DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@tufank lokasyonlar güzel. Maaş zaten çok bir önemi yok. Ev kirasının yarısını çıkarsa iyidir.

• ⭐⭐

Uscis dijitalleşmeye devam ediyor. Bazı kategori ve formlarda online devam edecek. Ordan ayrılan memurlar eb3 gelsede roketlesek. Ben hamdi beyin teklifine hayır diyorum kutuda büyük hissediyorum,yaza current bekliyorum. Ama tabii bize faydası olacaksa şöyle ağustos eylül gibi current tadından yenmez.

@btek14, içinde söyledi: EB-3C (EW) Other Workers Vizesi Aşamaları

@tufank tahminim su yonde. uzun suren dosyalar sebebiyle hem birikme hem de acilan davalar hem de yapilan baskilar sonucunda eldeki dosyalari bitirme ve bir muddet AOS'a agirlik verme dusunceleri var.

USCIS genel olarak hizlanma egiliminde, onumuzdeki donemde bu hizlanma bence tum kategorileri kapsayacak gibi dusunuyorum.

• @selamibasaran evet kesinlikle. muhtemelen 2-3 aya hizli bir sicrama olacaktir.
    USCIS eskiden bu kadar is yukunun altinda hic olmamisti o yuzden aksayan noktalari haliyle goremediler ama bir musibet bin nasihatten iyidir mantigi ile simdi aksayan yonleri duzeltiyorlar.

mesela sadece calisma izninin 2 yerine 5 yil verilme konusu bile is yukunu ciddi derecede azaltacak.

umutlari yuksek tutup guzel kararlari bekleyecegiz.

• tahminlerimiz dogru cikti Tablo B uzerinden devam.

• ⭐⭐

@btek14 Bakalım sabırla bekliyoruz hızlanmalarını. F1'a Haziran ayında Premium Process imkanı eklemişler. Keşke AOS filing için de premium process olsa. Ama sadece EB kategorilerini kapsayacak şekilde. İşveren de işçi de beklememiş olur bu sayede EAD başvurusu yapılabilir. Ne kadar mantıklı bilmiyorum kendimizi avutuyoruz işte 🙂 Belki gelecek mali yılda bülten AOS filing için "all current" olur 🙂

• @tufank offf inanilmaz bir gelisme olur, dusunemiyorum olacaklari o zaman 🙂 insallah diyeyim.

bultenle ilgili de bu kadar bu sekilde gitmesi ilginc, muhtemelen muslugu birden acacaklar.

• @tufank Lakeland tirt ama West Palm Beach güzel yer....Merakimdan soruyorum...LC file edilmeden biri baska yer isterse değiştiriyorlarmidir acaba?

• @tufank bu yerler iyiymiş, E-2'yi halledebilseydim başvurumu hemen yapardım 🙂

• ⭐⭐

@Koray283 kontrat imzalayıp ödeme yaptıktan sonra değiştirilemiyor diye biliyorum. ama yine bunu sorup teyid edeceğim.

• ⭐⭐

@EasternStar Evet lokasyonlar güzel, kontenjanları epey var. bitse bile ileride yeniden açılır diye düşünüyorum. Tabi erkenden başvurup PD almak avantaj. Sizin E2 süreciniz beklemedi mi?

• West Palm için estimated Lc filling şubat 2024 yani bu 3.5 ay min bekleme mi olacak demek, yoksa LC doldurup daha erken gönderme durumu olabilir mi

• ⭐⭐

@caglar_oz evet en erken 3.5 ay sonra LC file edileceği anlamına geliyor. Daha erken gönderilmiyor maalesef genelde 1-2 hafta daha geç gönderiliyor biriken başvuru sayısına göre.

• ⭐⭐

Spesifik bir lokasyon / iş beklemiyorsanız benim tavsiyem Estimated LC filing tarihi en erken yeri seçmek. Tabi içinize sinen bir lokasyonsa. Estimated LC filing tarihi geçmişi gösteren işleri seçmek en avantajlısı çünkü zaten girişlere başlamışlar.

• @tufank Yer çok iyi, hemen altında Boca bölgesi var, okul puanları çok yüksek, miami havaalanı aktarmasız uygun uçak bileti avantajı, orlando yada yakın, burayı seçebilirim kuvvetle muhtemel 3 ay atacak ama ne yapalım artık nasip …

• ⭐⭐

@caglar_oz evet lokasyon çok iyi. önemli olan kalacağınız yeri beğenmek, rahat etmek. Çalışmaya başladıktan 60 gün sonra aşağıdaki ek faydaları sunuyormuş. Tabi ne kadarını kapsıyordur bilmiyorum ama yine de güzelmiş.

Benefits
    Medical, Dental, Vision 1st of month following 60 days of employment

• vizem olsa FL pozisyonuna başvururdum şuan

• @tufank işvereni araştırdım 200 dolayında fastfood şubesi işleten bir firma, linkedn deki yorumlar vs.. de olumlu, vay arkadaş fast food çalışanı olmak için bilinmezlikle dolu yola 21 k $ bağlıyorum, sabahları uyandığımda bazen düşününce içim sıkışıyor ne yapıyorum ben diye sonra greencard ımız olacak telkin mekanizması devreye giriyor rahatlıyorum ama o 5 dk lık gel gitler çok fena yapıyor bünyeyi 🙂

• ⭐⭐

@caglar_oz evet ben de baktım bayağı fazla şubesi var. Aynı sponsorun Phoenix, Mesa, AZ ve Asheville, Waynesville, NC için ilanları da var.

Bunu geleceğe bir yatırım olarak düşünmek lazım. Son kuruşa kadar tüm birikimi buraya yatırmak insanı endişelendirebilir. Ben köşeye ayırdığım ve üzülmeyeceğim bir rakamı buraya yatırdım, herkesin beklentisi , motivasyonu farklı oluyor. bilinmezlik var evet, yani ne kadar hızlı ilerler kimse bilemiyor. Günün sonunda green card alacak olmamız tabi ki en iyi motivasyon 🙂

• ⭐⭐

@caglar_oz evet miktar çok yüksek, ama bize. Biz malesef 1 birim almak için 28 birim veriyoruz. Ve o 28 birimide çok zor kazanıyoruz. Ama ben özellikle son 15 yılımı yatırıma ayırarak yaptığım bir çok hamleyi yatırımsal değerlendiriyorum. Bu verilecek parayı da, hem işin hazır olarak gideceksin, belki maaş tatmin edici değil ama, toplamda 2 senede amorti edeceksin dolar bazında. Bence bu faydalı ve tatmin edici bir yatırımdır. Evet Türkiye şartlarında yüksek ama amerikada orta düzey bir araba parası.

Benim ilanlara baktığım dönemde şöyle direkt uçuşlu bir yerler çıkmamıştı.Ben başvurdum maşallah bdv yağdırıyor.Atlantalar floridalar new jerseyler . 😃

Eğer zaten bu niyetiniz varsa planınızı yapın ve başvurun.Bol şanslar.

• Doğru, 21 k $ gitse canım acır mı acır fakat sıkıntı yaşamam, son kurşunum değil ama azda değil, 21 k / 600 bin tl 2021 model egea parası yaklaşık, al bir tane ver kurumsala aylık 13 bin+ KDV, ticari bellek yoruyor beni bazen 🙂 garantici kuşağız 80 liler olarak

Benzer Başlıklar

• 2143
  • 1
  • 39
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

36

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |