DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar hocam ds260 formunu doldurduk fakat fotoğraf eklemedik eklemelimiyiz şimdi aynı zamanda şuan ıraktayım mülakat yerini abu dhabi sectim doğru bir Seçim olmuş mu

• Sorularımı aşağı yazıyorum cavaplarsanız çok sevinirim🙏

1. Kendim öğretmenim ve yeşil pasaportum var. Eşimin ve 4 çocuğumun yok. Onlarada çıkartmalıyım?
    2. Yeşil pasaportla işlerimi halledebilir miyim?
    3. İstenen belgeler aşı kartı, sabıka kaydı ve diğerleri için sadece kendimemi çıkartmalıyım yoksa aile fertlerinin hepsine mi?
    4. Bu belgelerin hepsini nereden çıkartabilirim. Bir rehber var mı?

Şimdilik bu kadar ama çok başınızı ağrıtacam şimdiden kusuruma bakmayın lütfen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@siraç merhaba,

1- eğer aileniz sizinle gelecekse çıkarın bence, pasaport güzel bir defter sonuçta.
    2- evet, yeşil pasaporta göçmen vize alabilirsiniz.
    3- mülakattan önce bu konuyla ilgili mail alacaksınız konsolosluktan.
    4- e-devleten çıkartacaksınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mumin-0 öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    fotoğraf yüklemenize gerek yok. mülakatınızı nerede yapacasanız orasını yazmalısınız.

• @lumos Geri dönüş için teşekkür ederim.
    Peki işletme sahibi olduğunu belirtmesemde Homemaker olarak seçsem (ki zaten ev hanımı işletmeyi ben idare ediyorum) yanıltıcı bilgi sayılıp sorun olurmu? neden bunu düşünüyorum aklıma şu geldi " bu kişinin işletmesi var türkiyeye bağımlı ülkesine geri dönme olasılığı yüksek diye red verebilirlermi ? en mantıklısı hangisi

• @gucarslan evet yazıyor. Tesekkurler

• Merhaba,
    Ben green card a ilk başvururken ABD vatandaşı çocuğum için de bilgi girmiştim, şimdi başvuru sayfasında eşim benim ve çocuğum için ayrı ayrı form doldurmamızı bekliyor. Çocuğum ABD vatandaşı olduğu için forumda ona form doldurmamıza gerek yok diye okudum ancak ceac sitesinde ds260 formlarının ilk sayfasında başvurumuzun değerlendirilmesi için tüm adaylar için de formların doldurulması gerektiği yazıyor nasıl bir yol izleyeceğimizi bilemedik, konsolosluğa yazıp zaman kaybetmek istemiyoruz çocuğumuzu başvurudan çıkarmak için. Mülakat aşamasında söylesek yeterli olur mu ya da onun için formu doldurmasak bizim dosyamız yine aktif hale gelir mi? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eder10 öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    abd vatandaşı çocuğunuz için form doldurmanıza gerek yok. kendisi zaten göçmen olamaz..
    sadece kendi formunuzda çocuğunuzu belirtmelisiniz eşiniz ile birlikte.
    bol şans.

• Merhaba Ds260 formunu aile bireyleri için ayrı ayrı doldurulması gerekiyor demişsiniz ben kazandım eşim ile gidicem ds260 da benim eş kısmına eşimin bilgilerini girmem yeterli değil aynı formu tek kendininde doldurması gerekiyor demişsiniz galiba peki bu forma girerken dosya numarası başvuru numarası olarak benim numaralarımımı girmesi lazım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metinbeci eğer uluslararası bir suç örgüt lideriyseniz red alırsınız.
    bunun dışında bahsettiğiniz konular red sebebi değil, olmadı, olmayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bayram34 öncelikle lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sisteme girdiğinizde zaten eşinizin formu da çıkması lazım, eğer ilk başvuruda onu da yazdıysanız.
    onun formunu doldururken de kendi case numaranızı kullanacaksınız.

• @lumos degerli bilgiler için çok teşekkür ederim 😊

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   T.C. Kubilay Dikici T.C. Kubilay Dikici 

• @gucarslan Bu durumda ilk başta mı mülakat yerini başka ülke seçelim yoksa Ankara seçip sonra dosya taşımak için mail mi atalım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kermit1989 imkanınız varsa ilk başka seçin elbette.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2025 (2025 Green Card Lotosu) Aşamaları

@siraç merhaba,

1- eğer aileniz sizinle gelecekse çıkarın bence, pasaport güzel bir defter sonuçta.
    2- evet, yeşil pasaporta göçmen vize alabilirsiniz.
    3- mülakattan önce bu konuyla ilgili mail alacaksınız konsolosluktan.
    4- e-devleten çıkartacaksınız.

Cevap için teşekürler hocam.
    E devket çıktıları ile ilgili bir sorum olacak

1. Islak imzalı veya başka bir merciye onaylatmam gerekiyor mu?
    2. E devletten aldığım bu belgelerin noter veya yeminli tercüman onayı gerekiyor mu?

• @gucarslan
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Kafamızı karıştıran ceac sitesindeki aşağıdaki ifade:
    Before we can process your Diversity Visa application, each applicant in your case must complete Form DS-260, the Online Immigrant Visa and Alien Registration Application.

Buna göre bizim tüm formları doldurmamız gerekiyor çünkü eşim benm ve çocuğum için 3 ayrı form görünüyor bu sitede. Sadece eşim ve kendimin formunu doldurduğumda çocuğumun formu incomplete kalacak ve bizim başvurumuz değerlendirme dışı kalır mı diye çekiniyoruz.
    Teşekkürler.

• @gucarslan sürecimi imzama taşıdım hocam

• Teşekkürler @crazycells hocam. KCC'den formlarınız bize ulaştı teşekkürler vs. gibi bir mail almıyoruz o zaman. Bir yerde okumuş olmalıyım aklımda öyle bi bilgi kalmış da.

• Merhabalar,

Casenumber’ım 22binlerde başvurumu başka ülkeye taşıma durumum olabilir mi Sırbistan veya Arnavutluk gibi şartları nelerdir? Konuyla ilgili bir yazı bulamadım.

Destekleriniz için teşekkürler

• @gucarslan ozaman işletme sahibi olarak belirtebilirim. Teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |