DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @beyzakr internette yaşanılabilrilik endekslerini veren ve farklı eyaletlerle karşışatırmasını yapan siteler var onlara bakarak aşağı yukarı bir çıkarım yapabilirsiniz. ben aşağıdaki siteleri incelemiştim.

eyalet değerlendirmeleri
    https://www.visualcapitalist.com/wp-content/uploads/2018/04/state-economies-ranking-large.html

Best & Worst States to Raise a Family

yaşanabilirlik

yaşam maliyetleri

Eyalet karşılaştırma:

1- https://www.movers.com/moving-guides/...

2- https://www.expatistan.com/

3- https://www.indexmundi.com/facts/unit...

• @bozyuruk çok teşekkürler mutlaka inceleyeceğim.

• Herkese merhaba,
    İki ay içerisinde esimin postdoc çalışması nedeniyle (J-1 ile) en az 1 yıllığına Raleigh sehrine geleceğiz. 6 yaşında da bir kızımız var. Konaklama, kızımızın okul kaydı, benim legal çalışma koşullarım vs konusunda bize rehberlik edebilecek birileri ile iletişime geçmek isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Adil-Gürbüz @FreeWoRLD sana işlerinden zaman kalırsa yardımcı olacaktır. Kendisi olamasa bile yol gösterir.

• ⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: North Carolina

Buralara gelecek olanlar icin, 5-6 senelik alisveris deneyimlerimize gore en hasapli marketin, "Food Lion" oldugunu rahatca soyleyebilirim. Toplu alisverisler icin "Sam's Club" tercihimiz, fakat gunluk alisveris icin "Food Lion" oldukca hesapli ve urunleri kaliteli. Aklinizda bulunsun.

Paylaşımlarınız o kadar yararlı ki, yaptığınız katkılar için bizzat teşekkür ediyorum, elinize emeğinize sağlık.

• Why is Everyone Moving to North Carolina in 2023

• merhabalar arkadaşlar biz NC yerleşmeyi planlıyoruz şu anda NY yaşıyoruz eşim Permit aldı ama NC ehliyet sistemi nasıl bilmiyoruz direksiyona da burada girip öyle gelmek mi mantıklı ? bize NC ehliyet sistemiyle bilgi veren olursa çok seviniriz.

• ⭐⭐

@Bora-Özcan, içinde söyledi: North Carolina

merhabalar arkadaşlar biz NC yerleşmeyi planlıyoruz şu anda NY yaşıyoruz eşim Permit aldı ama NC ehliyet sistemi nasıl bilmiyoruz direksiyona da burada girip öyle gelmek mi mantıklı ? bize NC ehliyet sistemiyle bilgi veren olursa çok seviniriz.

Merhaba. Forumda özellikle yeni taşınmış göçmenlerin ilk aylardaki deneyimlerini okumak çok faydalı oluyor. Size bir ileti linki vereyim:
    https://yesilkartforum.com/forum/post/244994
    Ama yine de o başlıktaki diğer yorumları okumalısınız.

• teşekkürler

• Herkese paylaşımları için çok teşekkürler:) Hiç bir yerde bulamayacağımız şeyler paylaşmışsınız. Şubatta Raleighe göç ediyoruz. 12 yaşındaki oğlum için Cary ya da Apex civarında iyi bir middle school önerisi olan varsa çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Su anda Charlotte Havaalaninda baglanti ucusumu bekliyorum. Is seyahatinden eve donus. Charlotte'dan 2024'de bir MySea gecti dersiniz 🤣😁🤣

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea abiciğim sende karabatak gibisin. Newark daldın chicagodan çıktın ilionisten daldın Charlotte çıktın tekrar daldın bakalım bu sefer nerden çıkacaksın.

• @ayvalik10 Gez gez nereye kadar dedim ve dun gece dondum artik eve.

Dun aksam Charlotte Havaalani oldukca ama gercekten oldukca kalabalikti. Heryerde universiteliler vardi ve tum ucuslar full idi. Hatta bircok buyuk sehire ek ucuslar koymuslardi. Nedeni ise University of North Carolina bir haftalik bahar tatiline baslamis.

• ⭐⭐⭐

@MySea Bir sonrakine aktarma vs ile vakit bol olursa haber edin @MySea . Bolca brewery mevcut bizim buralarda, bir şeyler yer içeriz.

• @FreeWoRLD Tesekkur ederim! Haber veririm tabii ki. Bu defalik aktarmalar kisaydi. 2 saatten daha azdi.

• @Senay-Sirin merhaba.galıba yıllarca NC de yaşadınız biz de eşimle iş gereği oraya taşınıyoruz.bize en iyi ve uygun yerler konusunda bilgi verir misiniz?

• Selamlar,
    20 aydir NC Raleigh'de yasayan bir forum uyesi olarak bilgi almak isteyen arkadaslarla deneyimlerimi paylasmak istedim 🙂
    Oncelikle ben bu eyaleti ozellikle secmedim, burada yasayan bir akrabamizi ziyarete gelmistim ve tek kelimeye buraya bayildim. Amerika'da ilk gezip gordugum eyalet burasi oldu ilk gelisimde. 2 hafta kaldim cok az zamanda SC ve Florida gezebildik sonra TR'ye dondum. North Carolina'ya bayildim ben tek kelimeyle. Tabi herkesin zevkleri ve oncelikleri farkli. Ben Istanbul'da kalabaliktan, hayat pahaliligindan, doga hasreti cekmekten bikmistim. Burasi yemyesil cennet gibi geldi bana.

Tr'ye donunce buraya geri gelmenin yollarini aradim. Greencard'a basvururum, bir master programi vs bulur bir sekilde kalirim dedim ve Eylul'22de yollara dustum ve Amerika'ya geldim. Onceden isveren sponsorlugu gibi diger vize turlerinden haberim yoktu buraya gelince ogrendim. Bunlari bilseydim daha Tr'deyken arastirmalarimi yapar sansimi arttirirdim en azindan, gelmeyi dusunenlerin aklinda bulunsun.

Sonra vize suremin dolmasina yakin esimle tanistik, hic hesapta yokken. Ben de o arada vizeme uzatma basvurusu yaptim boyle bi gelisme olunca ve bi 6 ay daha vize alabildim. Sonra da Mayis23'te evlendik ve bu sefer de GC sureci basladi benim de.
    Neyse fazla uzattim, ozetle iyi ki gelmisim iyi ki maceraya atiliyosun diyenleri dinlememisim, simdi hayatimdan cok memnunum, Tam aradigimi buldum resmen ya 🙂 hem yesillik dogadasin ama koy gibi medeniyetten uzak da degilsin her turlu imkan var. Biz Raleigh downtown'a 10dk mesafede bi yerde yasiyoruz. Bulundugumuz lokasyondan Wilmington'a (buranin beachlerinin oldugu bolge) 2 saat, Asheville'e (buranin yaylasi gibi dusunebilirsiniz) 3-4 saat mesafedeyiz. Simdiye kadar gezdigim her yerini cok sevdim NC'nin. Burasi disinda New York, Washington, Florida'yi gorebildim simdilik. Hala kararim degismedi, NC'yi tek gecerim.

Yasam sartlarina gelecek olursak, evet pandemi sonrasi burada da konut fiyatlari filan artmis hayat daha pahali hale gelmis deniyor ama hala cogu eyalete gore daha yasanabilir seviyelerde. Hele ki TR'ye gore kiyaslanamaz bile. TR'de son donemler saka gibi bisey yasiyoduk, her markete gittigimizde fiyatlara zam gelmis oluyodu oyle ki bir ara marketler fiyat etiketi degistirmeye yetisemez olmustu. Burada 2 yil olacak surekli aldigim seylerin fiyati sabitti, son 1-2 ayda fiyatlarda artis oldugunu gordum. TR'de yasadigimiz enflasyonun yaninda bunun lafi bile olmaz diyip gectim.

Is imkanlari ve egitim acisindan da sansli bi bolge. 2 buyuk uni. burada UNC ve NC State ayrica Research Triangle Park. Bizde cocuk yok ama okul puanlari da iyiymis diye duydum. Ayrica artik cogu is icin evden calisma imkani var, esim de ben de evden calisiyoruz.

Iklimi Istanbul'a cok benzer sadece kisin daha soguk oldugu bazi gunler olabiliyor. Yazin da nemi filan Istanbul'u aratmiyor yani 🙂
    Onun disinda bortu bocek fobisi olan benim gibi insanlar icin cok da tatli bi yer oldugunu soyleyemem yalan yok. Kisin buyuk sorun degil de onun disinda cockroach denen bizdeki karabocek benzeri bi bocek bolca var bu eyalette, hele ki okyanusa yakin yerlerde daha da asiri. Bi kaldigimiz otelde gece yarisi odayi degistirmek zorunda kalmistik, kabus gibiydi. Yilan da cok var keza yuruyuste filan cok dikkatli olmak gerekiyor. Yuruyus demisken burada yuruyusseverler icin ideal bi hayat var, her yer parkur dolu resmen. Hem de gokyuzunu bile kolayca goremediginiz ormanin icinde yuruyosunuz. Hala her yuruyuste deli gibi seviniyorum, sukrediyorum buraya gelebildigime 🙂
    Aklima gelenler bunlar simdilik, benim NC hayranligim tek mesaja sigmaz 🙂 aklima gelirse baska seyler de eklerim ara ara. Herkesin gonlunden gectigi gibi kolaylikla su gibi akip gecmesini dilerim Amerika'ya yerlesme surecinin.

Benzer Başlıklar

• 113
  • 60
  • 24
  • 16
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.1k

| | | |