Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @damladav DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

En güzelini yapıyorsunuz birşey almayarak. Biz 1 haftadır eşyaları dağıtmaya çalışıyoruz. Annem bir de onun icin ağlıyor. Bu kadar uğraştık aldık millet yagmalasin diye mi diye başlıyor nerden çıktı su Amerika isi ne güzel düzenjniz vardı diye devam ediyor. Bir ton seye boşa masraf yapmışız bu süreçte en çok bunu anladım 🙄
    Eğer gidebilirsek sanırım bizde aynı şeyleri yapıp aynı sözleri işiteceğiz 🙈 Kolay gelsin size.

• @heleniki DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@famel bu gc bize tasarruf yaptırdı farkında olmadan 🙂

Kesinlikle :)))

• Amerika'yı baya baya gömmüşler.

Bu videolarda mı abartılmış yoksa biz mi Amerika'yı çok abartıyoruz?

İlk video vlog şeklinde evsizleri vs. çekmişler ikinci videoda Avrupa Amerika Türkiye karşılaştırması yapıyorlar.

• @ekpr video yu çekenler Almanya da yaşıyor sanırım. Ama ne hikmetse anladığım kadarıyla Amerikaya kapak atmaya çalışıyorlar. Dünyanın en güçlü eknomisine sahip Amerika. Fakat heryerde olduğu gibi çalışmayana orada da ekmek yok. Çalışanda hakkını fazlasıyla alıyor.

• son 5 gün 6 saat 20 dakika üniversite sınavına hazırlanıyorum green card'ı düşünmekten çalışamıyorum artık. sayılı zaman da çabuk geçmiyor...
    yalnız 17 yaşında lise devam ederken başvurdum eğer bana çıkarsa 'seçim rastgele değil, kalifiye olmayanlar eleniyor' hipotezi çürür onu söyleyeyim 🙂

• @ekpr gerçekten bu tarz insanları anlamıyorum beğenmiyorsan dön ülkene herhalde Amerikan başkanlığı gibi önemli bir görevin yok orada bırakılmayacak bir işin yok.30 snde bir Amerikan rüyası demenin manası ne .Her ülkede evsizler sokaklarda uyuşturucu kullananlar vs var .Yeni gidecekleri veya gitmek isteyenleri hiç bir şeyden habersiz güllük gülistanlık yaşacakları bir ülkeye gidiyormuş düşüncesinde mi zannediyorlar .Bu şekilde konuşanların aslında kendileri gitmeden Amerikan rüyası yaşacaklarını umup gidince öyle olmadığını gördükleri için şok geçirdiğini düşünüyorum.

• Bu ileti silindi!

• Work and Travel programıyla gitmiştim 9 yıl önce. O gün bu gündür tekrar orada yaşama hayali kuruyorum , ne kadar acı 😞
    Başka bir ülke değil, bambaşka bir dünya gibi. Umarım gerçekten isteyenlere çıkar.

• ........

• Bu ileti silindi!

• @gokcell En azından oğlunuz yırtmış paçayı

• @badman sizin yaş kaç söylemeyebilirsiniz istemezseniz

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!

• @badman teşekkür ederim

• ........

• @gözde @ekpr bende ilk videoyu izledim videonun 5:05. dksında kenarda oturan bir homeless veya başka bir vatandaşa sabahın köründe esrarını içiyor diye şikayet ediyor, fakat adamın ona hiç bir zararı yok, biz burda istanbul trafik ışıklarında zorla camımızı silerler haraç keser gibi para isterler , istanbulda kenar mahallelerde yürüyemezsin bile , daha sonra sanki ilk videoyu hep homeless çekmek için dolaşmış, bide biz bunları bilerek çekmiyoruz hep önümüze denk geliyor diyor fakat her kamera kesintiye girip tekrar başladığında homeless beliriyor .. Velhasıl ikinci videoda da Avusturya ve Almanyaya göre Amerikayı kötülüyor. Evet belki bu konuda haklı olabilir ki bence de haklı çünkü Amerika hepimizin bildiği gibi paran varsa adamsın yoksa hiçbirşeysin. Sağlık sistemini kötülüyor , bence bu forumdaki herkeste onun farkında fakat biz Avusturya ve Almanya dan değil Türkiye den gitmek istiyoruz oraya, o yüzden bu video pek anlam ifade etmiyor benim için.
    Ayrıca aynı bölgeyi İLKAY ZAMAN adlı youtuberden izleyebilirsiniz.

• @vecihi o zaman Almanya'ya Avusturya'ya geri dönsün klasik biz geldik ama buralar çok kötü sakın gelmeyin muhabbeti 🙂

• Bu ileti silindi!

• @badman eyvallah ustam. ailem green card ve abd'ye gidiş masraflarını halledecek. yaşam masraflarını part-time garsonluk, futbol hakemliği ve uber'den çıkarmayı düşünüyorum aynı zamanda community college ile lisans hayatına başlarım. tabi bunların hepsi %1'lik çekiliş şansına bakıyor o yüzden yakın daldakilere uzanmak daha mantıklı haklısın 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |