DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MMT 27xxx değilim arkadaşım sormamı rica etti bu yüzden sordum.Cevaplarınız için teşekkürler 🙏

• @kemaltutkun tebrikler, dosyanizi tasimislar. Lutfen gorselleri silin, case no’nuz gorunuyor. Imzanizdaki X sayinizi da azaltmaniz gerekiyor, CN’nize gore. Bol sanslar!

• @Emre-Kurtulmuş, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@antonio mülakat gitme noktasındaki parametreler farklı olabiliyor her sene mesela DV23 döneminde submit tarihi dikkate alındığı için tamamiyle değişik ilerlemişlerdi.
    Normalde Ds formu doldurulurunca KCC formu incelemeye alır bu süreç her dosya için değişiklik gösterebilir. KCCye atılan dosya sorgulama mailleri ile bunu sorguluyoruz 1.tip, 2.tip 3.tip vs mailler gibi. Dosyadaki inceleme bittiğinde bu sefer bültendeki cutoff sayısına göre incelemesi biten dosyalar AV sırasına alınmaya başlar ve burada sıralanır, dosyanın buraya girebilmesi için 4. Tip mail alması lazım yani hem bültende aktif olması hemde incelemesinin bitmiş olması gerekiyor. Daha sonra AV listesinden sırayla mülakatlar dağıtılıyor arada atlanan numaralar oluyor bazen o neye göre oluyor o kısmında net vir cevap yok maalesef

Bu 1.tip 2.tip 3.tip mailleri nedir? ben bu konuyu hiç anlamadım. Ne zaman yapıyoruz bunları? Anlatabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@gloria forumda araştırma yaparsanız mail tipleriyle ilgili bilgi var. Sayılarla dv başlıklarında olması lazım bu bilgi

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   deebee deebee 

• @gloria Merhabalar, Sayın @Emre-Kurtulmuş 'un cevabına ek olarak yazmak istedim, ayrıca Kentucky Consular Center (KCC)-Post30 iletisini okursanız sorunuzun cevabı ile alakalı detaylı bilgi bulabilirsiniz.

• @Revolter Teşekkür ederim çok açıklayıcı bir cevaptı.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   deebee deebee 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Mesut Hakyemez Mesut Hakyemez 

• Bu ileti silindi!

• Herkese merhaba ds 260 formunda eğitim bilgilerini doldururken lise bölümünde ben son sene özel liseye geçiş yapmıştım ve o senenin eğitim yılları arasını doldurdum yani(19/09/2016-09/06/2017) ama liseye başlangıç tarihim ösym de 2013 olarak gözüküyor.Sizce bir problem olur mu çok merak ediyorum formu güncellememe gerek var mı ?

• @Vildan-0 23 bin ankara'da gelmeyecek gibi. Case number'in current olmasina yakin , gecicic calisma vizesi ile amerika'ya gitsem . Amerika'da randevu alabilir miyim?

• @gouryella hocam pasaport, kimlik ekleyin. Ben unuttum, ama Pasaport No yazmıştım.

• @mrt01 dv2025 süreci daha başlamadı bile. Neden böyle bir e Mail attınız? Sizin süreciniz 1 ekimde başlayacak. O güne kadar hiçbir şey yapamazsınız

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@drscnmr evet.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kml öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

kaç kere bu şekilde giriş yapmayı denediniz?
    çok sayıda giriş denemeniz olduysa hesabınızı kitlemiş olabilirsiniz.

*bir de ad-soyad yerinizi değiştirin.
    soyadı ad kısmına, adı soyad kısmına yazıp deneyin ya da doğum gününüzde ay - gün yerini değiştirerek deneyin.

• @mrt01 yanlış bilmiyorsam Current olana kadar KCC dosya taşımayı o ülkede oturum veya vatandaşlık varsa onaylıyor (benim durumda vatandaşlık vardı).
    Onun için de size current olduktan sonra konsolosluklarla ilerlemenizi yazmışlar. Viyana’da oturum , vatandaşlığınız var mı?

• @dogukan-altn Sorularınıza cevap alabilmek için sürecinizi imzanıza taşımalısınız.

• @gucarslan
    Birçok kez girmeye çalıştım sayısını hatırlamıyorum ama sürekli aynı hata ile karşılaşıyorum , dediğimiz kombinasyonları da değildik yaparak denememe rağmen yine aynı hatayı tekrarlıyor .konu hakkında Kccdv ye mail attım onlarında bir çözüm yolu sunmadıklarını görüyorum aynı durumla karşılaşanlar varsa lütfen yardımcı olabilir mi.

• @kemaltutkun tebrikler hocam. Ben de aynı şekilde mail aldım, dosyam dün taşındı. Dosya taşıma için mail atarken ds-260 formunu açmamız gerektiği ile ilgili dönüş yapacaklar diye endişelenmiştim, neyse ki formu açmaya gerek kalmadan direkt taşıdılar.

• Maddi birikimlerimizi mülakattan kısa bir süre önce banka hesabına aktarmak konsolosun gözünde bir güvensizlik durumu oluşturur mu ? Bununla ilgili geçmiş deneyimlerde bir aksilik yaşandığını okumadım ama yatırmını fiziki olarak yapan veya mülakattan hemen önce bir taşınır/taşınmaz satarak banka hesabında varlık gösterecek kişiler için son 6 aylık hesap dökümünün yalnızca son 1 ayında giriş görünmüş olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kml sorularıza cevap almak için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    aksi takdirde size destek olmayacağım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okiti para sizinse hiçbir sorun olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

186

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.2k

| | | |