DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Serapp Daha felaket bi hata daha yaptığımı farkettim ilk başvuru esnasında da isim ve soyismimi yanlış girmişim. İsmimin yerine soyismimi, soyismimin yerine ismimi girmişim. Aynı hatayı ds260 formunu doldururkende yapmışım nasıl yapmışım bilmiyorum çıldırmak üzereyim red sebebi olur mu bunlar

• Merhaba Arkadaşlar ,

Öncelikle hepinize çok teşekkür ederim çok güzel bir forum burası benim bir sorum olacak dosyayı ABD’ye taşırsak süreç ortalama ne kadar sürüyor çünkü süreç içinde çalışmayacağımız için soruyorum .

Teşekkürler

• @symbi0te Tamamen konsolosluğun takdirinde isterse ayda 5 kere isterse hiç mülakat dağıtmayabilir.

• @fahri26 hayır olmaz. Mülakat aldiginiz zaman ds formunuzu actirin ve bilgilerinizi değiştirin. Ama mülakat tarihiniz belli olduktan sonra actirin

• @gubaz53 AOS İçin bu linki okuyun
    Eyalet eyalet değişiyor bu süreç

• @fahri26 merhabalar fahri bey, imzanızda 16k gözüküyorsunuz lakin excelde 26k olarak gözüküyorsunuz. hangisinin doğru olduğunu merak ettim.

• @fahri26 @gucarslan hocam sizinde görüşünüzü alabilir miyim bu yanlışlık kahrediyo beni süre de çok uzun mülakat maili alana içimi kemirir bu durum

• ⭐⭐

@fahri26, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Serapp Daha felaket bi hata daha yaptığımı farkettim ilk başvuru esnasında da isim ve soyismimi yanlış girmişim. İsmimin yerine soyismimi, soyismimin yerine ismimi girmişim. Aynı hatayı ds260 formunu doldururkende yapmışım nasıl yapmışım bilmiyorum çıldırmak üzereyim red sebebi olur mu bunlar

Forumda biraz arasak her şey var aslında 🙂
    Sizin gibi isim yerine soyadını soyadı yerine adını yazan biri daha varmış.
    https://yesilkartforum.com/forum/post/350360
    Bu iletiyi ve altındaki cevapları okuyun lütfen.

• @Serapp çok teşekkür ederim gerçekten rahatladım bi nebze de olsa. Çok okuyorum araştırıyorum ama denk gelmemişim gördüğüm iyi oldu sayenizde😊 endişem şu kazanan dogan fahri, ama ismim fahri dogan. Bunu mülakat maili aldığımda ds formunda düzeltirsem düzeltilmiş halini baz alırlar heralde değil mi? Kazanan farklı düzeltilem farklı gibi durumla karşılaşır mıyım acaba bundan korkuyorum teşekkür ederim

• @Revolter sanırım ben yanlış anladın evet ama 2 türlü de doğru bir sonuç aslında geçen sene bu zamanlarda 700 lere kadar mülakat atılmış tarihlere bakinca

• @Revolter excel verilerinden bahsediyorum

• @lumos evet fark edip anında sildim ama benden hızlı davranmışsınız, teşekkür ederim

• @blackterm öncelikle cut-off olup dosyanızın aktif olmasını bekleyeceksiniz.(fikir olması için ,geçen senelerde sizin case numaranız hangi aylarda cut-off olmuş bakabilirsiniz.Forumdaki excel dosyalarında vardı.) Sonra geçerli bir vizeniz varsa aos yapabilirsiniz,dosyanızı başka konsolosluğa taşıyabilirsiniz ya da Ankarayı bekleyebilirsiniz.(eğer dosya taşımayı düşünürseniz ,konsolosluk performanslarına bakmayı unutmayın)
    Mülakat alıp ,onay aldıktan sonra (yani AP'ye kalmaz ya da red yemezseniz) vizeniz bir haftaya elinizde olur.

• Bu sene Ankara çok yavaş davrandığı için EU vizelerindeki kota dolabilir mi ?vizemiz basılmayabilir mi? endişeleri oldu ama henüz vizesini alamayan yok, bu sene süreç biterken böyle bir durum yaşanırsa zaten haberdar olursunuz.

• Merhaba arkadaşlar, avrupada Bi kaç ülkeye ücretiyle oturum izni ayarlayan şirketler var dosyayı taşımak için öneriyor musunuz? Öneriyorsanız bu işlemi konsolosluğu aktifliğine göre sıralamak için hangi ayı beklemek daha mantıklı?

• @rebul59 hocam çok sağolun dediğim gibi ilk başvuruda da yanlış yapmışım yani doğan soyadım doğan fahri diye başvurup kazanmış oldum oysa fahri dogan olmalıydı. Ds formunu mülakat maili alınca düzeltince ilk başvurudakiyle çelişmiş olmaz mı

• ⭐⭐⭐

@fahri26 ds formuna yanlış girmiş olmanız sorun değil mülakattan sonra açtırıp güncelleyebilirsiniz ancak başvuru esnasında ki yanlışınız mülakatınız esnasında ki memurun insiyatifine kalacak isterse hatalı bilgiden dolayı mülakatınızı olumsuz sonuçlandırabilir

• @Revolter 16.000lerdeyim uyarınız için teşekkürler girip düzelttim

• @Emre-Kurtulmuş çok teşekkür ederim. Bu konuda Ankarada mülakata girmenin avantajlı olduğunu bu hatayı burda görmezden geldiklerini onaylama ihtimallerinin daha yüksek olduğunu okudum doğrudur umarım

• @fahri26 Aynı sorunu ben aceleci davrandığımdan dolayı yaşıyorum şuan da KCC ye konu ile ilgili mail attım bu hatayı fark ettiğim anda bana ds260 dosyasını doğru bir şekilde doldurmamı söylediler.

Ayrıca yaklaşık 1 hafta önce 1.5-2 aylık avrupa turundaydım ne büyük şanssa Belçika'da Hostelden bir arkadaşla tanıştım amerikalı kendisi immigration avukatı çıktı konu ile ilgili baya konuştum kendisiyle sadece bu tarz konulara bakıyormuş kendisi ( kendiside zamanında immigrant olarak gelmiş ülkeye ) , isim soyisim yanlışlarının hata olduğunu söyledi fakat elenme sebebi olmadığını genellikle KCC'nin bu durumda double check yaptığını söyledi, ayrıca herkesin bahsettiği gibi insiyatife kalıyor ama bu konuda sorun yaşayan görmemiş kendisi genel olarak.

• @fahri26 başvuruda yapılan hatalar dışında her şey düzeltilebiliyor. Mülakat alınca hatalı olduğunu düşündüğünüz yeri formu açtırıp düzeltebilirsiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

42.8k
Kullanıcı

4.5k
Konu

436.1k

| | | |