Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@bidünya, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@asilelif green card eskiden beri web sitelerinde reklamı dönen birşeydi ama hic ilgilenmemiştim, nitekim istanbuldan, ülkemden başka bir yerde yaşamak aklımın ucundan bile geçmezdi. Geçen yıl turist vizesi ile ilgili araştırma yapıyordum ben, eşimin zaten vardı vizesi, gelip gitmisti amerikaya iş için, dedi ki ikinize de alalım (oğlum ve ben) ne olur ne olmaz dursun pasaportlarımızda, bu memleketin hali hal değil, alalım biz. Bu arada trumpla birbirimize girip duruyoruz, vize işlemleri bi askıya alınıyo bi devam ediyo falan. Tamam dedim 10 yıllık vize dursun pasaportta, bu arada bu forumdaki turist vizesi başlığına bakıyorum, sartlarımız aynı olan örneklere, o dönemdeki vize retlerine falan.
    Amerikada yaşama fikri eşimde eskiden beri hep vardı ama taş çatlasın 3-5 kez laf arasında geçmiştir konusu, hiç konuşmadık üzerine yani. Ama kendisi fazla çalışkan, fırsatları seven, çok alana ilgi duyan tam oraya göre biri yani, öğrencilik yillarından beri..
    Ben bu turist vizesi işini araştırırken benim bey demesin mi green card a başvuralım belki çıkar gideriz diye. Saçmalama diye çemkirdim tabi ben bir süre 😂 uzatmiyim, bir kac hafta içinde biraz araştırınca, bu forumdaki deneyimleri okuyup Can Bey i de izleyince(kendisi benim ilham perim olur😁), bir de bütün bunlar memleketin hali ahvali ile birleşince kendimi bu forumun bütün başlıklarını okurken buldum.. o gün bugündür bekliyoruz bakalım 😏

Yaa nerden nereye insan değişiyor benim eşimde istemeyenlerdi biliyorsun adam 180 derece dönüş yaptı😁
    umarım bu yıl o yıldır hepimiz için🙏

Ayyy bide benimki döneydi habere ben istemiyorum siz istiyorsunuz diye giderim diyor inatçı 🤔

Döner döner @aysegul üm dediği gibi allahtan ümit kesilmez😁

• ⭐⭐⭐

@MySea ne güzel bir düğün hediyesi olmuş😄

• @MySea ya çok güzelmiş sizin hikaye 👍🏻 Çeşitli başlıklarda yazdıklarınızdan anladığım siz memnunsunuz orada yaşamaktan, eşinizin memnuniyet derecesi nedir bir mahsuru yoksa? Gerçi çok uzun yıllar olmuş zaten, aksi olsa duramazdı o da oralarda ama yine de merak ettim, orayı seviyor mu yoksa bayılıyor mu gibi ☺

• @aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea ya çok güzelmiş sizin hikaye 👍🏻 Çeşitli başlıklarda yazdıklarınızdan anladığım siz memnunsunuz orada yaşamaktan, eşinizin memnuniyet derecesi nedir bir mahsuru yoksa? Gerçi çok uzun yıllar olmuş zaten, aksi olsa duramazdı o da oralarda ama yine de merak ettim, orayı seviyor mu yoksa bayılıyor mu gibi ☺

Esim oldukca memnun, hicbir zaman ne kendisi nede ben geriye donup Turkiye'de yasamak istemedik. O kadar cok zaman gecti ki simdi zaten artik geriye donmek cok zor. Burada bir hayatimiz var ve oraya tatile gittigimizde kendimizi artik yabanci gibi hissediyoruz, inanin 3. haftada ben burayi ozlemeye basliyorum, donmek istiyorum. Esim ile oglum gectigimiz yaz 2.5 ay kaldilar ve yarisinda biletleri degistirip buraya donmek istediler ama ben pahaliya geliyor diye degistirmedim. 🙂 Halbuki orada yani Turkiye'de ev olarak falan yatirim da yaptik ama nedense orada yasamak cok cazip gelmiyor artik.

Esimin burada her turlu imkan ve olanagi var. Istedigi zaman bir is buluyor, part time kendini cok yormadan calisiyor. Istedigi zaman college'de bir ders bulup okula gidiyor. Burada hayat cok daha az stresli ve sakin. Alim gucu yuksek, o nedenle gelecek kaygisi fazla yok. Turkiye'deki aile bireyleri ve arkadaslara duyulan ozlem disinda kisaca cok memnun diyebilirim.

• Merhabalaar, bekliyoruz bakalım 🙂

• ⭐⭐

@Kedicik1616 merhaba hoşgeldiniz aramıza

• @yapay-zeka Teşekkür ederiim❤

• @MySea çok sevindim, Allah mutluluğunuzu bozmasın ☺️ Eşiniz hayalimi yaşıyormuş 🤩🤩 kendimi yormadan hatta kendim rahat harcayabileyim diye harçlığımı çıkaracağım basit çalışılacak işler, çok kasmadan okunacak okullar, alınacak dersler, katılınacak kulüpler gruplar falan, bunları yaparken edinilecek sosyal çevre.. Allah ım çok güzeell 😍😍 eşinize de selamlar, sevgiler bu arada 🙋🏼♀

• Arkadaşlar bir sorum olacak, sonuçta bekleme odası önceden bilgilensem iyi olur diye düşünüyorum.
    Ben green card başvuruyu eşim adına yaptım benim pasaportum olmadığı için.
    Çıktığını varsayarak ds260 formunu doldururken eşinin yani benim pasaport bilgimide doldurmamızı isteyecek mi?
    Ona göre pasaport çıkaracağım şimdiden

• @Kedicik1616 merhaba hiçbişey istenmez sizden sadece mülakatta pasaport gerekli

• @Mrfirat öyle mi diyorsunuz zaten baktım da pasaport randevusu bile dolu koca şehirde herkes pasaport çıkarıyor herhalde :))

• @Kedicik1616 pasaport bilgilerinin girileceği bölüm elbetteki var, mümkünse zaten çıkarırsınız pasaportunuzu o zaman ama imkanlar elvermedi ds260ı doldururken pasaportunuzu hazır edemediniz diyelim, formda ‘other travel doc’ seçeneğini işaretleyebilirsiniz o an için, sonrasında da mülakat yaklaşana bekleyebilirsiniz, mülakattan önce pasaportunuzu çıkarttırıp o şekilde halledebilirsiniz.

• @aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea çok sevindim, Allah mutluluğunuzu bozmasın ☺️ Eşiniz hayalimi yaşıyormuş 🤩🤩 kendimi yormadan hatta kendim rahat harcayabileyim diye harçlığımı çıkaracağım basit çalışılacak işler, çok kasmadan okunacak okullar, alınacak dersler, katılınacak kulüpler gruplar falan, bunları yaparken edinilecek sosyal çevre.. Allah ım çok güzeell 😍😍 eşinize de selamlar, sevgiler bu arada 🙋🏼♀

Cok tesekkur ederim! Kendisine iletecegim 🙂

• @aysegul Tesekkür ederim her halükarda çıkarsam şimdiden iyi olacak gibi duruyor, çıkmasa bile diğer başvuruda hem eşim hem kendi adıma başvuru için pasaport gerecek 🥰

• @Kedicik1616 aynen sadece asıl talihli için geçerli siz başvurmadığınız için yinede boşluk bulursanız pasaport çıkartın 10 yıllık dursun kenarda nolur nolmaz 🙂

• ⭐⭐

@Kedicik1616 hoşgeldin sefalar getirdin

• ⭐⭐

@Kedicik1616 eğer imkanınız varsa hemen çıkarmanızı tavsiye eder pasaport harçları yükselmeden

• @asilelif Cok tesekkür ederim canım öyle yapacağım ama yılbaşı olduğu için randevular dolu yaşadığım şehirde, boşalır boşalmaz alacağım randevu 10 senelik çıkaracağım

• ⭐⭐

@Kedicik1616, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@asilelif Cok tesekkür ederim canım öyle yapacağım ama yılbaşı olduğu için randevular dolu yaşadığım şehirde, boşalır boşalmaz alacağım randevu 10 senelik çıkaracağım

Yılbaşından sonra zamlanacak diye bilmiyorum insanlar zamlı almak istemiyor 😟

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |