DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gokhan-Eke mülakata ankara'da girecekseniz ve o fotoğraftaki sizseniz uykunuz bölünmesin.

• @gucarslan sağolun cevabınız için umarım sıra gelir de Ankarada girebilirim büyük ihtimal dosya taşıma deneyeceğim cn yüksek oldugundan, diğer konsolosluklarda problem mi oluyor böyle bir durum?

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 

• Merhabalar benimde günlerdir kafama takılan bir problemim var. İlk sayfada applıcant ınformation bölümünde ben hak sahibi olarak ds260 formunu doldurmuştum. Eşim ve çocuğumun formunu henüz doldurmadan add aplicantı tıklamıştım ve yanlışlık yaptım 2 kişi saha eklemiş oldum. Yine eşim ve çocuğum olarak gözüktü ama doğru kişilerin ds formlarını gönderdim diğerlerini göndermedim. 3 kişi olduğumuz için 3 form doldurdum diğer iki yanlışlıkla eklediğim formları doldurmadım bi sorun yaşar mıyım acaba nasıl silebilirim o yanlışlıkla eklediklerimi teşekkür ederim

• @gucarslan merhabalar, yine meraktan rahatsız ediyorum 🙂 gökhan beyin sorusunu görünce aklıma geldi sormak istedim. Başvuru zamanında yüklenen biyometrik fotoğrafta küpelerin olması süreci bitirecek bir hata mı acaba ?

• DS 260 Formunu Doldurduktan Sonra Yurt Dışında Çalışmaya Başlamak Mülakatı Olumsuz Etkiler mi?

Herkese merhaba forumda yeniyim konuyu yanlış yere açtıysam taşınabilir/silebilirim.

DV2024 talihlilerinden biri olarak çekiliş sonucu açıklandığı gibi hızlıca DS260 Formunu doldurdum.

Formda daha önce yurt dışına çıkılıp çıkılmadığı ve daha önce vize alınıp alınmadığıyla ilgili soruları, daha önce yurt dışına çıkmadığım için buna göre doldurmuştum. Fakat şu anda yurt dışında çalışmak gibi bir durumum olacak ve konsoloslukta görüşme tarihim geldiğinde hala aktif yurt dışında çalışıyor olma ihtimalim var.

Çekindiğim durum formda daha önce vize almadığımı ve yurt dışına çıkmadığımı belirtmeme rağmen görüşmeye gittiğimde bu yanıtlarımın değişip hem vize alıp hem de yurt dışında bulunmamın hatta orada çalışmamın olumsuz değerlendirilip değerlendirilmeyeceği.

Formda aynı zamanda şu anda çalıştığım yerle ilgili bilgileri de girdiğim için onlar da geçersiz sayılacak. Formu doldurduğum zamanki koşullarla şimdiki koşullar değişeceği için formdaki iş hayatı ve vizelerle ilgili şeylerin değişmesi bir sorun olur mu? Herhangi bir güncelleme yapmam gerekir mi?

Özet olarak DS260 formunda yanıtladığım cevapların sonradan değişmesi bana bu süreçte bir sorun yaratır mı, mülakat tarihine kadar iş değiştirmem ve yurt dışında çalışmam bir sorun olur mu?

Bu konuda fikri olan ya da tecrübe sahibi olanlar bilgilerini paylaşırlarsa çok mutlu olurum, süreçle ilgili olarak hata yapmamak için bu konuda desteğinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

• @Revolter, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan merhabalar, yine meraktan rahatsız ediyorum 🙂 gökhan beyin sorusunu görünce aklıma geldi sormak istedim. Başvuru zamanında yüklenen biyometrik fotoğrafta küpelerin olması süreci bitirecek bir hata mı acaba ?

@gucarslan Photo Examples başlıklı sayfadan fotoğraf örneklerine baktım da sorumun cevabını buldum tamamdır 🙂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Revolter kulaklar sizinse sorun olmaz.

• @gucarslan teşekkürler 🙂

• @lumos Merhabalar benimde günlerdir kafama takılan bir problemim var. İlk sayfada applıcant ınformation bölümünde ben hak sahibi olarak ds260 formunu doldurmuştum. Eşim ve çocuğumun formunu henüz doldurmadan add aplicantı tıklamıştım ve yanlışlık yaptım 2 kişi saha eklemiş oldum. Yine eşim ve çocuğum olarak gözüktü ama doğru kişilerin ds formlarını gönderdim diğerlerini göndermedim. 3 kişi olduğumuz için 3 form doldurdum diğer iki yanlışlıkla eklediğim formları doldurmadım bi sorun yaşar mıyım acaba nasıl silebilirim o yanlışlıkla eklediklerimi teşekkür ederim

• @gucarslan forumu ciddi anlamda günlük mesai yaparcasına okuyorum ve çoğunlukla sorulan soruların bir çoğu aynı. Acaba sıkça sorulan sorular gibi alan mı olsa acaba? bu sayede kulaklar sizinse sorun olmaz yazma zahmetinden kurtulsanız 🙂

• Merhaba. 2024 dv program için dosya numarasından daha çok formu erken gönderme ön planda deniyor. Buna ne kadar itibar edilmeli. Doğruluk payı nedir? Bu konu hakkında yorumlarınızı ve görüşlerinizi rica ediyorum. Saygılar.

• ⭐⭐⭐

@fahri26 Merhaba, oncelikle lutfen vize surecinizi imzaniza tasiyin.

Gondermediginiz icin sorun olmaz, onemli olan 'completed' formlardir.

• ⭐⭐⭐

@fahri26 Bey, size az once cevap verdim, tekrar neden ayni soruyu soruyorsunuz?

Bir de ikinci defa rica ederim imzanizi lutfen hesabiniza ekleyin.

• ⭐⭐

@lumos, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@fahri26 Bey, size az once cevap verdim, tekrar neden ayni soruyu soruyorsunuz?

Bir de ikinci defa rica ederim imzanizi lutfen hesabiniza ekleyin.

İlk defa ileti yazanların yazıları hemen çıkmıyor, ileti kuyruğunda bekliyor ya, mesajı gitmedi sanıp tekrar yazmış olabilir 🙂

Bu arada çeşit çeşit sorular var, ben de sayenizde bilgilenmiş oluyorum, elinize sağlık

• ⭐⭐⭐

@Serapp Bu olabiliyor ama arada saatler vardi bahsi gecen mesajlarin.
    Ayrica bilmukabele, sevgiler.

• @lumos çok teşekkür ederim cevabınız için içim rahatladı. Serap hanımın dediği gibi sırada beklediğini bilmiyodum foruma henüz alışmaya çalışıyorum. İmzamı ekledim tekrar teşekkür ederim🙏

• @Mesut-Isler onceki iletileri okuyunuz lutfen

• ⭐⭐⭐

@fahri26 Rica ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mesut-Isler dosya numarası sizin bültendeki cut-off siranizi belli eder ve normal şartlarda (!) mülakata çağırılma siranizi.

son iki yıldır değişen kural sebebiyle, ds submit tarihiniz mülakat alabilme ihtimalinizi tayin ediyor.

örnek görmek için DV2023 excelini inceleyin. CN13K mulakat alırken, geç submit ettiği için CN1K mülakat alamadı.

itibar edilecek bütün bilgiler forumda ziyadesiyle bulunmaktadır. okumak ve araştırmaktan çekinmeyin..

Benzer Başlıklar

• 371
  • 116
  • 12173
  • 1285
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

42.6k
Kullanıcı

4.5k
Konu

435.0k

| | | |