelmiyor gazeteci tayfası

• ⭐⭐

S. Turgut gitsin Hindistanda yasasin o zaman.

• ........

• Yalnız eskiden için de şimdi için de serdar turgut için gazeteci demek de ne bileyim..😏
    Not:Linkteki yazıyı okumadım.

• ⭐⭐⭐⭐

@aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

şimdi için

Linkteki yazıyı okudum. Bir kaç dakikam boşa gitti. Bizim din hocasının pek sevdiği bir lafı vardı, İşkembeden Sallamak diye. Aynını yapmış. Bir okura herhangi bir şey anlatmıyor. Sanırım siyasi bir yaranma amacıyla amerikan eleştirisi yapıyor gibi görünmeye çalışmış sadece. Partiden para bile vermezler bu yazıya. Uğraş bakalım biraz derler anca. Bir sistemi eleştiriyor, sistemin kültürel ve temel yapısını bilmeden. Eyaletlerin birbirinden bağımsız olduğunu ve aslında her birinin ayrı bir ülke olduğunu anlamadan. ''En çok oy alanın başkan seçilememesini'' eleştiriyor ki bu tarafa yaranmış olsun. Anlamadığı bir kültürü 65 yaşından sonra anlayıp çözümlemesini beklememek lazım. Forum için faydalı bir bilgi yok ortada. DIY videosu izlesek daha faydalı olurmuş 🙂 İşimize bakalım.

• ⭐⭐

@haymatlos_ bazı şirketler 28 de kabul edebiliyor

• ⭐⭐

@Rhonster en az ikinci sınıf diye bir şey yok hazırlık bitiminde bile work and travel olur ve yaş sınırı olarak şirketten şirkete değişir ABD elciliğinin belirlediği bir yaş sınırı yok bizim sirketler belirliyor kendi çaplarında

• ⭐⭐

@LordBolton işte o yaşlar artık bize çok uzak 🙂

• bugün çok umutluyum yıllardır düşünüyordum DV2021 e başvurdum bu yıl . BU YIL O YIL COME ON TRUMP 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster en az ikinci sınıf diye bir şey yok hazırlık bitiminde bile work and travel olur ve yaş sınırı olarak şirketten şirkete değişir ABD elciliğinin belirlediği bir yaş sınırı yok bizim sirketler belirliyor kendi çaplarında

bir çok sitede hep aynı şartları paylaşmışlar
    Work & Travel Programına Başvurmak İçin Gerekli Kriterler
    ►Devam zorunluluğu olan 4 yıllık üniversite öğrencileri ve üniversitede hazırlık sınıfı okuyan öğrenciler
    ►Yüksek lisans; hazırlık ve 1. sınıf öğrencileri

Work and Travel Başvuru Şartları Nelerdir?
    ►Genel ve son dönem ortalaması geçer not ve üzerinde olmak
    (4’lü not sistemine göre an az 2, 100’lü not sistemine göre en az 60)
    ►En az orta seviyede İngilizce bilmek
    ►Programı başarıyla tamamlayacak, yeterli olgunluğa ve motivasyona sahip olmak
    ►18-26 yaşları arasında olmak

• @gokcell, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Serdar Turgut un bugun ki yazi konusu "ABD de zihinsel durgunluk" Okumak isteyenler icin link asagida.

Yazisinda iki adet noktaya katiliyorum:

1- Evet yollarda isaretler var, evet cikolotanin ambalajinda, dis fircasinin ambalajinda ve daha bircok seyde kullanim kilavuzu var.

2- Evet secimlerde en cok oy alan degil, electoral oylari alan kazaniyor.

Herseye bir kural koymalarinin, ambalajlara kullanim kilavuzu yazmalarinin nedeni, en once insan hayatinin guvenligi, sonra ise ABD'de insanlar kullandiklari urun veya service kotu olursa veya baslarina kotu bir durum gelirse, sirketleri veya devlet kurumlarini cok kolay sekilde dava etmelerinden dolayi. Ornegin, cikolotayi bir cocuk ambalajini acmadan yerse ve bogazina birsey kacip bogulursa, ailesi sirketi dava ettiginde, sirket biz ambalajina gerekli uyariyi yazmistik, sorumlu taraf onu okumayan sizlersiniz diye kendini savunabilir. ABD kisisel davalarin en cok acildigi ulkedir.

Yol konusunda ise siz yaya olarak bir kavsakta size yesil veya gecis isigi yandiginda yolun kenarina gelip de gecme eylemine basladiginiz andan itibaren, yolun kenarinda ustunde baska suruculer icin ne isareti olursa olsun, gecis hakki once yaya olarak sizindir. Tum trafik durmak zorundadir. Donen aracin yayadan daha ustun gecis hakki yok. Kendisine yesil yansa bile yayanin gecisini tamamlamasini beklemek zorunda. Beklemez ve carparsa, suclu kendisi ve bunu ehliyet sinavini ABD'de alan herkes bilir. Yayadan sonra gecis hakki bisiklettedir, sonra diger tasitlarda. Acil mudahale araclarinin (polis, ambulans, itfaiye) kurali farklidir.

Ote yandan, tum bu kurallar ve kilavuzlara ragmen hala uymayanlar da var. Yani hersey mukemmel sekilde isliyor demek de mumkun degil. Ama diger ulkelerle karsilastirildiginda, cok daha iyi durumda.

• ⭐⭐

@Rhonster bu dediğim gibi 2.sinif olma şartı yok yazıldığı gibi hazırlık sınıfı da dahil programa ve tekrar söylüyorum şirketten şirkete değişir yaş sınırı

• ⭐⭐⭐⭐

@LordBolton, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster bu dediğim gibi 2.sinif olma şartı yok yazıldığı gibi hazırlık sınıfı da dahil programa ve tekrar söylüyorum şirketten şirkete değişir yaş sınırı

anladım her yerde böyle görünce insan böyle sanıyor bir yerden sonra bu yukarıya kopyaladığımda ►Genel ve son dönem ortalaması geçer not ve üzerinde olmak
    (4’lü not sistemine göre an az 2, 100’lü not sistemine göre en az 60) diyor ya ondan 2. sınıf diye kalmış demek ki okulu bitirdiğimiz için geçti bizden artık 😃 yaş belki kurtarabilir de okul nasıl olacak bilemicem 😃

• Sayın forum kullanıcıları, bu yazdıklarıma herkes katılmayabilir ama fikrimi beyan etmek isterim... DV2021 bekleme odasında DV2021 dışında çok fazla konu konuşulmaya başlandığını düşünüyorum, her bildirimde acaba DV2021 ile alakalı bir haber mi var diye heyecanlanıyorum ama genelde alakası bile olmuyor. İstediğiniz konuları konuşmak tabi hakkınız, ama rica ediyorum o konu başlığı altında konuşunuz. Arada gerçekten DV2021'i ilgilendiren paylaşımlar oluyorsa bile gözden kaçıyor... Herkese saygılar.

• @MySea İnsan güvenliği dediğiniz için size katkıda bulunacağını düşündüğüm bir videoyu buraya bırakıyorum.

İki orta segment araç, aynı marka, komşu iki ülke...
    Bu ülkelerden biri halkının sağlığı ve güvenliği için kurallar getiriyor ve bunları çok ciddi takip ediyor, diğeri ise çok da önemsemiyor.
    Önemsemeyen ülke videodaki iki aracı da üretiyor. Ama daha güvenli olanı önemseyene satıyor.

Bunun sebebine ekonomi de diyebilirsiniz başka birşey de.
    En nihayetinde bir şekilde yaşayan halk kazanıyor.

Kuralları koymak yetmiyor, kurallara uyulmasını sağlamak da gerekiyor.

• @Archie Paylasim icin tesekkurler!

Bu uretilen araclarin safety ozellikleri konusunda ben de bir katkida bulunayim: Biz Almanya'da yasarken, oradan bir Alman dealerdan BMW almistim. 4 yil kullandim ve cok memnundum. Geriye ABD'ye gelirken arabayi da getirmek istedim, ABD'nin department of transportation yani ulasim bakanligi mevzuatlarina ve safety ozelliklerine uygun degil diye izin alamadim ve getiremedim. Yani Almanya veya Avrupa standartlarina gore uretilen araba ile ABD/Canada standartlarina gore uretilenler de ayni degil.

• ⭐⭐⭐⭐

@Yahya-Öztürk, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Sayın forum kullanıcıları, bu yazdıklarıma herkes katılmayabilir ama fikrimi beyan etmek isterim... DV2021 bekleme odasında DV2021 dışında çok fazla konu konuşulmaya başlandığını düşünüyorum, her bildirimde acaba DV2021 ile alakalı bir haber mi var diye heyecanlanıyorum ama genelde alakası bile olmuyor. İstediğiniz konuları konuşmak tabi hakkınız, ama rica ediyorum o konu başlığı altında konuşunuz. Arada gerçekten DV2021'i ilgilendiren paylaşımlar oluyorsa bile gözden kaçıyor... Herkese saygılar.

kısmen doğru kısmen yanlış bence yazdıklarınız çünkü burası Bekleme Odası. Önemli konularla ilgili paylaşımları hem burada hemde o başlık altında zaten paylaşıyoruz.

• @Yahya-Öztürk, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Sayın forum kullanıcıları, bu yazdıklarıma herkes katılmayabilir ama fikrimi beyan etmek isterim... DV2021 bekleme odasında DV2021 dışında çok fazla konu konuşulmaya başlandığını düşünüyorum, her bildirimde acaba DV2021 ile alakalı bir haber mi var diye heyecanlanıyorum ama genelde alakası bile olmuyor. İstediğiniz konuları konuşmak tabi hakkınız, ama rica ediyorum o konu başlığı altında konuşunuz. Arada gerçekten DV2021'i ilgilendiren paylaşımlar oluyorsa bile gözden kaçıyor... Herkese saygılar.

Bildirim hepimize geliyor 🙂 Fikrinize saygı duyuyorum ama bekleme odası sonuçta herkes herşeyi sorup konuşabilir. Önemli bir gelişme olduğunda başlıkları takip etmenizi tavsiye ederim. Burada amaç zaman geçirmek.

• @Yahya-Öztürk
    Sayfanın en altında ‘takip etme’ seçeneği var.
    Burada insanlar zaman geçirmek için bir şeyler yazıyor.
    “Bekleme Odası”

• ⭐⭐

2020 bekleme odasında zaman geçirme teknikleri diye bişey görmüştüm gereksiz gibi geldiydi ama şimdi anlıyorum ki zaman bekleyene geçmiyor ;)))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

63

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |