DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @erkoholland Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

@erkoholland Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

@gkhanfeez Pnc bank 'te acamadim hesap Ssn olmadan. Baska banka deneyecegim ama hangisini deneyeyim bilemiyorum Agrica Ssn numarasini ogrenirim diye SSA centera gittim ama ogrenemedim, 21 gun bekleyin dediler. Bekleyelim bakalim.

Bir deneme daha yaptım ve Ssn çağrı merkezini aradım, maalesef Ssn numaramı vermediler gene. Beklemeye devam 🙂 . Fakat bu arada Wells Fargo'dan Checking account hesabımı açtım. Ssn gelince de Secured credit kartını alacagım 2 bankadan. Yani tek checking account ama 2 ayrı kredi kartı alacagım.

Abd`ye ilk girisimden beri 16 gun gecti, hala yok social security- ssn numaram. Haftaya Persembe tekrar SSN centera gidecegim eger gelmemis olursa. SSN kartim gelmeyince de kredi karti vs de basvurmadim, debit cardla idare ediyorum.

• @loki-boi Posta kutusunda isim olması gerekliliği ilginçmiş. Bu forumda bunu ilk defa okudum, belki atlamışımdır. Birçok insanın posta kutusunda ismi yazmıyor, benimkinde de yazmıyor çünkü öncelikle başkasının evinde kalıyoruz. O zaman kimse teslim alamıyor olması lazım. Sizin kastınız bizim burada oturdugumuzu ilgili yerlere ya da United Postal Service'e bildirmek gibi olabilir mi? Gerçi Abd'ye girmeden önce birçok formda adres beyanı da yapmıştık. Posta kutumuzda kimsenin adı yazmıyor, yazmaya da izin vermezler bence çünkü tüm posta kuyuları yanyana duruyor ve kimsenin adı yok. Banka evrakları ve debit cardlar normal şekilde geldi posta kutumuza bu arada . @crazycells

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@loki-boi Posta kutusunda isim olması gerekliliği ilginçmiş. Bu forumda bunu ilk defa okudum, belki atlamışımdır. Birçok insanın posta kutusunda ismi yazmıyor, benimkinde de yazmıyor çünkü öncelikle başkasının evinde kalıyoruz. O zaman kimse teslim alamıyor olması lazım. Sizin kastınız bizim burada oturdugumuzu ilgili yerlere ya da United Postal Service'e bildirmek gibi olabilir mi? Gerçi Abd'ye girmeden önce birçok formda adres beyanı da yapmıştık. Posta kutumuzda kimsenin adı yazmıyor, yazmaya da izin vermezler bence çünkü tüm posta kuyuları yanyana duruyor ve kimsenin adı yok. Banka evrakları ve debit cardlar normal şekilde geldi posta kutumuza bu arada . @crazycells

Oncelikle belirteyim bu cumleler sayin @loki-boi 'ya degil, kendisine bu bilgiyi veren CBP gorevlisine ait 🙂 dolayisiyla sayin @loki-boi hangisini kastettigini tam olarak bilemez.

Ama ulkenin farkli sehirlerinde USPS farkli calisiyor. Eger banliyolerde oturuyorsaniz genelde numara oluyor ve isim olmayabiliyor kutularin ustunde, dolayisiyla oraya giden USPS gorevlisi kutuya atip gider.

Ama eger New York gibi insanlarin yogun bir sekilde yer degistirdigi bir sehirde yasiyorsaniz, posta kutusunda adinizin olmasi onemli (bu illaki posta kutusunda adinizin yazili olmasi anlamina gelmiyor, o posta kutusunun size ait oldugunun bilinmesi anlamina geliyor), cunku bina gorevlisi ezbere bir sekilde atmiyor zarflari kutulara, eger isim ve numara uyusmazsa USPS'e geri verebilir zarflari.

Size ait olmayan bir adresi size aitmis gibi gostermemelisiniz, daha once forumda cokca yazmistim, eger baskasinin adresini kullaniyorsaniz olusabilecek tum sorunlari engellemek icin adresi su sekilde vermelisiniz.

Adiniz Soyadiniz
    c/o (ya da in care of) Adreste yasayan kisinin adi soyadi
    123 America Avenue, Box 123
    New York, 10001, NY

Bu adrese gonderilen bir mektup, eger sizi bulamazlarsa "c/o" da yazan kisiye mektubu teslim edebilirler demek. Bu sekilde olusabilecek butun sorunlari onlemis olursunuz, cunku mektup sadece size degil iki kisiye gonderilmis oluyor.

• @ErkoHolland acikcasi gorevli boyle soyleyince bana da ilginc geldi, tekrar sordum kendisine. "Gerekirse posta kutusunun icine kucuk bir parca kagit ya da sticker koy ama isminiz mutlaka olsun" dedi. Dediginiz gibi forum'da ben de bu bilgiyi goremedigim (ya da gozumden kactigi) icin ozellikle belirtmek istedim.

Bu arada ben de 1 aylik sureyle airbnb'de kaliyorum. Ona ragmen SSA office, USCIS, banka demeden hepsine buranin adresini veriyorum. En dogrusu @crazycells 'in belirttigi gibi c/o sekilde belirtmek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkoholland Bizim sitedeki posta kutularının içinde küçük bir cep var. Bu cepteki kredi kartı büyüklüğünde bir karta postacı benim adımı ve soyadımı yazmış.

• @knnrn Ben de dayanamayıp posta kutusunun içine bu kişiler bu adreste oturmaktadır yazılı bir kağıt bıraktım 🙂
    3 hafta oldu giriş yapalı , Salı günü tekrar Ssa centera gidip soracagım, 21 günde kart gelmezse gelin demişlerdi.

• @erkoholland Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

@knnrn Ben de dayanamayıp posta kutusunun içine bu kişiler bu adreste oturmaktadır yazılı bir kağıt bıraktım 🙂
    3 hafta oldu giriş yapalı , Salı günü tekrar Ssa centera gidip soracagım, 21 günde kart gelmezse gelin demişlerdi.

Bugün postacıyı yakaladım sokaktaki toplu posta kutularının orada, buraya taşındım dedim. Bir form verdi, ev sahibini doldurması için, formda bu adreste şu kişiler posta alabilir diye yazıyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn Ben de dayanamayıp posta kutusunun içine bu kişiler bu adreste oturmaktadır yazılı bir kağıt bıraktım 🙂

Bugün postacıyı yakaladım sokaktaki toplu posta kutularının orada, buraya taşındım dedim. Bir form verdi, ev sahibini doldurması için, formda bu adreste şu kişiler posta alabilir diye yazıyor

bilgilendirme icin tesekkurler. Formun ustunde numarasi ya da ismi yaziyor mu?

• @crazycells Formun başlığı Rural Customer Delivery Instructions. ( burası çok büyük bir şehir değil, herhalde bu sebeple Rural yazıyor). Köşede Form 4232 yazıyor, sanırım formun numarası bu. Formda gelen kargoyu kutu-mailbox dışında bir yere bırakılmasını istersen o seçeneği işaretleyebiliyorsun, bir de işte şu kısım var = Enter names of people who may receive mail at your address. Buraya da adreste yaşayan kişileri yazıyorsun.

• @loki-boi Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

2 gun once SSA ofise giderek esimle SSN basvurumuzu tamamladik. 15dk kadar bekleme suremiz oldu. Bu sirada ufak bir basvuru formu doldurduk. 5-10dk kadar da islemlerimiz surdu.

Basvuru islemlerimizi halleden calisan ustune basa basa posta kutusunda ya da icinde hem esimin hem de benim isimlerimizin yazili olmasi gerektigini, aksi takdirde postal service'in ssn belgesini birakmayacagini soyledi. Uzun sure gecmis olmasina ragmen SSN'leri gelmeyen arkadaslar bu yuzden dokumanlarina kavusamamis olabilir.

18'inde basvurumuzu tamamladigimizi yazmistim. Bugun posta kutusunu baktigimda SSN zarflarimizi gorduk. Zarfin uzerinde 20 Eylul yaziyordu. Sanirim 2 gun processing surmus. Haftasonu teslimat yapilmadigi icin bugun biraktilar. Darisi basiniza @ErkoHolland

@knnrn Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

@erkoholland Bizim sitedeki posta kutularının içinde küçük bir cep var. Bu cepteki kredi kartı büyüklüğünde bir karta postacı benim adımı ve soyadımı yazmış.

Bizim adlarimizi yazip posta kutusunun icine koydugumuz A5 boyutundaki kagidi cope atmislar. @knnrn 'in dedigi gibi postaci cebe soyadimizin yazili oldugu bir kagit koymus.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Formun başlığı Rural Customer Delivery Instructions. ( burası çok büyük bir şehir değil, herhalde bu sebeple Rural yazıyor). Köşede Form 4232 yazıyor, sanırım formun numarası bu. Formda gelen kargoyu kutu-mailbox dışında bir yere bırakılmasını istersen o seçeneği işaretleyebiliyorsun, bir de işte şu kısım var = Enter names of people who may receive mail at your address. Buraya da adreste yaşayan kişileri yazıyorsun.

tesekkurler, bu durumda dediginiz su formu doldurmak iyi olur o halde:

• @crazycells Aynen, bana verilen form budur

• Bugün tekrar Ssa centera gittim, yaklaşık 2 saat sürdü bekleme sürem. Yeni başvuru yaparken görevli kadına sordum, ben ds260 formunda Ssn bölümünü doldurdum, acaba içeride bir başvurum olabilir mi diye sordum, kadın kontrol etti ve başvuru yok dedi !. Böylece boşuna 22 gündür beklediğimizi öğrenmiş olduk.Başvuruyu yaptık 15 dk'da ve çıktık. Toplam 2 saat kadar sürdü sıra. Sanırım artık en geç haftaya gelir kartlarımız.

• Dun esimin ve benim SSN'lerimiz gelmisti, ona guvenerek kiralik ev gezmeleri yapmistik ama az once posta kutusunda karsilastigimiz iki zarfla moralimiz oldukca bozuldu.

Zarflardan biri benim adima, digeri de "D" SOYADIMIZ adli birine gelmis. Esimin adini sisteme D olarak kaydetmis olamazlar diye umut ediyoruz oncelikle :.)

Mektup "we can not issue you a Social Security card at this time" diye basliyor (Ki dedigim gibi bize uzerinde numaralarimizin yazdigi kagitlar geldi) ve ozetle soyle devam ediyor

18 Eylulde DHS araciligiyla bize bir SSN atanmis, ancak girilen bilgiler dogru degil gibi duruyormus. SSA'in kaydimizi duzeltmesi icin birth certificate 'a ihtiyaci varmis. SSN kartimizi 8 gun sonra alabilecekmisiz.

Itiraz etmemiz durumunda basvuru yaptigimiz SSA ofisine (mektubun sag ustunde yazan) gidip itiraz edebilirmisiz.

Bu durumu yasayanlar nasil atlattilar problemlerini? Kendi web sitelerinde Pasaport'un 2 ayri belge olarak kullanilabilecegi yaziyordu, daha once de tartisilmisti bu. Basvuru yaparken basvurumuzu alan gorevliye Turkiye'de birth certificate olmadigini, green card alim surecinde de bu belgenin istenmedigini belirtmistik ama bir ise yaramis gibi durmuyor.

Bir de biz zaten numaralarimiza kavustuk, onlari kullanabiliyor muyuz su anda o kismi anlayamiyorum? "Credit Karma" diye bir app var belki kullananlar vardir, onun signup kisminda SSN'lerimizi giriyoruz ama hata aliyoruz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@loki-boi Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

Dun esimin ve benim SSN'lerimiz gelmisti, ona guvenerek kiralik ev gezmeleri yapmistik ama az once posta kutusunda karsilastigimiz iki zarfla moralimiz oldukca bozuldu.

Zarflardan biri benim adima, digeri de "D" SOYADIMIZ adli birine gelmis. Esimin adini sisteme D olarak kaydetmis olamazlar diye umut ediyoruz oncelikle :.)

Mektup "we can not issue you a Social Security card at this time" diye basliyor (Ki dedigim gibi bize uzerinde numaralarimizin yazdigi kagitlar geldi) ve ozetle soyle devam ediyor

18 Eylulde DHS araciligiyla bize bir SSN atanmis, ancak girilen bilgiler dogru degil gibi duruyormus. SSA'in kaydimizi duzeltmesi icin birth certificate 'a ihtiyaci varmis. SSN kartimizi 8 gun sonra alabilecekmisiz.

Itiraz etmemiz durumunda basvuru yaptigimiz SSA ofisine (mektubun sag ustunde yazan) gidip itiraz edebilirmisiz.

Bu durumu yasayanlar nasil atlattilar problemlerini? Kendi web sitelerinde Pasaport'un 2 ayri belge olarak kullanilabilecegi yaziyordu, daha once de tartisilmisti bu. Basvuru yaparken basvurumuzu alan gorevliye Turkiye'de birth certificate olmadigini, green card alim surecinde de bu belgenin istenmedigini belirtmistik ama bir ise yaramis gibi durmuyor.

Bir de biz zaten numaralarimiza kavustuk, onlari kullanabiliyor muyuz su anda o kismi anlayamiyorum? "Credit Karma" diye bir app var belki kullananlar vardir, onun signup kisminda SSN'lerimizi giriyoruz ama hata aliyoruz.

Ilginc bir durum...

USCIS bilgilerinizi SSA'ya vermis ki, bir SSN atanmis size... Siz bu SSN'yi ne zaman ogrendiniz? Diger basvuruyu ne zaman yaptiniz? Size yanlis bir numara vermis olabilir. Basvuru yaptiktan hemen sonra numaranizi ogrenemezsiniz, eger numaranizi ogrenebiliyorsaniz basvuru neden yapildi? Hangi islemin hangi tarihte yapildigini bir daha belirtin isterseniz...

Mektubu alip, bir SSA ofisine giderek, pasaportu ve pasaportun ustundeki gocmen vizeyi kullanarak SSN basvurusu yapabilirsiniz. Eger sizden illaki fiziksel Green Card'i isterlerse o durumda baska bir SSA ofise gidip basvuru yapmayi deneyebilirsiniz.

• @crazycells Biz dün sadece pasaportlarımızla başvuru yaptık, başka hiçbir evrak sorulmadı Ssn kartı almak için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Biz dün sadece pasaportlarımızla başvuru yaptık, başka hiçbir evrak sorulmadı Ssn kartı almak için.

evet, normalde iki ayri belge gerekiyor ama hem pasaport hem de pasaportun icindeki vizeyi iki ayri belge olarak sayabiliyorlar.

• @crazycells zamanlar su sekilde

13 Eylul - ABD'ye giris (bizim adimiza SSN basvurusu ilk burda yapildi saniyorum)
    18 Eylul - SSA ofise gidip SSN basvurusu (yalnizca pasaport ile yaptik herkes gibi)
    24 Eylul - SSN kartlarimizin posta ile gelmesi
    25 Eylul - Size SSN veremiyoruz cunku birth certificate'a ihtiyacimiz var mektubunun gelmesi + Esimin adi "D" olarak yazilmis

Bugun SSA 12'de kapaniyormus, yarin sabahtan gidecegiz artik.

SSN'imin valid & aktif olup olmadigini ucretsiz ya da ufak bir ucretle kontrol edebilecegim bir platform var mi? Ustte yazdigim gibi Credit Karma'dan hala hata aliyorum ama sebebi SSN disinda baska bir sey de olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@loki-boi Social Security Number (SSN) ve Basvurusu içinde söyledi:

@crazycells zamanlar su sekilde

13 Eylul - ABD'ye giris (bizim adimiza SSN basvurusu ilk burda yapildi saniyorum)
    18 Eylul - SSA ofise gidip SSN basvurusu (yalnizca pasaport ile yaptik herkes gibi)
    24 Eylul - SSN kartlarimizin posta ile gelmesi
    25 Eylul - Size SSN veremiyoruz cunku birth certificate'a ihtiyacimiz var mektubunun gelmesi + Esimin adi "D" olarak yazilmis

Bugun SSA 12'de kapaniyormus, yarin sabahtan gidecegiz artik.

SSN'imin valid & aktif olup olmadigini ucretsiz ya da ufak bir ucretle kontrol edebilecegim bir platform var mi? Ustte yazdigim gibi Credit Karma'dan hala hata aliyorum ama sebebi SSN disinda baska bir sey de olabilir.

peki numaranizi ne zaman ogrendiniz? hangi asamada?

• @crazycells numaramizi da 24 Eylul'de, kartin uzerinde gorduk ilk kez.

Zaten forum'da bazi arkadaslar "numaramizi sorduk ama kesinlikle soylemediler" dedikleri icin numarayi ogrenmeye yonelik girisimimiz olmamisti hic.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

200

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.4k

| | | |