DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ben 2 kez kanada denedim biri 2010 abd vizesi almadan 1 hafta once ve red aldim kanada ogrenci vizesinden ve yaklasik 1,5 yil once de tekrar kanada ogrenci denedim yine red aldim nedeni belli olmasa da , ogrenci olup sonrasinda 2 yillik college e yazilip esimide yanima alicaktim fakat kanada cok daha zor bir vize politikasi uyguladigi icin alamadik malesef. 3 abd reddi de alinca sonra kaldik buralarda. Sadece avrupa kucak acti bize italya saolsun schengen verdi 3 ay oda bitmek uzere. Simdi ise mayis a randevu tarihi bulamadigim icin hazirana randevu alip esimle birlikte abd turist vizesine basvuru yapacagiz.

• İltica etmek bir yol olabilir mi ABD için? Yarın GC çıkmazsa bir göçmenlik avukatına danışmayı düşünüyorum Türkiye'ye dönmeden önce. Forumda iltica etmekle ilgili bir başlık var mı, ben denk gelmedim?

• @fkambay DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Şu mübarek günlerde %99 u müslüman olduğu iddia edilen Güzel ülkemden 4 yaşında kızım ve 9 aylık oğlumla ve eşimle birlikte inanılmaz bir usanmışlıkla beni göç etme isteğine iten kim varsa Allah ından bulsun

Kesinlikle aynı hisleri yaşıyorum. Bende de biri 6 diğeri 3 yaşında iki oğlum var, ve gelecekleri adına artık canım dediklerimden beni vazgeçirme noktasına her kim getirdiyse yattığı yeri beğenebilir. Hiç sıkıntı etmem kendi adıma. Lanet gitsin!!

• Yarın da çıkmazsa şu green card Kanada için kolları sıvayacam. ABD tek seçenek değil sonuçta....

• @SUV2019 Kesinlikle, önümüzde birden fazla yol olmalı. Almanya ve İtalya gibi ülkeleri de öneririm.

• @suv2019 Kesinlikle bir şekilde gidecem ne şekilde olduğu umrumda bile değil tek önemli olan en kısa süre içinde olması.

• Bence bu illaki gitme düşüncesi çok doğru değil, ruh sağlığı için de doğru olduğunu düşünmüyorum. Bir an evvel bu psikolojiden kurtulmak lazım,her ne olursa olsun burası bizim ülkemiz, kendi adıma daha iyi bir gelecek icin bu şansı deniyorum ama olmazsa da burası sonuçta benim ülkem.

• @everesturkey Bende arkadaşlara aynen bunu anlatmaya çalışıyorum, bu şekilde gitmeye şartlanmak mutsuzluğa yol açabilir. Evet gitmek istemek normaldir ama gitmek sanki her şeymiş gibi davranmak doğru olmaz. Unutmayalım ki bizim ülkemizden daha kötü şartlarda yaşayan insanlar da var, her yer Amerika veya Avrupa değil. Eğer cesaretli ve özgüvenli olursak Türkiye'de de pek tabii güzel işler yapabiliriz. Eğer doğru şekilde düşünürseniz bence şansta sizi bulacaktır.

• Ben amaç doğrultusunda yaşayan biriyim o yüzden amaçlarımı ve hedeflerimi gerçekleştirebilmem için Amerika bana bir kapı o yüzden o kapıyı açmam gerekiyor. Sıradan insanlar gibi olura bırakmayı sevmiyorum bu yaşayış amacı benim bir tutkum, risk benim tutkum, zorluklar benim tutkum ve o yüzden aslında girişimciyim. Bu hayatta dünyaya bir iz bırakmadan gitmek istemiyorum o yüzden neden bu şekilde düşündüğümü anladığınızı düşünüyorum 🙏🙂 sevgiler ve bol şanslar herkese

• Bu kadar kısa zaman kalmışken moral bozmayın arkadaşlar. Ne olursa olsun nefes aldığımız sürece hayat mücadelemiz devam edecek. Bugün değil yarın belki diyerek hayallerden vazgeçmemeli, başka türlü gidebilmeyi imkanı olanlarımız denemeli. Ama olur ama olmaz nasip değilmiş bu sene diyerek önümüze bakacağız.

• @brkgrms Bende aynen senin gibiyim, bir zamanlar bende öyle düşünüyordum. Ama mutsuzluk yaratacak kadar da olmaması gerek, motivasyonu diri tutmak için sürekli ben neden buradayım Amerika'da değilim demekte doğru değil. Mutlaka bir kapı açılır ama bunun içinde çabalamak ve daima olumlu olmak gerekiyor. Şimdilik elimizdeki imkanları kullanmamız gerek, Türkiye'de kalmakta bir seçenek olmalı. Umarım çıkarda diğer seçeneği seçmiş oluruz. Bol şans efendim.

• @nobitium Bende o mutsuzluk yok aslında diyelim yarın çıkmadı o zaman ben dahada hırslanırım böyle biriyim 😄

• @brkgrms Çok iyi, neyse biraz Western müziği dinleyip Sheriff repliği tekrarlayayım. 😃
    Herkese iyi şanslar.

• @nobitium Bende biraz Frank Sinatra'dan Fly Me To The Moon dinleyim ordanda Elvis Presley geçerim 😃 Moda gireyim iyice.

• Norah Jones - Turn Me On
    Günün anlam ve önemine ithafen.
    @brkgrms

• alt text

• haydi popescu haydi oğlum!

• @nobitium Harbiden çok iyi geldi yarına hazırım.

• çıkacağından değil de işte insan heyecanlanıyor yine de.

• büyük gün geldi. Uyumayın ulan!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

219

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.9k

| | | |