Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@HPX, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Rhonster, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

2018 yili, icin:

Kazanan sayisi: Almanya = 488, Turkiye = 2411

2019 yili icin:

Kazanan sayisi: Almanya = 328, Turkiye = 2709

Kaynak: https://www.green-card.com/winner-statistics/?year=2019

Tesekkür ederim bu istatistik icin.. kiyaslarsak türkiye icin ozaman kontenjan almanyaya bakarak daha yüksek.. hayirlisi diyelim ozaman

kontenjandan kastınız ne ?

Normalde ülkeler/kitalar icin belirli bi card sayisi hazirliyorlarmia diye duydum ama yalan olmasin... onun icin kontenjan demistim

Bildigim kadariyla her ulke icin ayri yillik diversity visa kontenjani var. Bazi ulkelerin kontenjani digerlerine gore daha fazla; bazi ulkelerin ise hic yok. Bunu Amerika'daki nufus statistikleri ve onceki yillarda her ulkenin vatandaslarina verilen diversity visa miktari belirliyor.

Anladim.. izaman bi arastirmam lazim tam sayiyi nerde bulabilirim diye ve ona göre plan proje cizmek lazim 🙈

doğum yerin neresiyse direk oranın kontenjanından katılıyorsun çekilişe annem almanya doğumlu mesela o o kontenjandan yararlanacak kazanırsa

Anladim efendim ozaman Benim icin Almanya kontenjani sayiliyor.. bakalim ozaman hayirlisi

• @HPX Daha yazdiysaniz sanirim gozden kacirdim, ABD'ye gocme nedeniniz?

• Çıksada gitsek 😎

• @MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@HPX Daha yazdiysaniz sanirim gozden kacirdim, ABD'ye gocme nedeniniz?

Göcmek icin bir kac nedenlerim var sayarim tabikide.
    -firsatlar ülkesi, her an hersey olabilme sansi var

• kapitalist düsünce ( ne kadar cok cabalarsaniz okadar cok sansiniz olur ve kazanciniz artar) almanyada bu eksik
    • cocukluldan beri hayalimdir amerikaya göC etmek
    • ülkeyi gezmeye gittim, millet ile tanisma firsatim oldu ve ortam gayet iyi ( kapali kutu degiller) güler yüzlük yardim severlik falan
    • alim gücü, üretim, okul/üniversite

Biraz daha cabalarsam var da var yani 🙂

• ⭐⭐ Yasaklı

Greencarda almanyadan basvuru sayisi onyillardir yuzelli binin ustunde.oradaki amerikan ozentiligini hayranligini gorseniz sok olursunuz.

• Hızlıca geçtim, detaylı okuyamadım ama şunu belirteyim, her ülkeye ayrılmış bir kontenjan yok, sadece her ülkeye verilebilecek max bir vize sayısı var, onu geçmedikten sonra sorun yok. Onun haricinde tamamen şans.. almanyadan yapılan başvuru sayısı Türkiye ye oranla çok düşük, o yüzden istatistik gereği talihli sayısı da verilen vize sayısı da haliyle buraya göre daha az olacaktır. O yüzden bu konuda bir kıyaslamaya girmenize gerek yok. 2 ülke de eu torbasında zaten..

• @aysegul, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Hızlıca geçtim, detaylı okuyamadım ama şunu belirteyim, her ülkeye ayrılmış bir kontenjan yok, sadece her ülkeye verilebilecek max bir vize sayısı var, onu geçmedikten sonra sorun yok. Onun haricinde tamamen şans.. almanyadan yapılan başvuru sayısı Türkiye ye oranla çok düşük, o yüzden istatistik gereği talihli sayısı da verilen vize sayısı da haliyle buraya göre daha az olacaktır. O yüzden bu konuda bir kıyaslamaya girmenize gerek yok. 2 ülke de eu torbasında zaten..

Anlasildi ozaman ablam. Kiyaslama yapmaya gerek yok ozaman senin dedigin gibi.. bakicaz, beklicez ve görcez ozaman 🙂

• ⭐⭐

Günaydın arkadaşlar bütün iyi şeyler hepimizin olsun inşallah

• ⭐⭐⭐

Allah'ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun!
    Cumamız Mübarek Olsun! Hayırlı işler hayırlı Cumalar.

• ⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Günaydın arkadaşlar bütün iyi şeyler hepimizin olsun inşallah

Amin bacım günaydın

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Allah'ın Selamı Rahmeti, Bereketi üzerimize olsun!
    Cumamız Mübarek Olsun! Hayırlı işler hayırlı Cumalar.

Günaydın abi hayırlı cumalar

• ⭐⭐⭐

Herkese günaydın arkadaşlar

• Cümleten günaydın hayırlı işler bol kazançlar

• @asilelif bu güzel dileğe kocamann bir AMİNN gelsin benden 🙏🙏🙏

• Günaydın forumdaşlar.herkese güzel bir gün dilerim

• ⭐⭐⭐

Günaydın arkadaşlar 4 ay 29 kaldı şunun şurasında 🙏🙏🙏

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş abi sen bir haber bekliyordun ne oldu

• ⭐⭐⭐

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş abi sen bir haber bekliyordun ne oldu

bekliyorum hala haber.

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş hadi bakalım iyi olur inşallah Allah haber bekleyen herkese güzel ve hayırlı haberler verdirsin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |