Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Dursun
    Bu linkteki bilgileri kontrol edin isterseniz⬇️ linkteki belgelerin hepsini istenen formatta isimlendirmeniz gerekiyor
    https://yesilkartforum.com/forum/post/58688

Siz yurtdışında yaşadığınız için sizden istenenleri tek tek yazayım
    1)Pasaportunun fotoğraflı ve bilgilerin olduğu ön sayfası
    2)Vukuatlı nufus kaydı(e-devletten) siz mülakata yurtdışında gireceğinizden ingilizceye çevirtmeniz gerekiyor tüm belgeleri
    3)Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi(e-devletten bu belgeyi İngilizce alabilirsiniz)
    4)Askerlik durum belgesi (Türk talihlilerden Ankara konsolosluğu istemiyor ama siz İhtiyaten bu belgeyi alın e-devletten alabilirsiniz)
    5)Evlilik cüzdanızın yazılı olan kısımları
    6)Yurtdışında yaşadığınız için o ülkeye ait bir polis kaydı
    7)Eğer daha önce boşanmışsanız ilgili mahkeme kayıtları
    8)Eğer mahkeme tarafından bir suçtan suçlu bulunduysanız, ilgili mahkeme kayıtları ve İngilizce tercümeleri

Eşiniz için Askerlik durum belgesi dışında tüm belgeleri kendisi içinde edevletten temin edip yukarıda verdiğim linkte anlatıldığı gibi isimlendirin göndermeniz gerekiyor

Ayrıca siz kendiniz için hangi belgeleri temin ediyorsanız aynısını eşiniz için almanız gerekiyor
    Yani evlilik cüzdanının bir kopyasını eşiniz içinde göndermeniz lazım

Varsa çocuğunuz için ise
    1)Pasaportunun fotoğraflarlı ve bilgili olan ön sayfası
    2)Sizin veya eşinizin vukuatlı nufus kayıt örneğinin bir kopyasını, çocuğunuzun ismine göre adlandırıp
    Tüm bunların hepsini göndermeniz gerekir

Bu aşağıdaki linkide inceleyebilirsiniz⬇

DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/94317

Bu arada eşiniz sizinle birlikte yurtdışında mı mülakata girecek?

• @Muhtaradana 4 iş gününde evrak onayi maili gelmiş. Düşündüğümüzden hızlı oldu

• @ece123 [email protected] evraklari buraya atiyormusuz

• ⭐⭐⭐

@Hosko tebrik ederim gözünüz aydın

• @Hosko
    gözünüz aydın, hayırlı olsun
    Bu bilgileri imzanıza da taşırsanız çok güzel olur⬇

📝 Vize Surecinizi Imzaniza Tasiyin! https://yesilkartforum.com/forum/post/59676

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dursun, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@crazycells öncelikle cevabınız için çok teşekkürler.
    Ben yurt dışında olduğum için ingilizce çevirip göndertiyorum ve bulunduğum ülkede mülakata kısmet olursa gireceğim ama eşim türkiyede gireçek:
    1.belgeleri türkçe mı olması lazım?
    2. Benim evraklar ile mı göndermem mı gerekiyor?

O durumda butun belgeleriniz ingilizce olsun.

• Selamlar Herkese, 1 senedir Turkiyedeyim. Bu foruma bugun katildim. DV2020 kazandim ve numaram 20/37***. Uzun vadeli kalacagim icin Ankarayi tercih ettim. Desteginize ihtiyacim var.Kisaca asagidaki gibi sorularim olacak.Simdiden tesekkur ederim.

1. Buraya gelmeden once 5 sene Gurcistanda kaldim.Oradan adli sicil kayid aldim.
      Turkiye yerin US embassy olmasi sart mi veya kabul edilir mi?
      ..residing: Turkey, has no conviction and is not on currently wanted list.
    2. [email protected] mail gondermek icin evraklari hazirliyorum. Esim ve cocugun de evraklarini gondermelimiyim? Veya benimki yeterli mi?
    3. Yabanci oldugum icin nufus kayit (vukuatli), e devletten alamiyorum. nufus mudurlugune mi ugramam lazim. Aslinda ulkemden getirdigim birth certificate var. inglizce cevirisi ile. yeterli mi?
    4. Turkiye icin adli sicil kayit edevletten alabiliyorum. Belge nereye verilecek kismina: US embassy yazmam dogru mu?

• @valley
    Aramıza hoşgeldiniz

1)Türkiyede legal bir statüdesiniz sanırım, ds260 formundada mülakat için Ankara yı seçtiyseniz bir problem olacağını sanmıyorum

2)Evet, vize alacak tüm bireyler için ayrı ayrı evrakları hazırlamanız gerekir, hangi evrakları alacağınız ve bu evrakları nasıl isimlendireceğiniz konusunda şu iletiye bakın lütfen ⬇
    DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/58688

3)Dediğiniz gibi birth certificate ülkenizden temin ettiyseniz, Türkiye'de bu belgeyi temin etmenizin gerek olup olmadığını bende bilmiyorum,ama gerekli olacağını zannetmiyorum, bu konuda sayın @crazycells daha net ve doğru bilgi verecektir

4)Bir sorun olmaz, Kentucky Consular Center da yazabilirsiniz

Bu arada hangi ülkede doğdunuzu tam olarak anlamadım, doğdunuz ülkeden de Police certificate sı almanız gerekecek, hatta daha önce uzun süreli yaşadığınız ülkelerdende bir Police certificate sı almak zorundasınız, detaylar için⬇⬇⬇

Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak https://yesilkartforum.com/forum/post/361

• @Muhtaradana bilgilendirme icin cok tesekkur ederim. Dediginiz gibi legal olarak iş yapmaktayız. Kirgizizstanda dogdum.
    @crazycells Yabancı oldugum icin Nufus kayit (vukuatli) Turkiyeden almam gerekli mi ?

• @Muhtaradana hayır eşim türkiyede mülakata gireçek.
    Yurt dışında olduğum için sabıka kaydını gönderme gerekiyor mu edevletten yoksa bulunduğum ülkenden polis kağıdı mı almam gerekiyor. Geleli 4 ay oldu.

• @Muhtaradana bi önceki mesaj eksik yazıldı kusura bakmayın.
    Eşim Türkiyede girçek o neden den dolayı evraklarını türkçe gönderdim benimkileri ise ingilizce tercüme ederk gönderdim.
    Ben yurd dışında bulunduğum için sabıka kaydını göndermem gerekiyor mu e devletten...
    Birde bulunduğum ülkeden polis kağıdı almam gerkiyor galiba. Geleli 4 ay oldu değişen birşey olur mu?

• @Dursun
    evet e-devletten arşiv kayıtlı adli sicil belgesi göndermeniz gerekiyor(e-devletten İngilizce alabiliyoruz)

Hangi ülkede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama mülakatınızı o ülkede yapacaksanız tavsiyem 4 aydır olsa bile yaşadığınız ülkeden polis kaydı alın, normalde 6 aydır yurtdışında yaşıyorsanız polis kaydı almanız gerekiyor, iilgili konu başlığı⬇⬇⬇
    Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak https://yesilkartforum.com/forum/post/361

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@valley, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@Muhtaradana bilgilendirme icin cok tesekkur ederim. Dediginiz gibi legal olarak iş yapmaktayız. Kirgizizstanda dogdum.
    @crazycells Yabancı oldugum icin Nufus kayit (vukuatli) Turkiyeden almam gerekli mi ?

hayir, tabii ki dogum belgesini ya da nufus kaydinizi dogdugunuz ulkeden almalisiniz. Sizin durumunuzda Turkiye'den almaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dursun, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@Muhtaradana hayır eşim türkiyede mülakata gireçek.
    Yurt dışında olduğum için sabıka kaydını gönderme gerekiyor mu edevletten yoksa bulunduğum ülkenden polis kağıdı mı almam gerekiyor. Geleli 4 ay oldu.

evet, gecmiste uzun sureli yasadiginiz butun ulkelerden almaniz gerekiyor. Hatta esiniz Turkiye'de mulakata girdigi icin kendisi de ne olur ne olmaz bu belgeyi yaninda bulundursun bence.

Zaten bu belgeyi almak oldukca kolay ve hizli. Dolayisiyla yaninizda bulundurmaniz yarariniza olur.

• aralık bülteninde numarası current olup, mülakat maili gelmeyen var mı benim gibi?

• @crazycells Cok tesekkur ederim. Son bir sorum olacak.
    Tüm evrakları ingilizce yeminli tercumana çevirttim ve [email protected] mail atmadan yine kesinleştirmem gereken şey. Tercume edilmiş sayfalar yeterli mi veya yanında orijinalinin taranmiş halini gondermem gerekiyor mu?
    Herkese saglık ve mutlu dolu yıllar. her şey gonlunuzce olsun!!!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@valley, içinde söyledi: DV2020 bekleme odası

@crazycells Cok tesekkur ederim. Son bir sorum olacak.
    Tüm evrakları ingilizce yeminli tercumana çevirttim ve [email protected] mail atmadan yine kesinleştirmem gereken şey. Tercume edilmiş sayfalar yeterli mi veya yanında orijinalinin taranmiş halini gondermem gerekiyor mu?
    Herkese saglık ve mutlu dolu yıllar. her şey gonlunuzce olsun!!!

orijinalleri de gerekiyor.

Size de mutlu yillar 🙂

• Arkadaşlar hayırlı olsun, sonunda beklediğimiz haber geldi, https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx
    aktifleşti, tüm veriler yüklenmiş, hadi başlayalım

Bize bu sevindirici haberi veren @air_technic beye çok teşekkür ederiz

İlgili konu başlığı ⬇⬇⬇
    Dv-2020 Ceac Data İmece Çalışması https://yesilkartforum.com/forum/post/109795

• Herkese iyi günler

• Herkese merhabalar, ilginç sorularla karşınızdayım 🙂 Affınıza sığınıyorum, forumda çok fazla bilgi var ancak çok fazla aralardan çekip almak gerektiği için, daha önce bahsedildiyse kusura bakmayın, kaçırmışım ya da bulamamışım 🙂
    Benim mevcut TR'de çalıştığım şirketin, ABD ayağı da var, ve hatta New York'ta bir ofisleri var. Mülakatım olumlu geçerse buradaki şirketimle konuşup (önden bilgileri var) ABD'deki bir pozisyona geçmek için transfer talebinde bulunacağım, fakat bu süreç 3-4 ay alacaktır. Dolayısıyla sorum şu ; mülakatta bana sorduklarında nerede yaşayacaksınız ne yapacaksınız vs diye, "şirketimden transfer isteyeceğim NY için ve burada işim hazır olarak gideceğim" demek mantıklı mı? Çünkü sonuçta bunun kesinliği yok, şirket transferi gerçekleşmeyedebilir, ve gerçekleşse de ne kadar ücret alacağım vs vs belli olmayabilir, hatta NY olmayabilir Seattle olabilir vs vs. Bu durumda ne yapmam gerekir? Şirket transfer sürecini erken başlatamam çünkü greencard mülakatından onayı aldıktan sonra başlatabilirim ancak resmi olarak sebep gösterip. Bu durumda ne yapmalıyım? Banka hesap anlamında 5.000 dolarlık bir birikim gösterebileceğim, iş durumumun olması durumunda buna OK olurlar mı?

++ Buna ek olarak, mülakatın çok güzel geçmesi ve hayırlısıyla vizeyi almam durumunda, 6 ay içerisinde ABD ye giriş yapacağım ancak sonrasında dönüp burada bir kaç ay daha çalışmam gerekebilir, bunun için kaç ay süre tanıyor amerika? hemen dönüp yaşamaya mı başlamam gerekiyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |