Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Aynen zaman kısaldıkça insann içinde umut azalıyor ve daha önce keyifle yaptığı şeyler keyif vermemeye başlıyor 🙂 forumda olmaktan çok memnunum fakat şimdi çıkmama ihtimali geldikçe hevesler kaçıyor 🙂

• Evet zaman yaklaştıkça mantıklı düşünce ağır basıyor belki de hayal kırıklığı yaşamamak adına bilinçaltı kendini hazırlıyordur.

• Tum yazilanlar dogru olsada benzer hayalleri, umutlari ve arzulari tasiyan insanlarla bu forumda yazismak insana iyi geliyor sanirim 😊 En azindan bana iyi geliyor. 🙋🏻

• bazı arkadaşlar imza kısmına yazmışlar ya case numaraları vs amerika giriş felan valla çok özendim. Bu sene bana çıksada bende o işlemleri tek tek zevkle yapsam. Hadi hayırlısı bakalım. Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim. 😉

• @gözde DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@Rastaman-Vibration önemli olan mülakat tarihindeki durumunuz

teşekkürler

@reader DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@rastaman-vibration hayırlısı olsun hoşgeldiniz.

hoşbulduk, teşekkür ederim

• Bu ileti silindi!

• İyi akşamlar cümleten arkadaşlar. Şafak sayarak günler geçmiyor bu aralar farklı şeyler ile uğraşmaya başladım gc eskisi kadar aklıma gelmiyor. Çok kafasına takan ve sürekli gc yi düşünen günlerini geçiremeyen arkadaşlara farklı uğraşlar tavsiye ederim. Kesinlikle işe yarıyor. 👍

• @Bahadır-Kaplan durumu çok iyi özetlemişsiniz ''Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim '' 🙂

• @hsndmn tavsyelerine ihtiyacımz var dinliyoruz 🙂

• @vecihi Hocam sabah erken kalkıp günlük koşuya gidiyorum. 09:00 gibi dükkanı açıyorum, akşam 20:00'de dükkanı kapatıyorum. Haftanın 3 günü salonda spor yapıyorum. Güzel bir mekan buldum. Haftanın 3 günü de akşamları oraya gidiyorum. Sevdiğim kişiler ile daha sık görüşüyorum. Bir süredir bu şekilde ilerliyor sistemim. Günlük toplam 1 saat bile bilgisayar başında takılmıyorum. Bu biraz da kişiden kişiye değişiyor. Zamanında yapmak istediğiniz ama o dönem vaktinizin olmadığı şeyleri yapabilirsiniz. Mesela bilgisayar başında zaman geçirmek zorunda olan arkadaşlar da vardır. İmdb top 250 fimlerini bitirebilirler. Kanımca ölmeden önce izlenmesi gereken filmler ve yabancı diziler biliyorum. Yine imdb sıralamasındaki yabancı dizilere başlayabilirler. Ama bence vakti dışarıda geçirmek daha hoş oluyor.

• @hsndmn valla nedense çıkmıcak gibi bir his var içimde ve ben çıkmazsa burada napacağım hiç bir fikrim yok , işsizim iş bulamıyorum sürekli başvuru yaptığım halde, yani beni tek düşündüren gc değil, gc bana bir ödül gibi , orda yeni başlıcağım hayat beni hiç ürkütmüyor açıkcası 🙂

• @vecihi Ürkütmüyor çünkü Türkiye'de yapabileceklerin ile orada çok daha refah bir yaşam sürebileceğini kendin de biliyorsun. 'usailan' diye bir site vardı ismini yanlış hatırlamıyorsam. Orada Türkler sürekli iş ilanları paylaşıyor. Hiç mi bir şey bulamadın o sitedeki ilanlardan 2-3 tanesini ara her türlü iş bulunur. Amerika gibi bir ülkede istedikten sonra işsiz kalmazsınız hocam. Her insan biraz azimli olmak zorunda. Ölmeden önce başarmak istediğim şeyler var. Herkesin de vardır. Özellikle bu yüzden istiyorum ben.

• @vecihi think happy be happy

• Atladiginiz bir kisim var turkiyedeki cabalarinizla orda ayni emekle cok daha refah yasabilirsiniz kesinlikle dogru ama urkutucu olan ilk 2 yillik gecis kismi.ondan sonra yolunuzu bulmus olursunuz zaten.meselede o iki yil yeterli maddi ve manevi birikim gerekiyor

• @YEKTA @hsndmn @metert arkadaşlar hepiniz dediklerinizde haklısınız,teşekkürler fikir ve destekleriniz için. Hepimiz aşağı yukarı aynı şeylerden müzdarip durumdayız.Bunları defalarca konuştuk birlikte ve eminim ayrı ayrı herkes çevresindekilerle de görüştü. Ben bu forumdaki insanları farklı görüyorum, nedeni ise çekilişe katılıp kenara çekilen değil, bu çekilişi büyük bir heyecanla bekleyip emek harcayan bir kitle var burada. Elimden güç gelse bu konu başlığındaki herkese GC verip el ele Amerika'ya yollarım. Fakat biliyorum ki aramızdan büyük çoğunluğumuz kazanamayacak , belki de hiç birimiz. İşte bu düşünce beni sıkıyor 🙂 Normalde bu kadar dert yanmam ama burada hepimiz neredeyse biriz, aynıyız... O yüzden söylemekten çekinmiyorum 28 yaşındayım uzun bir süredir işsizim,çevremde akraba bağlarım hiç kuvvetli değil. Sadece çekirdek ailem var. Kardeşlerim evli ve mutlular. Bir tek ben kaldım, evet kabul ediyorum bu ülkede yapamadım bir çok konuda başarısızım, ve bunların hepsi benim hatalarımdan kaynaklıdır. İlk defa birşeyi bu kadar çok istiyorum, belki de abarttığımı düşünenler olabilir fakat kazanırsam bu benim için yeniden doğuş gibi olacak. Kendi hayatımı istediğim gibi, sadece benim olduğu şekilde en baştan kuracağım, bu çocuğun ilk adım atması gibi birşey olacak ,15 mayısta Allah'tan bunu diliyorum, Umarım en içten isteklerimizin gerçekleştiği gün olur . Saygılar.

• @vecihi Hocam yazdıklarınızda haklısınız. Keşke bu çekiliş birimizin elinde olsa da hepimiz gidebilsek.. Adam keyfi başvuru yapıyor açıklanınca bakmıyor bile. Çoğuna da böyle çıkıyor.. Vakti zamanında şu an yaptığım işin toptancısında asgari ücretin altında hem lise okuyor hemde çalışıyordum. O dönem aklımda ne gc, ne refah bir yaşam vardı. Üniversiteyi kazanınca aklımda herhalde okulu bitiririm, askerliği yapıp okuduğum bölüm ile ilgili bir iş yaparım sonra da evlenirim gibi düşünceler dönüyordu. İş yeri açmadan önce çevrem çok genişledi ve ufak ufak ürün satmaya başladım. Bu iş tutar deyip biraderimin de destekleri ile dükkanı kurduk. Üniversiteyi terk ettim 2 sene sonra da askere gidip geldim. Biraderimin hakkını hiç bir şekilde ödeyemem. Şuan şükrediyorum halimize. Belki iyi bir yol izledik, belki şansımız iyiydi. Eğer bu işin içine girmeseydim belki de üniversite bitirip iş bulamayanlar kervanına katılacaktım. Bu konuyu anlatmamın sebebi de, eğer birilerinin himayesinde çalışmak canını sıkıyor ise, iş bulamıyorum diyorsan ufak ufak kendi işini yapmak adına araştırmalara girebilirsin. Bakarsın gc çıkar Amerika'da bu işe devam bile edebilirsin. Bir arkadaşım sanırsam Eskişehir'de makine mühendisliği okudu çocuk şuan bileklik yapıp internet üzerinden satıyor.(En son işleri çok iyiydi) Kim bilir ne hayaller ile okudu uğraştı emek verdi (bu sırada harcanan paralar ayrı bir olay) ama karşılığını alamadı. %1 bile şansı olmayan bir çekilişe güvenip hayatı durdurmak mantıklı bir iş değil sanki. PM'den söylemiştim. Gc yüzünden yapacağım bir çok şeyi bekletiyorum. 15 mayıs'a kadar beklerim. Eğer çıkmaz ise hayatıma kaldığım yerden devam ederim. Her ne yapılacak ise, insan inandıktan sonra ve azimli olduktan sonra nerede olduğunun pek bir önemi yok. (çok uçtaki şartlar için söylemiyorum) Herşey insanın kendisinde bitiyor. Türkiye bana göre fırsatların bol olduğu ülkelerden birisidir. (aklını kullanana) Amazon Türkiye'ye geliyor. Yolda 10 kişiye sorsan 9 tanesi bilmez. Bahsettiğim şey de bu. Madem cahil bir ülkede yaşanıyor, bu avantajı kullanmak ve önce davrananlardan olmak gerekli. Bütün mesele yapmak istediğin şeyi iyi araştırmakta. Bence bu negatif enerjiden kurtulup kendin ile baş başa kalmalı ve ne istediğini kendine sormalısın. Kararını verdiğinde başarılı olacağını düşünüyorum.

• @metert Kesinlikle doğrudur. Bilmediğimiz bir ülke, bilmediğimiz insanlar, vs. vs. bir çok şey söylenebilir. Dolar şuanda 4 TL ise bir çok kişinin bütçesi en baştan bellidir. Maddi ve manevi ilk 2 seneyi aştıktan sonra gerçek hayat o anda başlayacaktır. Gitmeden önce de güzel bir plan yapılması gerekiyor. Mesela zamanında aşçılık kursuna ne olur ne olmaz deyip gidip kötü bir belge aldım. Olur da gc kazanırsam iş yerimi biraderime bırakıp gidene kadar Türkiye'de aşçı olarak çalışmayı düşünüyorum. Hiç bir zaman ölmeyecek kendimce yorucu ama zevkli bir meslek. Hakkımızda hayırlısı olsun.

• Herkese iyi geceler. Green Card kazanıp, Amerika'ya yerleşip düzenimizi kurduktan sonra, nasıl doğru bir karar verdiğimizi anlattığımız günleri de görmek dileğiyle. Umarım gerçekten tüm kalbiyle isteyen herkes bu şansı elde eder.

Keşke Amerikan hükümeti bu çekiliş için sembolik de olsa bir miktar para alsa. Eminim 15-20 $ gibi bir ücreti olsa, laf olsun diye başvurup sonra sonucuna bile bakmayan insanların %90'ı başvurmaz. Böylece kazansa kesin gidecek olan, bunu son çaresi, kurtuluşu olarak gören kişilerin şansı daha fazla olur.

• Ben ilk kez bu yıl başvurdum çekilişe, eşim ve kendi adıma. Önyargı işte, internette hep GC ile ilgili aracı şirketlerin reklamını görmekten, nedense başvuru çok masraflıymış gibi bir algı oluşmuş kafamda. Yurtdışıyla ilgili hayaller var ama hem yasal olup hem bu kadar kestirme bir yol olduğunu bilmediğimden sadece hayalden ibaret.

Sonra bir gün youtubeda, GC kazanıp giden bir Türk'ün Amerika'da yaptığı iş ve kazandığı parayla ilgili videosu denk geliyor. Sağ tarafta önerilen videolarda bir başkası Amerika'ya gitmeye nasıl karar verdiğini ve GC sürecinde başından geçenleri anlatıyor. Böyle farklı 5-6 ailenin videolarını izliyorum ve gördüğüm şey, herkes buraya göre daha mutlu, daha huzurlu, alım gücü yüksek, temel giderler ucuz, her yer yemyeşil, trafikte hiç anormal davranışlar yok. "Bana da çıkacak" diyorum. İster hayalperestlik deyin, ister kendini kandırmak...

Dediğim gibi bu yıl ilk kez başvurdum. "İnsan" gibi yaşamak için. Eylül'de doğacak çocuğumun daha iyi bir eğitim alıp, daha özgür bir ortamda yetişmesi için. Ülkemden umudu kestiğim için, gelecekle ilgili en ufak bir ışık görmediğim için. O bahçeli evlerde oturup, o büyük arabalara binmek için. Benzin 6 lira, dolar 4 lira olduğu için. Milletin 20 bin verdiği arabayı devletim bana 100 bine sattığı için. Milletin bahçeli, havuzlu, garajlı müstakil ev aldığı paraya 80 m2 apartman dairesi alamadığım için.

Kendimi o kadar kaptırdım ki, GC çıksa yerleşeceğim eyaleti, oturacağım evi, alacağım arabayı araştırıyorum vakit buldukça. Bu sayede biraz da ülke gündeminden uzaklaşıyorum işte. Umarım gönülden isteyen herkes bu mutluluğu yaşar.

• ⭐⭐

@crazycells DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@heleniki @goodluck bu soruyu merak eden baskalari da var aslinda.
    sayin @goodluck musait bir zamaninizda engelli bireyler icin is imkanlarindan bahseden bir konu acalim isterseniz? Zamanla konuya eklenecek bilgilerle guzel bir kaynak olusur.

Anlastik 👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

171

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.1k

| | | |