Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sebnem_ merhaba,

son 12 ay içerisinde hatırlatıcı doz istiyorlar

• @Prm-oguzhan merhaba,

Sağlık randevu tarihinize göre müsaitliğiniz varsa Tunalı tarafında bir otelde kalabilirsiniz. Tunalıdaki docturun kliniği ile konsolosluk arası ortalama 10 dakika sürmektedir.

• Yasaklı

@akincetin sabah direk gidip akşam dönmeyi düşünüyorum unganlar için , konsolosluk randevusu için bir gün önceden ankarada olacağız. Umarım hava koşulları aleyhimize olmaz teşekkürler öneri için

• @akincetin bilgi için teşekkür ederim, siteyi biliyorum. Bir süredir bazı soruları direkt unganlara sormak istiyorlardı, onları yazmaya çalıştım.

• Merhaba,
    Umarım isteyen herkese GC çıkar diyerek başlayalım. Ban çıkmış gibi düşünerek yazıyorum şu an 🙂

ilk sorum DS260 formuyla ilgili. Eşim ve benim eski evliliklerimizden çocuklarımız var. Başvuruyu yaparken onların bilgilerini girdik. Formu dolduruken de girecek miyiz? Gireceksek detaylı bilgileri mi soruluyor yoksa daha genel mi? ve formda onların bizimle gelmeyecekleriyle ilgili bir seçenek var mı?

Diğer sorum görüşmeye giderken kişi başı ödenen ücretle ilgili. Biz eşimle ikimiz Amerika'ya gideceğiz. Çocukların velayetleri eski eşlerde.
    Dolayısıyla görüşmeye de ikimiz gideceğiz. Onlar için de ücret ödememiz gerekecek mi? Yoksa görüşmede durumu belirtince değerlendirmeyi sadece ikimiz için mi yapıyorlar?

Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

• @Prm-oguzhan merhaba,
    Unganlar için raporunuz bir sonraki gün öğlen saatlerinde teslim edilmektedir.

• @gucarslan evet genelini okudum, fakat Riyadh konsoloslugu icin hic denk gelmedim. Eger bilginiz varsa sizde yardimci olursaniz sevirim;
    Ben is dolayisiyla cidde sehrinde yasiyorum. Ve evrak hazirligi icin turkiye`ye gidip apostil vs ugrasmaktansa cidde turk konsoloslugundan istenen evraklari islak imzali kaseli alma sansim var. Bildiginiz gibi bazi evraklar halihazirda ingilizce verilebiliyor formul A,B gibi. Bunun disinda turkce verilen evraklarida konsolosluk yeminli tercumanindan arapca cevirisi ve tekrar konsolosluk tasdigi yaptirsam olur mu ? Apostil sarti illa var midir? Konsolosluklarin Apostil yetkisi yok cunku. Direk U.S. Riyadh konsoloslugunun istenen evraklar sayfasinda ozellikle apostil diye birsey demiyor fakat emin olamadim.
    Simdiden tesekkurler.

• @Önder-Bilgiç Hepsine baktim fakat daha once Riyadh`ta mulakata girmis kimseyi bulamadim.

• Selamlar herkese randevu saati sabah 8 gozukuyor benim ucak sonrasi gelisim 9.30 bulur acaba sorun olurmu

• Bu aisi gonderemedim hata veriyor 2 tane no istiyor d260 nosu bide case nosu hangi nolar acaba onlar bilen varmi

• @Latif-TERZİOĞLU bende sydneyden giricem burda girenler apostil yaptirmadik dediler sadece yeminli tercumana cevirttir dediler bana evraklarini. bu arada employment recordunu goturecekmisin acaba bende onu cozemedim.

• @osmanhasoglu konunun yeri burası değil ancak ds260 no formu doldurduktan sonra son sayfada barkodlu iki numara var sağdaki ds260 soldaki case no ayrıca bu başlığın ilk ilerisinde herşey var

• @Prm-oguzhan kar yağışından dolayı konsolosluk randevusu ertelendiğini hiç duymadın bu bir ilk olur TR için

• @Selio ilk iki sorunuzun net bir cevabı yok ne yazık ki hangi konsolosluklar vericek veya ne kadar bir bütce gerekecek gibi örnek olarak Arnavutluk farklı Avusturya farklı Barbados çok farklı bir gündem burda tercüman gerekme olasılığı var kimi konsolosluk istiyor

Ayrıca abd topraklarında bir tanıdık aile bireyi ihtiyacınız var konsolosluk by durumda sizden sponsor isteme ihtimali çok yüksek buna bir çare bulmanız da fayda var

• @symbi0te kendisi ben yağış nedeniyle ulaşamazsam demiş

• Konsolosluklarin performansini gorebilecegimiz veriler aciklandi mi yilbasindan sonra ogrenebiliriz diye okumustum burada

• @Movistar74 merhaba, eşimin vücunda ameliyat izleri var acaba bu sorun oluşturur mu unganlarda bunu merak ediyorduk. teşekkürler.

• @kucuk merhabalar bu siteden öğrenebilirsiniz.

• ⭐⭐

@osmanhasoglu Merhaba, konsolosluğa mı geç kalmaktan bahsediyorsunuz?! Eğer öyleyse 🤯.

Lütfen süreç ile ilgili soruları önce ilgili konu basliginda daha önce yazılanları okuyup yine eğer cevabı yoksa ilgili başlığa sorunuz.

İlgili başlık DV2024 Green Card Lotosu Asamalari

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   lumos lumos 
  • ⭐⭐⭐

@Aslı-Uslu ameliyatınıza dair tıbbi belgeleri yanınızda bulundurmanız yeterli olacaktır

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |